Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ponownie mnie dotknął problem ekipy- znowu zostałem na lodzie :(

Jeżeli macie jakieś namiary na sensownych fachowców to bardzo proszę o informację...

 

Sprawdź firmę MEK z Torunia mi się przeciąga kredyt, a mieli wchodzić od września więc mogą mieć lukę. Robili u znajomych i są dość tani a robotnicy są w większości z Bydgoszczy więc po godzinach.... ;) http://mekpolska.pl/?go=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciliście za kopanie rowów pod ławy fundamentowe?

Kopała Wam koparka, czy robotnicy ręcznie?

 

mamy piwnice. dziure kopala kopara jakies 3 godziny razy 70 zeta. pozniej lawy kopalo 2 ludzi przez 2 dni

 

calkowite koszta to 318 zeta

 

318 - 210 (3*70 zl) = 108 zl

na dwoje ludzi za dwa dni pracy - po 25 zl za jeden dzien :roll:

 

ostatnio sasiad ktorego syn buduje dom opowiadal jak zaczepil kilku - chyba 3 facetow pijacych piwo pod sklepem - zaproponowal 150 zl za rozladowanie bloczkow - ok 90 szt. Wysmiali go i wolali za nim przeklenstwami

 

Ominelas moj jeden wazny cytat:

 

"drugi pracownik czyli tzw. majster to po prostu tesc ktory buduje domy chyba od urodzenia"

 

Plcisz swojemu ojcu jak Ci pomaga lub czy bys placila gdyby to robil?

 

Mozesz nie odpowiadac ........

 

Pracownik pracujac u mnie bardzo ciezko na budowie ma teraz dniowki 63 zeta za 9 godzin - to malo lecz czy to zle?????

 

Prosze tylko nie mow, ze jak placisz wiecej to masz znow cos lepszego i lepiej sie czujesz :wink:

 

Rozladowanie 90 szt bloczkow betonowych (pewnie o takich piszesz) jednej osobie zajmuja okolo 45 minut - sprawdzone na wlasnej skorze. 2 osoby robia to w okolo 20 minut. 3 to juz by sie tam pewnie pozabijaly. budujesz sie pewnie w jakims bardzo ekskluzywnym, wyjatkowym i cudownym miejscu skoro nie mozna tam znalezc ludzi do kilkunastu minut pracy za 50 zeta - nic tylko pozazdroscic :wink:

 

Moze w koncu mam juz hydraulika na przylacza wod-kan do gminnej sieci

 

dach koncza deskowac i papowac w przyszlym tygodniu

 

skonczyli robic taras a teras schody wejsciowe i murki oporowe do garazu (bloczki za 3,50 :evil: ale dzieki Bogu juz z transportem i rozladunkiem)

 

pod koniec tygodnia zaczynamy chudziaki w piwnicy

 

okna beda pod koniec sierpnia

 

papa

 

caly czas nie wybralismy bramy garazowej i drzwi wejsciowych :cry:

 

mam fajnego Hormana za 3800 z napedem i pilotem, zloty dab, 4cm grubosc, na niskie nadproze o wymiarach 240x210 to dobra oferta bo wisniowski czy czy normstahl chca 4400-4500. cena brutto z montazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam tylko napisać że nie moge wybudować POŚ.

 

Mam pytanie do forumowiczów z Murowańca. Czy u Was jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego? Czy macie coś o szambach? O kanalizacji w planach coś wiecie?

 

Dlaczego nie możesz?

My w planach zagospodarowania przestrzennego mamy szambo, ale tak naprawdę gminie nic do tego, co zrobisz ze ściekami (chyba, że jest kanalizacja miejska/gminna, wówczas to inna bajka). Zamiar budowy POŚ po prostu zgłasza się w Starostwie i tyle. My pro-forma zadzwoniliśmy do gminy (NWW) z pytaniem, czy możemy wybudować POŚ, choć w warunkach jest szambo. Dostaliśmy odpowiedź, że jak najbardziej tak. Jeśli w Murowańcu nie ma kanalizy, to także powinniście móc wybudować POŚ. W końcu reguluje to jeden i ten sam przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam tylko napisać że nie moge wybudować POŚ.

 

Mam pytanie do forumowiczów z Murowańca. Czy u Was jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego? Czy macie coś o szambach? O kanalizacji w planach coś wiecie?

 

A dlaczego nie możesz?

 

A ty możesz? (odpowiadam pytaniem na pytanie :D - jestem ciekawa czy odpowiesz?).

 

Bo Starostwo w Nakle nie wyraziło zgody, ponieważ będzie kanalizacja w latach 2008-2014.

W MPZP jest jasno na białym "ścieki odprowadzać do szczelnych zbiorników". Ale co gmina to inny zwyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam tylko napisać że nie moge wybudować POŚ.

 

Mam pytanie do forumowiczów z Murowańca. Czy u Was jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego? Czy macie coś o szambach? O kanalizacji w planach coś wiecie?

 

A dlaczego nie możesz?

 

A ty możesz? (odpowiadam pytaniem na pytanie :D - jestem ciekawa czy odpowiesz?).

 

Odpowiedziałam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w planach zagospodarowania przestrzennego mamy szambo, ale tak naprawdę gminie nic do tego, co zrobisz ze ściekami (chyba, że jest kanalizacja miejska/gminna, wówczas to inna bajka). Zamiar budowy POŚ po prostu zgłasza się w Starostwie i tyle.

 

a zgłosiliście zmianę warunków zagospodarowania? bo potem przy odbiorze domu nie będą patrzeć że zgłosiłaś budowę oczyszczalni tylko co miałaś w warunkach zagosp. no chyba że się mylę ale nam najpierw kazano wystąpić o zmianę warunków i dopiero potem o oczyszczalnię co zakończyło się pomyślnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GACUŚ, angel & yac to może mi powiecie jak to przeskoczyć? Dziwne że tylko u nas w Starostwie nie można, a wszędzie indziej tak.

To co zrobić?

 

Trudno tak do końca określić dlaczego tak jest jak się nie zna dokładnie szczegółów (plan zagospodarowania oraz przewidywana budowa kanalizacji)

Jedno jest pewne ,urzędy różnie interpretują dany przepis , dla jednych oczyszczalnia to jest szczelny zbiornik bezodpływowy a dla innych nie jest .

Dlaczego w Murowańcu starostwo zezwala na oczyszczalnię pomimo że plan zagospodarowania przewiduje budowę kanalizacji ? Powodem może być to że gmina nie określiła dokładnej daty rozpoczęcia takiej inwestycji jak to ma miejsce u Ciebie . U nas tak naprawdę nie wiadomo na 100% czy taka kanalizacja zostanie wybudowana .A u Ciebie już określono czas realizacji w związku z tym Starostwo w Nakle pozwalając Tobie wybudować oczyszczalnię pozbywa się potencjalnego klienta na podłączenie i korzystanie z kanalizy . Mając szambo masz obowiązek podłączyć się do kanalizacji a jeżeli masz oczyszczalnię to już takiego obowiązku nie masz .

A czy gmina lub starostwo może zabronić budowy POŚ z powodu budowy kanalizacji tego nie wiem i nie jestem w stanie coś więcej doradzić w tym temacie . Nam się udało i bardzo się z tego powodu cieszę bo wody używamy dość sporo .

Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej walce o POŚ

GACUŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panwie i Panie

 

Szukam (zmienię) Pracę

 

obecnie pracuje (nie narzekam) :p ale biorę ślub 26.04.2008 r. i planujemy z przyszłą żonką dzidziusia i w nastepnej kolejności pobudowac wymarzony domek :)

i dlatego zaczynam się rozgladac za lepiej płatną posadą :)

 

i dlatego do was drodzi koledzy i oczywiście koleżanki :) (jakby mozna zapomnieć o płci pięknej) prośba może ktoś coś wie, cos gdzies słyszał o jakims wolnym stanowisku :)

 

Napewno zapytacie

 

w jakim charakterze pracy szukam????

 

mam tylko jedno kryterium: lepiej płatne

 

wykształecnie :

wyzsze ekonomiczne (licencjat)

pracowałem w poprzedniej pracy ponad 1,5 roku (pracownik administracyjny) a teraz od prawie 3 miesiecy pracuje w agencji bankowej

 

z góry dziękuje za pomoc :)

 

pozdrowienia for all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... lepiej płatną posadą ........... jakims wolnym stanowisku :)

 

...............

 

wykształecnie :

wyzsze ekonomiczne (licencjat)

pracowałem w poprzedniej pracy ponad 1,5 roku (pracownik administracyjny) a teraz od prawie 3 miesiecy pracuje w agencji bankowej

 

DUBLUJESZ SWOJE POSTY WIEC JA TEZ TO UCZYNIE :wink:

 

zastanawiam sie co to znaczy lepiej plana posada

 

dla jednego lepiej to 2 kola a dla drugiego powyzej 10

 

jesli ktos ma kryterium "pieniadze" to nic dobrego nie wrozy

 

jak moze podjac kazda prace to znaczy, ze jest do wszystkiego a jak cos jest do wszystkiego to wiadomo do czego jest ........

 

uzywasz duzo slow semantycznie niedookreslonych co moze wskazywac, ze tak naprawde sam nie wiesz czego chcesz

 

ja zmienilem prace 2 lata temu tylko dlatego, ze postanowilem sobie, ze prace powinno sie zmieniac co 5 lat a we wczesniejszej 5 stuknelo mi jak akurat bylismy we Wloszech i Chorwacji na wakacach. tam mialem dozo czasu na myslenie o zyciu. udalo nam sie tam w koncu poczac nasza coreczke. po powrocie szukalem miesiac czasu pracy, ktora musiala spelniac 3 warunki:

- 1 zmiana (8.00-16.00)

- wolne absolutnie wszystkie weekendy

- jeslli wyjezdzac to raz w tygodniu

 

po miesiacu znalazlem i zmienilem

 

przez pol roku zaabialem mniej niz w poprzedniej pracy ale kasa nie jest dla mnie najwazniejsza. teraz zarabiam miedzy 2 a 6 razy wiecej niz wtedy w zaleznosci od miesiaca. tylko ze za 3 lata znow bede mial problem gdyz bede musial znalezc nowa prace. ktos moze tego podejscia nie rozumiec ale znow ja jestem w stanie to zrozumiec wiec w polemike sie wdawac nie bede. do pracy czy samochodu nie mozna sie przyzwyczajac. nie mozna sie ograiczac i wpadac w monotonie ...

 

TAKIE JEST MOJE ZDANIE

 

Nie wiem jakie kolega wyciagnie z tego wniioski ale niech sie troszke zastanowi - przemyslenia sie przydadza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... lepiej płatną posadą ........... jakims wolnym stanowisku :)

 

...............

 

wykształecnie :

wyzsze ekonomiczne (licencjat)

pracowałem w poprzedniej pracy ponad 1,5 roku (pracownik administracyjny) a teraz od prawie 3 miesiecy pracuje w agencji bankowej

 

DUBLUJESZ SWOJE POSTY WIEC JA TEZ TO UCZYNIE :wink:

 

zastanawiam sie co to znaczy lepiej plana posada

 

dla jednego lepiej to 2 kola a dla drugiego powyzej 10

 

jesli ktos ma kryterium "pieniadze" to nic dobrego nie wrozy

 

jak moze podjac kazda prace to znaczy, ze jest do wszystkiego a jak cos jest do wszystkiego to wiadomo do czego jest ........

 

powiem tak:

 

ty masz takie kryterium (szanuje) ale teraz musze podejśc do "sprawy" poważnie ponieważ teraz rabiam poniżej 1000zł (ludzie zarabiają duzo mniej i tez muszą jakoś życ) a chce zmienić dlatego że:

 

1. w kwietniu 2008 ŚLUB :) :) :) :) już sie nie mogę doczekąć :)

2. po ślubie planujemy dzidziusia :) :) :) również sie nie moge doczekać :) :) :)

3. chcemy tez miec swoje wymarzone (w miare mozliwości) CZTERY ŚCIAMY

 

i dlatego załozyłem sobie jedno kryterium "PIENIĄDZĘ" ale jakoś musze utrzymac rodzinę, dziecko i jakoś zacząć myslec o swoim domku a za moja pensje 1000zł to raczej nie mamy co marzyć o dzidziusiu :( a co tu jeszcze mówic o własnym domku :(

 

...... lepiej płatną posadą ........... jakims wolnym stanowisku :)

 

...............

 

wykształecnie :

wyzsze ekonomiczne (licencjat)

pracowałem w poprzedniej pracy ponad 1,5 roku (pracownik administracyjny) a teraz od prawie 3 miesiecy pracuje w agencji bankowej

 

 

ja zmienilem prace 2 lata temu tylko dlatego, ze postanowilem sobie, ze prace powinno sie zmieniac co 5 lat a we wczesniejszej 5 stuknelo mi jak akurat bylismy we Wloszech i Chorwacji na wakacach.

 

Proszę nie obraź się na to co co teraz napisze (naprawde nie chce Cię urazić :( :( :() ale ja mając teraz 27skończonych wiosenek nie byłem w górach lub nad możem a co tu dopierow Chorwacji lub Włoszech, więc dla mnie zarabiac wiecej i móc utrzymać żonę dziecko i w jakimś stopniu pobudowac domek to najważnejsze priorytety bo tych rzeczach OBOJE CAŁYM SERDUSZKIEM MARZYMY i zrobie wszystko żeby zapewnić rodzinie byt i miec szcześliwa i kochającą rodzinę!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

sorki naprawdę nie CHCIAŁEM CIE URAZIC LUB OBRAZIC tym co napisałem !!!!!

 

jesli sie tak stało to przepraszam :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie obraź się na to co co teraz napisze (naprawde nie chce Cię urazić :( :( :() ale ja mając teraz 27skończonych wiosenek nie byłem w górach lub nad możem a co tu dopierow Chorwacji lub Włoszech, więc dla mnie zarabiac wiecej i móc utrzymać żonę dziecko i w jakimś stopniu pobudowac domek to najważnejsze priorytety bo tych rzeczach OBOJE CAŁYM SERDUSZKIEM MARZYMY i zrobie wszystko żeby zapewnić rodzinie byt i miec szcześliwa i kochającą rodzinę!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

sorki naprawdę nie CHCIAŁEM CIE URAZIC LUB OBRAZIC tym co napisałem !!!!!

 

jesli sie tak stało to przepraszam :( :( :(

 

nie, nie

 

to ja przepraszam

 

u mnie wiosenek prawie 30 bo 15.09. okragle urodziny wiec 27 nie tak dawno tez mialem. twoje marzenia sa rowniez moimi marzeniami :). kiedys tez zarabialem 1000 zeta lecz jezdzilismy nad morze i w gory bo wole mniej miec a wiecej widziec gdyz tego nikt mi nie zabierze. co z tego ze bede mial swoj dom i bede non stop oszczedzac aby splacic kredyt jak majac 60 lat go w koncu splace to na zobaczenie wielu tematow bedzie juz za pozno :(

 

kasa naprawde nie jest najwazniejsza a jak lubisz duzo gadac, jestes mily i elekwentny to zoastan handlowcem. mozna ladnie zarobic, zobaczyc, dobrze sie najesc, beda w pracy zalatwic wiele swoich spraw .......

 

jak dla mnie ta praca ma sme plusy

 

jak mi sie zniudzi to ja zmienie

 

mam mgr, konczylem wydzial parawa i adm na umk.

 

bylem pol roku urzednikiem lecz za malo placili

 

troche pracowalem jako sprzedawca w salonie sportowym lecz za dlugo bl czynny = weekendy

 

5 lat pracowalem jako handlowiec w spozywce lecz 5 lat minelo ...

 

teraz 2 wiec jedszcze zostaly 3

 

naprawde teraz rynek pracy daje duzo mozliwosci wiec zastanow sie co cgcesz robic i rob to :D

 

najpierw jednak musisz chwile pomyslec

 

jak pojdziesz na rozmowe do przyszlego Szefa i powiesz ze mozesz robic cokolwiek byle by placil wiecej niz 1000 zeta tu uwierz mi ale nie wezmie Twojej ofery na powaznie :wink:

 

Wiem co mowie :D

 

Powodzenia i przepraszam :p

 

PS. 2 tygodnie we wloszech i chorwacji, 5000km samochodem na gaz, mocno przyzwoite campy (nawet 100 zeta za dobe), autostrady, jedzenie, pamiatki, rakija sa vocem i inne trunki - wszystko wyszlo nas 3300 w 2005 roku wiec nie jest to marzenie nieosiagalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GACUŚ, angel & yac to może mi powiecie jak to przeskoczyć? Dziwne że tylko u nas w Starostwie nie można, a wszędzie indziej tak.

To co zrobić?

 

Tam, gdzie my się zamierzamy budować, nie ma planu zagospodarowania przestrzennego. W warunkach zabudowy mieliśmy wymienione szambo, ale ani gmina, ani starostwo nie mają nic przeciwko temu, by była to oczyszczalnia. Gdy rozważaliśmy budowę POŚ, znaleźliśmy na forum post z odnośnikami do konkretnych przepisów prawa budowlanego, ale niestety nie mogę teraz tego postu namierzyć :(. Pamiętam tylko, że post był odpowiedzią na pytanie kogoś, czy jeśli w planach ma szambo, to jest na nie skazany. Z odpowiedzi można było wywnioskować, że absolutnie nie. Nie wiem na ile jesteście zdesperowani, by mieć POŚ. Może po prostu zróbcie zgłoszenie do starostwa? Chyba, że już to zrobiliście i dostaliście odpowiedź, że nic z tego.

 

Skieruję tutaj pytanie do forumowiczów, którzy mają dłuższy staż na forum, niż my - czy ktoś kojarzy dziewczynę/kobietę z elity/lidera forum, która odpowiadając na pytania bardzo często odwołuje się do przepisów? Właśnie ta osoba udzielała odpwiedzi, ale niestety nie pamiętam jej nicku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...