Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie wiem nic o oknach

sklaniam sie ku M&S polecanych szeroko na forum

 

o tartakach tez malo wiem - wzielam wyceny kilkunastu w regionie a zamowilam w koncu w tartaku lezacym w drodze na moja budowe - zobaczylam na wlasne oczy wiezbe "innych", jak sie moczy w impregnacie i gdzie, potem wyslalam majstra aby przyklepal na swoje oko, to w koncu on bedzie ja kladl. I to wszystko

Miala troche "oflisow" ale wynegocjowalam ze u mnie ich ma nie byc - zobaczymy co przywioza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

 

kto napisze jaie zamawia/l okna i dlaczego

my sklaniamy sie ku firmie oknovid. oferta jest jedna z tanszych z posrod tych ktore mamy a firma z tradycjami i cieszaca sie pozytywna opinia

zloty dab + zlote szprosy w prostym profilu bez zaokraglen

decyzje chcemy podjac jutro do 15.00 (sroda) wiec piszcie szybciutko co wiecie

 

papa

W ktorymś muratorze był kiedyś przegląd okien gdzie przy pomocy zakupu kontrolowanego porównywali kupione okna

Okazało się że najwięksi producenci okien wypadli najsłabiej.

Z kolejnych tez z tego artykułu wynikało że:

- najważniejszą rzeczą jest montaż odpowiednio okuć w profilach

- mniejsi wykonawcy bardziej przykładają się do wykonawstwa

- producentów profili jest tylko kilku a firm produkujących okna bardzo wiele

 

Ja znalazłem producenta okien na ulicy bodajże Burzowej w Bydgoszczy. To blisko wylotówki na Koronowo (ale jeszcze Bydgoszcz), jak by co to podam namiary później. Facet oferuje dużo kolorów.

Ja chyba się zdecyduję na złoty dąb na zewnątrz, biały wewnątrz oraz szprosy też w dwóch kolorach.

Prosil ileś komorowy. szeroki (grubość) na 7 cm. Ma kilka rodzajów. U kolegi zamontowali i wszystko jest ok.

 

Tak przyokazjo przypomniała mi się pewna rozmowa z kolegą jak dobierał okna i z głównych zalet w swoich oknach wymianiał np czterpunktowe zgrzewanie. No to mu mówię że przecież to jest psadzone w murze i jakoś nie widziałem żeby komukolwiek się to rozeszło. Wymianiał kilka innych chwytliwych zalet ale każde kończyło się generalnie - "po co"

Na koniec powiedził - no jest jeszcze kilka fajnych rzeczy ale nie pamiętam do czego były, musze zajrzeć do umowy" - Czy my czasem nie cackamy soę z budową za bardzo? Ja się próbuje leczyć z takiego podejścia. Np teraz mieszkam w domu gdzie nawet nie miałem okazji zobaczyć jak są zaokrąglone profile. Myślę że w moim domu tez mnie to po roku bedzie malo obchodziło

 

Co Wy na to?

(prosze nie kontynuowac wątku o moim leczeniu :wink: :wink: :wink:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ja okna polecam z M&S ale tylko z ulicy Inowrocławskiej. Dobre profile i jeszcze lepsze okucia. Do tego solidny montaż i szybkie uznanie reklamacji na rolety. Reklamacja dotyczyła deseniu na lamelkach a nie jakosci wykonania choć może faktycznie jakości skoro na jednej rolecie były różne wzory.

Faktycznie chwytliwe teksty pojawiają się w ofercie wszystkich producentów i trzeba umieć rozpoznać co blef a co wartościowe.

 

Moim zdaniem w profilu ważna jest sztywność osiagana przez wzmocnienie. Najlepiej jakby było pełna ale zadowalające jest takie w literę G w C to za mało. Ilość komów ma znaczenie ale pod warunkiem że w profilu jest więcej powietrza w komorach niż plastiku opasującego komory. Fajnie jeśli profil jest tak skonstruowany że ma jakby rynienkę na spływającą wodę z uchylonego okna a nie rozlewa się ona po całej futrynie.

Okucia i tutaj niezaprzeczalnie Winkhaus Autopilot lub chyba siba. Świetne okucia i mocne. Najlepiej antywłamaniowe a jeśli nie to przynajmniej 3 grzybki na jedno skrzydło. Po co ułatwiać wejście złodziejom.

Reszta to bajery. np.: kolor ramy pomiedzy okleinami, okleiny, regulacja uchyłu, zatrzask w tarasowych i pochwyt od zewnątrz, kolor klamek :D

No i pilnować montażu razem z kierownikiem budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się może dowiadywał w temacie zakupu energii od kogoś innego nie od enea?? Strasznie mnie wq... z terminami realizacji przyłączy. :evil:

 

A nie ma na to monopolu ustawowo?

Bo nawet jako sąsiad nie mam prawa sprzedać Ci prądu.

Nawet jeśli ktoś ma siłownię wiatrową to nie może Ci sprzedać pozyskanej przez siebie energi tylko MUSI sprzedać Państwu.

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się może dowiadywał w temacie zakupu energii od kogoś innego nie od enea?? Strasznie mnie wq... z terminami realizacji przyłączy. :evil:

 

z tego co wiem to fikcja - niby mozna ale nie mozna

 

my mamy skrzynke (po 4 mies od podpisania umowy) i w najblizszym czasie bedziemy miec przylacze stale. Wszystko w max 9 miesiecy od dnia podpisania umowy. Od razu dodam ze bez zadnych lapowek i znajomosci. Po prostu zrobilismy sami projekt ktory jest ponoc najbardziej czasochlonny. Projekt kosztowal 1200, ENEA zwrocila nam z tego 400 z kawalkiem - ze swojego cennika. Sprawe troche komplikuje fakt ze przylacze przechodzi przez droge prywatna ktora ma 5 wlascicieli, teraz ponownie firma wykonujaca przylacze musi ich odszukac i zebrac podpisy ze nie maja zastrzezen do wykonanego wykopu pod kabel.

Narazie dalej ciagniemy na agregacie :wink:

 

podlegamy pod Naklo, wiec nie wiem jak to jest z Bydgoszcza. Moze tez taki projekt by przyspieszyl sprawe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zachwalaliscie okna M&S, ze tez sie skusilam. I nie tylko na okna - montuja nam tez brame garazowa i boczne drzwi do garazu. Rekupertor tez bedzie z tego forum. Chyba jak sie wprowadze zrobie dziekczynna impreze.

 

Poratujcie teraz namiarami na stolarza robiacego ladne i oczywiscie niedrogie meble kuchenne.

 

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zachwalaliscie okna M&S, ze tez sie skusilam. I nie tylko na okna - montuja nam tez brame garazowa i boczne drzwi do garazu. Rekupertor tez bedzie z tego forum. Chyba jak sie wprowadze zrobie dziekczynna impreze.

 

Poratujcie teraz namiarami na stolarza robiacego ladne i oczywiscie niedrogie meble kuchenne.

 

Pozdrawiam

Magda

 

w jakiej firmie kupowaliscie - zamawialiscie te okna? w jakim biurze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Oknoplascie na Jagiellonskiej w Bydgoszczy - budowa pod Toruniem nie stanowi dla nich problemu. Jesli chcesz podesle Ci telefon.

 

jutro maja mi dac wycene choc Pani na dzien dobry powiedziala ze jak bede bral pod uwage tylko cene to ich oferte uznam za droga. cena jest wazna lecz nie najwazniejsza wiec zobaczymy

 

oknovid dokonal juz pomiarow. powieksza okna srednio o 1-3 cm na kazdym wymiarze bo mam ciut wieksze dziury w scianach niz w projekcie a swiatla nigdy dosc

 

zadecydowalismy jak maja byc klamki w oknach jednoskrzydlowych oraz jak maja przebiegac szprosy gdyz beda nieco inne niz zwykle i przyznam sie szczerze ze jeszcze takich nie widzialem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

kto napisze jaie zamawia/l okna i dlaczego

 

my sklaniamy sie ku firmie oknovid. oferta jest jedna z tanszych z posrod tych ktore mamy a firma z tradycjami i cieszaca sie pozytywna opinia

 

zloty dab + zlote szprosy w prostym profilu bez zaokraglen

 

decyzje chcemy podjac jutro do 15.00 (sroda) wiec piszcie szybciutko co wiecie

 

papa

 

 

My w ogóle nie braliśmy tej firmy pod uwagę. Widziałam ich okna w kilku mieszkaniach. Bez komentarza.

 

My mamy okna firmy "M & S", zamawialiśmy na Inowrocławskiej, ale mają też główną siedzibę na Jagiellońskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w ogóle nie braliśmy tej firmy pod uwagę. Widziałam ich okna w kilku mieszkaniach. Bez komentarza.

 

moze jednak skomentuj

 

ja sie nie znam na oknach wiec moze mi powiesz co w ich wygladzie tak Cie zdegustowalo

 

wizualnie nam bardzo odpowiadaja wiec co Ty tam wypatrzylas takiego strasznego?????????

 

Moze szyby wylatuja, moze zamknac ich nie idzie a moze okleina sie odkleja .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc troszkę przeanalizowałem rynek energii i musze powiedziec że jest to krok w dobrym kierynku ale nie do końca.

Układ jest następujący.

Właścicielem sieci elektrycznej jest lokalny zakład energetyczny nazwijmy go Enea. To oni wykonują wszystkie projekty, przyłącza i z nimi podpisujemy umowę o "dzierżawę łącza". Oni też zbierają dla siebie kasę za dzierżawę i przesył. Niestety mają swoje cholerne terminy :evil: :evil: :evil: i nie można ich pogonić. Energię elektryczna natomiast możemy kupić od koncesjonowanego dostawcy już niezależnego od Enei. Od niego dostaniemy też licznik i cała obsługę abonamentu wraz z rozliczeniem. Dodam że ceny 1 kW są konkurencyjne i jeśli jeszcze do tego wykupimy jakiś rozsądny plan taryfowy to można troszkę zaoszczędzić. :lol:

Niestety firmy dostarczające energię nie mają wpływu na termin realizacji przyłącza a w chwili obecnej na tym mi zależało najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym polecić ekipę budowlaną która u mnie pracowała bardzo dzielnie i jestem z nich zadowolony. Ekipa polecona przeze mnie innej forumowiczce również się sprawdza.

Żeby ew nie narazić sie na to że wykorzystuje forum dla własnej korzyści (choć nie mam korzyści oprócz ew wdzięczności ekipy) nie podam namiarów na te ekipę w jawny sposób. Kto byłby zainteresowany prosze o kontakt. Albo na priv albo na maila: [email protected]

 

Oto treść ogłoszenia:

Dom do stanu surowego jak również same wykończenia. Budowa domu "pod klucz" wraz z całą obsługą merytoryczną w zakresie organizacji materiałów budowlanych. Współpracujemy z doświadczonymi wykonawcami (cieśle, dekarze, instalatorzy) Specjalizacja kominy murowane w cegle. Rozliczenia za samą robociznę jak i na podstawie rachunków ze wskazanej hurtowni budowlanej. Wolne terminy na rok 2008. Bydgoszcz i okolice. Z zakwaterowaniem, budowa również poza Bydgoszczą. Własny osprzęt, w zawodzie od 30 lat. Budowy referencyjne na podstawie zdjęć (galeria w internecie) lub osobistych wizyt u inwestorów po uprzednim uzgodnieniu

 

Nie chcę pisać że robią tanio, bo apetyt rosnie w miarę jedzenia i ekipa z doświadczeniem musi się trochę cenić.

W przypadku głosów sprzeciwu na te reklamę - usuwam post.

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam ładną wieźbe,

rzuca na kolana

podobne wykonanie jak RobertES

:)

 

Super ekipa

 

 

W marcu byłem w tartaku na ujejskiego, zaproponowali wieźbe o 130 zl taniej na kubiku, razem "mialem" zaoszczędzić około 1500 zł,

 

uff zrezygnowałem, cena była lekko za niska

 

 

Rozmawiałem z sasiadem który budował się w 2001 roku, jemu również zabrakło podstawowych belek,

Dramat, ze takie firmy jeszcze są na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w ogóle nie braliśmy tej firmy pod uwagę. Widziałam ich okna w kilku mieszkaniach. Bez komentarza.

 

moze jednak skomentuj

 

ja sie nie znam na oknach wiec moze mi powiesz co w ich wygladzie tak Cie zdegustowalo

 

wizualnie nam bardzo odpowiadaja wiec co Ty tam wypatrzylas takiego strasznego?????????

 

Moze szyby wylatuja, moze zamknac ich nie idzie a moze okleina sie odkleja .......

 

Skomentuję. Wyglądały brzydko i chodziły strasznie.

 

Mi się nie podobają, ale to rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje.

 

Najgorsze jest to że jak Wam Bardzo odpowiadają to po co jeszcze szukasz innych. Ja od razu bym brała właśnie te.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę stron wcześniej było pytanie o firmę tynkującą: pan Sebastian Wąsik - o ile się nie mylę.

miał ktoś z nim do czynienia albo widział jego dzieło(a)?

 

chodzi bardziej o podłogę ale czasem jedna robota świadczy też o drugiej?

raczej pilne (bo nie wiem czy brać czy nie brać człowieka)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

Nasza historia jest krótka-marzyliśmy o......M-4 a wpakowaliśmy się w domeczek:) zaczęliśmy w grudniu 2006 i z maniackim uporem pragniemy sie wprowadzic na Boże Narodzenie w tym roku:) Jesteśmy tuz przed wykańczająca wykończeniówką..... A dach robia nam już prawie 3 miesiące (chyba pobijemy rekord!!) a ekipa oczywiście .........z polecenia :evil:

Echhhhhh..................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...