Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

.............................................................

 

Dużo już mi nie pozostało do oddania dokumentów na pozwolenie na budowę,

resztęzrobię już sama, szkoda tylko że obiecała że przygotuje nam dokumenty

już gotowe do oddania, a teraz muszę się martwić

 

ps. u DAKO nie składam już reklamacji bo nie chcę widzieć jej na oczy, zresztą

nieświadoma błędów zapłaciłam :(

 

No tak to typowe wady Dako , ale nie przejmuj się jest wiele biur projektowych które mają podobną strategię .Motto ich to złapać jak najwięcej klientów , robić jak najmniej zmian w projekcie i jak najwięcej skasować

 

Ja mój projekt dawałem do spektrum , współpracę z nimi oceniam na 3+ (no 4-) Mogę powiedzieć że : miła i grzeczna obsługa , cena za zmiany przyzwoita i stała , taka sama jaką uzgodniliśmy przed adaptacją . Zmiany dokonane z kilkoma małymi błędami które poprawiono i potem było już oki .Jeżeli chodzi o te błędy to zostały zauważone także po zapłacie ale nie robiono z tego tytułu problemu , poprawiono i było do odbioru na następny dzień . Zebrano wszystkie dokumenty , uzgodnienia itp że o nic nie musiałem się martwić , choć dwa dokumenty były doniesione do starostwa w późniejszym terminie.

Wadą tego biura jest czas wykonywania takiej adaptacji a właściwie nie dotrzymanie terminu podanego w umowie , W moim przypadku było to dłuższe czekanie aż o 4 tygodnie :( . Czy to dużo ? Wydaje mi się że sporo choć można by ewentualnie to opóźnienie usprawiedliwić obecnym bumem budowlanym .

Takie jest moje zdanie o Spektrum , choć w porównaniu z Dako wypada znacznie lepiej .

Jeżeli miałbym wybierać między Dako a Spektrum to ponownie wybrałbym to samo biuro projektowe co ostatnio (Spektrum)

Pozdrawiam

 

 

Także współpracowałem z Spektrum - obsługa miała ale mieli poślizg 4 tygodnie (pewnie standardowe opóźnienie :-"))

Jednak ze względu na to, że dzwoniąc do Starostwa po 8 dniach od złożenia dokumentów aby upewnić się czy czegoś nie brakuje dowiedziałem się że 2 dni temu dostałem pozwolenie na budowę tak mnie zamurowało że 3 razy się pytałem.

 

Chyba rekord po 6 dniach od złożenia uzyskałem pozwolenie(w Toruniu).

 

I dlatego nie mam pretensji do Spektrum.

 

Dodam tylko, że nie mam żadnych znajomości i nie dałem nikomu w "łapę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam również Spektrum pokrzyżowało termin rozpoczęcia budowy, ale mistrzem okazał się pan wydający pozwolenia na budowę. Czekaliśmy na nie ustawowe sześćdziesiąt parę dni, po czym okazało się, że pozwolenie jest, ale na budowę innego domu niż posiadany przez nas projekt :o.

 

A tak z innej beczki - powiedzcie, czy 3 tyś. zł, to normalna cena za kier-buda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam również Spektrum pokrzyżowało termin rozpoczęcia budowy, ale mistrzem okazał się pan wydający pozwolenia na budowę. Czekaliśmy na nie ustawowe sześćdziesiąt parę dni, po czym okazało się, że pozwolenie jest, ale na budowę innego domu niż posiadany przez nas projekt :o.

 

A tak z innej beczki - powiedzcie, czy 3 tyś. zł, to normalna cena za kier-buda?

 

Te 65 dni ustawowe to pikuś . Ja czekałem 70 dni na pozwolenie a potem jeszcze 22 dni na uprawomocnienie bo jednemu z sąsiadów nie chciało sie odebrać listu poleconego :cry: :evil: :x

Szkoda gadać ile czasu twa ta biurokracja . Wszyscy się spóźniają , biuuro projektowe , starostwo oraz sąsiedzi , i w ten sposób jestem prawie trzy miesiące w plecy :evil: :x . Jak tak dalej będzie to ........ a szkoda gadać .

Pozdrawiam.

 

ps. A 3 tyś za kierownika to wydaje mi się dużo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki - powiedzcie, czy 3 tyś. zł, to normalna cena za kier-buda?

To chyba zależy od tego czego od takiego kierownika budowy oczekujesz...

Czy chcesz aby na budowie był on obecny jedynie podczas prac wymagających jego obecności (np. kontrola zazbrojenia ław/nadproży/stropu), czy też ma on pełnić funkcję takiego inspektora nadzoru który za Ciebie będzie sprawdzał prawidłowość wykonania wszelkich robót...

W pierwszym przypadku 3 tysiące to wg. mnie zdecydowanie za dużo (bez problemu można znaleźć kierownika z 2 kPLN) a w drugim przypadku trochę mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za naprawde dobrego kierownika to nie duzo - ale pytanie - czy ten komu masz zaplacic te 3 tys jest takim kierownikiem (ktory zrobi ci "bezplatnie" kosztorys do banku, przeliczy ilosci materialow przy zmianach w projekcie...czy mu za to dodatkowo zaplacisz?? Bo ze ma odpowiednia wiedze chyba pytac nie musze

 

czy ktos z Was zafundowal sobie rekuperacje z GWC ???

rozmawiam z jedna firma z Bydgoszczy - jestem na etapie projektu, ale chetnie skorzystalabym z uslug kogos z polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM Wiecie ile w Bydgoszczy kosztują przyłącza prądu , wody ,kanalizacji ,gazu, wszystkie media idą w ulicy gdzieś około 6m od granicy mijej działki Proszę podajcie swoje wyceny

POZDRAWIAM Dariusz

 

za przyłącze prądu płacisz w zależności od ilości zamówionych kilowatów - jest to opłata do ENEI. natomiast za wykonanie przyłącza to już w zależności od warunków w terenie - przyłącz napowietrzny czy kablowy, odległość od złącza kablowego bądź licznikowego itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM Wiecie ile w Bydgoszczy kosztują przyłącza prądu , wody ,kanalizacji ,gazu, wszystkie media idą w ulicy gdzieś około 6m od granicy mijej działki Proszę podajcie swoje wyceny

POZDRAWIAM Dariusz

 

W Białych Błotach kasują za wodę 1600 przed i zawsze jakąś kasę "po" w zależności od ilości mb doprowadzonego łącza wodociągowego. Nas wyszło dodatkowo jeszcze 500zł.

Prąd - tak jak wcześniej napisał Partner - u nas niespełna 2tys plus potrzebna jeszcze skrzynka budowlana ok 500zł no i elektryk z uprawnieniami (pozdrawiamy partnera :lol: )

gazu i kanalizacji nie mamy w Murowańcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

czas najwyższy podziękowac wszystkim Murowańskim sąsiadom, co nam pomogli w transporcie, kiedy nasza pszczółka zaniemogła

na szczęście już jej lepiej i oby jak najdłużej :lol: :lol: :lol:

 

Pozdrawiam

 

PS nie wiem czy wszyscy sobie życzą, żeby wymieniać dlatego tego nie zrobię, ale i tak wiedzą o kim mowa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy kierownika za niecaly 1000 zl. jest solidny, kompetentny, jest przy najwazniejszych robotach. zawsze odbiera telefon, doradza, robil kosztorysy do banku. nawet do mnie oddzwania bo ma darmowe rozmowy

ustalone 150 na poczatek, 150 na koniec i po 70 zeta za wizyte (zagwarantowane maksymalnie 10 a jak bedzie koniecznych wiecej to sa nieodplatne)

 

my za same warunki na wode 1800, kanalizacje 1800 bo tak sobie ustalila gmina. bez warunkow nie dostanie sie pozwolenia na budowe. do tego trzeba to jeszcze wykonac, odebrac i zinwentaryzowac wiec podlaczenie do budynku tych 2 madiow uczynia nas pewnie razem z 7 kola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda - jeszcze nei wiem

 

prad docelowy - pierwsza rata 1200 juz zaplacona (w tym projekt przylacza w naszym zakresie - ponieslismy koszt 1200 - oddali nam 450 i o tyle pomniejszono pierwsza rate) druga we wrzesniu - gdy juz nam podlacza - ok 1500

skrzynka w ich zakresie

 

a potem jeszcze sami od skrzynki do domu - ok 70 metrow :x

 

gazu nie bedzie

kanalizy tez nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda - jeszcze nei wiem

 

prad docelowy - pierwsza rata 1200 juz zaplacona (w tym projekt przylacza w naszym zakresie - ponieslismy koszt 1200 - oddali nam 450 i o tyle pomniejszono pierwsza rate) druga we wrzesniu - gdy juz nam podlacza - ok 1500

skrzynka w ich zakresie

 

a potem jeszcze sami od skrzynki do domu - ok 70 metrow :x

 

gazu nie bedzie

kanalizy tez nie

 

witaj mkkafe :)

ja też przy drodze miałam skrznkę enei - tyle, że dodatkowo musieliśmy postawić naszą skrzynkę odbiorczą- no bo do domu nie mogli prądu nam podłączyć jeszcze z wiadomych powodów :lol:

na razie mury ruszyły w górę :) Wooolnnooo ale zawsze. A dziś deszcz popsuł znowu plany na dziś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM Wiecie ile w Bydgoszczy kosztują przyłącza prądu , wody ,kanalizacji ,gazu, wszystkie media idą w ulicy gdzieś około 6m od granicy mijej działki Proszę podajcie swoje wyceny

POZDRAWIAM Dariusz

Niemcz, media przy dziłace:

 

gaz: 2336,00zł + 22% VAT

prąd 16kV: 2134,24zł + 22% VAT

woda, kanaliza: jeszcze nie mam umowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za naprawde dobrego kierownika to nie duzo - ale pytanie - czy ten komu masz zaplacic te 3 tys jest takim kierownikiem (ktory zrobi ci "bezplatnie" kosztorys do banku, przeliczy ilosci materialow przy zmianach w projekcie...czy mu za to dodatkowo zaplacisz?? Bo ze ma odpowiednia wiedze chyba pytac nie musze

 

czy ktos z Was zafundowal sobie rekuperacje z GWC ???

rozmawiam z jedna firma z Bydgoszczy - jestem na etapie projektu, ale chetnie skorzystalabym z uslug kogos z polecenia

 

Ja jak wiesz mam GWC ale dopiero w powijakach wiec nie jestem w stanie powiedzieć czy będzie działać.

Powiedz może z jaka firmą rozmawialiście i na ile wycenili poszczególne urządzenia. Ja narazie gadałem na temat materiałów z firmą GREKA na fordońskiej i POLARIS.

 

A teraz może małe ogłoszenie. Za kilka dni będę miał na zbyciu kubik desek szalunkowych raz zalanych betonem przy okazji wykonywania podmurówki. Cena bardzo okazyjna a dostępność niemal od zaraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...