Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Jeden murarz po zapoznaniu się z projektem mojego domku stwierdził, że ławy są za szerokie (60cm) jak na domek jednorodzinny a poza tym więźba jest za bogata.

Ponoć można by zaoszczędzić do 20 tys.

Czy ktoś z Was dostosowywał projekt (ławy i dach) do warunków lokalnych? Kto to może zrobić?

 

Z pełnym szacunkiem dla fachowca

 

Ja bym robił zgodnie z projektem,

 

 

U mnie ekipa budowlana konczy z tydzien z hakiem i mają jakieś wolne terminy,

zapraszam do obejrzenia ich dzieła do mnie do murowańca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Potrzebuję ok 1 m3 desek szalunkowych , może ktoś już nie potrzebuje i chciałby sprzedać to z miłą chęcią odkupię .

Poszukuję także betoniarki za rozsądne pieniążki . Wiadomości proszę przesłać na priva albo na gg .

 

Jeżeli ktoś ma namiary na tani beton komórkowy (24cm) to też nie pogardzę .

 

Pozdrawiam

 

z desek coś się znajdzie, zapraszam do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tego co czytałem na innych grupach to Czamaninek ma najlepszej jakości bloczki keramzytowe.

 

Mój murarz miał z nimi kontakt... ściągnął przestawiciela bezpośrednio z Czamaninka, który wyliczył wszystko i przysłał kalkulacje ... cena zo prawda bardzo zbliżona do innych producentów, ale że tak mieli dobrą opinię to zamówiłem.

...

 

czmaninek faktycznie ma dobra opinie lecz kolezanka z tematu scisle torunskiego zostala przez nich brzydko wyrolowana i musiala szukac innego dostawcy. ja mialem strop od goscia z Małej nieszawki k/Torunia i jestem bardzo zadowolony. 2 sropy w domy okolo 9x9 wyszly mnie razem niecale 6 kola. zamawiane w maju/czerwcu 2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

Wpadam po wyczerpujacym weekendzie - prawie wszystko dopielam na powrot wizyty ekipy - od jutra strop ukladaja

rozladunek stropu lezal po nasze stronie - bo ekipa nie wrocila na czas - wypakowywalismy recznie terive w srodowej ulewie. Super bylo

 

aaa

no i pisalam ze przywiezli nam kominy - schiedla.Stacjonuja w hurtowni. Przypadkowo sie dowiedzialam (w piatek) ze sa niekompletne - a jeden z nich lezy tam juz ponad tydzien - ale bez welny :x Nikt mnie nie poinformowal ze rondo plus 20 jest bez welny, welne ma 18-stka.

Wentylacyjne: z trzech - jeden kompletny, w jednym brak 5 pustakow, jednego nie ma w ogole. A ja w tym tyg mam zalac strop. Wynajelismy stalowe stemple - za dzien place ok 100 zl - i mam taka obsuwe czasowa. Wiem ze mozna to zrobic bez kominow - i w najgorszym wypadku tak zrobimy. Ale szlag mnie trafil jak sie dowiedzialam o tym dzwoniac po to aby uregulowac fakture - czyli przypadkowo - bo do zaplaty nikt mnie nie wezwal

Normalnie do teraz mi sie to w glowie nie miesci - ze mozna tak postapic :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukamy jakiegoś projektanta który za rozsądne pieniążki podjąłby się ciekawego zaaranżowania naszej łazienki. Jeden projekt widzieliśmy ale jakoś niespecjalnie nas porwał. Drugi projektant zawołał taką kasę że szoken :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o (tyle oczu ile setek chciał) więc może macie kogoś kto fajnie i rozsądnie kasowo podchodzi do tematu.

Kurcze jak dawno mnie tutaj nie było. Latania jest tyle że cho cho natomiast na budowie jaki taki zastój panuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynajelismy stalowe stemple - za dzien place ok 100 zl

 

hmmmmmm

 

liczac ze beton wiaze 30 dni a polowe wytrzymalosci ma po 7 to stemple pewnie wskazane minimum 14 dni. daje nam to kwote 1400 zeta

 

ja kupowalem stemple z nadlesnictwa gdzie jeden wychodzil mnie okolo 1 zeta - kupilem ich pewnie w maksie ze 150 sztuk co nam daje 150 zeta.

 

Twoje wychodza prawie 10 krotnie drozej i jeszcze nie napalisz nimi w kominku po skonczonej budowie lub przy kolejnym stropie bedziesz placil jeszcze raz - ja mialem 2 stropy

 

mozna placic za cos wieej tylko postaraj sie mnie przekonac, ze warto ....

 

w czym takie stalowe sa llepsze bo chyba jest jakis cel ich stosowania na takich malych budowach jak nasze? moze ja o czyms nie wiem i z calym tym wywodem wyjde na idiote ........

 

a propos kominow to mam je z cegly ktora kupowalem w kwietniu, maju i czerwcu za niecale 1,00 brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedziemy miec i drewniane

42 stalowe z dzwigarami, glowicami i trojnogami

one wypoziomuja strop - bo strop bedzie lezal na wiencu - podniesiony o 3 cm - a nie bezposrednio na scianach

i troszke drewnianych - dla podreperowania buzdetu

 

ponoc solidniej ma byc

 

belki od terivy czy inne elementy konstrukcyjne stropu z tego co wiem z zasady nie powinny lezec na scianach tylko na byc moze wiencu, ktory moje majstry nazywaja poduchą. u nas ma ona pewnie z 5cm. wtedy wsystko jest idealnie rowne i solidniejsze gdyz beton jest twardszy niz BK czy inne badziewko na sciany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedziemy miec i drewniane

42 stalowe z dzwigarami, glowicami i trojnogami

one wypoziomuja strop - bo strop bedzie lezal na wiencu - podniesiony o 3 cm - a nie bezposrednio na scianach

i troszke drewnianych - dla podreperowania buzdetu

 

ponoc solidniej ma byc

 

to że strop jest podniesiony nad wieńcem to raczej normalka i do tego nie potrzeba stalowych podpór. a będziecie mieli strzałkę ugięcia stropu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynajelismy stalowe stemple - za dzien place ok 100 zl

 

hmmmmmm

 

liczac ze beton wiaze 30 dni a polowe wytrzymalosci ma po 7 to stemple pewnie wskazane minimum 14 dni. daje nam to kwote 1400 zeta

 

ja kupowalem stemple z nadlesnictwa gdzie jeden wychodzil mnie okolo 1 zeta - kupilem ich pewnie w maksie ze 150 sztuk co nam daje 150 zeta.

 

Twoje wychodza prawie 10 krotnie drozej i jeszcze nie napalisz nimi w kominku po skonczonej budowie lub przy kolejnym stropie bedziesz placil jeszcze raz - ja mialem 2 stropy

 

mozna placic za cos wieej tylko postaraj sie mnie przekonac, ze warto ....

 

w czym takie stalowe sa llepsze bo chyba jest jakis cel ich stosowania na takich malych budowach jak nasze? moze ja o czyms nie wiem i z calym tym wywodem wyjde na idiote ........

 

a propos kominow to mam je z cegly ktora kupowalem w kwietniu, maju i czerwcu za niecale 1,00 brutto

 

piotrulex - nie potrzebuje Cie przekonywac ze warto

wydaje mi sie ze to Ty bardziej tego potrzebujesz :lol:

wiem ze place za to sporo

ale dzieki temu bede miala rowny strop - rowny sufit

jak pisalam wczesniej - moj strop jest podniesiony o 3 cm ponad scianki (scianki z Ytonga) - strop nie lezy bezposrednio na scianach...dzieki stalowym wszedzie bedzie rowno.Wiec chodzi o dokladnosc. Oboje z mezem mamy male zboczenie - lubimy dokladnosc. Dla przykladu moj fundament mial odchylenie 0,2 cm w stosunku do projektu. Jestem zadowolona - bo to zadne odchylenie

wszystko co dotychczas robilam co dotyczy konstrukcji jest zrobione solidnie i na tym nie oszczedzam

strop mam jeden

wiem ze mozna taniej: fundament bez wienca, bez chudziaka, sciany z szarego betonu komorkowego, wiezbe za 4 tysiace z chuba...itd itd okna za 50 %

tylko ze mnie to nie interesuje - dom buduje dla siebie - i pieniadze ktore wydaje wydaje na siebie.

nie przeszkadza mi ze inni robia to taniej

nie ja zaplace za poprawki

poki na to mi wystarczy - wszystko jest ok

 

kominy z cegly tez sa tansze - ale wklad do nich plus jego wymiana powoduje ze juz sa drozsze.

 

P.S.

Drzewo iglaste nie nadaje sie do kominka - a steple sa zazwycza iglaste :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedziemy miec i drewniane

42 stalowe z dzwigarami, glowicami i trojnogami

one wypoziomuja strop - bo strop bedzie lezal na wiencu - podniesiony o 3 cm - a nie bezposrednio na scianach

i troszke drewnianych - dla podreperowania buzdetu

 

ponoc solidniej ma byc

 

belki od terivy czy inne elementy konstrukcyjne stropu z tego co wiem z zasady nie powinny lezec na scianach tylko na byc moze wiencu, ktory moje majstry nazywaja poduchą. u nas ma ona pewnie z 5cm. wtedy wsystko jest idealnie rowne i solidniejsze gdyz beton jest twardszy niz BK czy inne badziewko na sciany

 

moj wieniec bedzie zalany razem ze stropem - jednoczesnie - poki co strop ukladany jest " w powietrzu" na deskowaniu - wiec polegac na nim nie mozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynajelismy stalowe stemple - za dzien place ok 100 zl

 

hmmmmmm

 

liczac ze beton wiaze 30 dni a polowe wytrzymalosci ma po 7 to stemple pewnie wskazane minimum 14 dni. daje nam to kwote 1400 zeta

 

ja kupowalem stemple z nadlesnictwa gdzie jeden wychodzil mnie okolo 1 zeta - kupilem ich pewnie w maksie ze 150 sztuk co nam daje 150 zeta.

 

Twoje wychodza prawie 10 krotnie drozej i jeszcze nie napalisz nimi w kominku po skonczonej budowie lub przy kolejnym stropie bedziesz placil jeszcze raz - ja mialem 2 stropy

 

mozna placic za cos wieej tylko postaraj sie mnie przekonac, ze warto ....

 

w czym takie stalowe sa llepsze bo chyba jest jakis cel ich stosowania na takich malych budowach jak nasze? moze ja o czyms nie wiem i z calym tym wywodem wyjde na idiote ........

 

a propos kominow to mam je z cegly ktora kupowalem w kwietniu, maju i czerwcu za niecale 1,00 brutto

 

piotrulex - nie potrzebuje Cie przekonywac ze warto

wydaje mi sie ze to Ty bardziej tego potrzebujesz :lol:

wiem ze place za to sporo

ale dzieki temu bede miala rowny strop - rowny sufit

jak pisalam wczesniej - moj strop jest podniesiony o 3 cm ponad scianki (scianki z Ytonga) - strop nie lezy bezposrednio na scianach...dzieki stalowym wszedzie bedzie rowno.Wiec chodzi o dokladnosc. Oboje z mezem mamy male zboczenie - lubimy dokladnosc. Dla przykladu moj fundament mial odchylenie 0,2 cm w stosunku do projektu. Jestem zadowolona - bo to zadne odchylenie

wszystko co dotychczas robilam co dotyczy konstrukcji jest zrobione solidnie i na tym nie oszczedzam

strop mam jeden

wiem ze mozna taniej: fundament bez wienca, bez chudziaka, sciany z szarego betonu komorkowego, wiezbe za 4 tysiace z chuba...itd itd okna za 50 %

tylko ze mnie to nie interesuje - dom buduje dla siebie - i pieniadze ktore wydaje wydaje na siebie.

nie przeszkadza mi ze inni robia to taniej

nie ja zaplace za poprawki

poki na to mi wystarczy - wszystko jest ok

 

kominy z cegly tez sa tansze - ale wklad do nich plus jego wymiana powoduje ze juz sa drozsze.

 

P.S.

Drzewo iglaste nie nadaje sie do kominka - a steple sa zazwycza iglaste :lol:

 

1. moj strop jest rowniez idealnie prosty gdyz taki mial byc z zalozenia, stemple byly poziomowane na solidnym krawedzialku

2. jak pisalem najczesciej strop nie lezy bezposrednio na scianach - rowniez u nas

3. na konstrukcjach rowniez nie oszczedzam i nic nie jest zrobione z jakomkolwiek kompromisem - nie o to chodzi

4. nie mam szarego BK czy wiezby za kola itd ...

5. dom tez buduje dla siebie

6. mi tez nie przeszkadza ze inni robia to taniej

7. przy cegle za niecala zetke to moj najprawdopodobniej drozszy nie bedzie i jest duze prawdopodobienstwo ze bedzie solidniejszy. wklad przy piecu ktory mam w planie nie jest konieczny lecz zastosuje takowy bo z pewnoscia nie zaszkodzi :D

8. nie wiem co to znaczy wymiana wkladu? - jesli chodzi o instalacje to komin mam idealnie prosty gdyz zrobiony przez profesjonaliste i on to zrobi sam

9. ze iglaste do kominka sie nie nadaje nie wiedzialem - wobec tego je sprzedam bo w hurtowniach sa 5 zeta wiec jeszcze mam szanse sporo na nich zarobic - sporo w porownaniu z tym ile za nie zaplacilem

 

PS. taniej wcale nie znaczy gorzej - dla mnie to jest oczywiste

 

jak placicie za cos wiecej niz ja czy inni to nie badzcie przeswiadczeni, ze macie cos lepszego :wink:

 

kolega mial cegle za nieca 0,60zł ktora kupowal kilkanascie dni temu. jest o wiele lepsza od polskiej dostepnej na skladach a on po prostu poswiecil troche czasu aby ja zdobyc w rumunii - calkowity koszt 1 sztuki to 0,60zł brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj wieniec bedzie zalany razem ze stropem - jednoczesnie - poki co strop ukladany jest " w powietrzu" na deskowaniu - wiec polegac na nim nie mozna

 

zapytaj sie innych majstrow zy jest to dobre rozwiazanie. moj odradzal. widzialem inny strop u kolegi z pracy tak zalewany i ma momentami szpary bod belkami terivy a ekipa uzywala wibatora przy zalewaniu :cry:

 

papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie - nie rozumiem intencji

nie jestem przeswiadczona ze mam lepiej

po prostu pisze ze buduje wlasnie tak bo mi tak odpowiada

 

Nie rozumiem jednego: czesto na forum czytam opinie: czy mozna zbudowac dom za 150 tys?? Jasne, mozna. Mnie ta jakosc nie interesuje. Ale i nie przeszkdza mi. Wykladnikiem wszystkiego sa pieniadze. Ja juz teraz ciagne z kredytu - wiec nie jestem uprzywilejowana ani bogato urodzona :lol: To indywidualny wybor. robie tak jak czuje ze powinnam robic. Tylko dlaczego Tobie przeszkadza to ze ja robie inaczej/drozej ?? Nikogo nie atakuje - a sama jestem atakowana, bo kogos to boli - ze wybieram inne opcje - inne niz jego. To chore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie - nie rozumiem intencji

nie jestem przeswiadczona ze mam lepiej

po prostu pisze ze buduje wlasnie tak bo mi tak odpowiada

 

Nie rozumiem jednego: czesto na forum czytam opinie: czy mozna zbudowac dom za 150 tys?? Jasne, mozna. Mnie ta jakosc nie interesuje. Ale i nie przeszkdza mi. Wykladnikiem wszystkiego sa pieniadze. Ja juz teraz ciagne z kredytu - wiec nie jestem uprzywilejowana ani bogato urodzona :lol: To indywidualny wybor. robie tak jak czuje ze powinnam robic. Tylko dlaczego Tobie przeszkadza to ze ja robie inaczej/drozej ?? Nikogo nie atakuje - a sama jestem atakowana, bo kogos to boli - ze wybieram inne opcje - inne niz jego. To chore

 

On jest z Torunia a Oni zawsze są przeciw.

Żeby nie było jestem w Bydgoszczy od 5 lat i to jest wynik moich obserwacji.

Prosze traktować to jako żart, bez urazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mkkafe spoko luz :) . Wydasz ciut więcej ale za pół roku jak będziesz robić sufit to stwierdzisz że było warto w dwójnasób. Ja jak wiesz też tak robiłem i moje płyty leżą niemal idealnie. Teraz gipsiarz pokryje je jedynie cieniutkią gładzią i spoko. Jeśłi masz przekonanie o słuszności własnej koncepcji dodatkowo poparte przez jakąkolwiek siłe fachowa to nieprzejmuj się forumowym gadaniem.

Ja kilka dni temu posłuchałem żony przy wykonywaniu ogrodzenia i powoli zaczynam żałować więc rób jak uważasz a będziesz zadowolona.

 

Piotrulex a jakie długie te stempelki kupiłeś. bo mnie udało się dostać max 2,5 a potrzebowałem prawie 3 m. A to że sprzedaż je z jakimś niesamowitym zyskiem to raczej chyba nie. Wszyscy wiedzą jak to się kupuje i musiałbyś trafić jakiego skończonego frajera aby mu to pchnąć po cennie odbiegającej od rynkowej. Mam nadzieję że Twój strop bedzie równie dokładny równy i fajny jak nasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Się porobiło. Kiedyś (między innymi ja) wytknięto Murowaniec jako dominującą grupę teraz już Toruń be.

A co do jakości wykonanych prac mkkafe to zgadzam się z Piotrulexem. Przede wszystkim to rzetelność wykonawców ma znaczenie a nie rodzaj szalunków jakich się używa.

Oczywistym jest, że ekipa budowlana ma znakomicie ułatwione zadanie używając szalunków stalowych. Ciekaw jestem tylko czy ta sama ekipa w zamian za to znakomicie odpuści Ci na cenie za dostarczenie tych stempel.

Nie staram się być złośliwy mkkafe ale z Twojej teorii (raczej Twojej ekipy) wynika, że każdy kto używa stempli drewnianych ma nierówny strop a z taką teorią się nie zgodzę.

Dodam iż mnie zupełnie to nie dotyczy bo ja mam strop drewniany - też już czytałem teorie, że to niedobre rozwiązanie - ja lubię iść swoimi drogami i czasem korzystać z rzeczy niedobrych..

 

Czasami słyszę (czytam teksty) o dokładności budowania do jednego milimetra - sory kochani ale abym przyjął to za dobrą monetę to musiałbym się urodzić wczoraj.

Pozdrawiam wszystkich pomimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...