Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja juz odwrotu nie mam - zlecilam moczenie :lol:

Obejrzalam czyjas wiezbe moczona i wymoczona :lol: Wyslalam murarza-ciesle aby ocenil to swoim okiem

Tartak lezy na trasie na budowe - wiec bede przez te trzy dni jezdzic i kontrolowac czy moja wiezba sie moczy :wink: A niedociagniecia - no coz - bywaja u najdoskonalszych - wiec pozostaje nam wyluzowac - i oby do przodu - jak juz zamieszkamy - mam nadzieje nie pamietac o wiezbach, stemplach, kominach - o wszystkich wtopach - tak aby moc sie cieszyc efektem koncowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy możecie podać namiary na fachowca, który będzie w stanie ocenić poprawność wykonania konstrukcji dachowej.

 

My jako laicy mamy pewne zastrzeżenia, inspektor budowy zapewnia, że wszystko jest pięknie i drewno z atestem, ale deweloper coś za szybko zgadza się na rozmowy o negocjowaniu ceny za elementy drewniane dachu. Nasz przyszły kierownik budowy mówi że nie do końca jest to ok ale nośność powinna być zachowana. (drewno klasy C30 z atestem)

 

Problem jest w pęknięciach, które pojawiły się po obciążeniu dachu dachówką. O ile drobne peknięcia jakoś bym przełknęła jeden ze słupów ma pęknięcie na 3/4 długości i na przestrzał.

 

Poszukujemy kogoś kto fachowym okiem spojrzy na to cudo i oceni czy cały dach mają nam stawiac od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asioczek - a nie macie dostepu do dokumentacji typu projekt itd. ?? Wowczas mozna by sprawdzic czy wszystko zostalo zrobione zgodnie z projektem - no chyba ze projekt jest zly - to do projektanta - architekta

Ja niestety nie znam nikogo takiego - ale najlepiej jak pisze Kero - zadzwon do NOT-u i ustal kto moglby to zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile drobne peknięcia jakoś bym przełknęła jeden ze słupów ma pęknięcie na 3/4 długości i na przestrzał.

To jest normalne przy schnięciu elementów drewnianych o dużych przekrojach. Słupowi podłużne pęknięcie wcale nie przeszkadza. Przenosi przecież obciążenia pionowe (z reguły). Jeżeli wykonano to zgodnie z projektem i ze sprawdzonych materiałów (pisałaś o ateście) powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori: masz rację, przeprojektowanie więźby i fundamentów będzie ciężko zrobić. Wydaje mi się że ten murarz chce na siłę udowodnić że dzięki niemu zaoszczędzę duże pieniądze przy budowie (tylko czy dom się nie rozpadnie :-? ).

 

Horatio: dzięki za prezentację Twojej budowy i ekipy budowlanej :D . Mam nadzieje, że do końca tygodnia wybiorę budowlańców.

 

Czy ktoś wie ile czasu się teraz czeka na pozwolenie na budowę w gm. Białe Błota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asioczek - a nie macie dostepu do dokumentacji typu projekt itd. ?? Wowczas mozna by sprawdzic czy wszystko zostalo zrobione zgodnie z projektem - no chyba ze projekt jest zly - to do projektanta - architekta

Ja niestety nie znam nikogo takiego - ale najlepiej jak pisze Kero - zadzwon do NOT-u i ustal kto moglby to zrobic

 

MK wszystko jest zgodnie z projektem, drewno ma certyfikaty potwierdzające klasę wytrzymałości. W domkach tego samego typu aż tak dużego pęknięcia nie znaleźliśmy. A dachy są identyczne stawiane przez tą samą ekipę tylko drewno może pochodzić z różnych dostaw z tego samego tartaku.

 

Nam się nie podoba, że na samym początku już w taki ochydny sposób pękło. I szczelina jest widoczna. Może uspokajanie inspektora byśmy przełknęli że obciążenia pionowe (tak jak potwierdza to cemik1, ale deweloper sam z siebie zaproponował negocjację ceny więc wolimy się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
Dori: masz rację, przeprojektowanie więźby i fundamentów będzie ciężko zrobić.

 

Ja osobiście zdecydowałem o zmianie więźby jaka została zaprojektowana i przeliczona komputerowo (nieodpłatnie). Oczywiście ta firma więźbę wykonuje.

W związku ze zmianą więźby wyeliminowałem kilkanaście mb ław oraz trzy słupy, na których miała się w pierwotnej wersji opierać.

 

Nie jest absolutnie tak, że oto projekt jaki kupiliśmy jest nie do zmiany.

Trochę więcej wiary i odwagi w precyzowaniu swoich oczekiwań.

Zasadę mam taką:

Wymyślam sobie coś i przedstawiam to mądrzejszym (specjalistom) od siebie oczekując nie polemiki za czy przeciw tylko konkretnych argumentów przemawiających za tym, że mój pomysł jest nierealny do wykonania.

Taką zasadę miałem budując pierwszy dom (jeszcze stoi) i taką mam obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie też przeprojektowywałem więźbę. W miejsce jednego słupa (wypadał w środku pokoju) jest podciąg z dwuteownika. Pomysł był mój, akceptacja kierownika (który przedtem adaptował projekt) i budującego wieźbę cieśli. Nie był jednak tak tanio. Stal jest droga.

 

W takich chwilach zazdroszczę wiedzy na temat projektowania. Dla nas to czarna magia :). I niestety musimy liczyć na pomoc ekspertów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie ile czasu się teraz czeka na pozwolenie na budowę w gm. Białe Błota?

 

Ja czekałem 40 dni. Gmina Osielsko, ale robiła mi to Pani zajmująca się Gminą Białe Błota. Nie wiem czemu, czy w zastępstwie urlopowym czy z innego powodu.

Potem 2 tygodnie uprwomocnienie. Nie było możliwości sktrócenia tego terminu, a bez uprawomocnienia nie mogłem podpisać umowy na prąd i wystapić o kredyt.i

Następnie, zgłoszenie budowy i kolejny tydzień czekania.

Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie podać namiary na fachowca, który będzie w stanie ocenić poprawność wykonania konstrukcji dachowej.

 

My jako laicy mamy pewne zastrzeżenia, inspektor budowy zapewnia, że wszystko jest pięknie i drewno z atestem, ale deweloper coś za szybko zgadza się na rozmowy o negocjowaniu ceny za elementy drewniane dachu. Nasz przyszły kierownik budowy mówi że nie do końca jest to ok ale nośność powinna być zachowana. (drewno klasy C30 z atestem)

 

Problem jest w pęknięciach, które pojawiły się po obciążeniu dachu dachówką. O ile drobne peknięcia jakoś bym przełknęła jeden ze słupów ma pęknięcie na 3/4 długości i na przestrzał.

 

Poszukujemy kogoś kto fachowym okiem spojrzy na to cudo i oceni czy cały dach mają nam stawiac od nowa.

 

Witam.

Ja nie mam namiarów na dobrego cieśle, a mojego nie polecam bo raczej był to stolarz i po wizycie dekarza byliśmy z żoną załamani, w ogóle nie chciał wchodzić na dach i kłaść dachowki.

Już ponad 3 tygodnie ciągną się poprawki więźby po moim fachowcu.

Radzę więc wziąćś specjaliste do oceny dachu, który wystawi papier z oględzin aby mieć podkładkę na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja nie mam namiarów na dobrego cieśle, a mojego nie polecam bo raczej był to stolarz i po wizycie dekarza byliśmy z żoną załamani, w ogóle nie chciał wchodzić na dach i kłaść dachowki.

Już ponad 3 tygodnie ciągną się poprawki więźby po moim fachowcu.

Radzę więc wziąćś specjaliste do oceny dachu, który wystawi papier z oględzin aby mieć podkładkę na przyszłość.

 

Wczoraj u nas spece od dachówek zastrzeżeń do całości konstrukcji drewnianej nie mieli, (mieliśmy niezależną ekipę która oceniła jakość prac przy wykończeniu dachu). Tylko jak określili walory estetyczne takiego słupa mocno zmalały, jak na złość pęknięty jest słup który miał zostać nieosłonięty. Oczywiście kilka uwag mieli, ale jak majster określił robią prawie tak dobrze jak my :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja nie mam namiarów na dobrego cieśle, a mojego nie polecam bo raczej był to stolarz i po wizycie dekarza byliśmy z żoną załamani, w ogóle nie chciał wchodzić na dach i kłaść dachowki.

Już ponad 3 tygodnie ciągną się poprawki więźby po moim fachowcu.

Radzę więc wziąćś specjaliste do oceny dachu, który wystawi papier z oględzin aby mieć podkładkę na przyszłość.

 

Wczoraj u nas spece od dachówek zastrzeżeń do całości konstrukcji drewnianej nie mieli, (mieliśmy niezależną ekipę która oceniła jakość prac przy wykończeniu dachu). Tylko jak określili walory estetyczne takiego słupa mocno zmalały, jak na złość pęknięty jest słup który miał zostać nieosłonięty. Oczywiście kilka uwag mieli, ale jak majster określił robią prawie tak dobrze jak my :)

 

No to może będzie techniczna możliwość aby wymienić ten wadliwy element, a może obudować go innym drewnem, jeżeli spełnia warunki nośności jakie zostały mu postawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne rzeczy wypisujecie o tartakach i wieźbach.Ja w październiku zeszłego roku poddałem się "efektowi pierwszego wrażenia" Po wizycie w trzech tartakach zawitałem do Optymexu w Wudzyniu.Pełen profesjonalizm,terminowość i jakość drewna ( impregnacja zanurzeniowa).Płaciłem wtedy 700 zł/m3.Majster,cieśla byli zachwyceni jakością drewna.Od tego czasu polecam ww.firmę z czystym sumieniem.Mój cieśla też był dobry ale jest zawalony robotą do przyszłego roku dlatego nie ma sensu dawać jego namiarów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...