Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

W Geoplanie można też zamówić mapę do celów projektowych, koszt 370 zł + Vat

 

Mam namiar na gościa, który robi mapkę do celów projektowych za 260zł na rękę (dane prześlę priva). Oferuje również inne usługi geodezyjne. Dla mnie mapkę zrobił terminowo.

 

Poszukuję sprawdzony namiar na osobę która zrobi projekt przyłącza wodnego oraz energii elektrycznej.

 

Z góry dzięki :D .

 

To ja tez poprosze na priv ten namiar za 260

 

pozdrawiam

tomek

jeśli można, też poproszę o tego taniego mapkarza 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odkupię pustaki stropowe Teriva I z (produkcja Czamaninek).

 

Może zostały komuś po budowie?

mama niewiele-18 pustych i 3 zaślepione :)

tylko niewiem skad jesteś i czy będzie opłacało Ci sie jechac aż do Ina :roll:

 

jestem niedostępna conajmiej do czwartku, także nie niepokój się jak do tego czasu nie będe odp. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam na sprzedaż stemple które były użyte w pomieszczeniu które na gotowo ma 2,7 cm (Czyli trzeba dodać jeszcze 15 cm bo stawiali te stemple na chudziaku.) - mniej niż 350 szt, średnice około 10-12 cm. Nieokorowane - nie lepią się ręce od żywicy - ale okorować można. Ja je mam już dwa miesiące - może komuś się przyda/

Kliny pod te stemple moge dać gratis do tych stempli.

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam namiar na gościa, który robi mapkę do celów projektowych za 260zł na rękę (dane prześlę priva). Oferuje również inne usługi geodezyjne. Dla mnie mapkę zrobił terminowo.

 

Poszukuję sprawdzony namiar na osobę która zrobi projekt przyłącza wodnego oraz energii elektrycznej.

 

Z góry dzięki :D .

 

my mielismy geodete, ktory robil nam taka mapke za 250. wytyczenie tez za 250 tylko paliki i deseczki musielismy miec swoje. projekt przylacza wodnego zdaje sie za 300 mielismy i kanalizacyjnego rozniez za 300

 

namiary tym razem moge smialo przekazac - Torun i okolice

 

jedni za wykonanie przylacza wod-kan zaspiewali 2 kola tylko ze polowa sierpnia a inni 4,5 kola z tym ze od reki

 

az tak mi sie nie spieszy wiec poczekam ....... bo jak to mowia 2,5 kola piechota nie chodzi - brama garazowa segmentowa zloty dab ocieplona 4cm bez napedu tyle mnie wyniesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie stanu surowego zamkniętego i czeka mnie kładzenie instalacji wszelkiej maści oraz wybór sposobu ogrzewania. Musze skorzystać z gazu jaki mam na działce i nie mogę mieć kotła na paliwo stałe.

W firmie która miałaby zrobić wycenę ogrzewania zapytano mnie czy ma to być kocioł dwufunkcyjny czy też jednofunkcyjny ze zbiorniem na ciepłą wodę. Czy ktoś kto sie juś "doktoryzował" w temacie mógłby sie wypowiedzieć?

Zapotrzebowanie u mnie w projekcie jest wyliczone na 24 KW

 

JesterS

 

U nas wybór padł na jednofunkcyjny z osobnym zbiornikiem na ciepłą wodę. Piec dobierany był z uwzglednieniem wlaczenia w ogrzewanie kominka z plaszczem wodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wybór padł na jednofunkcyjny z osobnym zbiornikiem na ciepłą wodę. Piec dobierany był z uwzglednieniem wlaczenia w ogrzewanie kominka z plaszczem wodnym.

A możesz napisac coś więcej o kryteriach jakie zadecydowały o własnie takim wyborze? Tego w sumie dotyczyło moje pytanie. Czym się kierować przy wyborze. Czy może właśnie to że masz płaszcz wodny to trzeba mieć zasobnik z wodą? Bo z pobieżnego rozeznania to Twój wybór jest droższy niż piec dwufunkcyjny bez zasobnika.

Zastanawiam się nad wyborem i czy czasem będzie komu palić w kominku żeby wykorzystać droższą instalację?

JesterS

 

ps. szukam instalatorów, od elektryki po co, wod-kan i gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkupię pustaki stropowe Teriva I z (produkcja Czamaninek).

 

Może zostały komuś po budowie?

mama niewiele-18 pustych i 3 zaślepione :)

tylko niewiem skad jesteś i czy będzie opłacało Ci sie jechac aż do Ina :roll:

 

jestem niedostępna conajmiej do czwartku, także nie niepokój się jak do tego czasu nie będe odp. :wink:

 

Rzeczywiście, po taką ilość chyba nie warto mi jechać. No chyba, że znajdzie się ktoś jeszcze z Twojego kierunku. Tak więc ostatecznie nie mówię, że nie wezmę. Poczekam, może ktoś się jeszcze odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza wiedza na temat ogrzewania, jest mocno teoretyczna i musieliśmy posiłkować się opinami ekspertów, doradców oraz opiniami znajomych.

 

Liczy się dla nas komfort użytkowania i dostępność ciepłej wody w kilku miejscach równocześnie i to było główne kryterium doboru pieca (oprócz mocy wymaganej do ogrzania domku). I tu eksperci jednoznacznie doradzili nam jednak piec jednofunkcyjny i zbiornik. Wśród użytkowników dwufunkcyjnych 2 potwierdziło, że czasami ciśnienie i ciepłota wody przy użytkowaniu równoczesnym w kilku miejscach domu nie była zadowalająca.

 

Kominek i płaszcz wodny to był tylko dodatek. Najważniejszy punkt to decyzja jaki piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Piec dwu funkcyjny posiada bardzo duży mankament w sezonie grzewczym. Nie ma tu znaczenia marka.

Problem polega na przechodzeniu z pracy na rzecz c.o. do pracy na rzecz c.w.u.

Mówiąc wprost:

Kiedy piec pracuje na centralnym (pracuje aktualnie bo praca ta polega na pracy przerywanej) to z chwilą uruchomienia poboru ciepłej wody np. do mycia czy kąpieli to piec musi "przejść" z cyklu c.o. na c.w.u. a to oznacza zatrzymanie pierwszego cyklu i rozpoczęcie drugiego cyklu co ma miejsce w odrębnym układzie wodnym i niestety nie przechodzi to płynnie i utrzymanie stałej temperatury wody użytkowej w takiej sytuacji jest stosunkowo trudne do utrzymania.

Posiadam piec dwu funkcyjny ale korzystam z niego tylko do ogrzewania c.o.

Zapyta ktoś dlaczego zatem wybrałem taki a nie jedno funkcyjny?

Odpowiedź jest prosta - najczęściej dwu funkcyjny piec jest tańszy od jedno funkcyjnego do c.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....
....

 

Słuchaj, czy jeśli masz tak wszystko tanio to się może czymś podzielisz?

Ja szukam "boazerii" na dach. Ew sposobu gdzie ją tanio dostać, zrobić itp

 

JesterS

 

ja tam kupowałem "boazerię" na podbitkę w castoramie (sosnowa)

Łatwy montaż na pióro-wpust, pomalowane drewnochronem

 

długość chyba ok 2,70m

 

http://images21.fotosik.pl/57/63dc811cdede062c.jpg

 

nie pamietam cen ... ale to chyba mało ważne w moim przypadku

... ceny sie zmieniły a ja ją kupowałem 1,5 roku temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam kupowałem "boazerię" na podbitkę w castoramie (sosnowa)

Łatwy montaż na pióro-wpust, pomalowane drewnochronem

 

długość chyba ok 2,70m

 

nie pamietam cen ... ale to chyba mało ważne w moim przypadku

... ceny sie zmieniły a ja ją kupowałem 1,5 roku temu

 

Jakoś strasznie cienkie te krokwie. Miałeś takie cienkie w projekcie czy ktoś to przeliczał i masz zmodyfikowane? Jak patrzę na moje to aż mi żal lasu jaki poszedł na moje krokwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam kupowałem "boazerię" na podbitkę w castoramie (sosnowa)

Łatwy montaż na pióro-wpust, pomalowane drewnochronem

 

długość chyba ok 2,70m

 

nie pamietam cen ... ale to chyba mało ważne w moim przypadku

... ceny sie zmieniły a ja ją kupowałem 1,5 roku temu

 

Jakoś strasznie cienkie te krokwie. Miałeś takie cienkie w projekcie czy ktoś to przeliczał i masz zmodyfikowane? Jak patrzę na moje to aż mi żal lasu jaki poszedł na moje krokwie

 

też się o to bałem ... takie były w projekcie ...

konsultowałem w kierbudem, cieślą i w tartaku ... wszyscy powiedzieli ze OK

 

to są krokwie 6x18 - chcialem zwiekszyc na 8x18 ale powiedzieli ze to zbyteczy wydatek ... sam nie wiem ... już zresztą jest i odwrotu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

kto napisze jaie zamawia/l okna i dlaczego

 

my sklaniamy sie ku firmie oknovid. oferta jest jedna z tanszych z posrod tych ktore mamy a firma z tradycjami i cieszaca sie pozytywna opinia

 

zloty dab + zlote szprosy w prostym profilu bez zaokraglen

 

decyzje chcemy podjac jutro do 15.00 (sroda) wiec piszcie szybciutko co wiecie

 

papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...