Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moj kierownik nawet nie pytal z jakiej firmy - tez mam z Arko

Nawazniejsze chyba aby strop mial atest - deklaracje zgodnosci i byl zgodny z projektem - odpowiednia ilosc belek o odpowiedniej dlugosci i odpowiednia ilosc pustakow. Moze zle mysle - ale to tylko pustaki do zalania

Potem przychodzi beton i go scala - wiec chetnie tez poslucham co kierownikowi nie pasuje..

Ogolnie jak widze strop teriva to ciezka sprawa - zwlaszcza w jednowarstwowce czy w BK nawet dwuwarstwowej. Duzo pilnowania, dogladania... Ale moje chlopaki sie narobily nam nim...mam mnostwo zeber w srodku, wience wewnetrzne...duzo grzebania w nim bylo. 5 dni pracy - ostatnie dwa dni to byl wyscig - bo jak pisalam - projekt mial bledy

Chyba bym teraz poszla w filigran - wyszedlby tak samo, moze nawet taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Straszne rzeczy wypisujecie o tartakach i wieźbach.Ja w październiku zeszłego roku poddałem się "efektowi pierwszego wrażenia" Po wizycie w trzech tartakach zawitałem do Optymexu w Wudzyniu.Pełen profesjonalizm,terminowość i jakość drewna ( impregnacja zanurzeniowa).Płaciłem wtedy 700 zł/m3.Majster,cieśla byli zachwyceni jakością drewna.Od tego czasu polecam ww.firmę z czystym sumieniem.Mój cieśla też był dobry ale jest zawalony robotą do przyszłego roku dlatego nie ma sensu dawać jego namiarów.

 

Ja jeszcze w kwestii tartaków a konkretnie tego na Ujejskiego była o nim mowa strone wcześniej, co do terminów to mnie nie zawiedli ale jeżeli chodzi o jakość cięcia samego drewna to fatalnie "fale Dunaju", nie wiem co oni mają za piły, albo ciąć nie umieją.

 

Jeżeli chodzi o impregnację to widziałem dziadka który machał pędzlem nanosząc podejrzanie rozwodniony impregnat.

 

A co do transportu to też przegieli, miał być o 12 a był o 17 ( a ja na 19 do pracy) i oczywiście na bydowie do rozładunku zostałem tylko ja ( kierownik z tartaku poradził mi abym zatrzymał moich majstrów na budowie aż przyjedzie samochód, czyli nie wiadomo dokładnie do kiedy, nie realne) musiałem na szybkiego dzwonić po znajomych aby pomogli przenieść ok 25 ton drewna.

I jak się okazało to jedna krokiew była spróchniała a jednej w ogóle nie było, reklamację uwzględnili tylko że za transport ja płaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego szału na początku roku z materiałami budowlanymi przecholowałem (sam nie wiem jak to liczyłem) i została mi silka xelli 24 cm grubości aż 6 nienaruszonych palet i ok 3 palety rozpakowanej (niegospodarni budowlańcy) i jeżeli jest ktoś zainteresowany kupnem to sie na pewno dogadamy. Na palecie są 45 szt a to daje 3m2.

Info na priva.

 

A tak to wyglada:

http://picasaweb.google.pl/Szmaragd2007/SilkaXella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że nie wiem co znaczy projekt zastępczy.

Projekt na całość więźby wraz z obliczeniami atestami i aprobatami technicznymi - jednym słowem pełna dokumentacja techniczna wykonanej więźby - oraz gwarancją na piśmie posiadam wydany przez wykonawcę i nie jest to żaden zastępczy a oryginalny projekt dla wykonanej więźby.

 

No właśnie to jest projekt zastępczy. Przy pozwoleniu na budowę skłądałeś zapewne projekt domu w którym znajdował sie projekt więźby dachowej i innych elementów konstrukcyjnych. Na taki zestaw projektów dostałeś pozwolenie i aby coś zamienić musisz mieć projekt zastępczy czyli dokładnie to co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego szału na początku roku z materiałami budowlanymi przecholowałem (sam nie wiem jak to liczyłem) i została mi silka xelli 24 cm grubości aż 6 nienaruszonych palet i ok 3 palety rozpakowanej (niegospodarni budowlańcy) i jeżeli jest ktoś zainteresowany kupnem to sie na pewno dogadamy. Na palecie są 45 szt a to daje 3m2.

Info na priva.

 

A tak to wyglada:

http://picasaweb.google.pl/Szmaragd2007/SilkaXella

 

szkoda ze nie ciensza - na dzialowki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego szału na początku roku z materiałami budowlanymi przecholowałem (sam nie wiem jak to liczyłem) i została mi silka xelli 24 cm grubości aż 6 nienaruszonych palet i ok 3 palety rozpakowanej (niegospodarni budowlańcy) i jeżeli jest ktoś zainteresowany kupnem to sie na pewno dogadamy. Na palecie są 45 szt a to daje 3m2.

Info na priva.

 

A tak to wyglada:

http://picasaweb.google.pl/Szmaragd2007/SilkaXella

 

szkoda ze nie ciensza - na dzialowki :(

 

działówki właśnie zaczynam stawiać, jak mi zostanie ( bo kto wie z mioimi obliczeniami) to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz kierownik ma zastrzeżenia co do jakości stropu z polecaj tu firmy Arko, czy u was był podobnie ????........żałuje że nie zakupiliśmy stropu z baumatu lub z solbetu.

Obecnie strop jeszcze czeka na układnie- ale już wiem ze będą problemy.

 

A jakie zastrzeżenia ma Twój kierownik do stropu , co z nim nie tak ? Jakiego typu problemy wynikną przy układaniu ? Też mam w projekcie strop teriva i za jakiś czas też stanę przed wyborem producenta tego stropu więc napisz coś więcej , może być nawet na priv .

Pozdrawiam

 

Kierownik stwierdził, że cześć belek ma złe zakończenia-pokruszone lub połamane....(i to raczej nie w transporcie) głównie chodzi wiec o ich jakość, na razie nie wiem czy liczba pustaków się zgadza-zobaczymy jak będzie strop układany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz kierownik ma zastrzeżenia co do jakości stropu z polecaj tu firmy Arko, czy u was był podobnie ????........żałuje że nie zakupiliśmy stropu z baumatu lub z solbetu.

Obecnie strop jeszcze czeka na układnie- ale już wiem ze będą problemy.

 

A jakie zastrzeżenia ma Twój kierownik do stropu , co z nim nie tak ? Jakiego typu problemy wynikną przy układaniu ? Też mam w projekcie strop teriva i za jakiś czas też stanę przed wyborem producenta tego stropu więc napisz coś więcej , może być nawet na priv .

Pozdrawiam

 

Kierownik stwierdził, że cześć belek ma złe zakończenia-pokruszone lub połamane....(i to raczej nie w transporcie) głównie chodzi wiec o ich jakość, na razie nie wiem czy liczba pustaków się zgadza-zobaczymy jak będzie strop układany.

 

WITAM!

 

nie siadam i nie piszę tutaj, ale jak widzę, że coś jest nie tak i pisze źle o mojej firmie to pozwalam sobie się tutaj wtrącić.

 

Jeśli coś jest nie tak z belkami, proszę o złożenie reklamacji w firmie, taki jest normalny tryb, jeśli faktycznie jest coś nie tak belki wymienimy na nowe (nieuszkodzone), ale póki co reklamacji Pani w firmie naszej jeszcze nie złożyła

 

z poważaniem

 

Piotr Woszczyński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o pomoc

Będę w najbliższym czasie wylewał ławy.

Potrafię obliczyć koszt betonu - około 7.000 zł.

Bardzo prosze - napiszcie ile bedzie kosztować zbrojenie tych ław?

Chodzi mi o rząd wielkości.

Wiem, że mogę wziąć dzień urlopu i pojechać do hurtowni stali by mi obliczyli dokładnie - ale właśnie nie chcę brać tego dnia urlopu.

 

Nie mam jeszcze kredytu i chciałbym oszacować czy na ławy starczy mi własnej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz kierownik ma zastrzeżenia co do jakości stropu z polecaj tu firmy Arko, czy u was był podobnie ????........żałuje że nie zakupiliśmy stropu z baumatu lub z solbetu.

Obecnie strop jeszcze czeka na układnie- ale już wiem ze będą problemy.

 

 

Kierownik stwierdził, że cześć belek ma złe zakończenia-pokruszone lub połamane....(i to raczej nie w transporcie) głównie chodzi wiec o ich jakość, na razie nie wiem czy liczba pustaków się zgadza-zobaczymy jak będzie strop układany.

 

Też mam strop terriva z Arko i ani ja, ani majster czy kierownik nie mieli żadnych uwag co do jakości. Żaden bloczek ani belka nie by uszkodzone i posiadają wszystkie atesty. Mój strop już zresztą jest ułożony i zalany i ma się dobrze, żadnych kłopotów nie było. :D

Jeżeli miałaś jakieś problemy z belkami to chyba trzeba było faktycznie reklamować.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałaś jakieś problemy z belkami to chyba trzeba było faktycznie reklamować.

 

taka powinna byc zawsze normalna kolej tematu

 

nie wiem co lepsze:

 

1. obsmarowac komus dupsko i byc dalej niezadowolonym z lipnego towaru

 

2. zareklamowac i dostac pelnowartosciowy towar

 

Jesli pkt 2 by zawiodl to wtedy rozumiem puscic fame o nieuczciwym sprzedacy ale wczesniej to takie posty sa co najmniej bezsasadne i nieuczciwe w stosunku do sprzedacy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o pomoc

Będę w najbliższym czasie wylewał ławy.

Potrafię obliczyć koszt betonu - około 7.000 zł.

Bardzo prosze - napiszcie ile bedzie kosztować zbrojenie tych ław?

Chodzi mi o rząd wielkości.

Wiem, że mogę wziąć dzień urlopu i pojechać do hurtowni stali by mi obliczyli dokładnie - ale właśnie nie chcę brać tego dnia urlopu.

 

Nie mam jeszcze kredytu i chciałbym oszacować czy na ławy starczy mi własnej kasy.

 

to wszystko zalezy od projektu

nie wiemy jakie szerokie i dlugie masz lawy

oraz czy bedziesz rowniez na gorze robic wieniec gorny, dozbrajac fundament..ale to juz nie lawy..

 

ja moge ze swojej strony powiedziec ze

beton na lawy mialam tez za ok 7500 zl ( B-10 5,5 m i B-20 21 m)

i do tego stali

fi 12 - 320 kg

oraz

fi 6 100 kg

 

co dalo lacznie ok 1400 zl za stal- wszystko na na same lawy -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o pomoc

Będę w najbliższym czasie wylewał ławy.

Potrafię obliczyć koszt betonu - około 7.000 zł.

Bardzo prosze - napiszcie ile bedzie kosztować zbrojenie tych ław?

Chodzi mi o rząd wielkości.

Wiem, że mogę wziąć dzień urlopu i pojechać do hurtowni stali by mi obliczyli dokładnie - ale właśnie nie chcę brać tego dnia urlopu.

 

Nie mam jeszcze kredytu i chciałbym oszacować czy na ławy starczy mi własnej kasy.

 

Przecież znacie rząd wielkości. Większość z Was ma ten etap za sobą. To dla mnie bardzo ważne.

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...