Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hello

 

Chodzimy juz po podlodze poddasza :D No wlasnie - glownie z wezem ogrodowym - nie trafilismy w pogode - i trzeba go ciagle lac - ale nie narzekamy :D Przeprowadzilismy sie tylko na budowe - dzieci chwilowo u babci - wiec mamy wakacje :D

 

Gratulacje, wiem co to za radość ja latam od 8 dni, teraz konczymy sciankę kolankową i pozegnanie z ekipą, pewnie jakaś zakrapiana kolacyjka :p i zapraszam na budowę cieślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori: masz rację, przeprojektowanie więźby i fundamentów będzie ciężko zrobić.

 

Ja osobiście zdecydowałem o zmianie więźby jaka została zaprojektowana i przeliczona komputerowo (nieodpłatnie). Oczywiście ta firma więźbę wykonuje.

W związku ze zmianą więźby wyeliminowałem kilkanaście mb ław oraz trzy słupy, na których miała się w pierwotnej wersji opierać.

 

Nie jest absolutnie tak, że oto projekt jaki kupiliśmy jest nie do zmiany.

Trochę więcej wiary i odwagi w precyzowaniu swoich oczekiwań.

Zasadę mam taką:

Wymyślam sobie coś i przedstawiam to mądrzejszym (specjalistom) od siebie oczekując nie polemiki za czy przeciw tylko konkretnych argumentów przemawiających za tym, że mój pomysł jest nierealny do wykonania.

Taką zasadę miałem budując pierwszy dom (jeszcze stoi) i taką mam obecnie.

 

Pewnie że można tylko trzeba mieć do tego zdrowe podejście. Nie zmieniać samemu tylko mieć przeliczone przez konstruktora i mieć projekt zastępczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Szczerze powiem, że nie wiem co znaczy projekt zastępczy.

Projekt na całość więźby wraz z obliczeniami atestami i aprobatami technicznymi - jednym słowem pełna dokumentacja techniczna wykonanej więźby - oraz gwarancją na piśmie posiadam wydany przez wykonawcę i nie jest to żaden zastępczy a oryginalny projekt dla wykonanej więźby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Dal ciekawości powiem, że całość kosztowała 26 000PLN i jeśli ktoś chce to potraktować jako kwotę ogromną to do powstrzymania tego dopowiem iż powierzchnia dachu to 374m2 oraz powierzchnia stropu drewnianego jaki również ta konstrukcja stanowi to 240m2.

Jeśli ktoś dalej uważa, że to duża kwota to dyskusja staje się już niecelowa.

Proponuję sobie policzyć ile stanowi wartość stropu w systemie Teriva dla powierzchni 240m2. Dodatkowo jaki to ogrom ciężaru byłby do przerobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
Jeżeli w cenie jest więźba, strop (sufity) i podłoga na poddaszu, materiał+montaż, to cena rewelacyjna.

 

W cenie jest więźba, strop i montaż wraz z dostawą na budowę.

Sufity nigdy nie są kalkulowane w budowie stropu ani podłogi na poddaszu.

Stosując jakikolwiek strop choćby już przytoczona Teriva to koszty podaje się wyłącznie za strop a nie sufity czy podłogi.

Poddasze jest nieużytkowe co nie zmienia faktu iż stropu jest tyle a nie mniej bez względu na rodzaj zagospodarowania lub też niezagospodarowania poddasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie takie tempo prac na budowie :-? , że odbiegłam tematem i ... sprawiłam sobie psa :) malutki, sympatyczny, rasa bliżej nie określona :D i dziś będę sama budowała - a raczej będę sprawowała nadzór nad budową ...kojca dla niego :) Może ktoś ma sprawdzony sposób na kojec ? Albo ma niepotrzebny to chętna jestem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dal ciekawości powiem, że całość kosztowała 26 000PLN i jeśli ktoś chce to potraktować jako kwotę ogromną to do powstrzymania tego dopowiem iż powierzchnia dachu to 374m2 oraz powierzchnia stropu drewnianego jaki również ta konstrukcja stanowi to 240m2.

Jeśli ktoś dalej uważa, że to duża kwota to dyskusja staje się już niecelowa.

Proponuję sobie policzyć ile stanowi wartość stropu w systemie Teriva dla powierzchni 240m2. Dodatkowo jaki to ogrom ciężaru byłby do przerobienia.

 

kwota jest ogromna - az niewyobrazalna za taki temat wiec zgodnie z Twoimi zaleceniami nie bede dyskutowal

 

dobrego musieli miec handlowca ktory potrafi zaargumentowac dlaczego wydac kupe kasy na cos co wcale moim zdaniem nie jest lepszym rozwiazaniem ale za to duzo drozszym :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
Dal ciekawości powiem, że całość kosztowała 26 000PLN i jeśli ktoś chce to potraktować jako kwotę ogromną to do powstrzymania tego dopowiem iż powierzchnia dachu to 374m2 oraz powierzchnia stropu drewnianego jaki również ta konstrukcja stanowi to 240m2.

Jeśli ktoś dalej uważa, że to duża kwota to dyskusja staje się już niecelowa.

Proponuję sobie policzyć ile stanowi wartość stropu w systemie Teriva dla powierzchni 240m2. Dodatkowo jaki to ogrom ciężaru byłby do przerobienia.

 

kwota jest ogromna - az niewyobrazalna za taki temat wiec zgodnie z Twoimi zaleceniami nie bede dyskutowal

 

dobrego musieli miec handlowca ktory potrafi zaargumentowac dlaczego wydac kupe kasy na cos co wcale moim zdaniem nie jest lepszym rozwiazaniem ale za to duzo drozszym :o

 

Dobrze jest jeśli się wie o czym się pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu niektórzy wzięli sobie za punkt honoru wybudowanie domu najtaniej. Każde z nas ma swoje wymagania i buduje według swojej wizji. Część się chociaż trochę na budownictwie zna a część jest totalnymi nowicjuszami w tej dziedzinie.

 

My wiemy, że przepłacamy straszliwie kupując dom w stanie surowym zamkniętym od dewelopera, sami zapewne teoretycznie w połowie tej sumy byśmy się zmieścili ale nie mając czasu i zielonego pojęcia o budowaniu wcale tej pewności nie mam że byłoby lepiej i faktycznie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi polecić firmę od drzwi wew. Drzwi tanie ładne i szybko zamontowane...wiem to niemożliwe :D Szukam dobrych drzwi

 

Polecam firmę "Żądło i synowie" z Chodzieży,robią rewlacyjne drzwi za przystepną cenę.Wyszukaj ich adres w googlu.Kontakt w sierpniu bo teraz mają urlop do końca lipca.

 

Dziękuję wszystkim za namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosując jakikolwiek strop choćby już przytoczona Teriva to koszty podaje się wyłącznie za strop a nie sufity czy podłogi.

 

no właśnie! a jeszcze do terrivy u mnie potrzebna jest dodatkowo tona stali, sporo desek i rzeka betonu :-? czyli morze pieniędzy... !

 

ooo, dokladnie

u mnie poszla 1,5 tony stali - ale mamy dwa balkony - w tym jeden byl dozbrajany na zadanie kierownika budowy - tak to jest z nowymi projektami - bywaja bledne. Czesc stropu monolityczna - 20 metrow szesciennych betonu B-25 - strop ok 110 m kosztowal 22 tys bez stempli stalowych - bo rachunek za nie dostane za miesiac

sporo za duzo - ale faktura za stal - 4300 i za beton 6300 mowi za siebie. Nie wiem jak mozna to zrobic taniej - po prostu tak to kosztuje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz kierownik ma zastrzeżenia co do jakości stropu z polecaj tu firmy Arko, czy u was był podobnie ????........żałuje że nie zakupiliśmy stropu z baumatu lub z solbetu.

Obecnie strop jeszcze czeka na układnie- ale już wiem ze będą problemy.

 

A jakie zastrzeżenia ma Twój kierownik do stropu , co z nim nie tak ? Jakiego typu problemy wynikną przy układaniu ? Też mam w projekcie strop teriva i za jakiś czas też stanę przed wyborem producenta tego stropu więc napisz coś więcej , może być nawet na priv .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...