Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bardzo prosze o pomoc

Będę w najbliższym czasie wylewał ławy.

Potrafię obliczyć koszt betonu - około 7.000 zł.

Bardzo prosze - napiszcie ile bedzie kosztować zbrojenie tych ław?

Chodzi mi o rząd wielkości.

Wiem, że mogę wziąć dzień urlopu i pojechać do hurtowni stali by mi obliczyli dokładnie - ale właśnie nie chcę brać tego dnia urlopu.

 

Nie mam jeszcze kredytu i chciałbym oszacować czy na ławy starczy mi własnej kasy.

 

Przecież znacie rząd wielkości. Większość z Was ma ten etap za sobą. To dla mnie bardzo ważne.

 

Z góry dziękuję

 

spokojnie :D napewno inni jeszcze nie zdazyli przeczytac i przeszukac teczki z fakturami - :wink: napewno jeszcze ktos sie odezwie

 

acha

moge jeszcze powiedziec ze zbrojenie w rzeczywistosci nigdy nei zgadzalo sie - jak dotad- z iloscia zbrojenia z kosztorysu Muratora dolaczonego do projektu - zawsze zamawialam wiecej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo prosze o pomoc

Będę w najbliższym czasie wylewał ławy.

Potrafię obliczyć koszt betonu - około 7.000 zł.

Bardzo prosze - napiszcie ile bedzie kosztować zbrojenie tych ław?

Chodzi mi o rząd wielkości.

Wiem, że mogę wziąć dzień urlopu i pojechać do hurtowni stali by mi obliczyli dokładnie - ale właśnie nie chcę brać tego dnia urlopu.

 

Nie mam jeszcze kredytu i chciałbym oszacować czy na ławy starczy mi własnej kasy.

 

Przecież znacie rząd wielkości. Większość z Was ma ten etap za sobą. To dla mnie bardzo ważne.

 

Z góry dziękuję

 

Może się mylę, ale chyba wystarczy:

1. Wziąść długość ław (przy ławach jednorodnych) i przemnożyć przez ilość prętów. -> Otrzymujemy długość prętów

2. Sprawdzić ile strzemion wchodzi na 1mb i przemnożyć przez długość ław i długość pojedynczego strzemiona -> otrzymamy długość prętów na strzemiona.

3. Zadzwonić do hurtowni, podać długości i poprosić o wycenę.

Łącznie 30 minut pracy... i urlopu brać nie trzeba ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko ze w hurtowni gdzie ja kupowalam stal, prety maja dlugosc: fi 12 - 12 mb, fi 6 -6 mb

 

ja tak kupowalem wiec chyba to rozmiary standardowe

 

gdzieniegdzie wciskaja 6-ke w kregach wiec pytajcie sie o to gdyz prostowanie zajmuje troche czasu :D

 

Czy ta jest rząd wielkości 10.000zł ; 5.000; czy 1.000zł

 

Nie pamiętacie ile mniej-więcej płaciliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ta jest rząd wielkości 10.000zł ; 5.000; czy 1.000zł

 

Nie pamiętacie ile mniej-więcej płaciliście?

 

zadajesz namolne i monotonne pytania

 

Twoje pytanie nie swiadczy za dobrze o checi uzyskania profesjonalnej informacji a jedynie o lenistwie :-?

 

zobacz w swoje plany bo my ich nie mamy. ilosci razy dlugosci razy waga 1mb x cena i bedziesz wiedzial

 

troche mniej wygodnictwa :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadajesz namolne i monotonne pytania

 

Twoje pytanie nie swiadczy za dobrze o checi uzyskania profesjonalnej informacji a jedynie o lenistwie :-?

 

zobacz w swoje plany bo my ich nie mamy. ilosci razy dlugosci razy waga 1mb x cena i bedziesz wiedzial

 

troche mniej wygodnictwa :x

 

Nie myślałem że taki to problem napisać: "Ja dałem za zbrojenie ławy ...."

Skoro się pytam - znaczy że jakiś cel lub powód mam - jak Ci ciężko - to nie pisz nic.

 

Ty nie musisz odpowiadać.

A tym bardziej się mądrować i wydziwiać.

 

Nie oceniam ani Twoich postów ani Twojej wiedzy "budowlanej"

Trochę więcej szacunku do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eli2 - czytaj uwaznie zamiast sie irytowac - napisalam w pierwszej odpowiedzi - ok 1400 zl

 

 

U mnie podobnie

 

Fundament około 70m

 

4 druty fi 12,

strzemiona co 25 cm, 50cm na 30 (coś tak)

 

kwota 1500zł brutto

 

 

a u mnie "chopaki" już wieźbe robią

 

są z polecenia spod Torunia

 

całkiem fajnie im to idzie

 

:)

 

Jak ktoś jest chętny to zapraszam bo coś mówili, że im się termin zwolnił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz kierownik ma zastrzeżenia co do jakości stropu z polecaj tu firmy Arko, czy u was był podobnie ????........żałuje że nie zakupiliśmy stropu z baumatu lub z solbetu.

Obecnie strop jeszcze czeka na układnie- ale już wiem ze będą problemy.

 

A jakie zastrzeżenia ma Twój kierownik do stropu , co z nim nie tak ? Jakiego typu problemy wynikną przy układaniu ? Też mam w projekcie strop teriva i za jakiś czas też stanę przed wyborem producenta tego stropu więc napisz coś więcej , może być nawet na priv .

Pozdrawiam

 

Kierownik stwierdził, że cześć belek ma złe zakończenia-pokruszone lub połamane....(i to raczej nie w transporcie) głównie chodzi wiec o ich jakość, na razie nie wiem czy liczba pustaków się zgadza-zobaczymy jak będzie strop układany.

 

WITAM!

 

nie siadam i nie piszę tutaj, ale jak widzę, że coś jest nie tak i pisze źle o mojej firmie to pozwalam sobie się tutaj wtrącić.

 

Jeśli coś jest nie tak z belkami, proszę o złożenie reklamacji w firmie, taki jest normalny tryb, jeśli faktycznie jest coś nie tak belki wymienimy na nowe (nieuszkodzone), ale póki co reklamacji Pani w firmie naszej jeszcze nie złożyła

 

z poważaniem

 

Piotr Woszczyński

 

witam,

 

Myślę,że forum służy właśnie do wymiany poglądów i doświdczeń-zarówno tych dobrych jaki i złych-pisałam tylko co stwierdził mój kierownik i byłam ciekawa doświadczeń innych .... jestem bardzo zdziwiona taką reakcja pozostałych...

jeszcze raz porozmawiam z kierownikiem i jeżeli będzie taka konieczność a jak sie tu dowiedziałam jest taka możliwość- złożymy reklamacje.

 

Dziękuje wiec Panu za rade i wierze,że będzie wszystko OKi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ma ktoś może namiary na osobę, która przewozi stal zbrojeniową?Chodzi konkretnie o przyczepkę do przewozu długich prętów? Pozdrawiam

 

prety 12 metrowe nie zmieszcza sie chyba na przyczepke :roll:

Chyba ze kupujesz krotsze

Namiarow nie mam - placilam po prostu za transport w hurtowni stali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim. :D

Zwariowałam. Po długich poszukiwaniach czegoś gotowego i obejrzeniu dziesiątek drogich maszkaronów, budujemy się. :roll: Chociaż na wyrost to mocno powiedziane, bo jak na razie to finalizujemy zakup działki. I boimy się. :lol: A nawet częściej boimy się niż finalizujemy (zdecydowanie brakuje mi ikonki "bojącej się"). No i grzebiemy w projektach, a właściwie wstępnie wygrzebaliśmy już lidera peletonu.

A kierunek obraliśmy chyba (po wstępnym przeglądzie) niepopularny na forum, bo nasza ziemia obiecana na umowie przedwstępnej jest w Wałdowie Królewskim, dla nas to właśnie to miejsce, dla którego warto zwariować i budować. Mam nadzieję, że z pomocą Was i forum będzie łatwiej i przyjemniej. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...