Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wiesz piotrulex - mnie sie wydaje ze ty sie lubisz usprawiedliwiac dlaczego masz cos taniej

a ja postrzegam te kategorie zupelnie inaczej

 

moj post nie byl skierowany do Ciebie gdyz przeczytalem go dopiero teraz :D

 

w sumie to mysle podobnie o Tobie ze To ty sie usprawiedliwiasz dlaczego placisz tak duuuuuuuzo

 

Ja co najwyzej moge poinformowac a tlumaczyc oszczednosci chyba nie musze - dla mnie to oczywiste

 

no i jeszcze taki slogan z telewizji:

 

skoro nie widac roznicy to po co przeplacac :wink:

 

kazdy ma inne podejscie to motywacji swoich wydatkow ale orientacja w cenach nikomu chyba jeszcze nie zaszkodzila - jesli za niecalego tysiaka mam super kierownika to niech o tym inni wiedza - w koncu poniekad bylo o to pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dakota fajny ten drugi kandydat i moim zdaniem tańszy niż pierwszy. Niemniej jednak zmienił by to i owo a szczególnie w obrębie holu. Mnie osobiście marzy się takie umiejscowienie kominka aby było go widać po wejściu do domu a do tego trzebaby coś wykombinować z tymi ściankami w okolicy schodów. :-? No cóż to moje marzenia i niekniecznie muszą Ci pasować. Buduj będzie fajny dom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry: Czy ktoś mółby podać nam namiary na sprawdzoną ekipę kładącą maszynowo tynki gipsowe? Może też możecie polecić osobę do ścianek z cegły postarzanej? Będziemy bardzo wdzięczni. :lol:

 

tez szukam ekipy od tynkow w okolice torunia i tez marzy mi sie jedna sciana bez okien w salonie oklejona stara cegla lub taka plytka

 

cegle majster mi polozy ale jesli chodzi o tynki to prosze o Wasza pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Obserwuje grupe od pewnego czasu. Mamy z żoną działkę w Murowancu, czyli nalezymy do dosyc silnej tu grupy :) .

Zaczynam zalatwiac papierologie. Zlozylem wniosek o wypis i wyrys z planu.

Czy ktos moze mi łopatologicznie opisac jak zalatwil warunki techniczne (jakie wnioski, mapy itp sa potrzbene i gdzie to składać)?

 

Z góry dzieki

 

Pozdraiwam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. [...]

Zaczynam zalatwiac papierologie. Zlozylem wniosek o wypis i wyrys z planu.

Czy ktos moze mi łopatologicznie opisac jak zalatwil warunki techniczne (jakie wnioski, mapy itp sa potrzbene i gdzie to składać)?

 

Z góry dzieki

 

Pozdraiwam

Tomek

 

Witam.

Są tu bardziej doświadczeni, ale sam "dla sportu" ostatnio biegałem więc mogę coś skrobnąć:

- mapki do celów informacyjnych (dla wodociągów, energetyki itp. itd.) 1:1000 - np. Geoplan ul. Betonowa, Białe Błota - koszt: ok. 35 zł format A4 lub 45 zł A3, czekałem 2 dni

 

- warunki podłączenia wody - wodociągi (obok/przed Geoplanu) - potrzebna mapka 1:1000 - bezpłatnie, czas od 2 dni do ...

 

- warunki "dla" prądu - Bydgoszcz, ul. Kąpielowa, mapka j.w. + zaświadczenie o posiadaniu prawa do nieruchomości, wniosek do wypisania na miejscu

 

W Geoplanie można też zamówić mapę do celów projektowych, koszt 370 zł + Vat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktos z forumowiczow orientuje sie jakie warunki musi spelniac pomieszczenie kotłowni, w której bedzie znajdował się kocioł na eko-groszek?

W zwiazku z tym, ze mam dosc male pomieszczenie gospodarcze kociol chcialbym ustawic np. w garazu. Czy kocioł automatyczny z podajnikiem paliwa mogę ustawic bezposrednio w garazu (ok. 40 m2) lub oddzielajac go od reszty garazu tylko scianką działową? Czy musze wydzielic oddzielne pomieszczenie, ktore bedzie pomieszczeniem zamknietym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktos z forumowiczow orientuje sie jakie warunki musi spelniac pomieszczenie kotłowni, w której bedzie znajdował się kocioł na eko-groszek?

W zwiazku z tym, ze mam dosc male pomieszczenie gospodarcze kociol chcialbym ustawic np. w garazu. Czy kocioł automatyczny z podajnikiem paliwa mogę ustawic bezposrednio w garazu (ok. 40 m2) lub oddzielajac go od reszty garazu tylko scianką działową? Czy musze wydzielic oddzielne pomieszczenie, ktore bedzie pomieszczeniem zamknietym?

 

W pierszym wariancie piec był na olej opałowy( takie ząłożenia miał pierwszy inwestor). My zmieniliśmy piec na ekogroszek. Kotłownia jest także mała. Zmiany dokonał kierownik budowy, i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktos z forumowiczow orientuje sie jakie warunki musi spelniac pomieszczenie kotłowni, w której bedzie znajdował się kocioł na eko-groszek?

W zwiazku z tym, ze mam dosc male pomieszczenie gospodarcze kociol chcialbym ustawic np. w garazu. Czy kocioł automatyczny z podajnikiem paliwa mogę ustawic bezposrednio w garazu (ok. 40 m2) lub oddzielajac go od reszty garazu tylko scianką działową? Czy musze wydzielic oddzielne pomieszczenie, ktore bedzie pomieszczeniem zamknietym?

 

może nie do końca będę precyzyjny w swoich wypowiedziach ale wydaje się logiczne wydzielenie powierzchni kotłownichoćby ze względu na oddzielną wentylację kotłowni z piecem na paliwo stale. Z tego co pamiętam kotłownia musi chyba mieć 8 metrów kwadratowych powierzchni oraz własne kanały wentylacyjne no i oczywiście dymowe

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry: Czy ktoś mółby podać nam namiary na sprawdzoną ekipę kładącą maszynowo tynki gipsowe? Może też możecie polecić osobę do ścianek z cegły postarzanej? Będziemy bardzo wdzięczni. :lol:

 

No to ja też w sprawie tynków. O ile tynki gipsowe kładzie wiele firm i jest sporo ogłoszeń na takie tynki. Jak sprawa wygląda jeśli chodzi o tynki cementowo-wapienne? (czyli "zwykłe" nie sam gips). Czy do tego używa się tego samego agregatu wypełniając go po prostu zaprawą?

 

Jestem na etapie stanu surowego zamkniętego i czeka mnie kładzenie instalacji wszelkiej maści oraz wybór sposobu ogrzewania. Musze skorzystać z gazu jaki mam na działce i nie mogę mieć kotła na paliwo stałe.

W firmie która miałaby zrobić wycenę ogrzewania zapytano mnie czy ma to być kocioł dwufunkcyjny czy też jednofunkcyjny ze zbiorniem na ciepłą wodę. Czy ktoś kto sie juś "doktoryzował" w temacie mógłby sie wypowiedzieć?

Zapotrzebowanie u mnie w projekcie jest wyliczone na 24 KW

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

może nie do końca będę precyzyjny w swoich wypowiedziach ale wydaje się logiczne wydzielenie powierzchni kotłownichoćby ze względu na oddzielną wentylację kotłowni z piecem na paliwo stale. Z tego co pamiętam kotłownia musi chyba mieć 8 metrów kwadratowych powierzchni oraz własne kanały wentylacyjne no i oczywiście dymowe

JesterS

 

Jeśli idzie o cyfrę "8" to rzeczywiście pojawia się ona w wymogach bezpieczeństwa tyle tylko, że mówi ona o kubaturze kotłowni a nie o jej powierzchni. Jednym słowem kotłownia musi posiadać co najmniej 8m3 przestrzeni, przy czym pomieszczenie nie powinno być niższe niż 2,2m.

Posiadać powinna minimum kanał nawiewny (bardzo często jest brak takiego), kanał wentylacyjny oraz kanał spalinowy (dymowy).

Są jeszcze inne wymagania dotyczące odległości od innych urządzeń zainstalowanych w kotłowni ale to zbyt dużo by tu mącić.

Zakładam, że jak kotłownia to kotłownia a nie rupieciarnia. Jednak jest często tak, że w kotłowni instalowany jest także bojler czy też innego rodzaju zasobnik c.w.u. jak choćby od solarów. Wówczas odległości kotła od tych urządzeń należy także wziąć pod uwagę.

Jeszcze jeden istotny element to drzwi do kotłowni, które powinny otwierać się zawsze na zewnątrz kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry: Czy ktoś mółby podać nam namiary na sprawdzoną ekipę kładącą maszynowo tynki gipsowe? Może też możecie polecić osobę do ścianek z cegły postarzanej? Będziemy bardzo wdzięczni. :lol:

 

Ja byłem i jestem zadowolony. Mariusz niestety nie pamiętam nazwiska (aż wstyd) 504829198

 

To jest ten sam co u nas robił!!! Grzędzicki Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry: Czy ktoś mółby podać nam namiary na sprawdzoną ekipę kładącą maszynowo tynki gipsowe? Może też możecie polecić osobę do ścianek z cegły postarzanej? Będziemy bardzo wdzięczni. :lol:

 

Ja byłem i jestem zadowolony. Mariusz niestety nie pamiętam nazwiska (aż wstyd) 504829198

 

To jest ten sam co u nas robił!!! Grzędzicki Mariusz.

 

ja czesto ide Waszym tropem i mam z odzysku po Was fachmenow - wiec kontakt zapisuje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry: Czy ktoś mółby podać nam namiary na sprawdzoną ekipę kładącą maszynowo tynki gipsowe? Może też możecie polecić osobę do ścianek z cegły postarzanej? Będziemy bardzo wdzięczni. :lol:

 

Ja byłem i jestem zadowolony. Mariusz niestety nie pamiętam nazwiska (aż wstyd) 504829198

 

To jest ten sam co u nas robił!!! Grzędzicki Mariusz.

 

ja czesto ide Waszym tropem i mam z odzysku po Was fachmenow - wiec kontakt zapisuje :lol:

 

niedługo wpisowe na forum powinniśmy pobierać ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...