Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Ja też mam w projekcie szambo, zrobiliśy tylko zgłoszenie w Starostwie

 

hej-hej!!! Czyli zgłosiliście to tylko w Starostwie? Z jakimś projektem? ile kosztują formalności....................................................? Poproszę o szczegóły :)

 

 

Może w przypadku gdy już ma się pozwolenie na budowę z szambem a zgłasza się oczyszczalnię wymaga się więcej dokumentów ale to już musisz najlepiej zapytać w starostwie albo zapytaj Agę Faciową ona ostatnio zgłębiała ten temat .

Pozdrawiam

 

 

Ja miałam w projekcie szambo. Naszkicowaliśmy projekt - mozna go równiez kupić w wodociągach za 300 zł, i zanieśliśmy do Starostwa. Po około miesiącu decyzja - pozytywna. Pominęliśmy gminę. Także, na dobrą sprawę formalności nic nie kosztują - poza dojazdem do Starostwa ;-)

 

Ceny POŚ zaczynają się od 3,0 tys. w górę; a montaż prosty jak .... sikanie :D

 

Pozrówka,

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Ja też mam w projekcie szambo, zrobiliśy tylko zgłoszenie w Starostwie

 

hej-hej!!! Czyli zgłosiliście to tylko w Starostwie? Z jakimś projektem? ile kosztują formalności....................................................? Poproszę o szczegóły :)

 

 

Może w przypadku gdy już ma się pozwolenie na budowę z szambem a zgłasza się oczyszczalnię wymaga się więcej dokumentów ale to już musisz najlepiej zapytać w starostwie albo zapytaj Agę Faciową ona ostatnio zgłębiała ten temat .

Pozdrawiam

 

 

Ja miałam w projekcie szambo. Naszkicowaliśmy projekt - mozna go równiez kupić w wodociągach za 300 zł, i zanieśliśmy do Starostwa. Po około miesiącu decyzja - pozytywna. Pominęliśmy gminę. Także, na dobrą sprawę formalności nic nie kosztują - poza dojazdem do Starostwa ;-)

 

Ceny POŚ zaczynają się od 3,0 tys. w górę; a montaż prosty jak .... sikanie :D

 

Pozrówka,

Asia

 

 

Taaaaa, przywołujecie mnie. Ja napisałam pismo do Gminy, ażeby mi odpowiedzieli, czy możemy na naszej działce zrobić POŚ (bo tak powiedziała PANIENKA ze Starostwa, żeby wystosować pismo do Gminy czy jest taka możliwość). Dostaliśmy niedawno odpowiedź z Gminy że oni nie mają nic do tego i trzeba się zwrócić do Starostwa, więc "odbili piłeczkę". Wyślę zgłoszenie budowy POŚ do Starostwa i zobaczę co dalej. Jak mnie przeczucie nie myli to BĘDĄ kombinować.

 

Marczysława będę obserwować Wasze zmagania z POŚ. Jeżeli to takie proste to może u nas też zrobicie POŚ :D

Znalazłaś pana od glebogryzarki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marczysława będę obserwować Wasze zmagania z POŚ. Jeżeli to takie proste to może u nas też zrobicie POŚ :D

Znalazłaś pana od glebogryzarki???

 

Nie ma sprawy :) a Wy mi położycie kafelki :D

 

Nie, nie znalazłam - przez cały dzień nie mogłam się dodzwonić do Zieleni Miejskiej :x .... ale za to oglądałam glebogryzarki w castoramie... kurcze tylko sponsora brak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marczysława będę obserwować Wasze zmagania z POŚ. Jeżeli to takie proste to może u nas też zrobicie POŚ :D

Znalazłaś pana od glebogryzarki???

 

 

Nie, nie znalazłam - przez cały dzień nie mogłam się dodzwonić do Zieleni Miejskiej :x .... ale za to oglądałam glebogryzarki w castoramie... kurcze tylko sponsora brak :wink:

 

Jeżeli dobrze pamiętam, na Lęczyckiej jest wypożyczalnia narzędzi ogrodniczych , cena za dobę 100 zl, kaucja 300.

 

Kero dzięki za numer. :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! angel_&_yac

Piękny domek wybraliście... właściwie mała willa... :)

 

dori No, wybór był dość długi, trochę tych projektów się przejrzało. Ale warto było, prawda? Choć zmiany, w stosunku do stanu wyjściowego, będą spore (przynajmniej na chwilę obecną). Szczegóły innym razem.

 

Jeśli o powyższą dyskusję nt. POŚ chodzi, to zgłębiając temat na innych wątkach, wynika (z prawa budowlanego) jasno, że gmina nie ma tu nic do gadania. My w warunkach zabudowy też mamy szambo. Będzie na 99% oczyszczalnia, nie wiemy tylko jeszcze - jaka. Do gminy zadzwoniłem grzecznościowo z zapytaniem, czy mają coś przeciwko - nie mieli (nawet jakby mieli, to i tak do starostwa poszło by zgłoszenie o zamiarze budowy POŚ ;) ).

A jak powiedzieli, że nie mają, to zapytałem jeszcze, czy może współfinansują takie ekologiczne rozwiązania (ponoć niektóre gminy w kraju tak mają). Niestety - gmina Nowa Wieś Wielka nie. Ale moim zdaniem, zapytać zawsze warto.

 

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rety - jak sie towarzystwo rozpisalo - i to o szambach

 

my od razu przed wnioskiem o pozwolenie na budowe dolaczylismy do adaptacji wydrukowany opis POŚ, architekt nam wrysowal w zagospodarowanie dzialki.

Szambo wg mnie sie nie oplaca - w eksploatacji. slyszalam tez ze ludzie robia w nim mala dziurke i don wkladaja cos na ksztalt butelki ucietej - dzieki temu scieki wyplywaja wolno..taki drenaz rozsaczajacy, fuuuj. Wiec moze lepiej sie zastanowic przed budow szamba aby potem comiesieczne koszty wywozu nie zjadaly nerwow

 

Ja za to spytam czy ktos wypozyczl stempelki stalowe z bydgoskich firm??Jakie wrazenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

 

Kero dzięki za numer. :lol: :lol:

 

Lidka i Janusz sory za ten numer. To nie miał być numer w znaczeniu żartu:-) Po prostu pomyliłem numer przepisując go.

Teraz posłałem na PW poprawny.

Jeszcze raz przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję namiarów na geodetów poza Geoplanem

kiedyś pisaliście, w sumie sądzę że Gacuś gdzieś to wygrzebie

 

pozdrawiam

 

PS czy któryś z sąsiadów około 16 nie jedzie na wiadomą wieś :lol: :lol: :lol:

 

Hejka , no niestety nie wygrzebałem , wszystkie namiary zostały wysyłane na priv .

Ale wejdź na stronę Panoramy Firm :

http://www.pf.pl/serwis/Geodezja+~+us%C5%82ugi,+sprz%C4%99t-Bydgoszcz-V1_YP.html?client=adword-pf&gclid=CJmfs5GP3owCFRcPZgodMGkI2g

a coś na pewno wybierzesz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję namiarów na geodetów poza Geoplanem

kiedyś pisaliście, w sumie sądzę że Gacuś gdzieś to wygrzebie

 

pozdrawiam

 

PS czy któryś z sąsiadów około 16 nie jedzie na wiadomą wieś :lol: :lol: :lol:

 

Hejka , no niestety nie wygrzebałem , wszystkie namiary zostały wysyłane na priv .

Ale wejdź na stronę Panoramy Firm :

http://www.pf.pl/serwis/Geodezja+~+us%C5%82ugi,+sprz%C4%99t-Bydgoszcz-V1_YP.html?client=adword-pf&gclid=CJmfs5GP3owCFRcPZgodMGkI2g

a coś na pewno wybierzesz.

Pozdrawiam

 

Pomolestuj :lol: dzisiaj mojego chłopa , mamy namiary na fajną i tanią babeczkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję namiarów na geodetów poza Geoplanem

kiedyś pisaliście, w sumie sądzę że Gacuś gdzieś to wygrzebie

 

pozdrawiam

 

PS czy któryś z sąsiadów około 16 nie jedzie na wiadomą wieś :lol: :lol: :lol:

 

Hejka , no niestety nie wygrzebałem , wszystkie namiary zostały wysyłane na priv .

Ale wejdź na stronę Panoramy Firm :

http://www.pf.pl/serwis/Geodezja+~+us%C5%82ugi,+sprz%C4%99t-Bydgoszcz-V1_YP.html?client=adword-pf&gclid=CJmfs5GP3owCFRcPZgodMGkI2g

a coś na pewno wybierzesz.

Pozdrawiam

 

Pomolestuj :lol: dzisiaj mojego chłopa , mamy namiary na fajną i tanią babeczkę :)

 

To ja go też pomolestuję , :wink:

 

albo lepiej nie ja pomolestuję alex jak już skończy molestować Twojego mężusia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję namiarów na geodetów poza Geoplanem

kiedyś pisaliście, w sumie sądzę że Gacuś gdzieś to wygrzebie

 

pozdrawiam

 

PS czy któryś z sąsiadów około 16 nie jedzie na wiadomą wieś :lol: :lol: :lol:

 

Hejka , no niestety nie wygrzebałem , wszystkie namiary zostały wysyłane na priv .

Ale wejdź na stronę Panoramy Firm :

http://www.pf.pl/serwis/Geodezja+~+us%C5%82ugi,+sprz%C4%99t-Bydgoszcz-V1_YP.html?client=adword-pf&gclid=CJmfs5GP3owCFRcPZgodMGkI2g

a coś na pewno wybierzesz.

Pozdrawiam

 

Pomolestuj :lol: dzisiaj mojego chłopa , mamy namiary na fajną i tanią babeczkę :)

 

To ja go też pomolestuję , :wink:

 

albo lepiej nie ja pomolestuję alex jak już skończy molestować Twojego mężusia :wink:

 

Proszę bardzo, nie mam nic przeciwko temu :D :D :D

na kominiarza też mamy namiary.... /nie mogę ja Wam podać, bo mężuś gdzieś szmyrgnął wizytówki i teraz niech kombinuje :D /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...