Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja mam pytanie trochę z innej beczki . Czy ktoś ma namiary na drobne kamyki do opaski wokół domu?

 

hmmmmm tak sobie myslę, a może Ci, którzy również piasek wożą??? :roll:

Takie drobne kamyki są m.in. potrzebne do POŚ, chcę zamówić ich więcej, aby starczyło na opaskę :)

 

Pzdr,

Asia

 

Dzięki, my niestety nie będziemy mieli POś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w przyszłym tygodniu konczymy fundamenty i potrzebuje rozeznia w temacie hydrauliki-a dokładnie chodzi mi o ułożenie kanalizacji przed zasypaniem i zalaniem fundamntów- ile za taka roobote licza sobie fachowcy - i gdzie najlepiej kupowac rury - w niedziele jestemy umówieni na dogadanie tematu i nie chciałabym byc zupełnie zeilona- jak gosc wyskoczy mi z jakas kosmiczna cena

 

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyszłym tygodniu konczymy fundamenty i potrzebuje rozeznia w temacie hydrauliki-a dokładnie chodzi mi o ułożenie kanalizacji przed zasypaniem i zalaniem fundamntów- ile za taka roobote licza sobie fachowcy - i gdzie najlepiej kupowac rury - w niedziele jestemy umówieni na dogadanie tematu i nie chciałabym byc zupełnie zeilona- jak gosc wyskoczy mi z jakas kosmiczna cena

 

 

:lol:

 

Trudno tak dokładnie powiedzieć bez projektu ile może kosztować robocizna przy waszej instalacji kanalizacyjnej ale skoro chcecie zrobić to przed zasypaniem (odchodzi kopanie) to kwota powinna oscylować w granicach 150 - 300 zł max , ja więcej bym za samą robociznę nie dał , choć słyszałem że za taką usługę żądano kwot znacznie wyższych .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja też mam w projekcie szambo, zrobiliśy tylko zgłoszenie w Starostwie

 

hej-hej!!! Czyli zgłosiliście to tylko w Starostwie? Z jakimś projektem? ile kosztują formalności....................................................? Poproszę o szczegóły :)

 

 

Może w przypadku gdy już ma się pozwolenie na budowę z szambem a zgłasza się oczyszczalnię wymaga się więcej dokumentów ale to już musisz najlepiej zapytać w starostwie albo zapytaj Agę Faciową ona ostatnio zgłębiała ten temat .

Pozdrawiam

 

 

Ja miałam w projekcie szambo. Naszkicowaliśmy projekt - mozna go równiez kupić w wodociągach za 300 zł, i zanieśliśmy do Starostwa. Po około miesiącu decyzja - pozytywna. Pominęliśmy gminę. Także, na dobrą sprawę formalności nic nie kosztują - poza dojazdem do Starostwa ;-)

 

Ceny POŚ zaczynają się od 3,0 tys. w górę; a montaż prosty jak .... sikanie :D

 

Pozrówka,

Asia

 

 

Taaaaa, przywołujecie mnie. Ja napisałam pismo do Gminy, ażeby mi odpowiedzieli, czy możemy na naszej działce zrobić POŚ (bo tak powiedziała PANIENKA ze Starostwa, żeby wystosować pismo do Gminy czy jest taka możliwość). Dostaliśmy niedawno odpowiedź z Gminy że oni nie mają nic do tego i trzeba się zwrócić do Starostwa, więc "odbili piłeczkę". Wyślę zgłoszenie budowy POŚ do Starostwa i zobaczę co dalej. Jak mnie przeczucie nie myli to BĘDĄ kombinować.

 

Marczysława będę obserwować Wasze zmagania z POŚ. Jeżeli to takie proste to może u nas też zrobicie POŚ :D

Znalazłaś pana od glebogryzarki???

 

Aga, my będziemy obserwować wasze zmagania natomiast. Jakie pismo napisaliście do starostwa? My w zasadzie jesteśmy po wstepnych rozmowach z ewentualnym wykonawcą POŚ (ma w tym tygodniu przyjechać i ocenić możliwości - nie wiemy czy nie jest na to za późno). Myślę ze problemu ze strony starostwa być nie powinno, sąssiedzi prawie wszyscy mają POŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w temacie oczyszczalni.Też jestem z gminy Białe Błota- Zielonka .Rok temu zdałem do starostwa projekt domu od razu z POŚ choć w warunkach zabudowy mam szambo.Żadnych problemów.Projekt przeszedł,pozwolenie otzrymałem.Gmina żadnych wstrętów nie robiła.

 

Z innej beczki-zostało mi 13 belek najlepszej wełny Rockwoola Superrock o grubości 5 cm czyli 13x7,5 m2 = 97,5 m2.Kupowałem po 8,16 brutto za m2.Jeśli ktoś potrzebuje możemy się dogadać.Proszę o pytania na priv.

Zostanie mi też trochę 18 cm Toprocka ale znacznie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć WSZYSTKIM

Próbuje oszacować ile kasy musze wydać na robociznę. Muszę zrobić wewnętrzny plan finansowy. Czy moglibyśmy zrobić pospolite ruszenie i powpisywać jakie ceny są teraz w czerwcu 2007r?

Obiecuję wszystkie dane opublikować na serwerze internetowym tak żeby wszyscy zainteresowani mieli dostęp do tego. Oczywiście sam bym to w końcu zrobił ale pewnie będzie to grudzień i nikomu na nowy sezon się to nie przyda.

Jeśli jesteście tylko czytającym te forum bez logowania: piszcie na jesters(wiadomo_co)tlen.pl. Samego tlena nie używam

Rozmawiałem ostatnio z wykonawcą i był nawet zdania że np cieśle mają jakąś zmowę i trzymają cenę. Ja bardzo chciałbym im wyperswadować takie myślenie. BROŃMY SIĘ WIEĆ ZATEM

 

Proponuję taki podział:

Miescowość, czego dotyczy, cena, jednostka, miesiąc - opcjonalnie opis

 

Czyli ja mam takie oferty

Bydgoszcz - przetestowane

Cieśla - 25 zł/m2 dachu, czerwiec - dobry fachowiec. - mogę polecić ew

Dekarz - 26 zł/m2 dachu, czerwiec

 

Ile kosztuje reszta robizny do wykończenia domu:

Wydaje mi się że:

Bydgoszcz

Elektryk - 25 zł/punkt elektryczny - czerwiec - facet robi po godzinach ale jest komplet - łącznie z pomiarami. Kable idą na ścianie

Tynkarz - słyszałem o 12 zł robocizny za 1 m2 - prawda?

podłogi - jakie to pieniądze?

Ocieplenie - 30 zł na gotowo łacznie z pomalowaniem na kolor

Okna - to pewnie z firmy montującej okna żeby było na gwarancji

Ocieplenie poddaszy - jak to wygląda cenowo?

ściany działowe - murowane i szkieletowe

hydraulik - bez kosztów złącza bo to indywidualne koszty?

Gazownik? - bez kosztów złącza

 

Czy to są realne ceny?

Czego jeszcze nie ująłem aby mieć dom wykończony? (wiem, kupić meble)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za długą nieobecność, niestety powiadomienia nie przychodziły :-?

 

zapraszam do mego dziennika-od poniedziałku zaczynamy ścianki na poddaszu :wink:

 

a co doobecnych cen:

-dekarz od m2 dachu 25-28 zł

-tynkowanie Knaufem z materiałem 22-25 zł za m2

 

reszty nie powiem bo ceny nasze były ustalane na początku tego roku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ja mam takie oferty

Bydgoszcz - przetestowane

Cieśla - 25 zł/m2 dachu, czerwiec - dobry fachowiec. - mogę polecić ew

Dekarz - 26 zł/m2 dachu, czerwiec

To nie jest dużo!!! Słyszałam, że biorą więcej.

 

Elektryk - 25 zł/punkt elektryczny

Tynkarz gipsowy maszynowy 20 zł/m2 zmateriałem

podłogi maszynowo - 12 zł/m2

Ocieplenie - nie wiem

Okna - montaż razem z oknami

Ocieplenie stropu i położenie K-G - 25 zł/m2 ale umawialiśmy się w styczniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jestem w biedzie, może rzucicie kontaktami do kogoś kto ma jakieś drewno ;-))

Otóż

Mój dostawca drzewa na wieźbę nie jest w stanie w terminie wyciąć belek 12x24 oraz 16x30 w długościach 8 m i 10 m. Cieśli też się czas oczekiwania kończy i pewnie zejdzie z budowy, potem dekarz i zostaję na lodzie

Bardzo proszę o kontakt

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesters - super pomysl

 

szkoda ze tak malo moge wpisac - my dopiero scianki stawiamy, wiec doswiadczenia brak..

co do wiezby - my ja mamy wyceniona wraz ze scianami szczytowymi - wiec nie wiem ile sama usluga ciesielska moze wyniesc

natomiast pamietam z wycen firm z ktorymi rozmawialismy ze za polozenie wiezby chcieli 5 tys

co daje kwote 21 zl/m2 (wycena z marca, 14 km od miasta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jestem w biedzie, może rzucicie kontaktami do kogoś kto ma jakieś drewno ;-))

Otóż

Mój dostawca drzewa na wieźbę nie jest w stanie w terminie wyciąć belek 12x24 oraz 16x30 w długościach 8 m i 10 m. Cieśli też się czas oczekiwania kończy i pewnie zejdzie z budowy, potem dekarz i zostaję na lodzie

Bardzo proszę o kontakt

JesterS

 

Zobacz w tartaku na ul. Janikaowska 2 tel 052 371 36 87

lub ul .Ujejskiegp 14 052 371 43 14

jest jeszcze jeden za Osową Górą 300 m za lasem jadąc ul. Kolbego.w kierunku na Mrocza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jestem w biedzie, może rzucicie kontaktami do kogoś kto ma jakieś drewno ;-))

Otóż

Mój dostawca drzewa na wieźbę nie jest w stanie w terminie wyciąć belek 12x24 oraz 16x30 w długościach 8 m i 10 m. Cieśli też się czas oczekiwania kończy i pewnie zejdzie z budowy, potem dekarz i zostaję na lodzie

Bardzo proszę o kontakt

JesterS

 

Zobacz w tartaku na ul. Janikaowska 2 tel 052 371 36 87

lub ul .Ujejskiegp 14 052 371 43 14

jest jeszcze jeden za Osową Górą 300 m za lasem jadąc ul. Kolbego.w kierunku na Mrocza .

ten za Osowa Gora - ten pierwszy w Osowcu - bo sa dwa, drugi w Wojnowie

tel 505 223 664

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK zaraz nie przyznajesz. Powoli przerzucam się z forum dzieciowego na budowlane. Czarna magia właśnie staję się ekspertem od pieców gazowych ..

Moge zdradzic ze zdjecia aktualne domu sa "u nas", bo na otwartym jakos wole nie pokazywac. Nasi sasiedzi juz mieli wizyty takie niezapowiedziane i nie do konca mile widziane. Z drugiej strony na drugi dzien agencja ochrony zaczela sie reklamowac ... Zaczynamy sie zastanawiac czy nie byla to jakas akcja promocyjna.

 

Czy ktoś z Wam ma ogrzewanie gazowe i może podpowiedzieć, który dostawca gazu w regionie jest u nas polecany. Na kilka lat musimy się w baniak zaopatrzyć i wybrać tego jedynego dostawcę gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesters świetny pomysł szczególnie dla tych co dopiero zaczynają i jeszcze świadomi nie są do końca cen.

 

U nas developer ogłosił, że 5 lipca nastąpi odbiór prac, wtedy dla nas się zacznie prawdziwa budowa.

 

No to piszcie na forum o cenach

Ja będę robił za "skrybę". Google udostępnia nawet swojego rodzaju excell-a więc każdy będzie mógł sobie wstawić własną liczbę metrów i w wyniku pojawi się kwota.

 

"BROŃMY SIĘ" ;-)

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dla niektórych może to być dość ogległy temat, ale pytanko

ktoś wie, ile bierze normalnie kominiarz za kwit do odbioru :D

 

Alex przesyłam namiary na kominiarza (priwa) jest z Osielska i o wiele tańszy niż z Bydzi i można się z nim zawsze dogadać.

pozdrawiam

 

OK dzięki sprawdzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kto mi powie gdzie kupię systemy kominowe. Mogą być schidla albo innego producenta.

 

Dziuęki pozdrawiam

 

Przedstawiciel Shiedla. Podjedzie, doradzi, wyceni w cenach producenta i po cichu podpowie hurtownie.

Dariusz Ogiński 602782325

Polecam

 

Dzięki wielkie, :D :lol: :D będę dzwonić. Ma ktoś jeszcze jakieś namiary ?

 

Aga a ty masz kominy systemowe czy murowane ?

 

grzebalam za czms innym wstecz i przypadkowo sie natknelam wiec odpisuje - wodan na Osowej Gorze - deklaruje na Schiedla 15 % upustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...