Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dostałem namiary do sprawdzonego kierownika budowy ale rząda on 3000zł + 800zł na dojazdy. (ciach..)

 

cena koszmarna :cry:

 

wszystkie wizyty razem z dojazdami wyjda nas nieca 1000 zeta

(i ciach)

namiarow nie podam bo roboty ma az za duzo i prosil abym juz wiecej nie rozdawal jego namiarow lecz moral z ego taki ze jak poszukasz to znajdziesz tanszego i moze nawet lepszego

 

no chyba ze jak zaplacisz 3000-4000 zeta to bedziecie sie lepiej czuli i budowali w przeswiadczeniu ze macie kolejna najlepsza (czytaj - bardzo droga) rzecz ale to zalezy od Waszego podejscia do budownia i zycia

 

ja mam frajde jak zaoszczedze 100 zeta a Wy ??????????/

 

Słuchaj, czy jeśli masz tak wszystko tanio to się może czymś podzielisz?

Ja szukam "boazerii" na dach. Ew sposobu gdzie ją tanio dostać, zrobić itp

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Słuchaj, czy jeśli masz tak wszystko tanio to się może czymś podzielisz?

Ja szukam "boazerii" na dach. Ew sposobu gdzie ją tanio dostać, zrobić itp

 

JesterS

 

slucham

 

nie wydaje mi sie abym wszystko mial tanio lecz faktycznie zanim cos kupie wykonam kilka telefonow i zorientuje sie w temacie

 

podzielic sie informacjami jak moge to moge ale na kierownika niestety nie. wiezbe ktora kupowalem za 650 zeta tez namiary dac nie moge a ciesle byli z niej bardzo zadowoleni, ciesle biora 22 zeta

 

a propos tematu to nie dam namiaru na "boazerie" na dach gdyz nie bardzo wiem co to jest :wink:

 

z wyksztalcenia jestm mechanikiem samochodowym i jakis tam mgr z innej bajki sie jeszcze by znalazl :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to małe ogłoszenie.

 

Ponieważ nadeszło upragnione lato 8), fala upałów trapi naszą okolicę :-? a gliniaste działki trzeba nawadniać z powodu braku opadów :x chętnie pozbędę się "kozy" i kominowej uprzęży czyli rur.

Kaza bardzo przydatna. Nie daje wprawdzie mleka ale zjada w ogromnych ilościach resztki bodowlane a szczególnie deski szalunkowe.

Myślcie już teraz bo potem na jesieni będzie kłopot z załatwieniem no chyba że nowa ze sklepu.

Cena jak zwykle przystępna, odbiór w Bydgoszcz 501024037

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wszystkich przestrzec przed tartakiem na ujejskiego!

 

Zanam osobiście 3 osoby które miały problemy z dostawą drewna za ktore wcześniej zapłacili. Ostatnio napisała do mnie na priv jeszcze jedna osoba która miała takie problemy jak ja.

Właściciel tartaku (na priv jeśli interesuje Was jego nazwisko i nr telefonu) strasznie przekonuje jaki to jest solidny w momencie składania zamówienia. Opisuje jaki jest rzetelny, jakiego rodzaju konserwacje przeprowadza. Stwarza miło wrażenie.

Jednak przy realizacji są same problemy

Ja płaciłem za całe drewno ponad 14 tysięcy złotych i w momencie odbioru drzewa (płaciłem w sobote a w poniedziałek miała być dostawa) okazała się że to co mi pokazywał jako moje drewno okazała się nie być moim.

Wszystko było oparte od samego początku na kłamstwie. A to zepsul sie trak, a to komus rękę urwało a to samochód zanwalił. Dobrze że kazałem sobie wpisać że transport też wchodzi w tę moją cenę, bo innym sie na to wypiął.

Wozili mi te drewno 3 tygodnie, zanim dostalem wszystko. Pisze wszystko bo nie mam już siły z nim walczyć że łaty i kontrłaty to jak to określił ciesla to jest szmelc maksymalny.

Przypomne jeszcze opisywaną historię wcześniej że stałem pod zamkniętą bramą jak jakiś lump gdzie facet nawet nie raczył odbierać telefonów ani wyjść do bramy żeby porozmawiać. Czułem się jak to ja bym coś od niego chciał i że to ja wziąłem od niego 14 000 zł (14 tysięcy zł) a nie ja od niego.

 

Z racji tego że cieśla nie był w stanie czekać aż mu łaskawie drewno ktoś zwiezie, cieśla poszedł na inna budowę. Co oczywiście pociągnęło takie samo zachowanie dekarza. Dzięki wyrozumiałości obu tych panów kontynuuje budowę z tym samym cieślą i tym samym dekarzem

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem namiary do sprawdzonego kierownika budowy ale rząda on 3000zł + 800zł na dojazdy. (ciach..)

 

cena koszmarna :cry:

 

wszystkie wizyty razem z dojazdami wyjda nas nieca 1000 zeta

(i ciach)

namiarow nie podam bo roboty ma az za duzo i prosil abym juz wiecej nie rozdawal jego namiarow lecz moral z ego taki ze jak poszukasz to znajdziesz tanszego i moze nawet lepszego

 

no chyba ze jak zaplacisz 3000-4000 zeta to bedziecie sie lepiej czuli i budowali w przeswiadczeniu ze macie kolejna najlepsza (czytaj - bardzo droga) rzecz ale to zalezy od Waszego podejscia do budownia i zycia

 

ja mam frajde jak zaoszczedze 100 zeta a Wy ??????????/

 

Słuchaj, czy jeśli masz tak wszystko tanio to się może czymś podzielisz?

Ja szukam "boazerii" na dach. Ew sposobu gdzie ją tanio dostać, zrobić itp

 

JesterS

 

ja tez szukam podbitki - jesli nie bede maila taniej - chyba narazie bedzie dach bez niej

Jakbys sie natknal - pamietaj o mnie, plisss

piotrulex ja zawsze dzwonie do wielu miejsc i sie targuje chwytajac sie roznych metod - nawet ostatnio "wyflirtowalam" sobie stal :lol:

Jednak zawsze staram sie "wysrodkowac" odrzucajac najtansze i najdrozsze oferty. To chyba normalnie, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22mm grubość podbitki to chyba ktoś pomieszał deski szalunkowe z podbitką.

Sory ale w mojej ocenie to jest totalny brak wiedzy w tej materii.

 

To ty jesteś "sorry" i więcej w tobie przemądrzałości niż wiedzy, a napewno niż życzliwości.

U mnie to będzie na nadbitkę (na krokwiach) w miejscach widocznych, dach z pełnym deskowaniem i potrzebuję deski heblowanej pióro-wpust najlepiej 25 mm.

 

Pisałem to dla ludzi wzajemnie sobie życzliwych, pojawią się ceny to będziemy wiedzieli, gdzie mozna kupić tanio te grube dechy i te cińsze deseczki też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
22mm grubość podbitki to chyba ktoś pomieszał deski szalunkowe z podbitką.

Sory ale w mojej ocenie to jest totalny brak wiedzy w tej materii.

 

To ty jesteś "sorry" i więcej w tobie przemądrzałości niż wiedzy, a napewno niż życzliwości.

U mnie to będzie na nadbitkę (na krokwiach) w miejscach widocznych, dach z pełnym deskowaniem i potrzebuję deski heblowanej pióro-wpust najlepiej 25 mm.

 

Pisałem to dla ludzi wzajemnie sobie życzliwych, pojawią się ceny to będziemy wiedzieli, gdzie mozna kupić tanio te grube dechy i te cińsze deseczki też.

 

Kiedyś dawno, dawno temu na budowach używano tzw. dech kolejowych - ich grubość to 50mm jak się ktoś uprze to też użyje ich na podbitkę.

Wówczas może trąba powietrzna nie da rady porwać taki dach.

 

I tylko nie pisz, że to ja jestem trąba bo wiem, że nie jestem.

Pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22mm grubość podbitki to chyba ktoś pomieszał deski szalunkowe z podbitką.

Sory ale w mojej ocenie to jest totalny brak wiedzy w tej materii.

 

To ty jesteś "sorry" i więcej w tobie przemądrzałości niż wiedzy, a napewno niż życzliwości.

U mnie to będzie na nadbitkę (na krokwiach) w miejscach widocznych, dach z pełnym deskowaniem i potrzebuję deski heblowanej pióro-wpust najlepiej 25 mm.

 

Pisałem to dla ludzi wzajemnie sobie życzliwych, pojawią się ceny to będziemy wiedzieli, gdzie mozna kupić tanio te grube dechy i te cińsze deseczki też.

 

Mam super cieśle (dobry fachowiec)

 

polecił abym kupił podbitkę 18mmm, (też na krokwie)

 

kupiłem w stolarni w kruszynie, przy drodze na poznań

 

30 zł za metr^2

 

polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zawsze staram sie "wysrodkowac" odrzucajac najtansze i najdrozsze oferty. To chyba normalnie, co?

 

tez tak robie i uwazam to za sluszne zarowno prywatnie jak i zawodowo. Lecz jak w kilku hurtowniach szukam identycznego produktu tego samego producenta to bore pod uwage jedynie cene - bo coz innego ........

 

a jak jeszcze z tej hurtowni auto w cenie transportu podjezdza do innej hurtowni i kupuje mi 4 palety bloczkow o super jakosci w dobrej cenie to chyba jeszcze lepiej ...........

 

pozdro

 

dowiedzialem sie co to podbitka :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry: Czy ktoś mółby podać nam namiary na sprawdzoną ekipę kładącą maszynowo tynki gipsowe? Może też możecie polecić osobę do ścianek z cegły postarzanej? Będziemy bardzo wdzięczni. :lol:

 

No to ja też w sprawie tynków. O ile tynki gipsowe kładzie wiele firm i jest sporo ogłoszeń na takie tynki. Jak sprawa wygląda jeśli chodzi o tynki cementowo-wapienne? (czyli "zwykłe" nie sam gips). Czy do tego używa się tego samego agregatu wypełniając go po prostu zaprawą?

 

Jestem na etapie stanu surowego zamkniętego i czeka mnie kładzenie instalacji wszelkiej maści oraz wybór sposobu ogrzewania. Musze skorzystać z gazu jaki mam na działce i nie mogę mieć kotła na paliwo stałe.

W firmie która miałaby zrobić wycenę ogrzewania zapytano mnie czy ma to być kocioł dwufunkcyjny czy też jednofunkcyjny ze zbiorniem na ciepłą wodę. Czy ktoś kto sie juś "doktoryzował" w temacie mógłby sie wypowiedzieć?

Zapotrzebowanie u mnie w projekcie jest wyliczone na 24 KW

 

JesterS

Cześć. My też mamy kocioł gazowy.Wybraliśmy jednofunkcyjny kondensacyjny z wbudowanym zbiornikiem na wodę.Była akurat promocja na Wailanta.Ładnie wygląda :lol: ,za jakiś miesiąc się wprowadzamy więc sprawdzimy to cudo. Proponuję ci złożyć swój projekt domu w kilku firmach zajmujących się instalacjami gazowymi, oni ci wszystko wyliczą, podadzą ceny, a ty jeśli nawet nie zamówisz u nich to będziesz dużo mądrzejszy i z następnymi będziesz od razu inaczej rozmawiał. Mogę polecić 2 firmy:Jarybud na ul.Sienkiewicza(100 m od Śniadeckich), gość wie co mówi i Eko-instal.Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam Jarybud

Znam osobiście przypadki ich naciągania na montaż niepotrzebnych urządzeń zwłaszcza ludzi zupełnie nie rozeznanych w temacie.

 

Eko-instal i owszem

Umowę podpisywaliśmy z Eko-instalem (najtaniej) :lol: , chodziło mi bardziej o rozeznanie w produktach.My byliśmy zieloni, a kazdy ze znajomych mówił co innego. Po kilku wycenach i rozmowach z fachowcami wiedzieliśmy czego chcemy i za ile. Rozmawiając z Jarybudem byliśmy już mądrzejsi i też odniosłam takie wrażenie o którym piszesz. Ale pogadać zawsze warto :D tym bardziej jeśli trzeba wywalić tyle kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W Geoplanie można też zamówić mapę do celów projektowych, koszt 370 zł + Vat

 

Mam namiar na gościa, który robi mapkę do celów projektowych za 260zł na rękę (dane prześlę priva). Oferuje również inne usługi geodezyjne. Dla mnie mapkę zrobił terminowo.

 

Poszukuję sprawdzony namiar na osobę która zrobi projekt przyłącza wodnego oraz energii elektrycznej.

 

Z góry dzięki :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W Geoplanie można też zamówić mapę do celów projektowych, koszt 370 zł + Vat

 

Mam namiar na gościa, który robi mapkę do celów projektowych za 260zł na rękę (dane prześlę priva). Oferuje również inne usługi geodezyjne. Dla mnie mapkę zrobił terminowo.

 

Poszukuję sprawdzony namiar na osobę która zrobi projekt przyłącza wodnego oraz energii elektrycznej.

 

Z góry dzięki :D .

 

To ja tez poprosze na priv ten namiar za 260

 

pozdrawiam

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...