Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hello

 

A ja w tym tyg mam zalac strop. Wynajelismy stalowe stemple - za dzien place ok 100 zl - i mam taka obsuwe czasowa.

 

Dla mnie szok, ja pozyczyłem 30 stempli z matry i płacę 14 zł dziennie

 

a co do reszty twoich wypowiedzi zgadzam się w 100% i tez nie oszczedzam

 

a z poprzednią ekipą się pokłóciłem bo chcieli mi kłaść belki na bk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tym gładkim stropem i milimetrowym tynkiem to też nie jest taka rewelacja.

Tynk cementowo-wapienny musi mieć swoją grubość i wtedy reguluje wilgotnosć w pomieszczeniu. Pamiętać należy też o instalacjach. Przy cienkim tynku muszą być kute rowki w równym suficie a to nie jest najprzyjemniejsza praca. Do tego po jakimś czasie mogą pojawiać się "cienie" w miejscu przewodów - niejednorodny podkład i zmniejszona wilgotność z powodu nagrzewania.

Oczywiście nie powinno palić się drewnwm iglastym w kominku, ale co zrobić z tymi metrami odpadów? Ja co jakiś czas podkładam sosenkę. Należy tylko palić wtedy na maksa i nie dusić ognia. Potem sadpal i po kłopocie.

Moim zdaniem metalowe stemple za kilka tysięcy to nieporozumienie (no chyba, że płacimy za całość i nie obchodzi nas jekie koszty ponosi wykonawca, ale tu zdaje się naciągnięto inwestora).

Mogę się jednak mylić, bo też kilkanaści lat mieszkam w Toruniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym gładkim stropem i milimetrowym tynkiem to też nie jest taka rewelacja.

Tynk cementowo-wapienny musi mieć swoją grubość i wtedy reguluje wilgotnosć w pomieszczeniu. Pamiętać należy też o instalacjach. Przy cienkim tynku muszą być kute rowki w równym suficie a to nie jest najprzyjemniejsza praca. Do tego po jakimś czasie mogą pojawiać się "cienie" w miejscu przewodów - niejednorodny podkład i zmniejszona wilgotność z powodu nagrzewania.

Oczywiście nie powinno palić się drewnwm iglastym w kominku, ale co zrobić z tymi metrami odpadów? Ja co jakiś czas podkładam sosenkę. Należy tylko palić wtedy na maksa i nie dusić ognia. Potem sadpal i po kłopocie.

Moim zdaniem metalowe stemple za kilka tysięcy to nieporozumienie (no chyba, że płacimy za całość i nie obchodzi nas jekie koszty ponosi wykonawca, ale tu zdaje się naciągnięto inwestora).

Mogę się jednak mylić, bo też kilkanaści lat mieszkam w Toruniu.

 

A kto powiedział że będę miał tynk cem-wap. na suficie. Ja planuję zrobić tam tylko gładzie gipsowe i już. Przewodów w suficie nie mam bo i skąd a te w ścianach mam powkuwane bo tak zarządził mój kierbud, więc na ścianach też mam mało tynku tak powiedzmy jakieś 8-12 mm.

Co do palenia iglastym to faktycznie masz rację. Dużo tlenu i jakoś to pójdzie tyle ze nieodważyłbym się palić w kominku pobudowlanymi śmieciami. Będę palił drewniane stęple które mi zostały po szalowaniu stropu i dokupię jeszcze jakiegoś innego liściastego drewna. Pobudowlane resztki spaliłem w kozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodów w suficie nie mam bo i skąd

Tak sobie tylko napisałem o tych przewodach, bo w ogromnej większości pomieszczeń, które w swoim życiu widziałem, na suficie właśnie umieszcza się oświetlenie (a ostatnio rzutniki do kina domowego). I wtedy są tam przewody.

 

Przewody owszem mogą być w suficie ale mogą tylko z sufitu wystawać. Ja mam właśnie drui przypadek. Przewody wystają ponieważ są puszczone w peszlach na piętrze i tylko przechodza przez strop na parter. Zero podkuwania a jedynie zmiana koncepcji elektrycznej. Fakt może trudniej to zrobić ale ja mam instalację starego typu czyli z puszkami rozdzielczymi a nie jak wiekszość system "gniazdkowy". Który lepszy trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkkafe ale Ci narobili bałaganu z tymi kominami!!! :o Ja dziś mam zamiar zamówić. Najpierw myślałam żeby to zrobić szybko - przed pierwszym ale ostatecznie wolałam się skonsultować. Tym bardziej, że Pan Paweł nie był zbytnio zorientowany w tym co widzi na projekcie, niestety. I to mnie mocno przystopowało. Nie widział wentylacji przy kominach :o choć dla mnie laika była ona "widoczna". Zerknął, wyliczył - nawet w niezłej cenie. Ale potem usiadłam na trawce przed domkiem (a raczej jego ścianami dopiero), zobaczyłam i nic mi nie pasowało. Tak więc pochodziłam po innych hurtowniach, popytałam, podzwoniłam do producentów. I co do wełny - pytałam o Wasza opinię - forumowicze - na temat wełna tak czy nie w systemowym kominie do pieca na eko-groszek. Facet z Presto powiedział też, że to zależy od pieca - i tego jaka temp spalin będzie przy wylocie z kotła. Jeżeli będzie poniżej 170-200 to lepiej wziąć komin z izolacją żeby nie pogorszyć ciągu... No i skąd ja mam wiedzieć jaki piec postawię - jak ja jeszcze nie wiem kiedy będzie mi on potrzebny :lol: :p :lol:

Ostatecznie wezmę chyba PRESTO z wełną jednak. Kilka setek więcej ale i możliwości też większe.

Teraz muszę jeszcze kupić pręty na trzpienie - czy wiecie, gdzie można kupić już nagwintowane pręty? A jeśli robi to ekipa - to czyim to jest zadaniem - murarzy czy dekarzy?

*Tomek - u nas też sporo osób mówiło, że ławy ogromne i więźba nie wiadomo na co... Cóż, teraz już tak projektują. A nie sądzę, że ktoś będzie chciał robić coś inaczej niż jest na projekcie. Chyba, że weźmiesz jakiegoś speca - konstruktora i przeprojektuje Tobie conieco. Ale ja tego bym nie robiła raczej. A fundament - jak wiadomo to podstawa.

pozdr wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Pręt 1mb M 8 nagwintowany cena brutto 2,2PLN do tego specjalne nakrętki M8 wydłużane 0,5PLN szt.

Pręt 1mb M10 3,1PLN nakrętki M 10 wydłużane 0,8PLN

Są także i inne rozmiary - od Fi 6 do fi 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
Co do kominów mkkafe to jeśli tak załatwili Ci w Wodanie to nie jestem zaskoczony bo mnie załatwili podobnie. Wciąż jeszcze czekam na pustaki do 200. Pozostałe elementy kominów już mam. Nie chcemy zaczynbać ich stawiać dopóki nie będziemy mieli wszystkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Teraz muszę jeszcze kupić pręty na trzpienie - czy wiecie, gdzie można kupić już nagwintowane pręty? A jeśli robi to ekipa - to czyim to jest zadaniem - murarzy czy dekarzy?

 

Jeśli to mają być kotwy do murłaty to oczywiście muszą je zamontować murarze we wieńcu.

Ja u siebie dałem fi 14

Cena takiej szpilki 1mb to 6PLN a z niej masz dwie kotwy. Są do tego specjalne poszerzane podkładki oraz nakrętki.

1kg podkładek to 10,9PLN a nakrętek to 11,7PLN

Oczywiście to wszystko u mnie ale można też kupić gotowe kotwy w Castoramie - szok cenowy gwarantowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze niezla dyskusja sie wytoczyla :lol:

Ja napisalam juz wszystko co mialam do napisania :wink:

 

Co do kominów mkkafe to jeśli tak załatwili Ci w Wodanie to nie jestem zaskoczony bo mnie załatwili podobnie. Wciąż jeszcze czekam na pustaki do 200. Pozostałe elementy kominów już mam. Nie chcemy zaczynbać ich stawiać dopóki nie będziemy mieli wszystkiego.

 

a tak, Wodan mnie tak urzadzil

my mamy komplet tak aby pociagnac je do stropu - czesc pustakow kupilam fuksem gdzies indziej - a welne pozyczylam od murarza :lol: - dzis przyjechala. Jak wodan mi dowiezie - to mu oddam. Fuks normalnie. Ukladaja juz dzis strop, przyjechaly te nieszczesne stemple ktore staly sie koscia niezgody na forum :lol: i ogolnie ryjek nam sie cieszy - bo wreszcie po przerwie i u nas sie cos dzieje. Do konca tygodnia strop ma byc juz zalany - wreszcie bedziemy mieli podglad na okolice :lol:

Dzis maja tez kopac prad - tylko sasiadka cos burczala ze projekt idzie przez jej drzewka - ano idzie - skoro ogrod sasiada wychodzi poza dzialke :roll: Czuje ze bedzie klopot :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi polecić firmę od drzwi wew. Drzwi tanie ładne i szybko zamontowane...wiem to niemożliwe :D Szukam dobrych drzwi

 

Polecam firmę "Żądło i synowie" z Chodzieży,robią rewlacyjne drzwi za przystepną cenę.Wyszukaj ich adres w googlu.Kontakt w sierpniu bo teraz mają urlop do końca lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie jestem z Torunia a z pod Torunia gdzie sie wychowalem, mieszkam i bede mieszkal - dla mnie kasde miasto czy to Brzyggoszcz, Toronto, Warszawa czy katowice to i tak syf - mniejszy czy wiekszy ale syf w ktorym mieszkac nie am zamiaru. Mieszkamy w jednej wsi w domu a teraz budujemy nowy

 

2. tez buduje z kredytu ktory mam od 3 dni a dzis bralem 1 transze. za swoja kase udalo nam sie wybudowac mury i zakupic wiezbe dachowa - nie osczedzalem absolutnie na niczym ale nie napisze ile mnie to kosztowalo bo zaraz ktos napisze, ze Ci z Torunia to zawsze klamia ............

 

3. kasa jak ktos napisalem wczesniej nie jest najwazniejsza - najwazniejsza jest dobra, fachowa, kompetentna ekipa ktora potrafi zrobic prosty sufit za pomoca drewnianych stempli kupionych ponizej 1,00/ za sztuke - odsprzedaje je za 3,5 a koles juz mi za nie zaplacil abysmy sie nie rozmyslili bo sa bardzo grube

 

4. nie iem jakiej sa dlugosci ale poid stepmpla niestety musielismy podkladac po 1 suporeksie, cienka deseczne i standardowo kliniki

 

5. zapraszam na nasza budowe - jak ktos znajdzie cos zrobione zle lub jakies bezsensowne oszczednosci to stawiam szampana za prawie tysiaka - dostalem w prezencie na nowy dom

 

6. cos tam jeswzcze bym napisal ale nie pamietam

 

7. preparat do impregnacji wiezby kupilem za okolo 84 zeta - 5 litrow koncentratu - wyjdzie z tego 50 litro gotowego speyfiku. wiem ze tani lecz polecili mi to ciesle z duuuuuuuuuzym stazem - polecani zreszta na tym forum przez inne osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrulex - spoko - nie sadze aby ktos chcial przyjechac i wytknac Ci bledy na budowie. to co dla jednego jest bledem -dla drugiego nie musi byc. Nie emocjonuj sie tak - zostaw sily na budowe :lol:

 

Moje kolejne pytanie brzmi: gdzie moge kupic siatke zrojeniowa, zgrzewalna

Castorama odpada. Hurtownie stali nie maja tego

 

dariusz - ja kupilam w cegoplu - Euronita - po 2 zl za sztuke - tanie niz w cenniku producenta. Calosc materialow wyszla ok 12 tys - 240 m dachu nie dwuspadowego

no ale z wykonaniem - czyli na 7 % wszystko

i znow posypia sie glosy ze mozna taniej niz po 45 zl za metr - ale cennik naprawy dachu ksztaltuje sie nastepujaco: zdjecie dachowki i naprawa: ok 80 zl za metr, polozenie dachowki na nowo 45 zl...wiec jak dla mnie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...