Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Widzę tu wątek "odpłatności w hurtowniach".Nie wiem od czego to zależy ale ja płacę nawet 2 miesiące po zakupie.Mój majster jedzie do hurtowni i bierze co chce a jak mu zostanie to odwozi bez problemu.Może wyglądam na uczciwego albo hurtownik jest normalny.Opieramy się na zaufaniu ( deficytowe słowo w Polsce !).Tak buduję od września zeszłego roku.Podkreślam że to żaden mój znajomy!Jedynie łączy nas to że hurtownia jest we wsi w której się buduję.Nigdy nie miałem problemów z materiałem i terminami.Na podstawie postów widzę ,że jestem w czepku urodzony.

 

Absolutnie nie jesteś i nie trafiłeś na wyjątkową hurtownie. Tak powinno być no może za wyjątkiem tak długiego terminu płatności no ale skoro Ciebie nie gonią to nie Twój problem.

Czasami niektórzy mają szczęście do ludzi a niektórzy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzieki - tamten watek dzis czytalam i dlatego wiem ze sadziles

tez mysle o obsadzeniu - powiedz na jaka dlugosc ogrodzenia te 400 sztuk wystarczylo??

ja mam 2x100 m i 2x36 m - czyli jakies 270 m

mysle narazie o zastosowaniu tych wierzb jako ogrodzenie zastepcze i dekoracyjne - zbieram na siatke ale w tym roku uz chyba nie uzbieram :lol:

 

W tym roku na siatkę nie nazbierasz ale wierzba też już w tym roku Ci nie urośnie . Sadzić ją będzie można od października ale rosnąc zacznie dopiero w marcu lub kwietniu . Ja moją sadziłem na koniec marca a pod koniec czerwca osiągnęła wysokość max 90 cm . Ze minie troszkę czasu zanim zacznie ta roślinka wyglądać jak płot.

No chyba że zamiast sadzonek 20cm kupisz witki o długości 2 metrów , wtedy będziesz mogła zrobić ładne ogrodzenie które na wiosnę się zazieleni .

Pęczek 100 szt witek dwumetrowych wiosną kosztował ok 30-50zł a sadzonek 20cm ok 8-10zł za 200szt .

Sadzonki zaleca się sadzić co 30cm ale ja sadziłem co ok 20cm . Jeżeli będziesz sadzić co 20cm to do obsadzenia 270 m potrzebujesz 1350 szt sadzonek 20cm czyli prawie 7 pęczków po 200szt .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nitro - ja przetestowalam cztery betoniarnie i najbardziej zadowolona jestem z Thomasa

dziękuję mkakfe, ale kurcze do Torunia to trochę daleko wieźć beton... no juz sie zawezmę i poczekam do poniedziałku, bo podobno dobry mają (ci z Cegtoru )

...

a jeszcze chciałam w sprawie pompy ciepła - ja tez w końcu zdecydowałam się na climakomfort... znalazłam ich przez

http://www.rekuperatory.pl :wink:

Aka z Ina - ja też pochodzę z Ina 8)

sorki za priva, ale tak jakoś miło ziomalkę spotkać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki.

 

Czy ktoś może mi polecić dobre biuro projektów z Bydgoszczy, w którym można dokonać adaptacji projektu w miarę niedrogo, szybko i pewnie?

 

Ja robiłem adaptacje w "Delta". Załatwiają wszystkie papierki, ale trzeba ich troche paluszkiem popychać i kontrolować. Najdłużej czekałem na warunki ENEA, projekt adoptowali ok 1-mc. Jak do tej pory jestem zadowolony - czekam na decyzję starostwa. Biorą 1500 - 2000 netto w zależności od ilości zmian. Jak nie masz jeszcze kupionego projektu, to możesz kupić przez nich z rabacikiem. Ja zaoszczędziłem 200zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki - tamten watek dzis czytalam i dlatego wiem ze sadziles

tez mysle o obsadzeniu - powiedz na jaka dlugosc ogrodzenia te 400 sztuk wystarczylo??

ja mam 2x100 m i 2x36 m - czyli jakies 270 m

mysle narazie o zastosowaniu tych wierzb jako ogrodzenie zastepcze i dekoracyjne - zbieram na siatke ale w tym roku uz chyba nie uzbieram :lol:

 

W tym roku na siatkę nie nazbierasz ale wierzba też już w tym roku Ci nie urośnie . Sadzić ją będzie można od października ale rosnąc zacznie dopiero w marcu lub kwietniu . Ja moją sadziłem na koniec marca a pod koniec czerwca osiągnęła wysokość max 90 cm . Ze minie troszkę czasu zanim zacznie ta roślinka wyglądać jak płot.

No chyba że zamiast sadzonek 20cm kupisz witki o długości 2 metrów , wtedy będziesz mogła zrobić ładne ogrodzenie które na wiosnę się zazieleni .

Pęczek 100 szt witek dwumetrowych wiosną kosztował ok 30-50zł a sadzonek 20cm ok 8-10zł za 200szt .

Sadzonki zaleca się sadzić co 30cm ale ja sadziłem co ok 20cm . Jeżeli będziesz sadzić co 20cm to do obsadzenia 270 m potrzebujesz 1350 szt sadzonek 20cm czyli prawie 7 pęczków po 200szt .

Pozdrawiam

 

dzieki

pomysle co z tym plotem :roll:

 

 

nitro - do Torunia oczywiscie sie nie oplaca wiezc. sorki - przeoczylam ze reprezentujesz Torun :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii platnosci - z roznymi dostawcami roznie bywa. Beton zawsze place przelewem kilka dni po dostawie - na podstawie pro formy mailowej

Zdarza nam sie brac z przypadkowych hurtowni towar - jestem wtedy przypadkowym klientem - wtedy place przed dostawa, lub zostawiam pieniadze majstrom i oni placa za towar na budowie. Ta druga opcja zdrza sie najczesciej - ale jesli sa to nieduze kwoty, setki zl..

Tak jak mkkafe zauważyła kilka miesięcy temu było inaczej - lepiej. Przede wszystkim nie płaciłam od razu za towar którego jeszcze nie miałam. Tylko przedpłaty.

Mało towaru to płatność od razu.

Kilka m-cy temu hurtownia podwoziła nam towar bezpłatnie (2 km) teraz już chcą 10 zł. :p

Ostatnio kupowałam płytki za ponad 5.000 zł. Dałam 500 złotych zaliczki, a potem Pan chciał pieniądze przed dostawą.Powiedziałam w żadnyum wypadku. Będzie towar będą płytki.

W tym miejscu polecam sklep z płytkami na Jana Pawła za MAKRO, można się ostro targować, ceny mają najniższe w Bydgoszczy.

 

Mysle ze wszystko wyglada teraz inaczej niz kilka mies temu - ja np biore dachowke z usluga z Cegoplu i bylam zmuszona juz zaplacic za material ktory jest na placu

Z cegpolem sytuacja była taka jak u Graczyka mała przedpłata a potem rozliczenie końcowe, policzone co do sztuki.

 

nitro - ja przetestowalam cztery betoniarnie i najbardziej zadowolona jestem z Thomasa - z dostawa staja na glowie aby sie wywiazac - mimo ze zadrzalo sie iz o 16 dzwonilam (juz po pracy operatora) ze jutro zmiana godziny dostawy z 8 na 14 - zawsze grzecznie, milo - naprawde fajnie. Najbardziej jednak jestem zadowolona z jakosci betonu - inne betoniarnie sie chowaja - mysle tutaj o Szreder, Bydgobet, Gorazdze... ani jednej ryski, pekniecia na wyschnietym betonie

My tez byliśmy bardzo zadowloeni z THOMASa opis jw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A czy ktoś może buduje w Przyłękach?

 

Majcher

 

My budujemy właśnie w Przyłękach :D :D

 

Razem z nami równolegle buduje sie czworo sąsiadów ;-)))

 

na jakiej ulicy masz działeczkę ????

 

Znam numer działki, wiem jak dojechać, ale z ulicą mam problem. Na 99% jest to ulica Botaniczna, jest to równoległa droga do alfaltówki do Brzozy. Dojeżdża się do niej Korzenną lub Ziołową. Z działki mam jakieś 300m do kościoła i szkoły. :lol: :D :p

A wy gdzie się budujecie?

 

Majcher

8)

 

 

My tez niedaleko kościoła i szkoły od ul. Zabytkowej w prawo jadąc od centrum Przyłęk.

Kolejny tydzień czekamy na kominy Schiedel-mam już ostatecznie obiecane ze dziś przywiozą -czekamy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Napiszcie ile placiliscie za polozenie kafelek - chodzi mi tylko o robocizne.

Moja firma spiewa sobie od 50- do 100 zl za m2 - chodzi o lazienki...

Wydaje mi sie to dosc wygorowana cena, a moze ktos poleci jakas firme?

Dzieki pa

Ja umówiłem się na 25PLN/m2. Fachowiec, niestety, musi najpierw skończyć u mnie a ma jeszcze trochę pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A czy ktoś może buduje w Przyłękach?

 

Majcher

 

My budujemy właśnie w Przyłękach :D :D

 

Razem z nami równolegle buduje sie czworo sąsiadów ;-)))

 

na jakiej ulicy masz działeczkę ????

 

Znam numer działki, wiem jak dojechać, ale z ulicą mam problem. Na 99% jest to ulica Botaniczna, jest to równoległa droga do alfaltówki do Brzozy. Dojeżdża się do niej Korzenną lub Ziołową. Z działki mam jakieś 300m do kościoła i szkoły. :lol: :D :p

A wy gdzie się budujecie?

 

Majcher

8)

 

 

My tez niedaleko kościoła i szkoły od ul. Zabytkowej w prawo jadąc od centrum Przyłęk.

Kolejny tydzień czekamy na kominy Schiedel-mam już ostatecznie obiecane ze dziś przywiozą -czekamy.

 

pozdrawiam

 

moje ostatecznie beda jutro :lol:

bardzo ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowaliśmy sie na gotowe kominy i miały być w ciągu tygodnia a tu już 3 leci tydzień- a ludzie czekają ....szok....

 

 

poza tym zostanie mi aż 10 palet Solbetu 24 -liczyła kilka majstrów i nie tylko oni i taki nadmiar-nie wiem co teraz z tym zrobić :D :( :( wstępnie pytam czy są może chętni ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowaliśmy sie na gotowe kominy i miały być w ciągu tygodnia a tu już 3 leci tydzień- a ludzie czekają ....szok....

 

 

poza tym zostanie mi aż 10 palet Solbetu 24 -liczyła kilka majstrów i nie tylko oni i taki nadmiar-nie wiem co teraz z tym zrobić :D :( :( wstępnie pytam czy są może chętni ???

 

heh, my juz wszystko staramy sie liczyc sami, ja potrzebowalabym 12 na dzialowki

 

moje kominy byly na gotowo do obioru koncem czerwca - mamy prawie 7 tyg opoznienia, ale co tam :x

podobno z schiedlem sa problemy - z winy producenta - ale dlaczego hurtownicy sciemniaja ze towar dostepny :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dożo jest budujących w Niemczu i Osielsku? bo sekta z Murowańca spora jak widzę:)

 

Pozdrawiam , buduję sie w Osielsku.... było nas paru . Są wakacje może stąd tak niewiele się odzywamy. A Murowaniec?......to zupełnie inna bajka :D

 

Faktycznie-mało nas:).............

W której części budujesz? my zaatakowaliśmy obrzeże koło Myślęcinka:) od Szosy Gd

 

Ja na samym końcu Osielska . Pod lasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowaliśmy sie na gotowe kominy i miały być w ciągu tygodnia a tu już 3 leci tydzień- a ludzie czekają ....szok....

 

 

poza tym zostanie mi aż 10 palet Solbetu 24 -liczyła kilka majstrów i nie tylko oni i taki nadmiar-nie wiem co teraz z tym zrobić :D :( :( wstępnie pytam czy są może chętni ???

 

heh, my juz wszystko staramy sie liczyc sami, ja potrzebowalabym 12 na dzialowki

 

moje kominy byly na gotowo do obioru koncem czerwca - mamy prawie 7 tyg opoznienia, ale co tam :x

podobno z schiedlem sa problemy - z winy producenta - ale dlaczego hurtownicy sciemniaja ze towar dostepny :roll:

 

to sie pochwale ze tak z majstrem policzylismy ze 24-ki zabraklo nam z 70 sztuk a 12-ki okolo 20 sztuk

 

a kominy murowalismy sobie z cegly kupionej w kwietniu-maju tego roku za niecala zetke wiec beda i tanie i solidne oraz bez opoznien :wink:

 

w leroy 24-ka po 13 zeta, w gips budzie na kociewskiej po 10,00 a 12-ke majster kupowal gdzies tam po kilka sztuk za 7,50 :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrulex - tyle ze nie kazdego interesuja z cegly :wink:

mnie np nie interesuja bo zabralyby mi za duzo miejsca wokol kominka - a tak mam systemowki i dodatkowo wsuniete w sciane i zyskalam ok 50 cm przed i z bokow kominka - w moim rozkladzie pomieszczen to powazny plus - gdyz kominek zachodzilby mi "pod schody" a tak bede miala przy nim dodatkowe miejsce pod schodami na przejscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Rozpocząłem 3 lata temu budowę systemem gospodarczym i na dzień dzisiejszym mam stan surowy otwarty. Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada pompę ciepła bo noszę się z zamiarem by główne zapotrzebowanie na ciepło był realizowane właśnie za jej pomocą, a w nagłych przypadkach oraz aby miło i rodzinnie spędzić czas chciałbym również zamontować kominek. Czy w naszym regionie są firmy które możecie z czystym sumieniem polecić zarówno do pomp ciepła jak i kominków? Szukam również drzwi wejściowych od sumiennego sprzedawcy.

Aby nie być posądzonym o reklamę ;) - pracuję w firmie ogrodzeniowej więc gdyby coś to PW.

Pozdrawiam

 

MAM pompę ciepła Nibe , właśnie ja uruchomiliśmy. Unstalował fachowiec z Szubina...jak dotychczas był solidny i rzeczowy. Na szczegółowe pytania odpowie mąż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...