Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A kierunek obraliśmy chyba (po wstępnym przeglądzie) niepopularny na forum, bo nasza ziemia obiecana na umowie przedwstępnej jest w Wałdowie Królewskim, dla nas to właśnie to miejsce, dla którego warto zwariować i budować. Mam nadzieję, że z pomocą Was i forum będzie łatwiej i przyjemniej. 8)

 

A gdzie to jest , ile kosztuje?

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzień dobry wszystkim. :D

Zwariowałam. Po długich poszukiwaniach czegoś gotowego i obejrzeniu dziesiątek drogich maszkaronów, budujemy się. :roll: Chociaż na wyrost to mocno powiedziane, bo jak na razie to finalizujemy zakup działki. I boimy się. :lol: A nawet częściej boimy się niż finalizujemy (zdecydowanie brakuje mi ikonki "bojącej się"). No i grzebiemy w projektach, a właściwie wstępnie wygrzebaliśmy już lidera peletonu.

A kierunek obraliśmy chyba (po wstępnym przeglądzie) niepopularny na forum, bo nasza ziemia obiecana na umowie przedwstępnej jest w Wałdowie Królewskim, dla nas to właśnie to miejsce, dla którego warto zwariować i budować. Mam nadzieję, że z pomocą Was i forum będzie łatwiej i przyjemniej. 8)

 

witaj

pisz czesto

zycze powodzenia

ja tez z tych ktorzy piekno widza w "niepopularnym" :D

a gdzie Waldowo sie miesci??

ach - zumi.pl dziala :wink:

juz wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kierunek obraliśmy chyba (po wstępnym przeglądzie) niepopularny na forum, bo nasza ziemia obiecana na umowie przedwstępnej jest w Wałdowie Królewskim, dla nas to właśnie to miejsce, dla którego warto zwariować i budować. Mam nadzieję, że z pomocą Was i forum będzie łatwiej i przyjemniej. 8)

 

A gdzie to jest , ile kosztuje?

 

JesterS

http://img339.imageshack.us/img339/1810/waldowotz7.th.jpg

 

mniej więcej tu, gdzie czarny krzyżyk :wink:

 

Jesters, nie ma tam już działek, nasza była ostatnia z podzielonego kiedyś hektara

a teren należy do Parku Krajobrazowego, więc póki planu nie będzie, następnych działek też nie

kawałek dalej są siedliskowe, po 3000m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim. :D

Zwariowałam. Po długich poszukiwaniach czegoś gotowego i obejrzeniu dziesiątek drogich maszkaronów, budujemy się. :roll: Chociaż na wyrost to mocno powiedziane, bo jak na razie to finalizujemy zakup działki. I boimy się. :lol: A nawet częściej boimy się niż finalizujemy (zdecydowanie brakuje mi ikonki "bojącej się"). No i grzebiemy w projektach, a właściwie wstępnie wygrzebaliśmy już lidera peletonu.

A kierunek obraliśmy chyba (po wstępnym przeglądzie) niepopularny na forum, bo nasza ziemia obiecana na umowie przedwstępnej jest w Wałdowie Królewskim, dla nas to właśnie to miejsce, dla którego warto zwariować i budować. Mam nadzieję, że z pomocą Was i forum będzie łatwiej i przyjemniej. 8)

 

Witam

 

Z własnego doświadczenia polecam wybrać prokekt w którym nic nie będziesz musiał zmieniać, ja zrobiłem duzo zmian(przy adaptacji) i wychodzą z tego same problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z własnego doświadczenia polecam wybrać prokekt w którym nic nie będziesz musiał zmieniać, ja zrobiłem duzo zmian(przy adaptacji) i wychodzą z tego same problemy

 

Wiśta wio, łatwo powiedzieć :lol: . Nie ma takiego, przy którym mogłabym zakrzyknąć "eureka!" i nie ma już więcej pracowni do przeglądania. :-? No i nie ma lekko, bo działka nie idealna bynajmniej, a wyznaczenie z jednej strony linii zabudowy w odległości 8 metrów od drogi, a z drugiej 10 metrów, pozwoliło nam szybko i sprawnie odrzucić co najmniej co drugi projekt z uwagi na gabaryty.

 

Jeszcze 24.06. mieliśmy budować się w Żołędowie, inny look wokół, inne domy, wizaż podmiejski. Wstępnie padło na "Supernovę" z Horyzontu - o toto - http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=73&a=164

 

Ale 25.06. nastąpiło zawirowanie czasoprzestrzeni i znaleźliśmy "nasz" kawałek ziemi, a wokół totalnie inny klimat, domy (2 :lol: ) inne, ściany lasu, letnisko prawie. :wink: No i Supernova wyglądałaby jak na kozie kokarda. A my zdecydowanie nie chcemy krajobrazu jakimś paszczakiem psuć.

 

Padło na prostotę, a w toku burzy mózgów :lol: z domu parterowego i niedużego wyszedł konkretny i z pięterkiem, na które wyrzucimy dorosłe dziecko, gości i ewentualne teściowe, jakby co. I może jeszcze stół bilardowy :D A na co dzień nawet na schody nie spojrzę.

 

A oto lider na dzień dzisiejszy:

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/arletta/

Zmian nie unikniemy, skonsultowałam je już mailowo z autorem projektu, ale będą niewielkie - powiększenie łazienki, gospodarcze stworzone z części wiatrołapu i czegoś tam po boku z lewej lub prawej, ścianka częściowa przed wejściem do kuchni. Mankamentem jest pojedynczy garaż, nie mam pomysłu, z podwójnym raczej nie wlyzie na działkę i popsuje bryłę. Skończy się wiatą lub rowerem. :wink:

I jak się Wam podoba? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dziś zaczęliśmy dzielnie biegać po urzędach - na razie złożyliśmy jakiś papier "wodny" (warunki techniczne? czy jakoś tak :roll: ) i pobraliśmy papier "elektryczny". Wieczorkiem chłopa wyślę do znajomego, który jest specem w tym zakresie, zna mnie ponad 20 lat, to chyba wie ile energii mi potrzeba. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z własnego doświadczenia polecam wybrać prokekt w którym nic nie będziesz musiał zmieniać, ja zrobiłem duzo zmian(przy adaptacji) i wychodzą z tego same problemy

 

Wiśta wio, łatwo powiedzieć :lol: . Nie ma takiego, przy którym mogłabym zakrzyknąć "eureka!" i nie ma już więcej pracowni do przeglądania. :-? No i nie ma lekko, bo działka nie idealna bynajmniej, a wyznaczenie z jednej strony linii zabudowy w odległości 8 metrów od drogi, a z drugiej 10 metrów, pozwoliło nam szybko i sprawnie odrzucić co najmniej co drugi projekt z uwagi na gabaryty.

 

Jeszcze 24.06. mieliśmy budować się w Żołędowie, inny look wokół, inne domy, wizaż podmiejski. Wstępnie padło na "Supernovę" z Horyzontu - o toto - http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=73&a=164

 

Ale 25.06. nastąpiło zawirowanie czasoprzestrzeni i znaleźliśmy "nasz" kawałek ziemi, a wokół totalnie inny klimat, domy (2 :lol: ) inne, ściany lasu, letnisko prawie. :wink: No i Supernova wyglądałaby jak na kozie kokarda. A my zdecydowanie nie chcemy krajobrazu jakimś paszczakiem psuć.

 

Padło na prostotę, a w toku burzy mózgów :lol: z domu parterowego i niedużego wyszedł konkretny i z pięterkiem, na które wyrzucimy dorosłe dziecko, gości i ewentualne teściowe, jakby co. I może jeszcze stół bilardowy :D A na co dzień nawet na schody nie spojrzę.

 

A oto lider na dzień dzisiejszy:

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/arletta/

Zmian nie unikniemy, skonsultowałam je już mailowo z autorem projektu, ale będą niewielkie - powiększenie łazienki, gospodarcze stworzone z części wiatrołapu i czegoś tam po boku z lewej lub prawej, ścianka częściowa przed wejściem do kuchni. Mankamentem jest pojedynczy garaż, nie mam pomysłu, z podwójnym raczej nie wlyzie na działkę i popsuje bryłę. Skończy się wiatą lub rowerem. :wink:

I jak się Wam podoba? 8)

 

Tylko pamiętajcie, że miejscowy plan zagospodarowania (jeżeli jest na tą działkę) lub warunki zabudowy posiadają dodatkowo takie uwarunkowania jak np. min i max. pochylenie dachu i wówczas może odpaść kolejnych kilkanaście upatrzonych projektów ze względu właśnie na ten dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem namiary do sprawdzonego kierownika budowy ale rząda on 3000zł + 800zł na dojazdy. W cenie proponuje doradztwo, fachową pomoc na każdym etapie budowy, kontakty do sprawdzonych wykonawców, rabaty na niektóre towary, skrupulatne prowadzenie dziennika budowy itp. czyli full wypas ale ta cena :(.

Ma może ktoś z Was nieco tańszego (max 2000-3000zł) kierownika budowy i równie dobrego który ma ugruntowaną wiedzę i doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko pamiętajcie, że miejscowy plan zagospodarowania (jeżeli jest na tą działkę) lub warunki zabudowy posiadają dodatkowo takie uwarunkowania jak np. min i max. pochylenie dachu i wówczas może odpaść kolejnych kilkanaście upatrzonych projektów ze względu właśnie na ten dach.

 

Plan jest :D , ale zakłada tylko 100% (z tolerancją 30%) nachylenia połaci dachu bez określania stopnia pochyłu.

Za to zakazuje budowy garażowej i gospodarczej wolnostojącej, no i zanieczyszczać zabrania tudzież naruszać walory estetyczne krajobrazu. I z tym się mogę zgodzić. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem namiary do sprawdzonego kierownika budowy ale rząda on 3000zł + 800zł na dojazdy. W cenie proponuje doradztwo, fachową pomoc na każdym etapie budowy, kontakty do sprawdzonych wykonawców, rabaty na niektóre towary, skrupulatne prowadzenie dziennika budowy itp. czyli full wypas ale ta cena :(.

Ma może ktoś z Was nieco tańszego (max 2000-3000zł) kierownika budowy i równie dobrego który ma ugruntowaną wiedzę i doświadczenie?

 

he he - kwoty pasuja mi do mojego kierbuda :lol:

jesli mozesz napisz mi na priva jego nazwisko

niestety nie znam tanszego - tzn znam ale nie ufalabym mu

choc temu tez do konca nie ufam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem namiary do sprawdzonego kierownika budowy ale rząda on 3000zł + 800zł na dojazdy. W cenie proponuje doradztwo, fachową pomoc na każdym etapie budowy, kontakty do sprawdzonych wykonawców, rabaty na niektóre towary, skrupulatne prowadzenie dziennika budowy itp. czyli full wypas ale ta cena :(.

Ma może ktoś z Was nieco tańszego (max 2000-3000zł) kierownika budowy i równie dobrego który ma ugruntowaną wiedzę i doświadczenie?

 

cena koszmarna :cry:

 

moj jest rzeczoznawca i pracuje w jakiejs spoldzielni mieszkaniowej weryfikujac wszelkie rachunki oraz sprawdzajac wykonana prace. u mojego szefa prowadzi budowe nowej firmy oraz kilkanascie domkow jednorodzinnych

 

wszystkie wizyty razem z dojazdami wyjda nas nieca 1000 zeta

 

w tym wszelkie dokumenty na rozpoczecie oraz zakonczenie. przygotowywanie dokumentow w celu uzyskania kredytu, wyceny do rozliczania transz itd......

 

wieczorami nawet oddzwania do mnie bo jakis taki abonamet ma ze gratisowo mu wychodzi

 

namiarow nie podam bo roboty ma az za duzo i prosil abym juz wiecej nie rozdawal jego namiarow lecz moral z ego taki ze jak poszukasz to znajdziesz tanszego i moze nawet lepszego

 

no chyba ze jak zaplacisz 3000-4000 zeta to bedziecie sie lepiej czuli i budowali w przeswiadczeniu ze macie kolejna najlepsza (czytaj - bardzo droga) rzecz ale to zalezy od Waszego podejscia do budownia i zycia

 

ja mam frajde jak zaoszczedze 100 zeta a Wy ??????????/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz piotrulex - mnie sie wydaje ze ty sie lubisz usprawiedliwiac dlaczego masz cos taniej

a ja postrzegam te kategorie zupelnie inaczej

 

mam kierownika drogiego, to fakt. Moge mu cos tam zarzucic - bo nikt idealny nie jest. Budujemy sie przynajmniej 2 lata, czasem dluzej. Niektorzy biora kredyty zycia - na calosc inwestycji. Czymze jest roznica 2 tys w powierzeniu tak waznej funkcji ?? Jaki to procent calej inwestycji??? Mizerniutki

Nie znalazlam innego, lepszego. Moj kandydat na kierownika nie mial pojecia o scianach jednowarstwowych. Malo tego pozwolil zrobic zmiane konstrukcyjna - wyeliminowanie slupka pomiedzy drzwiami tarasowymi - tak ze duze drzwi tarasowe mialyby ponad 4 metry dlugosci. A nad nimi wisi zelbetowy balkon :lol: oparty na powietrzu.

Kandydat znajomego odpadl w przedbiegach gdy zobaczylam ze sciany z porothermu 44 maja betonowe nadproza

 

Moj uratowal mi juz dwa razy tylek - a buduje dopiero ponad 3 miesiace - znalazl bledy w projekcie - prawdopodobnie zapadla by nam sie scianka - wpadlaby do garazu gdybysmy zrobili wg projektu muratora

Dlatego mam nadzieje wiem za co place i wiem czego oczekuje.

I masz racje - mam satysfakcje, ale nie dlatego ze mam cos najlepszego - zapewne sa lepsi - ale dlatego ze zaplacilam mu za myslenie, Nie sztuka zaplacic komus tysiac i wtopic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...