Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

My w planach zagospodarowania przestrzennego mamy szambo, ale tak naprawdę gminie nic do tego, co zrobisz ze ściekami (chyba, że jest kanalizacja miejska/gminna, wówczas to inna bajka). Zamiar budowy POŚ po prostu zgłasza się w Starostwie i tyle.

 

a zgłosiliście zmianę warunków zagospodarowania? bo potem przy odbiorze domu nie będą patrzeć że zgłosiłaś budowę oczyszczalni tylko co miałaś w warunkach zagosp. no chyba że się mylę ale nam najpierw kazano wystąpić o zmianę warunków i dopiero potem o oczyszczalnię co zakończyło się pomyślnie

 

Sorki, trochę pomieszałam terminy. Nie mamy planu zagospodarowania przestrzennego, a tylko wydane przez gminę warunki zabudowy, w tych warunkach odprowadzenie ścieków do szamba. Biorąc pod uwagę, że na każdy duperel trzeba mieć kwit, niewykluczone, że i my będziemy musieli wystąpić o zmianę tych warunków. Jeśli jednak dostaliśmy z gminy zielone światło na POŚ, po prostu trzeba będzie ten kwitek załatwić i tyle. Kolejmy z tysiąca innych ;-). Dzięki za przypomnienie, ciągle dowieadujemy się czegoś nowego i najczęściej są to rzeczy, o których istnieniu 'nie śniło się filozofom'. Zapytam w gminie, czy mamy się do nich po ten kwit udać. Już niedługo będą mi tam mówić po imieniu, tak często się tam pojawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Kero
partner ale my mamy MZPZ na nie warunki zagospodarowania

 

AGA Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego MPZZ obejmuje zawsze budowle naziemne a nie podziemne do jakich zalicza się szamba i POŚ.

MPZZ określa zabudowę działek w jej podstawowym przeznaczeniu (mogą to być domy mieszkalne, budowle rzemieślnicze, handlowe czy usługowe) a nie o sposobach zaopatrywania w wodę bądź to odprowadzania ścieków.

Czytałem to co tutaj ktoś zamieścił na temat odprowadzania ścieków w BB ale to mrzonki byle biurokratów.

Takie szczegółowe rozwiązania (zresztą śmiesznie zacofane odprowadzenie ścieków rowami w XXIw. to idiotyzm i nikt nie może tego narzucać. Jest wyjątek od tego ale dotyczy to terenów ściśle chronionych przyrodniczo -Rezerwaty- a do takich BB raczej nie należą.

Ja też nie rozumiem i nie tylko ja jak widać dlaczego masz takie kłopoty z wybudowaniem POŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kero tak jest ujęte piśmie:

"Ponadto po sprawdzeniu zgodności zamierzenia z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego stwierdzono, że działka nr ... położona jest na terenie objętym miejscowym planem zagospodarowania terenu części wsi Zamość, gmina Szubin zatwierdzonym Uchwałą Nr IV/35/03 Rady Miejskiej w Szubinie z dnia 13 lutego 2003 roku, gdzie w § 6 pkt. 5 zapisano: odprowadzenie ścieków do szczelnych zbiorników okresowo opróżnianych; ścieki należy wywozić do zlewni ścieków wskazanej przez Urząd Gminy i Miasta w Szubinie, docelowo odprowadzenie ścieków do zbiorczej sieci kanalizacyjnej. W związkuz powyższym na podstawie art. 30 ust. 6 pkt. 2 Prawa budowlanego z dnia 7 lipca 1994 roku (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. Nr 156 poz. 1118 z późniejszymi zmianami) orzeczono jak w sentencji"."

 

Czyli Starosta wniósł sprzeciw.

 

Kanalizacja jest planowana na lata 2008 - 2013.

 

No i co Ty na to? Co forumowicze poradzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Czyja to jest odpowiedź AGA?

 

Po za tym wydaje mi się, że w tej materii popełniłaś jakiś błąd i ktoś się uparł na Ciebie.

To jaka jesteś obrotna w prowadzeniu całej budowy każe mocno się zastanowić co zrobiłaś nie tak w kwestii POŚ.

 

Przypominam Ci, że już dawno temu radziłem abyś nie dyskutowała z gminą w kwestii POŚ.

Myślę, że teraz powinnaś zaangażować kogoś aby Ciebie reprezentował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

To moj pierwszy post. W polowie wrzesnia zaczynamy z zona budowe domu w Szkocji (gmina Szubin). Dom bedzie bazowal na gotowym projekcie http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=1353.

 

Czy ktos moglby polecic sprawdzonego ciesle/dekarza? Mielismy wstepnie ustawionego goscia, ale jak przyszlo do wyceny, to w swej pazernosci krzyknal 100zl/m2 (wiezba + pokrycie), co caly czas wydaje nam sie cena mocno przesadzona. Co prawda chcemy robic elementy ozdobne (toczone slupy na ganku, rozety na szczytach, tak jak w gotowym projekcie), ale mimo wszystko cena jest za wysoka. Mozecie polecic kogos sprawdzonego za rozsadne pieniadze?

 

Pozdrawiam,

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyja to jest odpowiedź AGA?

Starosty Nakielskiego

Nie cytowałam całego pisma bo tam nic wnoszącego nie było.

 

 

 

To jaka jesteś obrotna w prowadzeniu całej budowy każe mocno się zastanowić co zrobiłaś nie tak w kwestii POŚ.

:o :roll: :o :roll:

 

Ja zrobiłam i dostarczyłam, to co ode mnie oczekiwali ze STAROSTWA w Nakle.

 

 

Przypominam Ci, że już dawno temu radziłem abyś nie dyskutowała z gminą w kwestii POŚ.

Gminę już dawno omijam z daleka :evil:

 

 

Myślę, że teraz powinnaś zaangażować kogoś aby Ciebie reprezentował.

Kogo proponujesz i masz na myśli?

 

Jak twierdzisz, że w MPZP nie ma mowy o tym co POD ziemią, to dlaczego u mnie akurat jest o tym mowa??? Wytłumaczysz mi to racjonalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialam powiedziec piotrulex ze jestes jakis nerwowy facet i powinienes wyluzowac - dobra atmosfera na forum jest bardzo wazna :wink:

 

to tak w kwestii tego co bylo do mnie na poprzedniej stronie

nie chce mi sie juz nic wyjasniac - bo nie lubie przepychanek

 

w tym tyg dojechal Ytong - z Czech nie z Wegier

W nast zaczynaja wiezbe

a w kolejnym moja mlodsza coreczka bedzie miala operacje - kiedys wspominalam - wiec bardzo prosze o kciuki - operacja do latwych nie bedzie nalezec.

I uczucia mieszane - ekipa wraca, dom sie pnie w gore a cieszyc sie do konca nie mozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec bardzo prosze o kciuki - operacja do latwych nie bedzie nalezec.

kciuki trzymać bedziemy, dobrze będzie.

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.

 

p.s.

tak wogóle to u nas mury pną się do góry :)

dzisiaj nadszedł czas niełatwych decyzji :

- nadproża podniesione o 20cm, żeby weszły kasety z roletami,

- nie wywalamy ściany nosnej jak nam się ostatnio uwidziało (zmiana dość poważna, musielibyśmy kuć 2 bloczki w dół i zbroić na nowo stopę)

- schody jednak betonowe a nie drewniane (przeważyły opinie, że drewno i tak zacznie kiedyś stękać i generalnie to zbyt kosztowna impreza,

- okna będą PCV w kolorze drewna, drewniane okna są fajne, ale myślę, że tak jak schody - dużo droższe i z czasem problemy (niezłą ofertę ma OKNOVID - co sądzicie na tle krajowej konkurencji ???)

- kominy Schiedal - 20 z wentylacją do kominka i 16 z wentylacją do pieca gazowego (choć radzono mi Avant fi 12, ale czy ja wiem, czy kiedyś nie będę palił ekogroszkiem?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Mój syn kiedy miał 7 lat przechodził operację na sercu - to ten, który teraz się buduje.

Ja nie dopuszczałem żadnych czarnych myśli bo to kłóciłoby się ze zdrowym rozsądkiem i decyzją o samej operacji.

Tak więc należy się cieszyć mkkafe, że dom rośnie a i zdrowie córeczki zbliża się ku lepszemu.

Nie ma innej drogi - musi być dobrze czego Wam i córce życzę z całego serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wsparcie

 

peacemaker - zapytaj dostawce Schiedla o faktyczna dostepnosc towaru - sa klopoty zwlaszcza z welna. Najlepiej miec na pismie zobowiazanie ze bedzie komplet materialow dostarczony w danym terminie

 

co do schodow - my zrezygowalismy wlasnie z betonowych - nie jestem pewna czy betoowe sa tansze - beton i stal do tanich materialow nie nalezy a oblozenie ich pozniej np drewnem to podwojny koszt. Chyba ze rzucisz tam chodniczek dywanowy :lol: Pomijajac ze w niektorych projektach nie wygladaja estetycznie - np u mnie - bo schody nie maja bocznej klatki schodowej tylko ida srodkiem - zahaczajac o salon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec bardzo prosze o kciuki - operacja do latwych nie bedzie nalezec.

 

 

tak, trzymam kciuki :D i pozdrawiam serdecznie

 

 

 

a co do Schiedla to koszmar- ja czekam już chyba 3 albo nawet 4 tydzien, mam cześć kominów, brak trzykanałowego wentylacyjnego- i ciągle jakieś dziwne wymówki-wełna, awaria na produkcji :evil: lepiej poszukać innej firmy-może będzie bardziej wiarygodna i terminowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meehowy - bardzo ładny domek - gdzie się budujecie?

mkkafe - trzymam kciuki ze wszystkich sił. Bardzo współczuję - nie ma nic gorszego niż choroba dziecka. -Jestem przekonany, że wszystko bedzie dobrze.

 

 

Przez ile dni i ile razy dziennie należy podlewać ławy fundamentowe B20??

 

Słyszeliście o płycie żyrandzkiej (nie wiem dokładnie jak się nazywa i jak się pisze) na strop. Podobno się jej nie tynkuje. słyszał ktoś o czymś takim? A jeśli tak, jakie są wady i zalety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...