Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich, w szcególności nowych forumowiczów.

Mam pytanie :

Ma ktoś może jakieś namiary na tanie kręgi betonowe?

Chciałbym sie zabrać za szambo, sprawdzałem ceny w prefabecie i troszke drogo tam maja:

za dwu-komorowe (10m3), z pokrywami, z dnem wyszlo oklo 7500zł.

Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej kwesti?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich, w szcególności nowych forumowiczów.

Mam pytanie :

Ma ktoś może jakieś namiary na tanie kręgi betonowe?

Chciałbym sie zabrać za szambo, sprawdzałem ceny w prefabecie i troszke drogo tam maja:

za dwu-komorowe (10m3), z pokrywami, z dnem wyszlo oklo 7500zł.

Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej kwesti?

Pozdrawiam

 

Też muszę się zabrać za ten temat - sądziłam, że kręgi są tańsze...

A nie lepiej gotowe szambo - są i betonowe, z żywicznej masy z wzmocnionego PCV...??

Może Kero w tej tematyce biegły nam podpowie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też muszę się zabrać za ten temat - sądziłam, że kręgi są tańsze...

A nie lepiej gotowe szambo - są i betonowe, z żywicznej masy z wzmocnionego PCV...??

Może Kero w tej tematyce biegły nam podpowie...?

 

Z pcw jest kiszka jak niski poziom wód bo trzeba wkopać płytę, spiąć pasami itp.

Ale jakoś specjalnie sie nie znam na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Nie uważam się za biegłego a jedynie za kogoś kto we kwestii nurkowania w szambie cokolwiek wie - szambonurek choć nie jedynie.

 

Orientowałem się w cenach szamb z tworzyw i ceny są odstraszające.

Kręgi fi 1400 (średnica wewnętrzna co daje 0,7 kubika) kosztują 184PLN netto i tak można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje hydraulika który rozprowadzi mi instalacje wod-kan w fundamencie-jeszcze nie zalanym. ktogos kto ma troche czasu i ochoty na taka prace -bo jak sie okazuje nie kazdy ma -sami nie mozemy sobie dac z tym rady.

 

 

poztym mam pytanie, zastanawiam sie od kilku dni czy napisac na forum nazwisko pseudo majstra, który u nas na budowie zrobił własciwie wszystko zle- nie umie czytac projektu,nie zgadzaja sie wymiary, słup był ponad metr dalej niz powinnien itd. wyszło wile błędów-wiem ze teraz miał prace w Zielonce

jezli kos zainteresowany to moze na priva wysle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Ja takich wskazuję publicznie na forum.

Póki co akurat nie miałem do czynienia po za jednym złodziejem o jakim już pisałem.

Należy chamstwo napiętnować publicznie bo inaczej funkcjonują jak pasożyty, na które nie mas szczepionki.

Zatem pisz kogo należy się wystrzegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
potrzebuje hydraulika który rozprowadzi mi instalacje wod-kan w fundamencie-jeszcze nie zalanym. ktogos kto ma troche czasu i ochoty na taka prace -bo jak sie okazuje nie kazdy ma -sami nie mozemy sobie dac z tym rady.

 

Ja niespecjalnie mam czas ale pisząc "sami nie możemy sobie dać z tym rady" myślę, że próbowaliście to wykonać. Napisz w czym problem może uda się coś podpowiedzieć. No chyba, że chodzi wyłącznie o wykonawstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, w szcególności nowych forumowiczów.

Mam pytanie :

Ma ktoś może jakieś namiary na tanie kręgi betonowe?

Chciałbym sie zabrać za szambo, sprawdzałem ceny w prefabecie i troszke drogo tam maja:

za dwu-komorowe (10m3), z pokrywami, z dnem wyszlo oklo 7500zł.

Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej kwesti?

Pozdrawiam

 

Marcin, a nie mysleliście o przydomowej oczyszczalni ścieków????

Tańsze w użytkowaniu od szamba....

Nasze wodociągi robią to za około 4,3 tys. zł

 

Pozdrawiam,

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze wodociągi robią to za około 4,3 tys. zł

 

Możesz bardziej rozwinąć ten temat ? :wink: Jakie wodociągi - z Białych Błót czy z Bydgoszczy , jaka oczyszczalnia itd

Pozdrawiam

 

Sąsiadka załatwia w BB. Biorą 4,3 tys. zł i nic Cię nie interesuje - wszystko załatwiają i montują. Jakiego typu, to Ona nie bardzo była zorientowana :) , tylko, że dla 4 osóbowej rodziny.

Zadzwoń do nieszczęsnej p. Różyczki, to Ci wszystko opowie.

 

My robimy we własnym zakresie....

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Marcin, a nie mysleliście o przydomowej oczyszczalni ścieków????

Tańsze w użytkowaniu od szamba....

Nasze wodociągi robią to za około 4,3 tys. zł

 

Pozdrawiam,

A.

Myśleliśmy, ale to znowu zmaina w prijekcie no i jeszcze wiele innych kwesti takze 100% szambo.

Pozdro,

M :D

 

Ja też mam w projekcie szambo, zrobiliśy tylko zgłoszenie w Starostwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje hydraulika który rozprowadzi mi instalacje wod-kan w fundamencie-jeszcze nie zalanym. ktogos kto ma troche czasu i ochoty na taka prace -bo jak sie okazuje nie kazdy ma -sami nie mozemy sobie dac z tym rady.

 

Ja niespecjalnie mam czas ale pisząc "sami nie możemy sobie dać z tym rady" myślę, że próbowaliście to wykonać. Napisz w czym problem może uda się coś podpowiedzieć. No chyba, że chodzi wyłącznie o wykonawstwo.

 

popytam meża o co dokładnie chodzi-i sie odezwe :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Już wkrótce przystępujemy do wykończenia naszego domku, na koniec czerwca developer ma czas na oddanie stanu surowego zamkniętego. Wszystko wskazuje na to, że się w terminie wyrobi. Po odbiorze prac ( z bandą specjalistów) możemy sami zabrać się za wykańczanie.

 

Jak dobrze, że ktoś z naszych okolic również buduje i przed niesolidnymi ekipami ostrzeże.

 

od razu na początek pytanie:

 

czy ktoś ma ogrzewanie podłogowe zainstalowane / w trakcie instalacji i może polecić ekipę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Marcin, a nie mysleliście o przydomowej oczyszczalni ścieków????

Tańsze w użytkowaniu od szamba....

Nasze wodociągi robią to za około 4,3 tys. zł

 

Pozdrawiam,

A.

Myśleliśmy, ale to znowu zmaina w prijekcie no i jeszcze wiele innych kwesti takze 100% szambo.

Pozdro,

M :D

 

Ja też mam w projekcie szambo, zrobiliśy tylko zgłoszenie w Starostwie

 

hej-hej!!! Czyli zgłosiliście to tylko w Starostwie? Z jakimś projektem? ile kosztują formalności a ile wykonanie? Możecie kogoś polecić poza Wodociągami z Białych Błot? Poproszę o szczegóły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Poszukuję solidnego płytkarza jak by ktoś mi dał namiary to będę dźwięczny.

Jeśli chodzi o szambo betonowe to jest firma na ul. Toruńskiej która produjuje je w kwocie 3400 zł o pojemności 9 m3, plus transport i dźwig a inna firma w Radomiu kasuje 3000 zł z dowozem na budowę już w cenie. Czyli tylko wykopać otwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szambo betonowe to jest firma na ul. Toruńskiej która produjuje je w kwocie 3400 zł o pojemności 9 m3, plus transport i dźwig a inna firma w Radomiu kasuje 3000 zł z dowozem na budowę już w cenie. Czyli tylko wykopać otwór.

 

WIELKIE DZIĘKI !

Sprawdzę co i jak.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja też mam w projekcie szambo, zrobiliśy tylko zgłoszenie w Starostwie

 

hej-hej!!! Czyli zgłosiliście to tylko w Starostwie? Z jakimś projektem? ile kosztują formalności....................................................? Poproszę o szczegóły :)

 

Witaj dori , Żeby mieć małą przydomową oczyszczalnię nie potrzeba żadnych projektów , wystarczy szkic i wrysowanie oczyszczalni na mapkę i zgłoszenie do starostwa .

Jak stanęliśmy nad dylematem szambo czy oczyszczalnia to zaczęliśmy biegać po firmach montujących oczyszczalnie i dowiadywać się co i jak trzeba zrobić . Sprzedawcy korzystając z naszej niewiedzy chcieli naciągnąć nas na kilka setek wykonując badania geotechniczne i projekt .Zaczęliśmy dyskutować także na ten temat na forum i się okazało że żadne przepisy nie nakazują wykonania projektu itd owszem można go zrobić ale nie jest to konieczne. W związku z tym że plan zagospodarowania przestrzennego przewidywał podłączenie do kanalizacji której obecnie brak to kazano nam się zwrócić do urzędu gminy o opinię czy gmina pozwala na oczyszczalnię . Otrzymaliśmy negatywną odpowiedź (ścieki odprowadzić do szczelnego bezodpływowego zbiornika) no i myśleliśmy że nie ma szans abyśmy mieli POŚ , no ale do wniosku o pozwolenia na budowę domu kazaliśmy projektantowi wpisać i wrysować oczyszczalnię , dołączyliśmy negatywną odpowiedź z gminy i złożyliśmy papiery . I co ? Projekt wraz z oczyszczalnią został przyjęty bez zastrzeżeń pomimo iż nie mieliśmy badań geotechnicznych ani dołączonego projektu oczyszczalni wraz z opisem :wink:

Może w przypadku gdy już ma się pozwolenie na budowę z szambem a zgłasza się oczyszczalnię wymaga się więcej dokumentów ale to już musisz najlepiej zapytać w starostwie albo zapytaj Agę Faciową ona ostatnio zgłębiała ten temat .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...