Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

"Nie byłeś/aś więc nie oceniaj pochopnie"

 

Nie byłem bo nie musiałem - nie widziałeś wykonania mojej adaptacji więc nie oceniaj także.

Zlecenie zostało wykonane bezbłędnie bez kilkakrotnych poprawek i kosztowało jak kosztowało. Nikt nie musi chodzić moimi drogami ani uzurpować sobie prawa do posiadania monopolu na wiedzę.

Ja póki co realizuję nie pierwszą już budowę i o tyle moje doświadczenie jest większe, z którego nikt nie musi korzystać bo i się z nim nie narzucam nikomu.

 

Pewnie jak bym budował się po raz kolejny to też bym nie przepłacał w niektórych przypadkach a tak skorzystałem ze Spektrum. Szkoda że mi wcześniej nie poleciłeś tego Twojego architekta od adaptacji.

Zazdroszczę ci tej wiedzy i tego doświadczenia. Masz na pewno łatwiej niż większość z forum, zatem staraj się pomagać błądzącym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

skrobnijcie coś na temat instalacji elektrycznych w domu. Mam poleconego elektryka który jest na finiszu montażu instalacji elektrycznych. mam ostatni dzwonek przed tynkami żeby coś jeszcze powymyślać.

Chciałem np mieć świetło w garażu które zgasi się po zamknięciu bram garażowych z opóźnieniem kilkuminutowym, ale okazało się że silowniki do bramy mają swoje światlo.

Położą przewód do bramki na ew domofon,

wyprowadzą prąd na zewnątrz domu do podłączenia np kosiarki w lecie. Z mozliwością odcięcia prądu na tymże gniazdku, zwykłym przełącznikiem

 

Co jeszcze może mi się przydać?

Macie jakieś przemyślenia?

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a'propos cały czas :wink:

Czy za dach 280 m kw dla cieśli 9.000 zł to dużo, mało, czy może w sam raz ?

ps.

chyba nikt nie zauważył mojego pytania wcześniej.... :roll:

Jesters, ciesze się, że coś wyegzekwowałeś :wink:

 

Co do dachu, co oprócz położenia dachówki będa robić? Czy będzie folia czy deskowanie pełne. Czy też może będzie deskowanie tylko boazerią na wystającą poza obrys domu część dachu?

Napisz coś więcej

Napisz też jaka dachówka, a może to blachodachówka?

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach, poprawiłm z cieśli na dekarza :oops:

Cieśli płace 8.400 za baaaardzo ciężki dach, dwuspadowy, z papą i pełnym deskowaniem, plus deskowanie wystające na gotowo (bez podbitek),

ale chodzi mi o koszty dekarza. Chce 9.000 za położenie Brassa (cementowa) + obróbka blacharska.

 

Dach dwuspadowy chyba nie jest ciężki do wykonania. Generalnie dwa spady można zrobić w tydzień.

Jeżeli jest to dach wielospadowy, z deskowaniem to chyba jest to normalna cena z oknami połaciowymi, rynnami itp. Pewnie można znaleźdź taniej

Popatrz na mój dach na obrazku pod nickiem i ja za niego płace mniej niż Ty napisałaś, cały kompletny.

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrobnijcie coś na temat instalacji elektrycznych w domu.

Co jeszcze może mi się przydać?

Instalacja antenowa - 1 pokój 1 przewód,

Instalacja alarmowa - czujki ruchu na parterze i w garażu w każdym pomieszczeniu z oknem, na piętrze w pomieszczeniach z balkonem, syreny zewnętrzne i wewnętrzne - wszystko oraz zasilanie sprowadzone do centrali

Instalacja komputerowa - wszystkie punkty do modemu (routera)

Instalacja telefoniczna (nawet jeżeli nie będzie wykorzystana przyda się do automatyki np. udawanie obecności domowników)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori , ja też wolę pączki :D Zapraszasz?

 

Wiecie co? Nigdy nie robiłam pączków :p :lol: :lol: Ale np. na pyszne gofry zawsze zaproszę!!! Tym bardziej po sąsiedzku :)

 

a poza tym - fajny temat podjęliście - o elektryce. Wszystko co piszecie i napiszecie - zanotuję :D bo niebawem i ja będę do tego się przymierzała. Ciekawe ile to wszystko wyniesie? Skrzynki, kable, gniazdka no i robocizna... brrr aż boję się tego tematu ruszać przed zorganizowaniem kolejnej partii keszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

ravras tego architekta poleciłem jednej osobie z forum i nie słyszałem by była niezadowolona.

Wiem także jedno - ten sam wykonawca może wykonać np mi i będę zadowolony a ktoś inny nie będzie zadowolony.

Wynikać to może ze zwyczajnych niedopowiedzeń w kwestii oczekiwań.

Ja nauczyłem się zadawać pytania z jakich nie jeden forumowicz drwi bo uważa, że są to rzeczy oczywiste. Wiem dalej, że to co jest oczywiste dla mnie niekoniecznie oczywiste jest dla drugiej strony. Zatem sztuka porozumiewania się i poprawnego artykułowania swoich oczekiwań jest kluczem do uniknięcia wielu konfliktów. Tu na forum i zresztą nie tylko tym tutaj wygląda jak wygląda ale jest to specyfika formy komunikacji a nie rozumu ponad wszyskto i wszystkich.

Rzucane często kwoty nic po za nimi samymi nie mówią ale nie przeszkadza to zupełnie oponentom negować czyichś racji.

Na jedno z ostatnich pytań o cenę dekarza nie jest tak łatwo określić za co ta kwota za ile metrów jakiej architektury dach jest. Tu jest wiele do określenia a nie tylko kwota wprost. A potem dyskusje tanio to czy drogo, które nie prowadzą do niczego po za zbędną licytacją swoich racji, które dalje nie przekładają się nijak na pomoc innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrobnijcie coś na temat instalacji elektrycznych w domu.

Co jeszcze może mi się przydać?

Instalacja antenowa - 1 pokój 1 przewód,

Instalacja alarmowa - czujki ruchu na parterze i w garażu w każdym pomieszczeniu z oknem, na piętrze w pomieszczeniach z balkonem, syreny zewnętrzne i wewnętrzne - wszystko oraz zasilanie sprowadzone do centrali

Instalacja komputerowa - wszystkie punkty do modemu (routera)

Instalacja telefoniczna (nawet jeżeli nie będzie wykorzystana przyda się do automatyki np. udawanie obecności domowników)

 

DOMOFON SOBIE ROBIMY NA PIETRZE I PARTERZE CO BY ZA WIELE NIE LATAC

 

do domofonu wiecej zyl gdyz moze jakis wideofon mi sie zachce z czasem

 

jakas lampka przy bramie

 

do lamp z czujkami ruchu w okolicach bramy lub zjazdu/wjazdu do garazu

 

gniazdko na tarasie wlaczane osobnym bezpiecznikiem + poprowadzenie pradu do miejsca w ogrodzie gdzie mam w planie kacik grillowo/wedzarniczo/wypoczynkowo/piwny :wink:

 

do centralnego odkurzacza - instalacja kosztuje grosze lecz pozniej sie tego nie zrobi

 

czujka dumu w kotlowni czy kuchni

 

gniazxdko kolo zlewozmywaka w kuchni do ewentualnego mlynka odpadow - zona cos przebakiwala ze niecaly tysiak kosztuje

 

kable drogie nie sa a puszke zawsze mozna zatynkowac a pozniej sobie znalezc po szkicach i zalozyc gniazdko - pozniej kuc sobie nie wyobrazam

 

w salonie robie 2-3 punkty rtv i stelefon bo lubimy czasami poprzestawiac :lol:

 

ewentualne kabelki do kontraktronow na oknach czy bramie garazowej

 

hohoho - mozna pisac i pisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał czy mogę się podzielić, pewnie, że mogę tylko po co dla szyderstwa?

ja pytałam - ze dwa razy już

i nie pamiętam, żebym z kogoś szydziła

a namiaru dalej niet

 

Nikt nie musi chodzić moimi drogami ani uzurpować sobie prawa do posiadania monopolu na wiedzę.

Ja póki co realizuję nie pierwszą już budowę i o tyle moje doświadczenie jest większe, z którego nikt nie musi korzystać bo i się z nim nie narzucam nikomu.

cieszę się, że masz doświadczenie

ja nie mam żadnego

i mi się na razie nie narzucasz ze swoim doświadczeniem, dzięki Tobie wiem, że można zapłacić bardzo mało, tylko po co mi taka wiedza, skoro nie wiem gdzie? :lol:

 

Wiem także jedno - ten sam wykonawca może wykonać np mi i będę zadowolony a ktoś inny nie będzie zadowolony.

Wynikać to może ze zwyczajnych niedopowiedzeń w kwestii oczekiwań.

możliwe, że mam inne oczekiwania niż Ty

dlatego chcę zadzwonić do tego guru od adaptacji i sprawdzić, czy moim też sprosta, tylko tyle

 

A potem dyskusje tanio to czy drogo, które nie prowadzą do niczego po za zbędną licytacją swoich racji, które dalje nie przekładają się nijak na pomoc innym.

no ta dyskusja mi się nie przełożyła nijak, fakt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryka, hm.. to tez mi chodzi intensywnie po głowie...

ale co do dachu to "się" właśnie stawia i zależy mi na czasie z tym dekarzem... bo nie wiem, czy szukać innego (np. tańszego :wink: ) i czekać ileś tam na wolny termin... Ten jest polecony jako dobry i chciałabym wiedzieć, ze cena nie jest z kosmosu, a nie mam do kogo, czego porównać....

Pisząc "ciężki" miałam na myśli ciężki, a nie trudny....

Krokwie o dużych przekrojach, podwójne jętki, pełne deskowanie, na to papa itd (dodatkowo słupy wspierające, bo kąt nachylenia dachu 30 st.), a wystające elementy robione na gotowo, więc cena cieśli jakoś do przełknięcia.

Ale dekarz wydaje mi się drogi, więc dlatego pytam.

Może wkleję zdjęcie poglądowe :wink:

aaa, i planuje 6 okien połaciowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori , ja też wolę pączki :D Zapraszasz?

 

Wiecie co? Nigdy nie robiłam pączków :p :lol: :lol: Ale np. na pyszne gofry zawsze zaproszę!!! Tym bardziej po sąsiedzku :)

 

a poza tym - fajny temat podjęliście - o elektryce. Wszystko co piszecie i napiszecie - zanotuję :D bo niebawem i ja będę do tego się przymierzała. Ciekawe ile to wszystko wyniesie? Skrzynki, kable, gniazdka no i robocizna... brrr aż boję się tego tematu ruszać przed zorganizowaniem kolejnej partii keszu

 

dori

 

wiesz że u nas konieczność wyższa :D, tzn. takie ok. 60cm 5kg :D :D :D

chyba cały Murowaniec zamilczał :(

a poza tym tak po sąsiedzku bardzo się piszę na te gofry :p :P

 

Pozdrowienia dla naszych buraków

PS i do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryka, hm.. to tez mi chodzi intensywnie po głowie...

ale co do dachu to "się" właśnie stawia i zależy mi na czasie z tym dekarzem... bo nie wiem, czy szukać innego (np. tańszego :wink: ) i czekać ileś tam na wolny termin... Ten jest polecony jako dobry i chciałabym wiedzieć, ze cena nie jest z kosmosu, a nie mam do kogo, czego porównać....

Pisząc "ciężki" miałam na myśli ciężki, a nie trudny....

Krokwie o dużych przekrojach, podwójne jętki, pełne deskowanie, na to papa itd (dodatkowo słupy wspierające, bo kąt nachylenia dachu 30 st.), a wystające elementy robione na gotowo, więc cena cieśli jakoś do przełknięcia.

Ale dekarz wydaje mi się drogi, więc dlatego pytam.

Może wkleję zdjęcie poglądowe :wink:

aaa, i planuje 6 okien połaciowych.

 

no próbuję Ci odpowiedzieć z tym dekarzem, tylko pokaż swój dach!

Moje ceny sa takie: znaczy mojego dekarza,

Dach dwuspadowy - cena około 25 zł/m2 do tego osadzanie okien po 50-150 zł/ szt, deskowanie 10 zł/m2, rynny za 5 zł/mb

Możesz sobie szczknąć z tej kwoty - takie pewnie teraz są ceny w Bydgoszczy (chodź ekipa z Koronowa), taniej będzie trudno, ale może ktoś podzieli się kontaktem

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ravras tego architekta poleciłem jednej osobie z forum i nie słyszałem by była niezadowolona.

Wiem także jedno - ten sam wykonawca może wykonać np mi i będę zadowolony a ktoś inny nie będzie zadowolony.

Wynikać to może ze zwyczajnych niedopowiedzeń w kwestii oczekiwań.

Ja nauczyłem się zadawać pytania z jakich nie jeden forumowicz drwi bo uważa, że są to rzeczy oczywiste. Wiem dalej, że to co jest oczywiste dla mnie niekoniecznie oczywiste jest dla drugiej strony. Zatem sztuka porozumiewania się i poprawnego artykułowania swoich oczekiwań jest kluczem do uniknięcia wielu konfliktów. Tu na forum i zresztą nie tylko tym tutaj wygląda jak wygląda ale jest to specyfika formy komunikacji a nie rozumu ponad wszyskto i wszystkich.

Rzucane często kwoty nic po za nimi samymi nie mówią ale nie przeszkadza to zupełnie oponentom negować czyichś racji.

Na jedno z ostatnich pytań o cenę dekarza nie jest tak łatwo określić za co ta kwota za ile metrów jakiej architektury dach jest. Tu jest wiele do określenia a nie tylko kwota wprost. A potem dyskusje tanio to czy drogo, które nie prowadzą do niczego po za zbędną licytacją swoich racji, które dalje nie przekładają się nijak na pomoc innym.

 

Może już dzisiaj niekumaty jestem, ale czy cokolwiek wynika z tego co powyżej napisałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

No to co tam u Was słychać? :) Alex gdzieś się podłączyła do netu? Czyżby w "buraczkowie" już internet zawitał i do Ciebie? :lol: Jak się ma dziś Wasze 60cm?

Dobrze, że w końcu zajrzałaś. Słyszałam, że koncepcja budowy grilla uległa zmianom :roll: :lol:

 

Dzwoniłam do Zarządu dróg - A92 najwcześniej w styczniu wjedzie do Murowańca...

 

anka z Ina a jak u Was prace się posuwają?

 

Lepiej spójrzmy pozytywnie - pochwalmy się co ładnie zrobione mamy, i podzielmy się dobrymi wiadomościami :)

 

Marcin z Bydzi - jak Wasza więźba?

 

U nas deskowanie i nakładanie papy prawie ukończone. Pieniążki się kończą - ale co tam coś się wymyśli :lol: Wolałabym nie robić przerwy zimowej tylko powolutku iść na przód....

Pozdrowienia dla WSZYSTKICH - BEZ WYJąTKU :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kero-trochę nerwowo reagujesz... czy w któryms momencie krytykowałam Ciebie? i Twoje wybory? nie!-zwracałam jedynie uwagę na to że trzeba uważać na ludzi od adaptacji za 800 zł-sa wsród nich i rzetelni fachowcy i naciągacze. Nawet Ciebie nie cytowałam więc skad ten atak?

Oczywiście że wiem o tym, że scianki dzialowe moge dowolnie rozmieszczać-ale kobieta u której robiła adaptacje znajoma ograniczyła "zmiany" do tego. Moim zdaniem warto zmieniac rozmieszczenie scianek działowych na etapie projektu-wielu forumowiczów zwracalo na to uwagę (budowlańcy częsta zapominają i budują wg projektu-a szkoda czasu na rozbiórki:)

Pozdrawiam serdecznie.

Ps nie chcę brać udziału w rywalizacji-za jedne rzeczy znacznie przepłaciłam, za inne dostałam smiesznie niska cenę...i tyle. To nie konkurs na najbardziej sprytnego inwestora tylko forum pomocy dla innych budujących. Przykre, ze nie wszyscy to rozumieją:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...