Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

A czy ktoś może buduje w Przyłękach?

 

Majcher

 

My budujemy właśnie w Przyłękach :D :D

 

Razem z nami równolegle buduje sie czworo sąsiadów ;-)))

 

na jakiej ulicy masz działeczkę ????

 

Znam numer działki, wiem jak dojechać, ale z ulicą mam problem. Na 99% jest to ulica Botaniczna, jest to równoległa droga do alfaltówki do Brzozy. Dojeżdża się do niej Korzenną lub Ziołową. Z działki mam jakieś 300m do kościoła i szkoły. :lol: :D :p

A wy gdzie się budujecie?

 

Majcher

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"Płacę za towar to mam prawo żądać żeby mi go dowieźli"

Na kolejne pieniactwo już nie odpiszę więc można sobie darować lub popuścić fantazji i okazać swoje prawdziwe oblicze PSEUDOKLIENTA.

 

Słucham???!!!! Czy moje argumenty do Ciebie nie docierają? Przecież ja cały czas pisze że mnie towaru nie dowożą PO ZAPŁACIE za całość i mam pretensje tylko o to zawsze czegoś brakuje i PRZY ZAPŁACIE nie było mowy że czegoś nie ma. Odnosze wrażenie że nie czytasz co wogólę piszę

Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości zakupu towaru zaliczkując tylko towar. Płacisz - będzie towar. A że potem się okazuje że jednak czegoś brakuje - to przecież nie ich wina tylko producenta. Tylko że ja jakoś nie zapominam zapłacić o wyznaczonym czasie i wysokości kwoty. Nie zwodze przy płaceniu, nie umawiam się że ktoś zadzwoni. Taka polska rzeczywistość tego roku. Wcześniej tak nie było. Towar leżał na magazynie i mogłeś brać co jest

 

JesterS

 

JesterS proszę Cię o czym Ty mówisz lub piszesz. Jak to niema :o :o :o Chcesz powiedzieć że jestem traktowany jak VIP skoro dzwonię zamawiam i płacę przy odbiorze. Jakoś niewyobrażam sobie inaczej. Zamówienia po kilkatysięcy złotych realizują bez sapania.

Moje kominy np. przyjechały pomyłkowe albo może się wozak pomylił i zostawił czyjeś. Fakt przy odbiorze nie byłem tylko majstry płacili bo wszystkiego nie jestem w staie pilnować ale jak się po kilku dniach zorientowałem to zadzwoniłem do hurtowni i powiedziałem że dostarczyli nie takie jak miały być i że ich towar leży przed działką i mają go sobie odebrać bo taki komin to droga rzecz. Przyjechali, zabrali wystawili właściwe i tyle afery.

Skoro odbierasz towar i płacisz za całość a nie ma wszystkiego to dlaczego placisz. Dzwonisz do hurtowni wyjaśniasz że niezapłacisz i spokoluz. U mnie taki numer przeszedł by tylko raz.

Powszechna praktyka to zaliczka, rezerwacja, płatność przy odbiorze. Najlepiej jak transport w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króciutko, bo widze że tylko tak dociera:

 

Jestem w hurtowni, płacę za komplet dachówkę, wykupuję transport. (Mógłbym sobie sam zabrać i pojechac ale dachu nie wezmę do fiacika)

transport na drugi dzien wystawia mi towar i mówi że brakuje jakiejś rzeczy.

Mowicie że na placu mam zapłacić? Komu? Kierowcy z innej firmy?

Teraz rozumiecie?

 

ps. jak mam sprawdzić czy wszystko jest? Chodzić po ich magazynach? Czy jak? Wystawione 12 palet róznych części dachu mam policzyć przed samym załadunkiem do mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulala...

Tylko raz zrobiłam przedpłatę, na kominy shiedla, ale to była wyjątkowa sytuacja i nie przez hurtownię...

To, że płacę po odebraniu towaru i najczęściej po sprawdzeniu, przeliczeniu, jest dla mnie normalną sytuacją :wink: Biorę, podpisuję w-zetke i na koniec m-ca jadę do hurtowni podpisać fakturę i płacę przelewem... a Vip-em bynajmniej, nie jestem :wink:

a, że zachciało mi się "lepszego" betonu z Cegtoru, to właśnie wróciłam z podwiniętym ogonkiem... bo zamówiony na dzisiaj beton na stropy niedojechał... podobno często im się pompa psuje :evil: (ciekawe co zrobili z tymi trzema gruchami betonu :o )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króciutko, bo widze że tylko tak dociera:

 

Jestem w hurtowni, płacę za komplet dachówkę, wykupuję transport. (Mógłbym sobie sam zabrać i pojechac ale dachu nie wezmę do fiacika)

transport na drugi dzien wystawia mi towar i mówi że brakuje jakiejś rzeczy.

Mowicie że na placu mam zapłacić? Komu? Kierowcy z innej firmy?

Teraz rozumiecie?

 

ps. jak mam sprawdzić czy wszystko jest? Chodzić po ich magazynach? Czy jak? Wystawione 12 palet róznych części dachu mam policzyć przed samym załadunkiem do mnie?

 

To ja też kruciutko.

Jade do hurtowni, daję projekt dachu, odbieram wycenę i wykaz materiałów, umawiam ich transport i etapy dostawy (poco Ci brzegowe lub gąsiory jak kładziesz połacie), jestem przy odbiorze pierwszej partii i z dekarzami liczysz wszystko co miało przyjechać teraz, płacisz wozakowi a jak sie nie zgadza to umawiasz się inaczej w hurtowni, kładziesz połacie i dostarczają kolejną partię towaru. Przy drugiej domawiasz lub zwracasz towar i znów wszystko odpoczątku.

Może za skomplikowane. Do mnie dociera. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Rozpocząłem 3 lata temu budowę systemem gospodarczym i na dzień dzisiejszym mam stan surowy otwarty. Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada pompę ciepła bo noszę się z zamiarem by główne zapotrzebowanie na ciepło był realizowane właśnie za jej pomocą, a w nagłych przypadkach oraz aby miło i rodzinnie spędzić czas chciałbym również zamontować kominek. Czy w naszym regionie są firmy które możecie z czystym sumieniem polecić zarówno do pomp ciepła jak i kominków? Szukam również drzwi wejściowych od sumiennego sprzedawcy.

Aby nie być posądzonym o reklamę ;) - pracuję w firmie ogrodzeniowej więc gdyby coś to PW.

Pozdrawiam

 

My przymierzamy się do zakupu i instalacji pompy ciepła. Będzie ją nam robił znajomy znajomego spod Poznania. Lokalnie uczestnicy forum bardzo mocno polecali firmę Klima Comfort z Grudziądza: http://www.climakomfort.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też kruciutko.

Jade do hurtowni, daję projekt dachu, odbieram wycenę i wykaz materiałów, umawiam ich transport i etapy dostawy (poco Ci brzegowe lub gąsiory jak kładziesz połacie), jestem przy odbiorze pierwszej partii i z dekarzami liczysz wszystko co miało przyjechać teraz, płacisz wozakowi a jak sie nie zgadza to umawiasz się inaczej w hurtowni, kładziesz połacie i dostarczają kolejną partię towaru. Przy drugiej domawiasz lub zwracasz towar i znów wszystko odpoczątku.

Może za skomplikowane. Do mnie dociera. 8)

 

Widać nie jestes w temacie.

Spróbowałbyś tak zrobić dwa miesiące temu na dachówkę roben w kolorze miedzianym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też kruciutko.

Jade do hurtowni, daję projekt dachu, odbieram wycenę i wykaz materiałów, umawiam ich transport i etapy dostawy (poco Ci brzegowe lub gąsiory jak kładziesz połacie), jestem przy odbiorze pierwszej partii i z dekarzami liczysz wszystko co miało przyjechać teraz, płacisz wozakowi a jak sie nie zgadza to umawiasz się inaczej w hurtowni, kładziesz połacie i dostarczają kolejną partię towaru. Przy drugiej domawiasz lub zwracasz towar i znów wszystko odpoczątku.

Może za skomplikowane. Do mnie dociera. 8)

 

Widać nie jestes w temacie.

Spróbowałbyś tak zrobić dwa miesiące temu na dachówkę roben w kolorze miedzianym

 

Zrobiłem tak na miedzianego syriusza13 RuppCeramika a to chyba jeszcze bardziej deficytowy towar. Czekałem na niego 2 miechy i jakoś zagrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Rozpocząłem 3 lata temu budowę systemem gospodarczym i na dzień dzisiejszym mam stan surowy otwarty. Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada pompę ciepła bo noszę się z zamiarem by główne zapotrzebowanie na ciepło był realizowane właśnie za jej pomocą, a w nagłych przypadkach oraz aby miło i rodzinnie spędzić czas chciałbym również zamontować kominek. Czy w naszym regionie są firmy które możecie z czystym sumieniem polecić zarówno do pomp ciepła jak i kominków? Szukam również drzwi wejściowych od sumiennego sprzedawcy.

Aby nie być posądzonym o reklamę ;) - pracuję w firmie ogrodzeniowej więc gdyby coś to PW.

Pozdrawiam

 

My przymierzamy się do zakupu i instalacji pompy ciepła. Będzie ją nam robił znajomy znajomego spod Poznania. Lokalnie uczestnicy forum bardzo mocno polecali firmę Klima Comfort z Grudziądza: http://www.climakomfort.pl/

My jesteśmy również o krok od podpisania umowy z nimi :D

małe szczególiki tylko do dopracowania :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii platnosci - z roznymi dostawcami roznie bywa. Beton zawsze place przelewem kilka dni po dostawie - na podstawie pro formy mailowej

Zdarza nam sie brac z przypadkowych hurtowni towar - jestem wtedy przypadkowym klientem - wtedy place przed dostawa, lub zostawiam pieniadze majstrom i oni placa za towar na budowie. Ta druga opcja zdrza sie najczesciej - ale jesli sa to nieduze kwoty, setki zl..

 

Mysle ze wszystko wyglada teraz inaczej niz kilka mies temu - ja np biore dachowke z usluga z Cegoplu i bylam zmuszona juz zaplacic za material ktory jest na placu, ale termin rozpoczecia prac u mnie na umowie jest na 1 pazdziernika - zbyt dlugi termin miedzy podpisaniem umowy a finalizacja transakcji. Niby moglam sie wypiac - ale nie wiem jaka cena i dostepnosc materialu bedzie za 2 miesiace - wiec mam zaplacone, zaklepane i niech im nie przyjdzie do glowy przywiezc mi cos innego lub za malo materialu. Zobaczymy jak to w praktyce bedzie

 

 

nitro - ja przetestowalam cztery betoniarnie i najbardziej zadowolona jestem z Thomasa - z dostawa staja na glowie aby sie wywiazac - mimo ze zadrzalo sie iz o 16 dzwonilam (juz po pracy operatora) ze jutro zmiana godziny dostawy z 8 na 14 - zawsze grzecznie, milo - naprawde fajnie. Najbardziej jednak jestem zadowolona z jakosci betonu - inne betoniarnie sie chowaja - mysle tutaj o Szreder, Bydgobet, Gorazdze... ani jednej ryski, pekniecia na wyschnietym betonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dożo jest budujących w Niemczu i Osielsku? bo sekta z Murowańca spora jak widzę:)

 

Pozdrawiam , buduję sie w Osielsku....a było nas paru . Są wakacje może stąd tak niewiele się odzywamy. A Murowaniec?......to zupełnie inna bajka :D

Niemcz - ale chyba jest tu nas garstka.

 

Wita Maksymilianowo więc blisko Niemcza i Osielska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie okien: my też chcieliśmy zamowić w M&S chociaż ceny mieli wyższe o ok.20% od pozostalych, u których robiliśmy wycenę . Ale facet z tej firmy (z Fordońskiej) co chwilę coś zmieniał: a to dokładał wzmocnienia poprzeczne w drzwiach balkonowych, gdy już się zgodziliśmy to dołożył wzmocnienia w oknach (nieotwieranych), gdy już byliśmy prawie zdecydowani (oczywiście wszystko podnosiło cenę) to wymyślił żeby w veluxach (połaciowych) dać wzmacniane szyby, bo... ptaki często pikują w dół, rozbijają szyby i wpadają do pokoju :o :o . Oczywiści cena poszła znowu w górę i ..zrezygnowaliśmy. mamy okna ze stolmaru w ślicznym kolorze, coś pomiędzy złotym dębem a orzechem, i zapłaciliśmy 3/4 tego co w M&S. Mają fabrykę w Białych Błotach i chyba na Fordońskiej sklep. Na razie jestem zadowolona , ale jeszcze nie mieszkamy, chociaż okazało się później że 2 z naszych znajomych mają okna z tej firmy już z 5 lat i są zadowoleni.

 

 

a może zna ktoś z Was okna firmy ISSO z Bydgoszczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Też mogę pochwalić Thomasbeton, miałem ich dwukrotnie.

Ostatni beton jaki brałem był z Górażdże ale tylko dlatego, że wiedziałem iż oni dysponują gruszko-pompą. Nic jednak też zarzucić im nie mogę a termin dostawy my zmienialiśmy dwukrotnie.

W Thomasbeton za dostawę bez jakichkolwiek szczególnych względów czy zabiegów płaciliśmy po dwóch tygodniach tzn kiedy dotarła faktura pocztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Rozpocząłem 3 lata temu budowę systemem gospodarczym i na dzień dzisiejszym mam stan surowy otwarty. Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada pompę ciepła bo noszę się z zamiarem by główne zapotrzebowanie na ciepło był realizowane właśnie za jej pomocą, a w nagłych przypadkach oraz aby miło i rodzinnie spędzić czas chciałbym również zamontować kominek. Czy w naszym regionie są firmy które możecie z czystym sumieniem polecić zarówno do pomp ciepła jak i kominków? Szukam również drzwi wejściowych od sumiennego sprzedawcy.

Aby nie być posądzonym o reklamę ;) - pracuję w firmie ogrodzeniowej więc gdyby coś to PW.

Pozdrawiam

 

Kończę budowę.Mam uruchomioną pompę ciepła Nibe.Możemy się umówić i możesz obejrzeć ją "live".Przy okazji pogadamy o ogrodzeniach ;).Proszę o kontakt na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu wątek "odpłatności w hurtowniach".Nie wiem od czego to zależy ale ja płacę nawet 2 miesiące po zakupie.Mój majster jedzie do hurtowni i bierze co chce a jak mu zostanie to odwozi bez problemu.Może wyglądam na uczciwego albo hurtownik jest normalny.Opieramy się na zaufaniu ( deficytowe słowo w Polsce !).Tak buduję od września zeszłego roku.Podkreślam że to żaden mój znajomy!Jedynie łączy nas to że hurtownia jest we wsi w której się buduję.Nigdy nie miałem problemów z materiałem i terminami.Na podstawie postów widzę ,że jestem w czepku urodzony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie okien: my też chcieliśmy zamowić w M&S chociaż ceny mieli wyższe o ok.20% od pozostalych, u których robiliśmy wycenę . Ale facet z tej firmy (z Fordońskiej) co chwilę coś zmieniał: a to dokładał wzmocnienia poprzeczne w drzwiach balkonowych, gdy już się zgodziliśmy to dołożył wzmocnienia w oknach (nieotwieranych), gdy już byliśmy prawie zdecydowani (oczywiście wszystko podnosiło cenę) to wymyślił żeby w veluxach (połaciowych) dać wzmacniane szyby, bo... ptaki często pikują w dół, rozbijają szyby i wpadają do pokoju :o :o . Oczywiści cena poszła znowu w górę i ..zrezygnowaliśmy. mamy okna ze stolmaru w ślicznym kolorze, coś pomiędzy złotym dębem a orzechem, i zapłaciliśmy 3/4 tego co w M&S. Mają fabrykę w Białych Błotach i chyba na Fordońskiej sklep. Na razie jestem zadowolona , ale jeszcze nie mieszkamy, chociaż okazało się później że 2 z naszych znajomych mają okna z tej firmy już z 5 lat i są zadowoleni.

 

 

a może zna ktoś z Was okna firmy ISSO z Bydgoszczy ?

 

No widzisz właśnie nam zamontowali:) tydzien temu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...