Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...

co do tempa - znam to z autopsji - fundamet w tydzien, sciany parteru w 5 dni, strop w 5 dni, kolankowa w 2 dni - a budujemy od konca kwietnia. Reszta to czekanie glownie na ekipe. Ale nie skarze sie - w polowie sierpnia mielismy dopiero miec kopane lawy. Powoli sie ucze cierpliwosci.

To i tak ładnie.

U nas na budowie majstry ściany parteru stawiali... prawie 3 miesiące- i nie postawili do końca (a bo to deszcz padał, a to za gorąco, a to za mała zaliczka, a na płytkach więcej zarobią... eh koszmar, dobrze że się rozstaliśmy).

Teraz sami robimy co możemy żeby zdążyć przygotować domek dla cieśli... może się uda :-? Chociaż nadzieja mnie opuszcza- nie mam już urlopu :-(

Wniosek: ja przesadziłem z cierpliwością. Trzeba było tych moich fachowców już po pierwszej "obsówie" pognać ze hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma w projekcie krokwie koszowe 280x200 lub cos kolo tego?? Kazdy kto widzial te 300 kilowe klody kiwal z niedowierzeiem glowa ze jeszcze takich krokwii na zadnym dachu nie widzial i ze bedzie potrzebny dzwig. To w sumie nie moj problem ale sie zmartwilam - nie dzwigiem ale ewentualym bledem w kostrukcji

 

my mamy najgrubsze płatwie 16x24 o dlugosci okolo 12m

 

byl nie lada problem z ich transportem na poddasze

 

zgodzilismy sie na przeciecie w miejscu podparcia slupem juz na etapie produkcji gdyz ciezko bylo znalezc do sciecia drzewo o odpowiednim przekroju w gornek czesci

 

16x24 to już ładne i biorac pod uwagę długość to cała masa kilogramów ale przyznam się że chyba miałem większe. 20x25 o długości o ile pamiętam 10mb. Jak je zobaczyłem to :o :o :o Bez dźwigu ani rusz.

Piotrulex tylko prosze Cie niebierz tego do siebie :wink: takie tam małe budowlane chwalipięctwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16x24 to już ładne i biorac pod uwagę długość to cała masa kilogramów ale przyznam się że chyba miałem większe. 20x25 o długości o ile pamiętam 10mb. Jak je zobaczyłem to :o :o :o Bez dźwigu ani rusz.

Piotrulex tylko prosze Cie niebierz tego do siebie :wink: takie tam małe budowlane chwalipięctwo.

A ja po usunięciu jednego słupa mam stalowy dwuteownik 300, długi pewnie z 7 metrów (kupiony jak to w Toruniu z pół ceny, bo się wyleżał kilka lat w hurtowni). Jak go w trójkę wciągnęli i zamocowali do dzisiaj nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graczyk i braly chlopaki dzwig??

bo dzis u mnie jeszcze lezaly na dole a jutro koncza :o

a maja 20x28

fajne te chlopaki - wiezbe w dwa dni wrzucaja :D

 

No brali a to dlatego że dostawca był beznadziejny. Drewno miało być przetarte na długo przed dostawą a było tak ciężkie że chyba przecierali to na kilka dni przed. Dlatego też ostrzegałem Cię przed tym tartakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Co mozna zrobić z "szrotem" z suproex`?

 

mam tego troche moze to sie do czegos jeszcze przydać??

 

Rozumiem że "szrotem" nazywasz kawałki gazobetonu mniejsze od 1/2 bloczka , jeżeli tak to raczej do niczego się to nie przyda - takie jest moje zdanie . Nie można nawet tego wykorzystać jako gruz np pod taras bo się nie nadaje .

Trzeba to po prostu traktować jako śmieci i wywieźć na wysypisko .

Jeżeli ten szrot ma większe wymiary niż 1/2 bloczka to można to jeszcze wykorzystać na coś , jakieś ścinki itp ewentualnie sprzedać za jakieś tam grosze , ewentualnie rozdać za free aby się tego pozbyć i nie płacić za wywózkę na wysyp.

 

Pozdrawiam

GACUŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16x24 to już ładne i biorac pod uwagę długość to cała masa kilogramów ale przyznam się że chyba miałem większe. 20x25 o długości o ile pamiętam 10mb. Jak je zobaczyłem to :o :o :o Bez dźwigu ani rusz.

Piotrulex tylko prosze Cie niebierz tego do siebie :wink: takie tam małe budowlane chwalipięctwo.

 

nie bardzo wiem czego mam nie brac do siebie?

 

tego, ze przekroj masz wiekszy czy moze tego ze odcinek masz krotszy a moze tego, ze moje majstry poradzily sobie bez dzwigu?

 

hmmmmmm, dziwne podejscie do radzenia sobie z problemami i wymieniania raczej subiektywnych pogladow :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Co mozna zrobić z "szrotem" z suproex`?

 

mam tego troche moze to sie do czegos jeszcze przydać??

 

masz bloczki z uchwytem montazowym??

 

Bk jest kruchy - u nas mimo wszystko powstalo troche dziur

kruszymy

male kawalki upychamy w uchwyty montazowe

i kruszymy na proch do zacierania murow i ubytkow

reszta (niewiele tego jest bo u nas maz ma ciezka reke i fachowcy musza wiele przycinac :lol: ) lezy narazie za gorka humusu :D

 

 

u nas jednak do tych krokwii sobie wynajeli dzwig

juz sa zamocowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sprawdzonej firmy do zbudowania obudowy kominka. Ale przyznam sie że nia takiej która kasuje >=100 zł. za godzinę pracy. Moja obudowa ma być max. prosta, na 90% bez kamienia, jakiejkolwiek belki i innych wyszukanych detali więc jej zbudowanie nie powinno zająć wprawnej ekipie więcej jak 20 godzin albo i mniej.

Wszystkie firmy z jakimi rozmawiałem niedość że mają terminy (to akurat rozumiem) to jeszcze zaczynają rozmowę od 3000 zł.

Oczywiście jak nie znajdę to zabiorę za to osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...