Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ceny powariowały... Transport z niemiec, transport z węgier... wszędzie taniej (wliczając transport) niż w polsce.

Jeszcze chwilka i oprócz materiałów trzeba będzie importować cement- dziś w castoramie widziałem cenę ~ 15PLN za 1 worek :o

 

Tak mi się jeszcze przypomniało, w Castoramie w zeszłym tygdniu był cement po 16,20. Jak byłem u nich w Castoramie to chyba mieli wizytacje dyrektorstwa. Nieomieszkałem wyśmiać ich cen oraz podać conajmniej 8 dostawców gdzie jest cement tańszy. I nie jest to cement uniwersalny jak w Castoramie ale z Lafarge, lepszy. Byli szczerze ździwieni i zachęcali mnie żebym skorzystał z ich hasła reklamowego że jak znajdziesz tańszy materiał w niższej cenie zwrócą podwójną różnicę. Mnie nie interesowało takie zarabianie więc sobie odpuściłem, bo i tak musiałem mieć cement na drugi dzień i nie za bardzo chciało mi się dokumentować zakupy oraz czekać pewnie z dwa miesiące na wyrównanie. Ale jak ktoś ma czas i chęć jest to jakaś metoda na "obniżenie" ceny za cement

 

JesterS

ps. chciałbym się przypomnieć żebyście podawali ceny robocizny jakie ponieśliście ew jakie Wam proponowano

Próbuje umieścić plik excela. Oto moje próby:

http://spreadsheets.google.com/pub?key=paNdXa3BnK8bjBZQlcYQ6NQ

Musze jakoś zrobić tak żeby mozna było to edytować, na teraz i tak niema za duzo ;-))

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak mi się jeszcze przypomniało, w Castoramie w zeszłym tygdniu był cement po 16,20. Jak byłem u nich w Castoramie to chyba mieli wizytacje dyrektorstwa. Nieomieszkałem wyśmiać ich cen oraz podać conajmniej 8 dostawców gdzie jest cement tańszy. I nie jest to cement uniwersalny jak w Castoramie ale z Lafarge, lepszy. Byli szczerze ździwieni i zachęcali mnie żebym skorzystał z ich hasła reklamowego że jak znajdziesz tańszy materiał w niższej cenie zwrócą podwójną różnicę. Mnie nie interesowało takie zarabianie więc sobie odpuściłem, bo i tak musiałem mieć cement na drugi dzień i nie za bardzo chciało mi się dokumentować zakupy oraz czekać pewnie z dwa miesiące na wyrównanie. Ale jak ktoś ma czas i chęć jest to jakaś metoda na "obniżenie" ceny za cement

 

JesterS

ps. chciałbym się przypomnieć żebyście podawali ceny robocizny jakie ponieśliście ew jakie Wam proponowano

Próbuje umieścić plik excela. Oto moje próby:

http://spreadsheets.google.com/pub?key=paNdXa3BnK8bjBZQlcYQ6NQ

Musze jakoś zrobić tak żeby mozna było to edytować, na teraz i tak niema za duzo ;-))

 

JesterS

 

z ta Castoramą - to tak rzeczywiście kiedyś reklamowali... tyle, że chyba musiałby to chyba być towar który aktualnie mają w sprzedaży - a oni ostatnio lafarge nie mieli... :(

co do cen robocizny - świetny pomysł - ale ja nadal jestem przed tym wszystkim i chętnie skorzystam z tabelki - a jak coś będę wiedziała z realu - dorzucę danych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny powariowały... Transport z niemiec, transport z węgier... wszędzie taniej (wliczając transport) niż w polsce.

Jeszcze chwilka i oprócz materiałów trzeba będzie importować cement- dziś w castoramie widziałem cenę ~ 15PLN za 1 worek :o

 

Tak mi się jeszcze przypomniało, w Castoramie w zeszłym tygdniu był cement po 16,20. Jak byłem u nich w Castoramie to chyba mieli wizytacje dyrektorstwa.

JesterS

JesterS

 

Mam pytanko, gdzie jest tani cement??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesters dziękuje ci jeszcze raz za pomoc w znalezieniu nowej ekipy-mam nadzieje ze sie sprawdzi :D :D

 

Dziś przyjechał do nas strop-hmm powiem szczerze ze nie jestem do końca zadowolona.....mam nadzieje ze jutro sprawa sie wyjaśni.

 

Nie dostaliśmy ani gwarancji, ani certyfikatu, ani projektu nowego stropu-zmiana z terivy bis na terive :(

 

no no - wez nie strasz :roll:

 

jutro napisze mam nadzieje, ze będzie wszystko dobrze-ale dziś przy odbiorze tego nie otrzymaliśmy :(

 

 

 

Odebrałam dziś certyfikat, instrukcje, i wrysowany w ksero stropu, który jest w projekcie-teriva bis -nowy strop- teriva-mam nadziej, ze murarze dadzą rade odczytać to z tego rysunku i ze wszystko będzie dobrze

:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten niemiecki BK. Równiutki jak elegancki. Jest o kilka centymetrów krótszy ale za to ma pióro-wpust. Jeśli bym teraz budował to pewnie z tego niemieckiego. Byłem pod wrażeniem jaki jest równiutki.

 

JesterS

 

A w jakiej cenie?

Na Allegro widziałem kilka propozycji z regionu importu BK z Niemiec, może i warto, bo cena Solbetu rośnie i rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
Przypuszczam, że jakościowo jest lepszy tylko nadal nikt kto podawał ceny nie podaje wymiarów a tu jak to bywa bardzo często może być haczyk w postaci mniejszych rozmiarów bloczka. To powoduje, że atrakcyjność cenowa jest iluzoryczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że jakościowo jest lepszy tylko nadal nikt kto podawał ceny nie podaje wymiarów a tu jak to bywa bardzo często może być haczyk w postaci mniejszych rozmiarów bloczka. To powoduje, że atrakcyjność cenowa jest iluzoryczna.

 

słyszałam też że te niemieckie bloczki nie mają certyfikatu na zimno, czyli od razu trzeba by je ocieplić, bo stac w zimę nie bardzo mogą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że jakościowo jest lepszy tylko nadal nikt kto podawał ceny nie podaje wymiarów a tu jak to bywa bardzo często może być haczyk w postaci mniejszych rozmiarów bloczka. To powoduje, że atrakcyjność cenowa jest iluzoryczna.

 

Z tego co pamiętam na forum masz jakiś kontakt handlowy z tym materiałem

Możesz podać te wymiary i ew ceny betonu komórkowego? Ja widziałem że jest faktycznie selbet dłuższy. nie liczyłem jednak jak to wychodzi cenowo.

Jeśli nawet jest iluzoryczna różnica w wartości to dla mnie niemiecki był równiejszy. Więc teoretycznie mniej kleju zejdzie plus ma pióro-wpust - czyli nie ma spoiny pionowej

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że jakościowo jest lepszy tylko nadal nikt kto podawał ceny nie podaje wymiarów a tu jak to bywa bardzo często może być haczyk w postaci mniejszych rozmiarów bloczka. To powoduje, że atrakcyjność cenowa jest iluzoryczna.

 

słyszałam też że te niemieckie bloczki nie mają certyfikatu na zimno, czyli od razu trzeba by je ocieplić, bo stac w zimę nie bardzo mogą :(

 

ja mam sciane jednowarstwowa - wiec ocieplac jej nigdy nie bede - ale i tak na zime musze ja zagruntowac - tak naprawde to chyba zaden bk nie powinien stac zima bez "niczego"

 

Eli - to zalezy jaki komin bierzesz - ja juz przymierzalam sie do kupna miesiac temu - ale do mojego modelu nie bylo jakiegos elementu - i czekanie sie wydluzalo do ok 2 tyg

Kominy sa w Toruniu i jesli wybrany model jest dostepny - to kwestia transportu - w jaki dzien jedzie do Bydgoszczy. Czyli ok tygodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
Przypuszczam, że jakościowo jest lepszy tylko nadal nikt kto podawał ceny nie podaje wymiarów a tu jak to bywa bardzo często może być haczyk w postaci mniejszych rozmiarów bloczka. To powoduje, że atrakcyjność cenowa jest iluzoryczna.

 

Z tego co pamiętam na forum masz jakiś kontakt handlowy z tym materiałem

Możesz podać te wymiary i ew ceny betonu komórkowego? Ja widziałem że jest faktycznie selbet dłuższy. nie liczyłem jednak jak to wychodzi cenowo.

Jeśli nawet jest iluzoryczna różnica w wartości to dla mnie niemiecki był równiejszy. Więc teoretycznie mniej kleju zejdzie plus ma pióro-wpust - czyli nie ma spoiny pionowej

 

JesterS

 

Niestety to nie ja mam kontakt handlowy z materiałami budowlanymi.

Moja branża to instalacje, metalowe i narzędzia oraz co nieco elektryki a także odkurzacze centralne.

Osobisty mój kontakt z BK to taki jakiego doświadczyłem na realizację budowy.

Materiał mamy różnego pochodzenia:

Solbet, H+H. a także Piła i jeszcze coś ale już nie pomnę.

Najpopularniejszy wymiar to 24x24x59 a większość z importu ma czesto krótsze wymiary zwłaszcza długość. Z wysokością i szerokością bywa różnie.

Co do spoiny to nic nie zyskasz bo jeśli firma będzie "lepiła" na tzw. akord to zapomnij o 1 milimetrowej fudze.

Jak pewnie wiesz my z synem sami stawiamy mury i takowe spoiny są przede wszystkim bywają także 2mm ale to rzadkość a już z trudem znajdziesz 3.

Cały pic nie polega wcale na precyzyjnym wymiarze bloczka ale na precyzyjnym ich układaniu a to nie to samo. Ani syn ani ja nie jesteśmy murarzami, syn pierwszy raz w życiu trzyma kielnię w ręku a ja nawet nie zabiegam o to. Murowanie być może nie idzie mu szybko a raczej na pewno nie ale za to nie powstydzę się jego pracy. Ponadto samej zaprawy do klejenia wychodzi naprawdę niewiele więc oszczędności nie bardzo jest na czym poczynić podczas murowania w różnicy 1 czy 2 milimetry to nie stanowi istotnej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że jakościowo jest lepszy tylko nadal nikt kto podawał ceny nie podaje wymiarów a tu jak to bywa bardzo często może być haczyk w postaci mniejszych rozmiarów bloczka. To powoduje, że atrakcyjność cenowa jest iluzoryczna.

 

słyszałam też że te niemieckie bloczki nie mają certyfikatu na zimno, czyli od razu trzeba by je ocieplić, bo stac w zimę nie bardzo mogą :(

 

ja mam sciane jednowarstwowa - wiec ocieplac jej nigdy nie bede - ale i tak na zime musze ja zagruntowac - tak naprawde to chyba zaden bk nie powinien stac zima bez "niczego"

 

Eli - to zalezy jaki komin bierzesz - ja juz przymierzalam sie do kupna miesiac temu - ale do mojego modelu nie bylo jakiegos elementu - i czekanie sie wydluzalo do ok 2 tyg

Kominy sa w Toruniu i jesli wybrany model jest dostepny - to kwestia transportu - w jaki dzien jedzie do Bydgoszczy. Czyli ok tygodnia

 

no właśnie jest chyba tak że jak polski bk stoi to nic sie nie dzieje, a im dlużej stoi przykryty dachem bez okien tym lepiej bo porządnie przesycha co ma

to tylko opinie zasłyszane, bo nam nie jest potrzebny na razie bk no moze na garaz ale to nie piekarnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...