Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To może tutaj :

http://www.ao.pl/

też można umieścić 150 fotek .

 

np.

 

http://www.rumianki.ao.pl

 

:D

 

co do innego tematu o oknach to:

 

okna bede mial z oknovidu z brzydgoszczy. oferta moim zdaniem bardzo dobra. okazalo sie ze kolega kolezanki kolegi :D jest doradca klienta w bydgoszczy w centrali. podjechal do mnie do biura i ustalilismy cene o 900 zeta nizsza niz mialem juz po negocjacjach w jednym z biur w toruniu :wink: . zaliczka juz wplacona wiec pozostala brama garazowa (moze horman z nalazka) oraz drzwi wejscowe (tu nie mamy pomyslu - ma byc duzo przeszklen)

 

15 okien ze szprosami, jednostronnie zloty dab w tym 4 antywlamaniowe i balkonowe oczywiscie z montazem to 11500 brutto :D

 

6 komorowe ale znaczenia to dna nas wielkiego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

poza tym GRATULACJE dla naszej Alex

... pewnie za jakis czas sie sama pojawi i pochwali z jakiego powodu ... nie będę jej odbierał tej przyjemności :lol: :lol: :wink:

... choć co niektórzy sąsiedzi się pewnie już domyślają .... :wink: :wink:

 

Robert nie bądź taki, napisz coś więcej :D

 

 

no pisz! chcę też gratulować tylko niewiem czego :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
co do wyceny okien

oferta z Oknoplastu, z Krakowa a naszym inowrocławskim Inturem KFS droższa o całe 5,7 tyś :o :roll:

te same okna, ten sam profil,kolor!

 

 

mam pytanie-czy jest sens wstawiania szyby antywłamaniowej P4 w okna, gdzie ramy będą miały okucia antywłamaniowe i alarm w domu,ale nie będzie rolet zewnętrznych?????????????

 

Bez urazy proszę ale twierdzę iż nieco bez sensu jest stosowanie okuć antywłamaniowych pozostając przy najzwyklejszych szybach.

Wygląda to tak, że rama okienna jest solidna ale szybę można byle czym zbić.

Szyba P4 jak najbardziej zalecana. Posiadam próbki takich szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyceny okien

oferta z Oknoplastu, z Krakowa a naszym inowrocławskim Inturem KFS droższa o całe 5,7 tyś :o :roll:

te same okna, ten sam profil,kolor!

 

 

mam pytanie-czy jest sens wstawiania szyby antywłamaniowej P4 w okna, gdzie ramy będą miały okucia antywłamaniowe i alarm w domu,ale nie będzie rolet zewnętrznych?????????????

 

Zgadzam się o dziwo z Kero. :lol: Okucia antywłam i zwykła szyba to jak mydlenie się na sucho. Niby wszystko gra ale brud nie schodzi. Jesli bierzesz okucia antywłam to wstaw i szybę. Jak masz daleko do sąsiadów albo nielubisz rolet to sobie odpuść roletki. Przy pełnym antywłamaniowym zestawie (okuci+szyba) możesz użyć czujników sejsmicznych w alarmie i masz bardzo dobre zabezpiecznie reagujące już na samą próbę wybicia szyby.

Jeśli nie dajesz szyb anty to i bezsensu są okucia. W takim przypadku daj minimum 3 grzybki antywywarzeniowe i rolety z kontaktronami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dożo jest budujących w Niemczu i Osielsku? bo sekta z Murowańca spora jak widzę:)

 

Pozdrawiam , buduję sie w Osielsku....a było nas paru . Są wakacje może stąd tak niewiele się odzywamy. A Murowaniec?......to zupełnie inna bajka :D

Niemcz - ale chyba jest tu nas garstka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się może dowiadywał w temacie zakupu energii od kogoś innego nie od enea?? Strasznie mnie wq... z terminami realizacji przyłączy. :evil:

 

z tego co wiem to fikcja - niby mozna ale nie mozna

 

my mamy skrzynke (po 4 mies od podpisania umowy) i w najblizszym czasie bedziemy miec przylacze stale. Wszystko w max 9 miesiecy od dnia podpisania umowy. Od razu dodam ze bez zadnych lapowek i znajomosci. Po prostu zrobilismy sami projekt ktory jest ponoc najbardziej czasochlonny. Projekt kosztowal 1200, ENEA zwrocila nam z tego 400 z kawalkiem - ze swojego cennika. Sprawe troche komplikuje fakt ze przylacze przechodzi przez droge prywatna ktora ma 5 wlascicieli, teraz ponownie firma wykonujaca przylacze musi ich odszukac i zebrac podpisy ze nie maja zastrzezen do wykonanego wykopu pod kabel.

Narazie dalej ciagniemy na agregacie :wink:

 

podlegamy pod Naklo, wiec nie wiem jak to jest z Bydgoszcza. Moze tez taki projekt by przyspieszyl sprawe??

 

My podlegamy pod Inowrocław. Podpisaliśmy umowę z Eneą i dostaliśmy od nich namiary na fachowca zajmującego się projktowaniem przyłączy. Projekt w porównaniu z mkafe kosztował nas sporo mniej, bo 350 zł, ale... fachowiec poszedł po najmniejszej liniii oporu... sprowadził łącze ze słupa znajdującego się na działce sąsiada i poprawadził je jakimś połamańcem przez jego działkę do naszej, zamiast odbić dwa metry do drogi i wszystko poprowadzić drogą :o. Sąsiad, jak to zobaczył, powiedział, że nie chce nam robić pod górkę, ale zgody nie wyrazi, póki projekt nie będzie zrobiony z głową, a nie tak, żeby Enea położyła jak najmniej kabla, a że przy tym przekopie komuś pół działki, na której można być coś zbudować, to szczegół drobny :wink: Więc jesteśmy na etapie poprawiania projektu. A co będzie dalej... o tym napieszemy, jak będzie jakieś dalej. Póki co, jesteśmy bogatsi o nową wiedzę. Szkoda, że po fakcie, a nie przed, zaoszczędzilibyśmy czasu i nerwów. Możemy tylko poradzić innym, żeby obejrzeli projekt przyłącza nim pójdą go zatwierdzać i pomyśleli, co ewentualni sąsiedzi, których zgoda będzie potrzebna, na to powiedzą... Czy czasem kabel nie pójdzie przez ich rabatki, albo miejsce, w którym zaplanowali postawić garaż :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Juliusz to nie ja. Jakiś czas temu kupilismy działkę i podjęliśmy decyzję o budowie. Większość 'życzliwych' znajomych puka nas w głowę, ale chcemy mieć własne podwórko. Projekt praktycznie juz wybraliśmy - Gracjan 2. Teraz chcemy go kupić, zaadaptowac i na wiosnę ruszyć z budową. Budujemy się ze znajomymi (sąsiedzi) i szukamy dobrej ekipy, która wybudowałby dwa domy.

Jesli macie kogoś godnego polecenia jesteśmuy otwarci na propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie dobre dusze!!!

Potrzebuję kupić styropian fasadowy frezowany 12 cm. Może ktoś ma rozeznanie w cenach? Nie wiem ile może kosztować i ile to dobra cena. Jak by ktoś mógł mnie poratować to będę wdzięczny. Może jakiś namiar na dobrą i tanią hurtownię.

Pozdrawiam i czekam na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie dobre dusze!!!

Potrzebuję kupić styropian fasadowy frezowany 12 cm. Może ktoś ma rozeznanie w cenach? Nie wiem ile może kosztować i ile to dobra cena. Jak by ktoś mógł mnie poratować to będę wdzięczny. Może jakiś namiar na dobrą i tanią hurtownię.

Pozdrawiam i czekam na info.

 

Witam

 

Wam raczej nie po drodze lez my kupowalismy u producenta w Toruniu - firma PROSTYR

 

za frezowana 8cm na ocieplenie piwnicy placilismy 181 zeta za metr szescienny - okolo 3 tygodni temu. ten plus ze kazda ilosc w kazdej twardosci i rozmiarze praktycznie od reki z transportem gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dożo jest budujących w Niemczu i Osielsku? bo sekta z Murowańca spora jak widzę:)

 

Pozdrawiam , buduję sie w Osielsku.... było nas paru . Są wakacje może stąd tak niewiele się odzywamy. A Murowaniec?......to zupełnie inna bajka :D

 

Faktycznie-mało nas:).............

W której części budujesz? my zaatakowaliśmy obrzeże koło Myślęcinka:) od Szosy Gd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze do tych szyb P4 :roll:

 

zwykłą szybę zaproponował nam sprzedawca okien argumentując, że jeśli zdarzają się włamania do domków to nigdy nie jest wybijana szyba, tylko złodzieje próbują dostac się wywarzając ramy :-? idąc tym śladem podpytaliśmy w firmie ochroniarskiej i niestety to potwierdzili.

 

już sama niewiem co o tym myślec :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
ja jeszcze do tych szyb P4 :roll:

 

zwykłą szybę zaproponował nam sprzedawca okien argumentując, że jeśli zdarzają się włamania do domków to nigdy nie jest wybijana szyba, tylko złodzieje próbują dostac się wywarzając ramy :-? idąc tym śladem podpytaliśmy w firmie ochroniarskiej i niestety to potwierdzili.

 

już sama niewiem co o tym myślec :roll:

 

I co wynika z Twojej wiedzy?

Jak dla mnie to to prawda co piszesz ale nie wyciągasz wniosków tak mi się wydaje.

Jeśli utrudnisz złodziejowi wyważenie okna to sądzisz, że pójdzie sobie zniesmaczony brakiem łupów i nie zechce zaatakować szyby? Ja sądzę, że zechce.

To prawda, że szyby zespolone trudniej się tłucze niemniej nie jest to przeszkoda dająca poczucie bezpieczeństwa.

Szybę P4 naprawdę trudno zbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa przelozyla 3 raz rozpoczecie budowy :cry: czy ktos z tutaj zgromadzonych moze ma jakies namiary na dobra ekipe, ktora buduje za logiczne pieniadze i moglaby zaczac w najblizszym czasie? wiem ze to graniczy z cudem ale moze jednak...

 

Gdzie mozna znalezc jakas dobra umowe do podpisania z ekipa zeby potem nie bylo takich zonkow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...