Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Kero

Nazwa jakoś kojarzy mi się z płytą żerańską - są to bardzo ciężkie płyty żelbetowe stosowane za komuny zwykle w blokach, choć i teraz także są w obrocie.

Można ich także użyć do budowy domku ale czy znajdziesz odpowiednie wymiary to nie jestem traki pewien.

Ja nie zastosowałbym tego rozwiązania z powodu tego choćby, że aby je ułożyć musisz dysponować dźwigiem co podnosi znacznie koszt. Druga sprawa to spoiny jakie trzeba pomiędzy nimi wykonać stosunkowo często pękały. Co prawda dzisiaj dostępne są lepsze spoiwa niemniej mnie to rozwiązanie nie przekonuje. Strop z ich użyciem jest bardzo gruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przykładowy wykonawca płyt stropowych: http://www.prefabet-bb.com.pl/prefabet/produkty.php

 

Ja troszkę żałuję że nie zdecydowałem się na takie płyty- może rozwiązanie jest troszkę droższe, ale strop miał bym w jeden dzień, a teraz jak mi ekipa uciekła muszę go układać sam... i z urlopu nici :evil:

 

Nie jestem tylko pewien czy ot tak sobie można zastosować te płyty- podejrzewam że trzeba by dokonać modyfikacji projektu...[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyte zeranska mam etraz w bloku 5 letnim - peka minimalnie, naprawde na co dzien tego nie widac

pozytywne jest jeszcze w niej to ze w srodku mozna pociagnac sobie niektore instalacje

prefabet bb proponowal nam swoja plyte za mniej wiecej 60 zl za metr o ile dobrze pamietam

ja w sumie zaluje ze nie wzielam tej plyty badz fiigranu - teriva wyszla mnie bardzo podobnie bo po

1. terive najbardziej oplaca sie klasc na budynku o bryle jaknajbardziej prostej i zwartej - np prostokat, kwadrat

a to dlatego ze belki w takiej bryle maksymalnie wykorzystuja powierzchnie

u nas - plan krzyza bylo duzo wypelnien betonem - czyli dodatkowe podszalowanie stropu od spodu, dodatkowa stal i beton na calej grubosci - a nie jak w przypadku nadbetonu na pustakach - 3-4 cm

2. Moj strop nad garazem to monolit - czyli znow kupa betonu i stali - suma sumarum strop wyszedl mnie ok 20 tys z robocizna - przy czym sama praca 3 tys

 

aaaa - zaleta wykonywania takiego stropu przez moja ekipe jest to ze wszelkie koszty urzadzen i maszyn na placu budowy pokrywa wykonawca - wiec choc raz moge napisac ze ekipa ponad praca wlasna - lecz i tak nie skorzystalam :lol: he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie było :) Stęskniłam się za Wami - do tego stopnia, że chyba rzeczywiście kupię sobie jakiegoś laptopa z bezprzewodowym netem, żebym mogła na działeczce być w kontakcie!

 

U mnie powolutku do przodu. Wczoraj wróciła ekipa - strop wysechł i stawiają kolankową i szczyty.

 

Poza tym z rozpędu dokupiłam pustaki stropowe - i mało tego, że niepotrzebnie, to jeszcze i moich kilka zostało. Tak więc jeśli ktoś chciałby odkupić za drobne :) :

Pustaki typu terriva trójki - 63szt.

i kilka dwójek za free :)

 

pustaki stoją u nas w Murowańcu.

A tak na marginesie- mamy fajnego psiaka - wzięliśmy ostatecznie ze schroniska. Taki rasowy mix :lol: więc mamy już naszego stróża na działce.

Pozdr wszystkich i każdego z osobna!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meehowy - bardzo ładny domek - gdzie się budujecie?

mkkafe - trzymam kciuki ze wszystkich sił. Bardzo współczuję - nie ma nic gorszego niż choroba dziecka. -Jestem przekonany, że wszystko bedzie dobrze.

 

 

Przez ile dni i ile razy dziennie należy podlewać ławy fundamentowe B20??

 

Słyszeliście o płycie żyrandzkiej (nie wiem dokładnie jak się nazywa i jak się pisze) na strop. Podobno się jej nie tynkuje. słyszał ktoś o czymś takim? A jeśli tak, jakie są wady i zalety?

 

Ja mam płyty z betonu sprężonego z Białych Błót.Płyty wyglądają jak stare dobre socjalistyczne ale są lekkie.Montowałem je w listopadzie 2006.Za powierchnię ok. 150 m2 zapłaciłem 16 kzł z montażem.Główna zaleta do kilkugodzinny montaż i możliwość położenia od razu cegieł czy bloczków na stropie.Płyty od spodu są prawie "z glancem" ale otynkować trzeba.Szczególy w Prefabecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie było :) Stęskniłam się za Wami - do tego stopnia, że chyba rzeczywiście kupię sobie jakiegoś laptopa z bezprzewodowym netem, żebym mogła na działeczce być w kontakcie!

 

U mnie powolutku do przodu. Wczoraj wróciła ekipa - strop wysechł i stawiają kolankową i szczyty.

 

Poza tym z rozpędu dokupiłam pustaki stropowe - i mało tego, że niepotrzebnie, to jeszcze i moich kilka zostało. Tak więc jeśli ktoś chciałby odkupić za drobne :) :

Pustaki typu terriva trójki - 63szt.

i kilka dwójek za free :)

 

pustaki stoją u nas w Murowańcu.

A tak na marginesie- mamy fajnego psiaka - wzięliśmy ostatecznie ze schroniska. Taki rasowy mix :lol: więc mamy już naszego stróża na działce.

Pozdr wszystkich i każdego z osobna!!!

 

 

Miło że wróciłaś...czy nie za długi ten urlop :wink: Buduj , buduj , miło popatrzeć jak domy rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani

czy ktoś z Was może cos powiedziec na temat okien ze Stolmaru-firma ma siedzibe w Kruszynie Krajeńskim, robia na profilach gealan, wyglądaja ok, ale sami wiecie, trochę sie naczytałam na temat fuszerek okiennych i też miałam problemy z nieuczciwym dostawcą więźby dachowej, ( tartak na ujejeskiego w Bydgoszczy- odradzam stanowczo-chyba że ktoś chce mieć przeżycia jak za PRL-u).

Będę wdzięczna za każdą wiadomość nt. tych okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meehowy - bardzo ładny domek - gdzie się budujecie?

mkkafe - trzymam kciuki ze wszystkich sił. Bardzo współczuję - nie ma nic gorszego niż choroba dziecka. -Jestem przekonany, że wszystko bedzie dobrze.

 

 

Przez ile dni i ile razy dziennie należy podlewać ławy fundamentowe B20??

 

Słyszeliście o płycie żyrandzkiej (nie wiem dokładnie jak się nazywa i jak się pisze) na strop. Podobno się jej nie tynkuje. słyszał ktoś o czymś takim? A jeśli tak, jakie są wady i zalety?

 

 

 

PŁYTY TE OD SPODU SĄ ZAZWYCZAJ GŁADKIE AIE TRZEBA JE I TAK OTYNKOWAĆ NAJLEPIEJ GIPSEM PŁYTY Z PREFABETU TO TAK ZWANE SPIROLE POTOCZNANAZWA PŁYTY ŻERAŃŚKIE SĄ DWIE ODMIANY SPIROLE PRODUKOWANE SĄ NA STALOWYCH NACIĄGNIĘTYCH LINACH ZAZBROJONYCH I DLATEGO MOGĄ DOCHODZIĆ DO 12M DŁUGOŚCI , SZEROKOŚĆ 20-24CM I CENA 1M2 KOSZTUJE 102ZŁ JEST TEŻ INNA ODMIANA PŁYT ŻERAŃSKICH PRODUKOWANA PRZEZ BUDOPOL TYLKO ZASTĄPIONO STALOWE LINY ZWYKŁYM ZBROJENIE OCZYWIŚCIE ODPOWIADAJĄCY WSZELKIM NORMOM TE PŁYTY SA CZĘŚCIEJ STOSOWANE W BUDOWNICTWIE BO SĄ O WIELE TAŃSZE ZA 1M2 ALE NIE OSIĄGAJĄ TAKICH DŁUGOŚĆIMAX 6M SZEROKOŚĆ 24CM

 

Płyty stropowe (70zł/m2)

 

wymiary gabarytowe mniejsze o 3 cm na długości i o 1 cm na szerokości

ZALETY SZYBKOŚĆ MONTAŻU ODRAZU Z SAMOCHODU KŁADZIE SIĘ JE NA PODUSZCE BETONOWEJ , NIE TRZEBA TYLE BETONU CO DO TERIWY W WYPEŁNIENIAO WIELE TAŃSZA ROBOCIZNA , ALE P.ŻERAŃSKIE TO NIE MONOLIT JAKI OTRZYMAMY PRZY TERIWIE.

ARDES;;; http://www.budopol.com.pl/index.htm

TAM SĄWYMIARY PŁYT PRODUKOWANE PRZEZ BUDOPOL I CENY

POSIADAM TRZ TELEFON DO GOŚCIA KTÓRY BEZPOŚREDNIO Z SAMOCHODU KŁADŁ MI TE PŁYTY MA ZAMONTOWANY BARDZO DŁUGI HDS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
Kochani

czy ktoś z Was może cos powiedziec na temat okien ze Stolmaru-firma ma siedzibe w Kruszynie Krajeńskim, robia na profilach gealan, wyglądaja ok, ale sami wiecie, trochę sie naczytałam na temat fuszerek okiennych i też miałam problemy z nieuczciwym dostawcą więźby dachowej, ( tartak na ujejeskiego w Bydgoszczy- odradzam stanowczo-chyba że ktoś chce mieć przeżycia jak za PRL-u).

Będę wdzięczna za każdą wiadomość nt. tych okien.

 

W swoim domu mam okna na profilach Gelana i jestem zadowolony.

Wykonywała mi je firma, która już nie istnieje.

Sam profil polecę natomiast nie mam zdania o firmie z Kruszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kero, to zawsze coś, oknovid je robi i min. Stolmar, wolę zxapytać kogoś, kto sprawdzil to na WŁASNEJ SKÓRZE, bo niestety po ostatnich doświadczeniach wole być ostrożna.

a tak z innejk beczki; czy wiecie jak wstawić zdjęcie domku tak, żeby je było widać z lewej strony obok autora?

znalazłam na forum taka mała instrukcje, ale jak to robię to zawsze mam informacje, że strona wygasła, niestety jak chodzi o kwestie informatyczno-techniczne to jestem laikiem :oops:

z innej beczki -śledzę grupe bydgossko toruńska ( ze stolica w Murowańcu, nasza kuzynka też tam zacznie budowę na jesieni, więc pewnie będzie okazja odwiedzić Murowaniec od czasu do czasu). Trzymamy kciuki za maleństwo mkkafe-MUSI być dobrze, przeciez nie może być inaczej, coś o tym wiem :wink:

 

pozdrawiam

i dziękuję

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........a tak z innejk beczki; czy wiecie jak wstawić zdjęcie domku tak, żeby je było widać z lewej strony obok autora?...........

 

pozdrawiam

i dziękuję

:D

 

Witaj .

Chciałabyś ten obrazek wkleić jako emblemat .

http://dobredomy.pl/l_images/086_3d_f_s.jpg

jest troszkę za duży , tutaj masz mniejszy.

http://images29.fotosik.pl/63/138092463f86682c.jpg

skopiuj adres tego obrazka ( http://images29.fotosik.pl/63/138092463f86682c.jpg ) i wklej go w panelu kontrolnym emblematu (odnośnik do zewnętrznego emblematy) . Jak to zrobisz to powinno być widać obrazek

Pozdrawiam

GACUŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani

czy ktoś z Was może cos powiedziec na temat okien ze Stolmaru-firma ma siedzibe w Kruszynie Krajeńskim, robia na profilach gealan, wyglądaja ok, ale sami wiecie, trochę sie naczytałam na temat fuszerek okiennych i też miałam problemy z nieuczciwym dostawcą więźby dachowej, ( tartak na ujejeskiego w Bydgoszczy- odradzam stanowczo-chyba że ktoś chce mieć przeżycia jak za PRL-u).

Będę wdzięczna za każdą wiadomość nt. tych okien.

 

my mamy okna z firmy STOLMAR kpowane poprzez przedstawiciela na ulicy Szubińskiej. jak do tej pory są OK. nie ma problemu z otwieraniem, zamykaniem, uchylaniem i niczym innym. okna mamy w większości w wymiarach 1,5x1,5 metra z ruchomym słupkiem oraz okno balkonowe wysokie na 2,3 metra i szerokie na 3,3 metra z niskim progiem. dwie skrajne witryny są nieotwieralne. sprawują się znakomicie. i to mimo tego że nie mamy poziomej poprzeczki w skrzydłach balkonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacusiu-jesteś wielki :lol:

dzięki, a mógłbyś powiedzieć, jak skopiowałeś ten rysunek, bo ja musze zmienić obrazek-budujemmy lustrzane odbicie :wink: i wkleje sobie wersję lustrzana, poza tym dobrze wiedzieć.....

Mam nadzieję, że nie jestem zbyt upiredliwa i nie sprawiam Ci kłopotu :wink:

pozdrawiam

 

Partnerowi dziękuję za opinie na temat okien, uspokoiłeś mnie troche, bo jutro mamy iść po wycenę, powiedz tylko jeszcze jak długo je użytkujesz i czy czy można sie z nimi targować, jak sądzisz?

w zasadzie to mieliśmy już zamówienie zrobione w Oknovidzie, ale okazało sie, że nie zrobią nam okieh balkonowych, bo maja za małe łuki ( 15 cm wysokości), a Oknovid robi z łukami od 35 cm wzwyż. Uwierzysz?

Zadzwoniłam więc do stolmaru, oni powiedzieli że to nie problem , jutro idziemy z projektem do wyceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...