Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dori , ja też wolę pączki :D Zapraszasz?

 

Wiecie co? Nigdy nie robiłam pączków :p :lol: :lol: Ale np. na pyszne gofry zawsze zaproszę!!! Tym bardziej po sąsiedzku :)

 

a poza tym - fajny temat podjęliście - o elektryce. Wszystko co piszecie i napiszecie - zanotuję :D bo niebawem i ja będę do tego się przymierzała. Ciekawe ile to wszystko wyniesie? Skrzynki, kable, gniazdka no i robocizna... brrr aż boję się tego tematu ruszać przed zorganizowaniem kolejnej partii keszu

 

Przede mną jueż byla wzmianka o instalacji elekt, domofonie, alarmie, rtv. Dlugo myślalam nad oświetleniem, więc moje podpowiedzi to:

wyciągnięty kabel do ogrodu - ciekawe oświetlenie oraz poma do wody,

punkty na zewnątrz do podlączenia oświetlenia świątecznego,

punkty do oświetlenia na tarasie,

gianzdko na tarasie.

Pozostale zostaly wymienione wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Kero

Co do instalacji elektrycznych na zewnątrz to u nas jeszcze wszystko przed ale już pomyślałem o tym niejako kompleksowo.

Otóż wyprowadziłem rurę pcv od miejsca gdzie będzie rozdzielnia elektryczna na zewnątrz budynku i jeśli czegoś nie przewidzimy od razu to nie będzie żadnego problemu "wyrzucić" kolejnego przewodu na zewnątrz budynku poprzez właśnie przepust z pcv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga

oglądałam zdjęcia Twojej budowy- widzę że masz skończony komin- chyba z klinkieru( bardzo ładnie wygląda) tylko powiedz czy klinkier pełny czy dziurawka?

Naczytałam się wszędzie, że musi być pełny, a mój mąż twierdzi że tylko zakończenie- 2-3 warstwy wystarczą i że wszyscy tak robią...

A tutaj pełno komentarzy że potem się z komina leje...I bądź tu mądry

Napiszcie jak robiliście, bo może rzeczywiście wszyscy tak robą?

poarawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edi - pytanie do mnie? - to odpowiadam: komin został obłożony płytkami klinkierowymi (zakupionymi w CEGPOLu). Murarz kleił na klej MAPEJ do płytek klinkierowych, na zewnątrz (ponad 60 zł).

 

Ja myślałam, ze będzie na cegłę klinkierową, ale majster się mnie spytał czy chcę mieć komin przemysłowy? Mam duży komin i on powiedział że jakby dodał z każdej strony cegłę to by jeszcze się powiększył. a poza tym płytka jest o wiele tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... komin ...... klinkier pełny czy dziurawka?

Naczytałam się wszędzie, że musi być pełny, a mój mąż twierdzi że tylko zakończenie- 2-3 warstwy wystarczą i że wszyscy tak robią...

A tutaj pełno komentarzy że potem się z komina leje...

 

my mamy z klinkieru bo plytek sie boimy - czesto widuje jak odpadaja. z pelnej za prawie 4 zeta mamy tylko wlasnie 2-3 gorne warstwy a reszta z dziurawki za nieco ponad 2 zeta

 

crh gozdnica - sahara czy jakos tak

 

tez sie naczytalem o tym ze powina byc pelna lecz majster bardzo latwo mnie przekonal ze niekonieczne - w domu w ktorym mieszkam od jakis 5 lat i on tez go budowal nic niepokojacego sie nie dzieje a tez jest tak jak w nowym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.................Alex gdzieś się podłączyła do netu? Czyżby w "buraczkowie" już internet zawitał i do Ciebie? :lol:.................

Potwierdzam , do Alexowego buraczkowa zawitał internet , przez telefon na GPRS-ie , szkoda że taki wolny :(

Słyszałam, że koncepcja budowy grilla uległa zmianom :roll: :lol:

A jaka koncepcja ? Z tego co wiem to fundament i płyta pod grill wylana , więc zaczynają budować :)

Dzwoniłam do Zarządu dróg - A92 najwcześniej w styczniu wjedzie do Murowańca...

Pozdrowienia dla WSZYSTKICH - BEZ WYJąTKU [/color] :D

Szkoda że nie wcześniej , bo zima zapowiada się sroga i nie będzie co po niektórym osobom miło deptać na autobus do lipnik :(

Dzięki za pozdrowionka

Pozdrawiam

 

Gacuś jak zwykle tam gdzie powinien :p :P :p

 

Internet w buraczkowie to istny akt desperacji :( sąsiedzie wiesz który czekamy w napięciu ;D

 

jeśli chodzi o grilla to ja tylko dopracowuję szczegóły estetyczne, reszta mój mężulo, ja nie kontroluję tego :(

 

A92 to wybitny popis krasomówstwa naszej wójtowej: styczeń 2007, wrzesień 2007 teraz styczeń 2008 kiepsko to idzie w mrozy nie będą asfaltu lać a ekipy nie widać

 

Pozdrowienia dla wszystkich :D :D

 

PS sąsiadka a jak tam te gofry :p :P :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz poważniej :D

wiecie co jednak brać materiał i instalatora z hurtowni na fv 7% to też nie tak cudownie,

instalator rozwiedzie się z hurtownią a coś się dzieje w instalacji i jak zwykle spychologia :(

ale i z tym sobie jakoś można poradzić, uważajcie na tego typu kombinacje

 

a jakie tu mogą być kombinacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratunku-nie dopilnowaliśmy murarzy i mamy otwory drzwiowe do wszystkich pomieszczeń za wysokie o 5-6cm. Macie jakis pomysł jak to "dosztukować" aby w przyszłości nie pękało? albo znacie firmę, która zdrobi nam drzwi na wymiar? w przyzwoitej cenie?:(

Bardzo przyda mi się Wasza pomoc...... :oops:

Czy uwzględniliście poziom podłogi (styropian, wylewkę, płytki, parkiet)? Może będzie w sam raz. Można dodać 5cm styropianu na podłogę - duży koszt.

Przed wstawieniem drzwi dokleć do nadproży 6 cm płutki z supereksu. Jeżeli boicie się, że odpadną, to można domocować kołkami (moim zdaniem niekoniecznie). Przy mocowaniu drzwi zwrócić uwagę, aby kołki były dłuższe (z ok 20cm).

Elewacja (ocieplenie) wszystko przykryje i nie będzie ani widać ani pękać.

Drzwi na wymiar to troszkę chory pomysł na leczenie tej sytuacji - drożej i trzeba dłużej czekać. Ponad to "sztukowane" drzwi czasem dziwnie wyglądają (nie są proporcjonalne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sejm uchwalił 7 proc. VAT

 

Od 1 stycznia 2008 r. preferencyjna 7-proc. stawka VAT obejmie nowe mieszkania o powierzchni do 150 m kw. oraz domy jednorodzinne do 300 m kw., kupowane od deweloperów i spółdzielni mieszkaniowych - zdecydował Sejm, nowelizując ustawę o podatku VAT.

Ustawa została przyjęta jednogłośnie, głosami 426 posłów - podaje za PAP Interia.pl. Zapobiegnie ona podwyżce VAT w budownictwie od 2008 r., kiedy mija wynegocjowany w Traktacie Akcesyjnym okres przejściowy, pozwalający na stosowanie obniżonej stawki. Wpisanie do projektu definicji budownictwa społecznego ma zapobiec podwyżce podatku VAT z 7 do 22 proc. na mieszkania i domy jednorodzinne. Wyższa, 22- proc. stawka VAT, będzie obowiązywać za każdy dodatkowy metr powierzchni użytkowej.

Rozwiązania przyjęte w ustawie zostały wypracowane w podkomisji infrastruktury, która przyjęła znacznie większy metraż, niż przewidywał projekt rządowy. W projekcie proponowano limity wynoszące 220 m kw. dla domów i 120 m kw. dla mieszkań.

Definicją budownictwa społecznego zostaną również objęte domy opieki społecznej, internaty, domy studenckie, domy dziecka.

Ustawa nie przewiduje żadnych ograniczeń w stosowaniu preferencyjnej stawki w odniesieniu do remontów. Po 31 grudnia 2007 r. praktycznie wszystkie remonty domów i mieszkań zachowałyby preferencyjną 7-proc. stawkę VAT. Ustawa bezterminowo przedłuża też możliwość odzyskania części wydatków na materiały budowlane, ponoszonych przez osoby budujące domy tzw. systemem gospodarczym, czyli we własnym zakresie. W obecnym stanie prawnym o zwrot można się ubiegać tylko do końca 2007 r. Chodzi o zwrot różnicy między stawkami 7 proc. i 22 proc. za materiały kupione od 1 maja 2004 r., na które po tej dacie podatek wzrósł z 7 do 22 proc. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Analitycy twierdzą, że co prawda wejście w życie ustawy nie oznacza automatycznie, że ceny mieszkań spadną, ale z pewnością z powodu tych rozwiązań nie wzrosną - czytamy na portalu.

06.09.2007. Źródło: Interia.pl

 

Sejm uchwalił 7 proc. VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam namiarów na projektanta odcinka gazowego od przyłacza do instalacji domowej.

Możecie polecić jakiś kontakt?

Sprawa jest prosta. Mam przyłącze i mam projekt instalacji w projekcie. Trzeba zrobić prosty projekt i mieć odpowiednie kwalifikacje do opieczętowania

 

Jeśli ktoś chce jakies namiary na Murarzy, Elektryka, Cieślę, Tynkarzy czy od biedy i dekarzy (trochę wolno pracują) - to pomoge kontaktami

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesters przykro mi, tematyka gazu jest mi daleka... Przynajmniej na co najmniej kilka lat.

 

Mam z kolei do Was pytanie - nasza ekipa (tak jesteśmy umówieni) buduje nam domek w stanie surowym, swoją pracę kończy na chudziaku. Osobno, wiadomo, ekipa od wod-kan, elektryka, tynki zew i wew itd.

Ale tak jakoś nie pomyślałam o posadzkach! Jak kształtuje się robocizna za tego typu pracę ? I może ktoś mógłby z Was mi kogoś polecić... 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesters przykro mi, tematyka gazu jest mi daleka... Przynajmniej na co najmniej kilka lat.

 

Mam z kolei do Was pytanie - nasza ekipa (tak jesteśmy umówieni) buduje nam domek w stanie surowym, swoją pracę kończy na chudziaku. Osobno, wiadomo, ekipa od wod-kan, elektryka, tynki zew i wew itd.

Ale tak jakoś nie pomyślałam o posadzkach! Jak kształtuje się robocizna za tego typu pracę ? I może ktoś mógłby z Was mi kogoś polecić... 8) :D

 

posadzki to najlepiej z miksokreta zacierane mechanicznie. na tym forum jest polecany pewien pan ale wiem że współpraca z nim jest ciężka. ja mam namiar na gościa który robił chyba MARCZYSŁAWOM 502-389-748 . na swojego zgubiłem gdzieś namiary.

co do ceny to koszt styropianu + cement + piasek + robocizna chyba około 12 zł za metr. może być drożej bo ja płaciłem rok temu 11 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posadzki to najlepiej z miksokreta zacierane mechanicznie. na tym forum jest polecany pewien pan ale wiem że współpraca z nim jest ciężka.

Oj tak przy tym Panu można nabawić się NERWICY :D

 

dori ale posadzki to najlepiej po tynkach :D

 

Napiszcie co z nim nie tak, bo jak znam zycie to pewnie i tak na Niego trafię.

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posadzki to najlepiej z miksokreta zacierane mechanicznie. na tym forum jest polecany pewien pan ale wiem że współpraca z nim jest ciężka.

Oj tak przy tym Panu można nabawić się NERWICY :D

 

dori ale posadzki to najlepiej po tynkach :D

 

Napiszcie co z nim nie tak, bo jak znam zycie to pewnie i tak na Niego trafię.

JesterS

 

po prostu pan ma zawsze swoje zdanie i jego raca jest najważniesza. podając przykład to jak on dostarcza piasek to jest ok a jak ty zamówisz piasek z tego samego miejsca to już on nie robi bo ten piasek jest be. poza tym naciąga na cenach dodatkowych materiałów które możesz kupić sam za połowę ceny - plastyfikator, dylatacja przy ścianach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...