Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć

 

Mam taki problem i poradzcie mi jak to rozwiązać:

Kupiłem w cegpolu całe kompletne pokrycie dachowe (czyli dachówkę ze wszystkimi dodatkami, foliami, kalenicami itp). Zapłaciłem za to ponad 23 tysięce.

Zaplaciłem oczywiście dzień przed transportem. transport przyjechał, postawił kilkanaście zafoliowanych bardzo szczelnie palety, i protokół odbioru (WZ) podpisane. Nie chaiałem rozrywać tych foli bo musiałbym poukładać na trawie pierwsze warstwy jakichś części żeby policzyć to co jest na dole. Po prostu zaufałem dostawcy (Cegpol na Mińskiej)

I teraz okazuje sie że nie ma dosyć drogiej rzeczy. A nie mogło zniknąć z budowy. Jak gadać teraz w Cegpolu na Mińskiej? Dodam że nie będe tam po raz pierwszy o tym rozmawiać i musze coś wymyślić,

Jutro chce jechać z dekarzem, w końcu kazalem mu sprawdzić czy wszystko jest kupione - ale powód jak wyżej, po co rozpakowywać.

 

Nie interesują mnie porady w stylu: "trzeba było niepodpisywać", "ukradli Ci fachowcy z Twojej budowy" itp.

 

Edytowane 6 września 2007 r.

Pojechałem i ..

Sprawa załatwiona polubownie. Cegpol zgodził się dać mi za darmo 50% "znikniętego" towaru. Wg mnie gdzieś się zapodziało i nie ma winnego. Wszystko inne jest. Z uwagi na to że minęło 2 miesiące jestem bardzo zadowolony z postawy Cegpolu i smiało ich polecam

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dotąd nie pisałem ile mnie kosztowała adaptacja projektu wraz z projektem zagospodarowania. Zmian w projekcie było bardzo dużo - całkowita zmiana stropu I więźby, zmiana osadzenia otworów oraz ich ilości, zmiana budynku dwu bryłowego w jednobryłowy.

Do tego skompletowanie 4 projektów kompletnych do oddania w celu uzyskania pozwolenia na budowę.

Zapłaciliśmy za to 800pln O S I E M S E T

 

Bogaci inwestorzy chadzają do Spektrum i im podobnych.

Ja też płaciłem 800 PLN.

Oj coś mi się wydaje Kero że mamy tego samego symparycznego inspektora :-)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wam powiem, że odwiediliśmy zpolecenia parę osób które robią adaptację za 800zł. I okazało sie że ta adaptacja to w zasadzie przeniesienie scianek działowych moze dodatkowo objać. (pisze to ironicznie:)) Zwykłą adaptację mogą podobno robić osoby bez pewnych uprawnień projektanckich (tak mi wyjaśniła pewna miła pani, od której zarządałam wprowadzenia 30 zmian małych i ogromych, m in. przeprojektowania dachu:) Pani za adaprację chciała 800zł a po moim wystąpieniu wyjeła ksiazkę z projektami gotowymi i zapytała, czy może nie wzięlibyśmy innego projektu gotowego:) A potem stwierdziła że lepiej zrobić projekt na zamówienie (jej koleżanka zrobiłaby za 5000zł). Tą panią poleciła nam koleżanka, ktora jak sie okazało nie wprowadzała istotnych zmian do projektu. No to za to wszystko w Spektrum daliśmy dużoooo mniej. Były kwiatki i ovzywiste pomyłki na rysunkach, ale na tyle oczywiste, że srednio rozgarnieci murarze zawsze pytali czy np wymiary nie powinny być odwrotnie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesters, współczuję użerki...

a te palety były firmowo zapakowane? (tzn. firmowo przez producenta dachówki)

Ja bym chyba spróbowała wszystko do kupy poskładać, tak jak przywieźli i poprosiła o przyjazd kogoś z Cegpolu + kierowcę, który przywiózł i zrobić taki jakby protokół z "rozpakunku" (a raczej wizje lokalną)...

A tak a'propos... mój dekarz "zaśpiewał" 9.000 zł za 280 m.kw dachu - co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
No to wam powiem, że odwiediliśmy zpolecenia parę osób które robią adaptację za 800zł. I okazało sie że ta adaptacja to w zasadzie przeniesienie scianek działowych moze dodatkowo objać. (pisze to ironicznie:)) Zwykłą adaptację mogą podobno robić osoby bez pewnych uprawnień projektanckich (tak mi wyjaśniła pewna miła pani, od której zarządałam wprowadzenia 30 zmian małych i ogromych, m in. przeprojektowania dachu:) Pani za adaprację chciała 800zł a po moim wystąpieniu wyjeła ksiazkę z projektami gotowymi i zapytała, czy może nie wzięlibyśmy innego projektu gotowego:) A potem stwierdziła że lepiej zrobić projekt na zamówienie (jej koleżanka zrobiłaby za 5000zł). Tą panią poleciła nam koleżanka, ktora jak sie okazało nie wprowadzała istotnych zmian do projektu. No to za to wszystko w Spektrum daliśmy dużoooo mniej. Były kwiatki i ovzywiste pomyłki na rysunkach, ale na tyle oczywiste, że srednio rozgarnieci murarze zawsze pytali czy np wymiary nie powinny być odwrotnie:)

 

W żadnym miejscu nie pisałem, że adaptację wykonywał mi domorosły rysownik typu "Sawka"

Adaptację projektu może wykonać jedynie architekt posiadający aktualne pozwolenia budowlane i nie tylko. Dokumentów uprawniających go do takowych zmian załącza do projektu trzy sztuki.

A teraz ja powiem bardzo ironicznie, że tylko totalny laik dokonuje przeróbek projektu dotyczących ścian działowych.

Ja nie dokonywałem żadnej ponieważ te mogę ustawiać absolutnie dowolnie i nikomu nic do tego.

Ktoś pytał czy mogę się podzielić, pewnie, że mogę tylko po co dla szyderstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
Mam ogromną prośbę do Was. Czy możecie polecić osobę, która zrobi projekt przyłącza wodociagowego. Osobę znającą się na tym, i która nie zedrze ze mnie. Bardzo Was proszę :D :D :D o pomoc.

 

Czy ktoś ma namiar na dobrego i niedrogiego kominiarza?

Jeśli to pytanie aktualne to dzwoń do mnie a dostaniesz namiar na projektanta przyłącza.

 

Kominiarz Wiśniewski 602 253 038

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też znam ludzi którzy dali za adaptacje 500zł - poświęcono im pół godziny czasu na przedyskutowanie zmian, dostali koszmarnej jakości adaptację i teraz mają kilka błędów których już nie da się usunąć :(

Zgadzam się że Spektrum jest drogie, ale nie uważam że są to stracone pieniadze. Projekt został dokładnie przedyskutowany w miłej atmosferze przez 4,5 godziny. Wyłapane w nim zostały istotne błędy, został poprawiony pod wzgledem funkcjonalności, drogie rozwiazania zostały zastąpione przez tańsze i bardziej sprawdzone. Właśnie na etapie budowy na tych poprawkach mam zamiar zaoszczędzić i wydaje mi się że więcej zyskam na tym niż bym zaoszczędził na mniej przemyślanej adaptacji. Bez sensu są twierdzenie typu: tylko bogaci inwestorzy chodzą do Sektrum (do bogatych nie należe). Mimo wszystko polecam Spektrum.

Uważam że na tym forum jest za dużo zawiści, obłudy, krytyki i kłutni. Cieszcie się poprostu budową a nie traćcie czasu na krytykę. Zarówno drogie jak i tanie rozwiązania potrafią być skuteczne. Każdy buduje i traci pieniądze na swój sposób - zrozumcie to proszę. Wydałeś mniej i jesteś bardzo zadowolony to podziel się tym z innymi (daj namiar na fachowców), a nie musicie zaraz mieć satysfakcję z tego że mniej wydaliscie. Tyczy się to również tych co dużo wydali i myślą że mają lepiej. A już szczytem głupoty jest kłutnia pomiędzy inwestorami z Torunia i Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kłótnia - nie kłutnia" - pozostała część wypowiedzi jest słuszna.

 

Odnośnie cen - nie chciałem wywołać licytacji w stylu "kto dał więcej a kto mniej". Zacytowałem cenę z zaznaczeniem, ze zmiany były malutkie.

 

Jest oczywiste - że w jednym elemencie przepłacamy a w innym udaje sie nam zaoszczędzić.

 

Ja na przykład zapłaciłem prawie 5.000zł za przywiezienie ziemi i zasypanie fundamentów. Cóż zrobić.

 

Nie traktujmy tego Forum jako dyscypliny sportu, rywalizacji - tylko jako pomoc i dzielenie się doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczytem głupoty jest kłutnia pomiędzy inwestorami z Torunia i Bydgoszczy.

 

czyli nie tylko ja to zauwazylem

 

Widze że do mnie pijesz. To miałbyć kiedyś żart który i tak został skrytykowany.

 

A sprawa z Cegpolem załatwiona bardzo polubownie. Zgodzili się pokryć w 50% wartość "zniknietej" folii. ;-)

 

jesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczytem głupoty jest kłutnia pomiędzy inwestorami z Torunia i Bydgoszczy.

 

czyli nie tylko ja to zauwazylem

 

Widze że do mnie pijesz. To miałbyć kiedyś żart który i tak został skrytykowany.

 

 

jesli to jest do mnie to:

 

1. nie wiem o co chodzi

 

2. rece opadaja

 

3. rece opadaja

 

4. rece opadaja

 

5. w sumie to jakby tylko potwierdza wczesniejsza wypowiedz innego forumowicza o klotniach i licytacjach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

"Nie byłeś/aś więc nie oceniaj pochopnie"

 

Nie byłem bo nie musiałem - nie widziałeś wykonania mojej adaptacji więc nie oceniaj także.

Zlecenie zostało wykonane bezbłędnie bez kilkakrotnych poprawek i kosztowało jak kosztowało. Nikt nie musi chodzić moimi drogami ani uzurpować sobie prawa do posiadania monopolu na wiedzę.

Ja póki co realizuję nie pierwszą już budowę i o tyle moje doświadczenie jest większe, z którego nikt nie musi korzystać bo i się z nim nie narzucam nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczytem głupoty jest kłutnia pomiędzy inwestorami z Torunia i Bydgoszczy.

 

czyli nie tylko ja to zauwazylem

 

Widze że do mnie pijesz. To miałbyć kiedyś żart który i tak został skrytykowany.

 

 

jesli to jest do mnie to:

 

1. nie wiem o co chodzi

 

2. rece opadaja

 

3. rece opadaja

 

4. rece opadaja

 

5. w sumie to jakby tylko potwierdza wczesniejsza wypowiedz innego forumowicza o klotniach i licytacjach :(

 

Kurcze, ja do Ciebie ze skruchą walę a Ty coś podciągasz o opadaniu rąk.

Sorry za kiedys głupi dowcip. I tyle.

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja do Ciebie ze skruchą walę a Ty coś podciągasz o opadaniu rąk.

Sorry za kiedys głupi dowcip. I tyle.

JesterS

 

nie brzmialo to jak skrucha tylko posadzanie o uszczypliwosc

 

jesli chodzi o jakis tam kiedys glupi dowcip to nie pamietam bo do glupoty na forum wielkej wagi nie prazywiazuje i tyle. nie po to tu zagladam. pisze co wiem i czytam co chce. zanim cos napisze to chwile pomysle ale tez nie zadlugo wiec nie zadreczajmy sie wzajemnie wyscigami co kto ma lepsze i wieksze bo dla innego to samo moze byc zle bo za duze i tyle :wink:

 

spoko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jakoś tu u nas na forum nieprzyjemnie się porobiło

 

czasem coś czytam ale ...

 

zauważyłam, że sporo osób wymiękło - wróćcie proszę, pogadajmy konstruktywnie, podzielmy się opiniami i przepisami na pączki :wink: :lol:

 

MałaR. chętnie bym wzięła kostkę - ale nie teraz. U nas dopiero dach - nie mogę planować za daleko :) MałaR a może uda się Tobie ostatecznie oddać kostkę do hurtowni/producenta, jeśli nie znajdzie się nikt kto chciałby ją odkupić? Mi zostało sporo cegły zapewne oddam ją do Castoramy - chyba, że ktoś jest chętny? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne pretensje się posypały i to również w moim kierunku. Pisałem ogólnie a nie do konkretnych osób. Więc się nie obrażać lub też wściekać bo nie o to w tym wszystkim chodzi.

 

Chyba budowa domu jest zbyt wyczerpująca bo co niektórym puszczają nerwy :)

 

sorki za "kłutnie" a nie "kłótnie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jakoś tu u nas na forum nieprzyjemnie się porobiło

 

czasem coś czytam ale ...

 

zauważyłam, że sporo osób wymiękło - wróćcie proszę, pogadajmy konstruktywnie, podzielmy się opiniami i przepisami na pączki :wink: :lol:

 

MałaR. chętnie bym wzięła kostkę - ale nie teraz. U nas dopiero dach - nie mogę planować za daleko :) MałaR a może uda się Tobie ostatecznie oddać kostkę do hurtowni/producenta, jeśli nie znajdzie się nikt kto chciałby ją odkupić? Mi zostało sporo cegły zapewne oddam ją do Castoramy - chyba, że ktoś jest chętny? :)

 

Dori , ja też wolę pączki :D Zapraszasz?

 

Mała R daj znać na priva - nr telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...