Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

CEMIK1

Sprawdzilam te drzwi i uwazam , ze to bardzo madry i rozsadny cenowo pomysl. Wlasnie tak zamierzam zrobic, pomalowac- zaimpregnowac te drzwi mozna samemu.

Dzieki za podpowiedz!

Klaudia

 

Pozdrawiam wszystkich budujacych.

Ps. Jesli szuka ktos dobrego hydraulikai elektryka moge udostepnic namiary- ceny i wspolpraca super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

- Ja umowę z Bankiem mam już podpisaną (Millenium- CHF - LIBOR+0,5marży i do tego 1%prowizji)

 

Czolem,

 

Czy nie jest tajemnica, na jaka kwote masz kredyt, ze udalo ci sie zejsc z marza na 0,5%? Od jakies marzy zaczynales negocjacje? Ja wlasnie przygotowuje sie do zlozenia wniosku w Millenium.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można tanio kupić (CERSANITu) wannę, umywalki, drzwi do wnęki prysznicowej, baterie, zlewozmywak???

 

Ja właśnie zakończyłem zakupy - ceramika,baterie,sprzet agd do kuchni.Wszystko kupiłem w necie a najwięcej na Allegro ( oczywiście trzeba umieć kupować - czyli wiedzieć od kogo ).Dla przykładu kuchenka mikrofalowa do zabudowy - w necie 1750 ( ale też 1600 ) a w Domarze taka sama 2680.Baterie do kuchni - ostatnia za 465 a w innych miejscach od 540 do 1200 zł.Dama Senso Roca - w sklepie za wc i klapę wolnoopadającą 1140 - w necie 850.Itp itd.Dla wprawnych "zakupowiczów" duże oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można tanio kupić (CERSANITu) wannę, umywalki, drzwi do wnęki prysznicowej, baterie, zlewozmywak???

 

Ja właśnie zakończyłem zakupy - ceramika,baterie,sprzet agd do kuchni.Wszystko kupiłem w necie a najwięcej na Allegro ( oczywiście trzeba umieć kupować - czyli wiedzieć od kogo ).Dla przykładu kuchenka mikrofalowa do zabudowy - w necie 1750 ( ale też 1600 ) a w Domarze taka sama 2680.Baterie do kuchni - ostatnia za 465 a w innych miejscach od 540 do 1200 zł.Dama Senso Roca - w sklepie za wc i klapę wolnoopadającą 1140 - w necie 850.Itp itd.Dla wprawnych "zakupowiczów" duże oszczędności.

 

to zapodaj nicki tych polecanych przez siebie - zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - przydadzą się takie sprawdzone adresy/linki/sprzedawcy :)

podbijam prośbę!

 

A jak Wam minęła noc? U nas na szczęście wszystko ok. Choć przyznam, że pół nocy nie spałam :D A jak walnęło w jednym momencie to nasz camping aż zadrżał - tylko zerknęłam czy nasz domek jeszcze stoi... Niezła burza dobrze, że bez wichury!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie jest tajemnica, na jaka kwote masz kredyt, ze udalo ci sie zejsc z marza na 0,5%? ....l

Wniosek składałem ostatniego czerwca. - w lipcu zmieniły się warunki - ale nei wiem czy we frankach też

 

Wypisze Ci poszczególne składniki - ale traktuj je orientacyjnie - nie mam pamieci do liczb. Musiałbym zerknąć do umowy i załączników - jak to było dokładnie.

 

Działkę wyceniono mi na 150 tys.

Zaliczono mi tylko 3 tys w infrastrukturze (a było dużo więcej)

Wyceniono mi mieszkanie, które bedę sprzedawał styczeń - luty na 160 tys (56 m2 we wieżowcu na Brzozowej)

Wpłaciłem na konto Millenium 40 tys zł (przyznam, że 20 miałem pożyczone ;-)

Kredyt jest na 150 tys - na 30 lat w CHF.

 

Wypisuję Ci te wszystkie składniki - bo marża jest zależna od wkładu własnego.

To Bank też wycenia wartość nieruchomości

 

Przyznam, że negocjacje były dość burzliwe i długie.

Trzymam kciuki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam kupowałem bez problemów: plus29 , torrespl , adampol-rze ,best-media - AGD ,mirmilowicz - wanna i kabina,opal24 baterie ,ze sklepami internetowymi jest różnie - duża część ma "wystawione" produkty a jak przyjdzie do zakupu to nie ma ( Mixmedia).Dlatego lepiej na allegro bo jak wystawiają to mają.

Zasady ogólne:

1. najlepiej od supersprzedawcy

2. ocenić ilość negatywów a przede wszystkim czy są odpowiedzi sprzedajacego na nie

3. lepiej za zaliczeniem-płatne przy odbiorze

4. sprawdzać przy kurierze

5. dzwonić i rozmawiać ze sprzedawcą (czasami dla zasady żeby wiedział że nam zależy )

6. "obmacać" wybrany analogiczny sprzęt w sklepie ( Domar ,Media Markt ) i porównać cenę ( wcześniej Ceneo lub Skąpiec )

7.szukać końcówek,wyprzedaży,ostatnich sztuk ( np.baterie )

8.Przeczytać o zasadach gwarancji!

 

Jak mi się coś przypomni dopiszę.Moje oszczędności ( w porównaniu ze sklaepami "live" na ceramice i AGD to aktualnie ok.4000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje oszczędności ( w porównaniu ze sklaepami "live" na ceramice i AGD to aktualnie ok.4000 zł

 

Gratuluję! Warto poszukać! Moi znajomi także kupowali w sieci sprzęt. Ja również mam taki zamiar - wcześniej nie było okazji, no ale teraz to mogę no a nawet muszę poszaleć :lol:

 

Ja z kolei kiedyś kupiłam leki w aptece internetowej - a że nie były tanie to różnica między "zwykłą" apteką a internetową była kolosalna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Ja akurat miałem kontrłaty 2x55 a wymiar wynikał z wykorzystania desek jakie używałem do zaszalowania wińca.

Już na etapie szalownia wieńca przewidywaliśmy wzdłużne przecięcie desek po ich zdemontowaniu na dwie części. Wymiar desek był 2x11,5cm.

Tak powstały kontrłaty, które sami impregnowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani

czy ktoś z Was może cos powiedziec na temat okien ze Stolmaru-firma ma siedzibe w Kruszynie Krajeńskim, robia na profilach gealan, wyglądaja ok, ale sami wiecie, trochę sie naczytałam na temat fuszerek okiennych i też miałam problemy z nieuczciwym dostawcą więźby dachowej, ( tartak na ujejeskiego w Bydgoszczy- odradzam stanowczo-chyba że ktoś chce mieć przeżycia jak za PRL-u).

Będę wdzięczna za każdą wiadomość nt. tych okien.

Ja ma okna ze Stolmaru.Wstawiali mi chyba pod koniec grudnia, więc mogę tylko powiedzieć ,że jestem zadowolona z ceny i obsługi. Dwoje z moich znajomych ma okna z tej firmy od ok.5 lat i są zadowoleni (jeden w dużym domu ,a drugi w bloku). Zamówiliśmy też u nich bramy garażowe firmy Normstal- śliczne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można tanio kupić (CERSANITu) wannę, umywalki, drzwi do wnęki prysznicowej, baterie, zlewozmywak???

Cześć Aga! My wszystko kupowaliśmy w Korabie (łęczycka na terenie dawnej chemi) .Najpierw sprawdzaliśmy ceny w internecie, oglądaliśmy w Wemie, a potem negocjowaliśmy w Korabie. Ceny były zbliżone do tych w internecie , a nie było obawy że coś się zbije w transporcie.Płytki też zamawialiśmy u nich z dużą zniżką . Jesteśmy zadowoleni i możemy polecić ten sklep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, jestem nowym czlonkiem waszego forum, duzo ciekawych i madrych tematow zostalo poruszonych, mysle ze duzo sie od was dowiem. Kupilismy wlanie dzialke i mamy zamiar wystartowac na wiosne 2008 ( jak uda nam sie zorganizowac zezwolenie no i kase ;) )

 

Jestem pelen optymizmu

pozdro for all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można tanio kupić (CERSANITu) wannę, umywalki, drzwi do wnęki prysznicowej, baterie, zlewozmywak???

Ceny były zbliżone do tych w internecie , a nie było obawy że coś się zbije w transporcie

 

jesli cos sie uszkodzi w transporcie - nie przyjmujesz

sprawdzasz przy kurierze i nie placisz - choc prawde mowiac kupowalam juz wiele sprzetow za rozne kwoty i jeszcze takiego przypadku nie mialam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eunika

dzięki za opinie o Stolmarze, uspokoiłaś nas; we wtorek mamy pomiary, bramę też może od nich weźmiemy, mamy też sprawdzonego i wycenionego Hormanna, zobaczymy ten Normstahl, jak bedzie ok, to bierzemy.

Tym bardziej, ze Ty nie masz zastrzeżeń :wink:

Kero- dzięki za te kontrłaty, takie praktyczne info zawsze się przydaje.

 

My czekamy na więźbę i jednocześnie usiłujemy odzyskać kasę od tego nieuczciwego gościa z taratku na Ujejskiego . Termin zwrotu zaliczki minął dzisiaj, jeśli nie odda- to czeka nas włóczenie się po sądach. :(

Jesters miałeś swietny pomysł z tym wpisem: omijajcie szerokim łukiem tartak na Ujejeskiego, wymyślimy coś podobnego, albo skopiujemy od Ciebie, chyba się nie obrazisz :wink: Może kogoś uda się przestrzec....

Oby was nie spotkało nic podobnego......

uważajcie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałam się do kompa to nadrabiam zaległości .AGA- kuchnia śliczna :lol: , brakuje tylko wyspy.Na razie jest ofoliowana bo kończą malować, ale za jakieś 2 tygodnie ,jak się nauczę wklejać to będę się chwalić :D

 

Cieszę się, że jesteś zadowolona. Proszę pokazać zdjęcia jak już będzie na "tip top".

Jakimi farbami malujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj - obudziłem się trochę za późno.

Muszę koniecznie dziś kupić styropian do ocieplenia fundamentów.

Gdzie warto zapytać o cenę?

Czy to musi być jakiś specjalny styropian. - No bo dysperbiy jest przy bloczkach - a na to styropian - czy są jakieś styropiany, które nie nasiąkają wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poratujcie proszę mnie namiarami na sprawdzonego kafelkarza. Jest do zrobienia garaż (może), hol, garderobo-kotłowna, WC, kuchnia, łazienka, taras, balkon, podcień. Jednym słowem masa metrów więc niezła gratka dla fachowca.

Kafelkarz do którego dzwoniłem nie ma czasu a moja ekipa która w tej chwili robi płyty GK choć miała kłaść i kafle to tak sie guzdrzą że potrzebuję pomocy.

Chętnie przyjmę wszelkie kontakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...