Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukamy baraku/kontenera budowlanego. Może komuś już nie jest potrzebny i chciałby się go pozbyć???

 

Proponuje pogadać ze sprzedawcami na rynku na Szwederowie (przy ul. Konopnickiej). Przenoszą się do nowo budowanych pawilonów i sprzedają blaszaki. Mi udało się kupić za cenę złomu 150zł :lol:

 

my kupilismy stara przyczepe campingowa od Tasija - po skonczeniu budowy ja sprzedamy

nam sluzy nam za noclegownie, naszej ekipie jako kanciapa (stol i kanapy - wszystko do ekspresowego rozmontowania)

ma 5,5 metra dlugosci wiec przechowujemy w niej sporo roznych materialow i sprzetow

wiosna i jesienia - czyli wtedy gdy juz jest chlodniej podczas pobytu na budowie "chowam" w niej dodatkowo dzieci

 

fajna sprawa :wink: polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sprzedam- Bloczki SOLBET OPTIMAL 600 - 24x24x59- 10 palet tj.480 sztuk - z uchwytem montażowym na paletach zwrotnych. Transport do uzgodnienia jak i cena

 

 

Majster i cala reszta pomylili sie w wyliczeniu BK :evil: :evil:

BK stoi jeszcze w hurtowni :( :(

Jedyną możliwością jest żeby postał w tej hurtowni jeszcze z rok. Na wiosnę będzie cena bardzo wysoka. Niech tylko ogłoszą do kiedy można odliczać różnicę w VACIE na maeriały budowlane.

A jak poleży i się "popsuje" - ich koszt

 

ps. Które majstry się pomyliły? Te "moje" majstry? ;-P

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam- Bloczki SOLBET OPTIMAL 600 - 24x24x59- 10 palet tj.480 sztuk - z uchwytem montażowym na paletach zwrotnych. Transport do uzgodnienia jak i cena

 

 

Majster i cala reszta pomylili sie w wyliczeniu BK :evil: :evil:

BK stoi jeszcze w hurtowni :( :(

Jedyną możliwością jest żeby postał w tej hurtowni jeszcze z rok. Na wiosnę będzie cena bardzo wysoka. Niech tylko ogłoszą do kiedy można odliczać różnicę w VACIE na maeriały budowlane.

A jak poleży i się "popsuje" - ich koszt

 

ps. Które majstry się pomyliły? Te "moje" majstry? ;-P

 

JesterS

 

 

Twoje majstry czy tez obecnie Moje nie pomylili się tylko te nieudaczniki na początku tj. poprzednia ekipa(p.Fackowskiego) i tez mieliśmy kosztorysy w których była taka liczba BK.

 

Różnicę w VACIE na materiały budowlane to chyba do końca tego roku można odliczać.

 

Dach widzę, że sie pojawia :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga - Żona Facia

Widzę, że również dom masz parterowy. (z nieużytkowym poddaszem)

Czy masz strop drewniany?

Czy on jest tańszy od terivy?

Pytałem kilku "fachowców", o strop drewniany - bo skoro poddasze jest nieużytkowe to po co taki solidny strop - i odpowiedzieli mi że to wcale taniej nie wyjdzie.

A jak Twoje doświadczenie w tym temacie?

Podobno do drewnianego stropu trzeba mieć super ekipę.

 

Szukam jak najtańszych rozwiązań - ale solidnych - aby za 5 lat nie narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
Aga - Żona Facia

Widzę, że również dom masz parterowy. (z nieużytkowym poddaszem)

Czy masz strop drewniany?

Czy on jest tańszy od terivy?

Pytałem kilku "fachowców", o strop drewniany - bo skoro poddasze jest nieużytkowe to po co taki solidny strop - i odpowiedzieli mi że to wcale taniej nie wyjdzie.

A jak Twoje doświadczenie w tym temacie?

Podobno do drewnianego stropu trzeba mieć super ekipę.

 

Szukam jak najtańszych rozwiązań - ale solidnych - aby za 5 lat nie narzekać.

 

Strop drewniany 240m2 wraz z więźbą, dostawą i montażem kosztował 26 000PLN.

Byli tacy co mówili, że to dużo ale ja wiem, że nie wiedzieli co mówią.

W 6 dni zmontowali całość i odbiór obywa się protokolarnie w obecności szefostwa ze strony wykonawcy więźby oraz wszelkimi certyfikatami.

Wszelkie gwarancje i atesty są na piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strop drewniany 240m2 wraz z więźbą, dostawą i montażem kosztował 26 000PLN.

Byli tacy co mówili, że to dużo

 

Nie wiem, czy to dużo, czy mało.

Życie nauczyło mnie nie komentować - o ile nie mam doświadczenia własnego.

He he he

Najlepszym ekspertem w wychowywaniu dzieci byłem - gdy nie miałem swoich - he he he

Minęło mi to już.

 

Kero - czy nie uważasz - że z terivy I. Kosztowałby podobnie? Oczywiście +- powiedzmy 3.000zł

Problem w tym - że przed samą budową - człowiek nie potrafi wszystkiego policzyć. A tu jakiś sprzęt cięzki a tu jakieś deski na szalowanie - koszty wyskakują z nienadzka.

Coż - cały urok budowy - :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Nie wiem czy z terivy kosztowałby mniej czy więcej.

Wiem tyle, że to co zrobiliśmy u nas nie jest dużym kosztem (we własnej ocenie) Co do terivy to własnie tak jak sam mówisz - a to jakiś szalunek, a to jakieś stempelki, a to betonu o kubik za mało a to jeszcze cholera wie co.

Ja spoglądałem jak strop i więźba się dzieje ot i wszystko.

Z tego co zauważyłem więźby tutaj na forum nie kładł nikt na powierzchni 240m2 liczę więc za nią jedynie 16 000PLN zostaje 10 000PLN na strop o powierzchni 240m2 jeśli to dużo to odradzam każdemu taką technologię.

Kurna chyba było za zimno jak podejmowaliśmy tę decyzję:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wiezby 8,5 metra szesciennego - impregnowana - 8 tys - pow dachu 240 m

pow stropu 110 m - na gotowo ok 20 tys

wiec wiezba plus strop niedrewniany na podaych powyzej powierzchniach to kwota 28 tys bez roboty za polozenie wiezby - mysle ze w stosunku do kosztu Kero drewno tansze zdecydowanie

z tym ze ja mam poddasze uzytkowe - mnie w takiej sytuacji drewno na strop nie pasi

ale na nieuzytkowe nie wahalabym sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga - Żona Facia

Widzę, że również dom masz parterowy. (z nieużytkowym poddaszem)

Czy masz strop drewniany?

Czy on jest tańszy od terivy?

Pytałem kilku "fachowców", o strop drewniany - bo skoro poddasze jest nieużytkowe to po co taki solidny strop - i odpowiedzieli mi że to wcale taniej nie wyjdzie.

A jak Twoje doświadczenie w tym temacie?

Podobno do drewnianego stropu trzeba mieć super ekipę.

 

Szukam jak najtańszych rozwiązań - ale solidnych - aby za 5 lat nie narzekać.

 

Mamy parterowy, i mamy strop drewniany. Moje zdanie: drugi raz bym nie zrobiła. Dlatego, ze wełna też kosztuje i to sporo, płyty K-G, śrubki śrubeczki, siatki, gips, szpachle itp. itd. też bardzo dużo kosztowało.A nie mam pewności czy mi nie pęknie.

A co beton to beton :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
aha plus robocizna panów od Kartongipsów

 

W naszym przypadku robocizna własna AGA jeśli idzie o GK a co do wełny na strop to nie uważam, ze masz rację.

W przypadku ze stropem betonowym trzeba ocieplać poddasze (pod dachówką) a ja nie muszę gdyż ta sama wełna (ale mniej) wystarczy na ocieplenie stropu.

Takie malutkie wyjaśnienie gwoli ścisłości jeśli idzie o koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukamy baraku/kontenera budowlanego. Może komuś już nie jest potrzebny i chciałby się go pozbyć???

 

Proponuje pogadać ze sprzedawcami na rynku na Szwederowie (przy ul. Konopnickiej). Przenoszą się do nowo budowanych pawilonów i sprzedają blaszaki. Mi udało się kupić za cenę złomu 150zł :lol:

 

*Tomek, dzięki za podpwiedź!!! :D Do ryneczku mamy rzut kamieniem, na pewno popytamy :D. Super!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź w anonsach, tam są często ogłoszenia o sprzedaży garaży blaszaków itp.

My kupiliśmy taki w bardzo dobrym stanie za 600, a nasz kuzyn - za 500

potem go sprzedamy, rzeczywiście nie jest to ozdoba działki :wink: , ale na razie bardzo się przydaje.

pozdrawiam

 

Dzięki, sprawdzimy i ryneczek i Anonse :) :D :D.

Przy okazji pozdrawiamy Brzozowian :D. Zamierzamy się budować kawałeczek dalej, w Kobylarni :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...