Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pozdrowienia dla wszystkich

 

 

wstępnie z moją przyszłą żonką (ślub miał byc w kwietniu tego roku ale tata mi zmarł w luty i odłozylismy slub na rok. czyli nowa i zatwierdzona dat ato 26.04.2008r ) wybralismy projeskt małego domku a dokładnie projekt projekt AGATKA z IGN

 

pozdrowienia for all

witaj

zycze powodzenia

 

p.s.

super data slubu - 26.04.08 bedziemy obchodzic 11 rocznice naszego slubu :lol:

 

mkkafe, dokładnie jak i my, o czym już wiesz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrowienia dla wszystkich

 

 

wstępnie z moją przyszłą żonką (ślub miał byc w kwietniu tego roku ale tata mi zmarł w luty i odłozylismy slub na rok. czyli nowa i zatwierdzona dat ato 26.04.2008r ) wybralismy projeskt małego domku a dokładnie projekt projekt AGATKA z IGN

 

pozdrowienia for all

witaj

zycze powodzenia

 

p.s.

super data slubu - 26.04.08 bedziemy obchodzic 11 rocznice naszego slubu :lol:

 

mkkafe, dokładnie jak i my, o czym już wiesz :lol:

 

 

 

 

O matko!!!!

29.04.08 - 8 rocznica. Nie będziemy jej obchodzić minutą ciszy tylko elektrykiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ślub - nowa i zatwierdzona data to 26.04.2008r

super data slubu - 26.04.08 bedziemy obchodzic 11 rocznice naszego slubu :lol:

mkkafe, dokładnie jak i my, o czym już wiesz :lol:

O matko!!!!

29.04.08 - 8 rocznica. Nie będziemy jej obchodzić minutą ciszy tylko elektrykiem...

No, to mamy tutaj trochę par kwietniowych :lol:

Kto wie, w jaki sposób my będziemy obchodzić naszą rocznicę? Również zakładamy, że nie minutą ciszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy piwnice. dziure kopala kopara jakies 3 godziny razy 70 zeta. pozniej lawy kopalo 2 ludzi przez 2 dni

calkowite koszta to 318 zeta

 

Dziękuję piotrulex - jestem w szoku. Gdzie Ty znajdujesz tak tanich pracowników i tak tanie materiały. Toruń leży niecałe 50 km od Bydgoszczy - a z tego co opowiadasz to jak w innym kraju. Gratuluje i zazdroszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nitro - ja przetestowalam cztery betoniarnie i najbardziej zadowolona jestem z Thomasa

dziękuję mkakfe, ale kurcze do Torunia to trochę daleko wieźć beton... no juz sie zawezmę i poczekam do poniedziałku, bo podobno dobry mają (ci z Cegtoru )

...

a jeszcze chciałam w sprawie pompy ciepła - ja tez w końcu zdecydowałam się na climakomfort... znalazłam ich przez

http://www.rekuperatory.pl :wink:

Aka z Ina - ja też pochodzę z Ina 8)

sorki za priva, ale tak jakoś miło ziomalkę spotkać...

 

 

Czy jesteś pewna co do Climakomfortu?

 

Według mnie ich wadą jest to, że nie podgrzewają ciepłej wody użytkowej. A jak już coś zaproponują to biorą ciepło z powietrza a to nie jest efektywne i jeszcze hałasuje.

 

Też jestem jeszcze z Ina ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem się rozejrzeć za jakimś tanim Tartakiem - proszę o jakieś namiary - słyszałem, że najtaniej jest za Olsztynem - czy to prawda?

jeśli tak to proszę namiary.

 

my mielismy z okolic Ełku/Giżycka poprzez kolege kolegi kolegi. wyslo nas to w maju 650 zeta za metr bez faktury. transport to 800 zeta za calosc. deski 40 zeta, laty to tez 650 zeta. impegnowalismy sami. namiaru niestety dac nie moge ale tartakow tam jest podobno sporo - moze nawet warto sie wybrac na kilka dni poszukac tartaku a za zaoszczedzone dzieki temu pieniadze zostac jeszcze na kilka dni i odpoczac. my dzieki temu wydalismy mniej o prawie 1500 zeta i mielismy z 2 tygodnie szybciej dach na budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy piwnice. dziure kopala kopara jakies 3 godziny razy 70 zeta. pozniej lawy kopalo 2 ludzi przez 2 dni

calkowite koszta to 318 zeta

 

Dziękuję piotrulex - jestem w szoku. Gdzie Ty znajdujesz tak tanich pracowników i tak tanie materiały. Toruń leży niecałe 50 km od Bydgoszczy - a z tego co opowiadasz to jak w innym kraju. Gratuluje i zazdroszczę.

 

telefon do goscia od koparki dostalem od kolegi z pracy. za kopanie kopara w sumie nic nie placilem tylko sasiedzi bo taka byla kiedys umowa lecz to dluga historia. pracownik sam sie znalazl bo szukal pracy. wtedy mial 6 zeta na godzine a teraz mam 7. drugi pracownik czyli tzw. majster to po prostu tesc ktory buduje domy chyba od urodzenia :wink:

 

ja duzo jezdze, sporo dzwonie, mam duzo znajomych i nie za duzo kasy wiec jakos to musi byc ekonomicznie wybudowane. dlaczego mam placic np 12900 skoro moge za identycznie to samo zaplacic 11500 jak okazuje sie ze moj znajomy jest przedstawicielem firmy od okien :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciliście za kopanie rowów pod ławy fundamentowe?

Kopała Wam koparka, czy robotnicy ręcznie?

 

mamy piwnice. dziure kopala kopara jakies 3 godziny razy 70 zeta. pozniej lawy kopalo 2 ludzi przez 2 dni

 

calkowite koszta to 318 zeta

 

318 - 210 (3*70 zl) = 108 zl

na dwoje ludzi za dwa dni pracy - po 25 zl za jeden dzien :roll:

 

ostatnio sasiad ktorego syn buduje dom opowiadal jak zaczepil kilku - chyba 3 facetow pijacych piwo pod sklepem - zaproponowal 150 zl za rozladowanie bloczkow - ok 90 szt. Wysmiali go i wolali za nim przeklenstwami :o A zaczepil ich bo chcieli od niego drobne :wink:

 

to jeszcze dopisze ze dojechala ostatnia partia Ytonga

i ze od kilku dni recznie walcze z perzem

i ze jutro sieje trawe na niewielkim w stosunku do calego obszaru skrawku ziemi

i ze wieczorami wracam ledwo zywa do domu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam tylko napisać że nie moge wybudować POŚ.

 

Mam pytanie do forumowiczów z Murowańca. Czy u Was jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego? Czy macie coś o szambach? O kanalizacji w planach coś wiecie?

 

Witaj Aga .

W Murowańcu jest plan zagospodarowania przestrzennego który zakłada aby Ścieki odprowadzić kanałami kanalizacyjnymi do oczyszczalni ścieków w Białych Błotach. Dokładnie pisze tak :

 

" zakłada się że ścieki sanitarne odprowadzone zostaną do komunalnej oczyszczalni ścieków w Białych Błotach kanałami grawitacyjnymi wykorzystując także kanały istniejące , odprowadzić ścieki w kierunku terenu oznaczonego symbolem A ..... i urządzenia na tym terenie adaptować na przepompownię a następnie kolektorem tłocznym przetransportować ścieki do oczyszczalni w Białych Błotach"

 

Plan był ogłoszony w listopadzie 1997 roku i do tej pory kanalizacji brak

Złożyliśmy pismo do Urzędu Gminy w BB i otrzymaliśmy następującą odpowiedź :

 

".....informujemy , iż do czasu zaistnienia możliwości , o której mowa w miejscowym planie zagospodarowania ............odprowadzenie ścieków należy zapewnić we własnym zakresie do szczelnego , wybieralnego zbiornika bezodpływowego z którego wywóz należy zabezpieczyć na podstawie umowy zawartej z wyspecjalizowaną firmą . P{o wybudowaniu kanalizacji sanitarnej zaistnieje obowiązek przyłączenia się , na zasadach okreslonych przez gestora sieci"

 

Po mimo takiej odpowiedzi z gminy Starostwo W Bydgoszczy wyraziło zgodę na oczyszczalnię . Dlaczego ? Sam nie wiem .

Widocznie każdy urząd inerpretuje takie pisemka inaczej .

Pozdrawiam

GACUŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukow - co do Klimacomfortu, to tyle, co poczytałam i dowiedziałam sie w werbalny sposób :wink: , na moje warunki i wymagania jest najbardziej wydajny.... ale bezowocnie poszukuję osób, które używają kilka lat i mogłyby coś na ten temat więcej...

oczywiście, niestety, bardzo droga jest cała instalacja, bo po całości podłogówka. Jeśli chodzi o osobną pompę do cwu to też mam wątpliwości (że taka głośna to nie wiedziałam :o ) i właśnie kombinuję na temat taniego w eksploatacji zasobnika ok 300 l... ale jeśli chodzi o łączenie co z cwu w przypadku pompy ciepła to raczej nie zalecane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem się rozejrzeć za jakimś tanim Tartakiem - proszę o jakieś namiary - słyszałem, że najtaniej jest za Olsztynem - czy to prawda?

jeśli tak to proszę namiary.

Stosunkowo niedrogą więźbę zamówiłem w tartaku Ebenholz II w Strzelewie za Kruszynem.

760 PLN / m3 za drewno nie impregnowane. Cena netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...