Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

skrobnijcie coś na temat instalacji elektrycznych w domu. Mam poleconego elektryka który jest na finiszu montażu instalacji elektrycznych. mam ostatni dzwonek przed tynkami żeby coś jeszcze powymyślać.

Chciałem np mieć świetło w garażu które zgasi się po zamknięciu bram garażowych z opóźnieniem kilkuminutowym, ale okazało się że silowniki do bramy mają swoje światlo.

Położą przewód do bramki na ew domofon,

wyprowadzą prąd na zewnątrz domu do podłączenia np kosiarki w lecie. Z mozliwością odcięcia prądu na tymże gniazdku, zwykłym przełącznikiem

 

Co jeszcze może mi się przydać?

Macie jakieś przemyślenia?

 

JesterS

- światło w podbitce np. nad tarasami, nad drzwiami wejściowymi

- parę punktów świetlnych w ogrodzie np.od drzwi do bramki

- podświetlany numer domu (jest obowiązek)

-pociągnięcie prądu do bramy (automatyczne otwieranie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Kero

d5620s ja nie reaguję nerwowo i zapewniam Cię o tym. Już mi minęły takie reakcje. Nie przeszkadza to jednak niektórym osobom kiedy mnie czytają uważać, że jestem nerwowy. Wyrosłem z tego - to tylko forma jakiej używam może nasuwać skojarzenie z nerwowością.

Nie chodziło mi o Twoją krytykę ale ogólnie o negowanie kogoś lub czegoś bo jest tani.

Jest tak, że ja wyznaję zasadę iż dobry towar czy usługa do tanich nie należą choć nie należy wykluczyć okazji jakie się trafiają. Może to nie adekwatny przykład ale takie MediaMarkt:-) organizują wyprzedaże towarów markowych za naprawdę niską cenę i nikt nie może powiedzieć, że to lipny towar.

 

Podkreślam raz jeszcze chodzi mi tu o szastanie kwotami bez precyzyjnego określenia czego tak naprawdę dotyczą.

Zwrócę jeszcze uwagę na fakt kwot podawanych jakie płacą niektórzy w Spektrum (zaznaczam, że nie miałem z nimi żadnego kontaktu więc to nie osobisty do nich uraz) to uważam to za nieprzemyślane decyzje. Za takie kwoty to możemy sobie zamówić projekt na indywidualne życzenie.

Kiedy dodamy te kilka tysięcy w Spektrum i cenę kupionego wcześniej projektu to są to kosmiczne kwoty za tak naprawdę najzwyczajniejszy projekt. Nie zauważyłem bu tu ktoś budował pałac czy wielorodzinny obiekt.

Tego się właśnie czepiam - gołosłownych licytacji na kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

"- podświetlany numer domu (jest obowiązek) "

Mała poprawka - numer musi być OŚWIETLONY a nie podświetlony.

Piszę to po to, że wcale nie mam obowiązku PODświetlać numeru domu ponieważ jest doskonale widoczny tak w dzień jak i w nocy. Nocną czytelność zapewnia uliczne oświetlenie:-)

Oponent może zaraz powiedzieć, że może światło na ulicy zgasnąć a ja odpowiem, że mogą też zamknąć wodę i dlatego niechaj każdy wykopie sobie studnię - choćby suchą:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"- podświetlany numer domu (jest obowiązek) "

Mała poprawka - numer musi być OŚWIETLONY a nie podświetlony.

... Nocną czytelność zapewnia uliczne oświetlenie:-)

jeśli w naszych wioseczkach jest w ogóle oświetlenie ulic... :p W naszym Murowańcu tylko przy niektórych jest parę lamp, przy innych "ulicach" (tak naprawdę są to po prostu polne drogi :lol: ) jest po prostu ciemno - oświetlenia brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dori-własnie od wtorku u Nas kłada dachówkę :D no i hydraulik już działa :wink:

pozdrawiam;))

 

No to jesteśmy na tym samym etapie. A jak tam przebiegło oblewanie więźby? :wink: :p

 

fotek nie robiłam :wink: :p :lol: :lol: :lol:

 

a jak u Ciebie z oknami?My jeszcze 2 tyg.będziemy czekac :roll: wprowadzacie się jeszcze tego roku, czy czekacie do wiosny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anka z Ina - raczej nie damy rady. Chcielibyśmy po prostu iść do przodu i zobaczymy kiedy i jak daleko dojdziemy :lol:
moim marzeniem też było do końca roku, bo i swięta i to ,że wracam do pracy po wych. od 16.01 :roll:

jednak po perypetiach innych z fachowcami ryzykiem jest liczyć i nastawiać się, że się wyrobimy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie

Szczególne pozdrowienia dla sąsiadów z Kobylarni :wink:

Nasza budowa stoi, od czerwca nic się nie dzieje. Tzn. dzieje się tyle, że czekamy na więźbe dachową ( zamówiona w TB Invest- firma bardzo OK- przynajmniej do tej pory) i próbujemy odzyskać zaliczkę (6500 ) od nieuczciwego właściciela tartaku z Ujejskiego w Bydgoszczy :evil:

Facet śmieje się nam w twarz, kłamie w żywe oczy, zwróciliśmy się do Urzędu Ochrony Konsumenta ( nie my pierwsi-niestety...) i działamy przez prawników, bo inaczej nie da się z nim gadać....

Pan jest kuty na 4 nogi; miał kiedyś firmę, teraz zarejestrowana jest na małżonkę (byłą z resztą, bo zdążyli wziąć rozwód, co nie przeszkadza im mieć dziecka-- pani jest aktualnie na macierzyńskim :lol: ). To w jaki sposób traktuje klientów nie mieści się w głowie- szczyty chamstwa. Tzn. dopiero po wpłaceniu kasy, bo wcześniej pozuje na super-fachowca :p Nie życzę nikomu mieć z nim do czynienia....

Poza tym, co spędza nam sen z powiek, aktualnie szukamy drzwi wejściowych i bramy garażowej, okna już zamówione w Stolmarze.

Nasze typy to Normstahl- śliczna brama, cena podobna do Wiśniowskiego, nawet troche mniej, jakość- bomba. Polecają nam też Bi-kor- forma z Bydgosczy, ciężko coś powiedzieć, bo nie znalazłam nigdzie wystawki i nie widziałam jej na własne oczy- moze ktoś ma jakieś doświadczenia?

pozdrawiam

Edi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz: poszukujemy drrwi wejściowych, na początku zauroczyły nas drzwi Euronord- z włókna szkalnego wyglądaja jak drewniane, a nie będzie kłopotu z malowaniem za 5 lat itd...

Ale ostatnio znalazłam na forum drzwi Stobrawa- a model Texas S2 to już po prostu cudny.....

Firma wysyła je na całą Polskę bez opłaty , są drewnaine- prześliczne....

No i sama już nie wiem...

można je podejrzeć ty:

http://www.stobrawa.superzakupy.biz/index.php?o=cats/show/4276&PHPSESSID=4331668b8d1bfc1cc5ada02b03e5c935

Zastanawiamy sie tez czy wstawiać je teraz na zimę, czy poczekać do wiosny ( okna będą wstawione ok. k. X). Może zabić otwór deskami i poczekać, co sądzicie?

biuziaki

Edi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio znalazłam na forum drzwi Stobrawa- a model Texas S2 to już po prostu cudny.....

Firma wysyła je na całą Polskę bez opłaty , są drewnaine- prześliczne....

No i sama już nie wiem...

można je podejrzeć ty:

http://www.stobrawa.superzakupy.biz/index.php?o=cats/show/4276&PHPSESSID=4331668b8d1bfc1cc5ada02b03e5c935

 

my tez sie nad nimi zastanawiamy tylko ze nam widzi sie model Montrana B17

 

http://www.stobrawa.superzakupy.biz/index.php?o=prods/show/10109&PHPSESSID=4331668b8d1bfc1cc5ada02b03e5c935

 

cenimy funkcjonalna prostote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.................Alex gdzieś się podłączyła do netu? Czyżby w "buraczkowie" już internet zawitał i do Ciebie? :lol:.................

 

Potwierdzam , do Alexowego buraczkowa zawitał internet , przez telefon na GPRS-ie , szkoda że taki wolny :(

 

Słyszałam, że koncepcja budowy grilla uległa zmianom :roll: :lol:

 

A jaka koncepcja ? Z tego co wiem to fundament i płyta pod grill wylana , więc zaczynają budować :)

 

Dzwoniłam do Zarządu dróg - A92 najwcześniej w styczniu wjedzie do Murowańca...

 

Pozdrowienia dla WSZYSTKICH - BEZ WYJąTKU [/color] :D

 

Szkoda że nie wcześniej , bo zima zapowiada się sroga i nie będzie co poniektórym osobom miło deptać na autobus do lipnik :(

 

Dzięki za pozdrowionka

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie -drzwi:(

te drewniane piękne ale chyba sie nie zdecydujemy-nasi sąsiedzi juz po dwóch latach malowali bo ekspozycja spora i odbarwiły się nieco. My mamy bardzo ciemne okna i o tyle o ile przy złotym dębie troche jaśniejsze drzwi nie wyglądaja zle o tyle u nas-byłoby niefajnie. chybektowna:(

zdecydujemy się na płytę chociaz jest mniej efektowna...

 

 

Kero- a my w Spektrum zaplaciliśmy 1500 za projekt z muratora i 1500 za adaptację oraz poważne zmiany. Za tyle nie kupilibysmy indywidualnego projektu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Kero- a my w Spektrum zaplaciliśmy 1500 za projekt z muratora i 1500 za adaptację oraz poważne zmiany. Za tyle nie kupilibysmy indywidualnego projektu:(

 

1500 to nie dwa, trzy czy jeszcze większe kwoty tu padały.

A co do cen na indywidualne zamówienie to od trzech tysięcy zaczynają się właśnie. Jednak adaptację potem trzeba i tak wykonać dla konkretnych warunków. Dotyczy to wszystkich projektów.

Na dzisiaj 1500 to niemal norma minimalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1500 to nie dwa, trzy czy jeszcze większe kwoty tu padały.

A co do cen na indywidualne zamówienie to od trzech tysięcy zaczynają się właśnie. Jednak adaptację potem trzeba i tak wykonać dla konkretnych warunków. Dotyczy to wszystkich projektów.

Na dzisiaj 1500 to niemal norma minimalna.

 

Kero, no dokładnie....... mnie też przeraziły te tysiące? czyzby spectrum podniosło ceny? bo my robiliśmy zmiany i adaptację w zeszłym roku (sierpien-październik). A może ludzie dodali cenę projektu bo tak jak my kupowali w Spektrum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...