Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gacusiu-jesteś wielki :lol:

dzięki, a mógłbyś powiedzieć, jak skopiowałeś ten rysunek, bo ja musze zmienić obrazek-budujemmy lustrzane odbicie :wink: i wkleje sobie wersję lustrzana, poza tym dobrze wiedzieć.....

Mam nadzieję, że nie jestem zbyt upiredliwa i nie sprawiam Ci kłopotu :wink:

pozdrawiam

 

Partnerowi dziękuję za opinie na temat okien, uspokoiłeś mnie troche, bo jutro mamy iść po wycenę, powiedz tylko jeszcze jak długo je użytkujesz i czy czy można sie z nimi targować, jak sądzisz?

w zasadzie to mieliśmy już zamówienie zrobione w Oknovidzie, ale okazało sie, że nie zrobią nam okieh balkonowych, bo maja za małe łuki ( 15 cm wysokości), a Oknovid robi z łukami od 35 cm wzwyż. Uwierzysz?

Zadzwoniłam więc do stolmaru, oni powiedzieli że to nie problem , jutro idziemy z projektem do wyceny.

 

my okna użytkujemy już 2 lata i jak pisałem wcześniej nic się nie dzieje. zamawialiśmy je 2,5 roku temu więc były inne czasy i targowaliśmy się, a poza tym załatwialiśmy je trochę po znajomości. ogólnie jesteśmy zadowoleni i z okien i z całej obsługi oraz montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacusiu-jesteś wielki :lol:

dzięki, a mógłbyś powiedzieć, jak skopiowałeś ten rysunek, bo ja musze zmienić obrazek-budujemmy lustrzane odbicie :wink: i wkleje sobie wersję lustrzana, poza tym dobrze wiedzieć.....

 

Ale to jest właśnie wersja lustrzana , wersja podstawowa wygląda tak :

http://images29.fotosik.pl/10/b8731d89cff6ac07.jpg

Zasada kopiowania umieszczania fotek jest prosta opisywana na forum wielokrotnie .

W Twoim przypadku robi sie to tak : najpierw trzeba zapisać fotkę na kompie (chyba że już jest na twardym dysku) , następnie trzeba zmienić rozmiar obrazka na odpowiedni wymiar np za pomocą programu IrfanView i ponownie zapisać obrazek na twardym dysku .Potem należy umieścić tą fotkę na jakimś serwerze np fotosik.pl , po umieszczeniu kopiujesz adres obrazka i wklejasz ....... i gotowe .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacusiu

Wiem że to proste ( dla facetów ); do etapu kopiowania, zmniejszania i zapisywania na kompie-ok, ale potem - wkleić na jakiś serwer- brrr....to juz trochę nie dla mnie, chociaż nie jestem blondynką :wink:

Ale za to moge Ci w rewanżu podesłać przepis na dobrą szarlotkę :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacusiu

Wiem że to proste ( dla facetów ); do etapu kopiowania, zmniejszania i zapisywania na kompie-ok, ale potem - wkleić na jakiś serwer- brrr....to juz trochę nie dla mnie, chociaż nie jestem blondynką :wink:

Ale za to moge Ci w rewanżu podesłać przepis na dobrą szarlotkę :wink:

pozdrawiam

 

Wkleić na jakiś serwer to znaczy umieścić np fotkę na http://www.fotosik.pl .

Wchodzisz na tą stronę , rejestrujesz się i możesz umieszczać fotki .

Spoko poradzisz sobie .

A przepis na szarlotkę może być , dam go mojej żonce to zapewne upiecze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie było :) A tak na marginesie- mamy fajnego psiaka - wzięliśmy ostatecznie ze schroniska. Taki rasowy mix :lol: więc mamy już naszego stróża na działce.

 

Mnie też dawno tu nie było. :D

Psiak b.fajny wygląda jak młody owczarek.

 

 

Ktoś ma namiar na ładny tani klinkier?

 

Pozdrowienia dla wszystkich nowych i starych forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie było :) A tak na marginesie- mamy fajnego psiaka - wzięliśmy ostatecznie ze schroniska. Taki rasowy mix :lol: więc mamy już naszego stróża na działce.

 

Mnie też dawno tu nie było. :D

Psiak b.fajny wygląda jak młody owczarek.

 

 

Ktoś ma namiar na ładny tani klinkier?

 

Pozdrowienia dla wszystkich nowych i starych forumowiczów.

 

Hello :)

W maju kupowaliśmy i obkładaliśmy komin płytką klinkierową z firmy Jopek, z siedzibą na Grunwaldzkiej. Jesteśmy bardzooo zadowoleni i póki co, płtyki się jeszcze trzymają ;-)

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś od samego początku buduje na kredyt?

Dostałem od Banku taką szacunkową wycenę poszczególnych etapów budowy.

Wiecie - bardzo ciężko mi się jest w niej zmieścić.

A co gorsza - druga transza bedzie przecież uzależniona od postepów w budowie - czyli muszę rozliczyć pierwszą aby dostać drugą.

 

A jak Wasze doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukamy baraku/kontenera budowlanego. Może komuś już nie jest potrzebny i chciałby się go pozbyć???

 

my sobie kupilismy troche desek, kilka bali drewnianych i gwozdzi + 1,5 rolki papy. stary eternit na dach wzielismy od gospodaza z podworka

 

kanciapa jak talata a po skonczeniu pojdzie z dymem w piecu

 

z takim garazem to tylko problem. znalezc, przywiezc, postawic, znalezc pozniej klienta i wywiezc

 

wybralismy zbicie z desek i nie zalujemy

 

kosztowalo to nas nieca 400 zeta a wymiar ma taki jak chcielismy - duza betoniata + troche gratow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukamy baraku/kontenera budowlanego. Może komuś już nie jest potrzebny i chciałby się go pozbyć???

 

my sobie kupilismy troche desek, kilka bali drewnianych i gwozdzi + 1,5 rolki papy. stary eternit na dach wzielismy od gospodaza z podworka

 

kanciapa jak talata a po skonczeniu pojdzie z dymem w piecu

 

z takim garazem to tylko problem. znalezc, przywiezc, postawic, znalezc pozniej klienta i wywiezc

 

wybralismy zbicie z desek i nie zalujemy

 

kosztowalo to nas nieca 400 zeta a wymiar ma taki jak chcielismy - duza betoniata + troche gratow

 

Dziękujemy za sugestię. Weźmiemy ją pod uwagę :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za sugestię. Weźmiemy ją pod uwagę :-).

 

i slusznie

 

zawsze warto miec jakas alternatywe

 

przeciez nie mozna sie nie budowac tylko dlatego, ze akurat nikt nie ma staraego baraku do opchniecia

 

myslelismy nad jakims ladnym metalowym nowym garazem lecz to i tak z 1,5-2,0 kola kosztuje a pozniej nie chcialbym miec tego na dzialce wiec po co ...

 

a tak 400 zeta i kanciapa jak malowana

 

tylko ze wtedy kupowalem deski zdaje sie za 400 zeta - poczatek kwietnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś od samego początku buduje na kredyt?

Dostałem od Banku taką szacunkową wycenę poszczególnych etapów budowy.

Wiecie - bardzo ciężko mi się jest w niej zmieścić.

A co gorsza - druga transza bedzie przecież uzależniona od postepów w budowie - czyli muszę rozliczyć pierwszą aby dostać drugą.

 

A jak Wasze doświadczenia w tym temacie?

 

 

 

 

Budujemy od początku na kredyt, żeby sprzedać mieszkanie później a nie wcześniej i szacunkową wycenę robi Kierownik budowy, rzeczywiście na wzorze Banku, ale gdzie tu kłopot.

 

Niektóre banki (WBK) co byś nie wpisał w kosztorysie i tak przeliczają go po swojemu, szacunkowo - 2800 zł za metr, więc koszt inwestycji czasem robi się kosmiczny. Niektóre natomiast kosztorys Kierownika uznają za ostateczny. Będziesz miał do wykonania jeszcze tzw. operat czyli rzeczoznawca wyliczy ile Twój dom wraz z działką bedzie wart po zakończeniu budowy. Dobrze byloby gdyby operat i kosztorys były zbliżone - uwiarygadnia to koszty budowy.

 

Co do transz, jest różnie. Banki rzeczywiście chcą aby udokumentować wydatki - od 60% transzy do 100% transzy - różnie w różnych bankach. Ale czasami udokumnetowaniem jest Twoje oświadczenie że pieniądze wykorzystałeś....., choć trzeba pamiętać że najczęściej ( odpłatnie lub za darmochę) i tak na budowę bank wysle człowieka który sprawdzi postęp budowy.

 

Mam dwumiesięczne doświadczenie z 4 bankami i włąśnie czekam na podpisanie umowy. Nie jest to proste - ale pamiętaj ciśnij na maksa obsługę w banku - oni dużo mogą - szczególnie jeśli chodzi o prowizje i opłaty bankowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś od samego początku buduje na kredyt?

Dostałem od Banku taką szacunkową wycenę poszczególnych etapów budowy.

 

Budujemy od początku na kredyt, żeby sprzedać mieszkanie później a nie wcześniej

 

Tak - ja też chcę sprzedać mieszkanie na drugą część budowy - więc jesteśmy teoretycznie w podobnej sytuacji.

 

Nie zrozumiałeś mnie jednak.

- Ja umowę z Bankiem mam już podpisaną (Millenium- CHF - LIBOR+0,5marży i do tego 1%prowizji)

- Pierwszą transzę mam już przyznaną.

- Po wykorzystaniu przyjdzie człowiek z banku obejrzeć zaawansowanie w budowie.

- Postawiłem już ławy, mam kupione bloczki cementowe, Mam umowę z wykonawcą i orientuje się w cenach materiałów na najbliższe roboty.

- Z tego wnioskuję, że nie zmieszczę się w kwocie jaką mi wycenił bank - jako załącznik do umowy.

 

Stąd moje lekkie obawy - czy dostanę drugą transze kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś od samego początku buduje na kredyt?

Dostałem od Banku taką szacunkową wycenę poszczególnych etapów budowy.

 

Budujemy od początku na kredyt, żeby sprzedać mieszkanie później a nie wcześniej

 

Tak - ja też chcę sprzedać mieszkanie na drugą część budowy - więc jesteśmy teoretycznie w podobnej sytuacji.

 

Nie zrozumiałeś .

 

 

No to się napisałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dostanę drugą transze kredytu.

 

moze byc problem zwlaszcza ze to jest na wykonanie pewnych prac a nie na zakup materialow

 

jak mi robili operat to facet do wyceny nie bral stojacych na paletach materialow twierdzac zreszta slusznie ze zawsze to moge wywiezc. liczy sie to co jest postawione jako dom ...

 

pozyczcie skads kase, zakonczcie etap, wezcie druga transze i oddajcie kase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Nie panikujcie z tymi kolejnymi transzami.

To co pisze piotruleks to musi dotyczyć złośliwego palanta bankowego a nie człowieka od wyceny.

Syn też ma kredyt i aktualnie podchodzi do czwartej transzy. Nawet nie musi być faktur jeśli jest wykonana robocizna to także jest kosztem.

Ja przedstawiłem samą fakturę a towaru nie było wcale na budowie i było to uznane. Też mógł powiedzieć, że skombinowałem sobie papier tylko.

 

Spokojnie z rozliczaniem - nie po to bank przyznał kredyt aby nie wypłacić kasy, w końcu z tego żyją a nie z tego, że jej nie dadzą.

Po za tym słowa od gościa z banku na moją niepewność co do otrzymania drugiej transzy brzmiały:

Budowa to nie apteka i nie da się wszystkiego przenieść na papier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukamy baraku/kontenera budowlanego. Może komuś już nie jest potrzebny i chciałby się go pozbyć???

 

Proponuje pogadać ze sprzedawcami na rynku na Szwederowie (przy ul. Konopnickiej). Przenoszą się do nowo budowanych pawilonów i sprzedają blaszaki. Mi udało się kupić za cenę złomu 150zł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angel_&_yac napisał:

Szukamy baraku/kontenera budowlanego. Może komuś już nie jest potrzebny i chciałby się go pozbyć???

 

sprawdź w anonsach, tam są często ogłoszenia o sprzedaży garaży blaszaków itp.

My kupiliśmy taki w bardzo dobrym stanie za 600, a nasz kuzyn - za 500

potem go sprzedamy, rzeczywiście nie jest to ozdoba działki :wink: , ale na razie bardzo się przydaje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...