Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Ja nie stwierdziłem, że będzie mnie opluwał lecz powiedziałem, że jeśli ma ochotę to niech to zrobi - jak nie dostrzegasz różnicy to rzeczywiście takie wypowiedzi partnera do Ciebie trafią tylko, że to Ty z nimi zostaniesz a nie partner.

 

Do innych niż do Kero,

jeśli kupię "kabel" i "usługe położenia kabla" to oczywiście odpowiada wykonawca za położenie kabla a hurtownia za kabel.

Jeśli jednak kupuję w jednej firmie projekt, dobór kabla, położenie i odbiór to przecież firma nie daje mi dwóch faktur: na kabel i na resztę. Co mnie obchodzi gdzie oni to kupili? Oni są gwarantem. Niech sobie kombinują.

 

JesterS

 

No to skoro do inych to pozwolę się dołączyć być może do niepotrzebnej dyskusji ale co tam. Wielokrotnie oponowałem z moimi przedmówcami (prawda Kero) więc i tym razem wtrące moje trzy grosze.

Rozumowanie JesterS'a jest jak najbardziej słuszne jednak moim zdaniem nie do wyegzekwowania w naszych warunkach. Kompleksowe rozwiązania o których piszesz są najlepsze ale kosztują takie pieniądze że siąść i za głowę się łapać. Ceny kosmiczne, częste oszustwa materiałowe i przekręty wykonawcze dyskwalifikują takie rozwiązanie bez umowy. Ta natomiast powoduje piramidalny wzrost ceny i dlatego wszyscy odnich uciekają jak tylko mogą. To z kolej powoduje oszustwa i jesteśmy w zaklętym kręgu. Oczywiście daleki jestem spiskowej teori dziejów jaką z całym szacunkiem wyznają co niektórzy uczestnicy forum ale kompleksowo i bez papierów kojarzy mi się z drogo i z wałami.

Wracając do spraw reklamacji i wyjaśniania usterek to musisz wiedzieć że kompleksowo wykonana usługa szczególnie dotycząca prac zanikowych najprawdopodobniej zostanie wykonana z materiałów nienajlepszych ale spełniających normy. Potem na 90% wykonawca pokaże glejt (normę) i finito dlatego też przed każdym zakupem lub instalacją trzeba czytać, dowiadywać się i porównywać jakość materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

i to taka "okrąglutka" :wink:

współczuje marchab... i nie wiem, czy Cię pocieszy fakt, że musiałam czekać po 3-4 tygodnie za moja ekipą (przerwy technologiczne ciągnęły się w nieskończoność), bo budowali jednocześnie 3 domy :roll: ... teraz z cieslą jest podobnie z tym, ze na raz robi 5 dachów.... czy to w ogóle możliwe ?????

...

Mam pytanie dotyczące alarmów?

Czy macie, zakładacie, jakie i w ogóle coś na ten temat.

Czytałam trochę o Satelu.

A śpieszy mi się okrutnie bo okna za jakieś 8-10 dni i kombinuję jak to zabezpieczyć :wink: Myślałam o jakiś wyjcach, bo mam czujnych sąsiadów :wink:

 

Nam alarm zakladal RADIO SYSTEM i podlaczylismy sie do ASEKURACJI. Tez wszystko bylo przyspieszone z racji okien. A wyjca tez mamy - bardzo glosnego, co potwierdzaja sasiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące alarmów?

Czy macie, zakładacie, jakie i w ogóle coś na ten temat.

Czytałam trochę o Satelu.

A śpieszy mi się okrutnie bo okna za jakieś 8-10 dni i kombinuję jak to zabezpieczyć :wink: Myślałam o jakiś wyjcach, bo mam czujnych sąsiadów :wink:

 

ja tez stawiam na satela. dobra firma i szeroki wybor

 

przyzwoity kompletny alarm to tysiac kilkaset zeta - moim zdaniem warto

 

do tego czujka dymu w koltowni czy kuchni i zwiekszasz za kolejnych kilka dych wlasne bezpieczenstwo a nie tylko swojego majatku

 

moj dobry kolega sie takim czyms zajmuje

 

proponuje zadzwonic na komorke, umowic sie, podjechac i porozmawiac

 

na poczatek chociaz sama syrena zewnetrzna - taka prewencja :)

 

Osoba: Marcin Przyjemski (imie nazwisko)

Funkcja: sprzedaż

Dział: alarmy obiektowe, kamery, monitoring, powiadomienia, instalacje i inne

Nazwa firmy: Proxima

Adres: ul. Olbrachta 4/6

87-100, Toruń

 

Numer telefonu: 66-11-896 (wiele wpisów oddzielamy przecinkami)

Numer FAX'u: 66-11-897 (wiele wpisów oddzielamy przecinkami)

Telefon komórk. 0-604 513-930

Adres e-mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące alarmów?

Czy macie, zakładacie, jakie i w ogóle coś na ten temat.

Czytałam trochę o Satelu.

 

Co sądzicie o bezprzewodowym alarmie? Czy jest jakaś możliwość "rozłożenia" takiego systemu przez kogoś w samochodzie za moim płotem?

W przypadku kabla, żeby się do niego dostać trzeba się włamać fizycznie, czyli wejść na działkę, dostać się do kabla - tutaj widać ewidentnie że było włamanie.

A obawiałbym się tego że w przypadku bezprzewodowości, ktokolwiek będzie próbował się dostać irozbroić mój alarm będzie mógł to robić tak dlugo aż mu się uda. A w przypadku wykrycia tekich działań sąd uzna że robił to w "celach edukacyjnych"

 

Ma ktoś taka wiedzę żeby ew potwierdzić lub rozwiać moje obawy?

Weszły dzisiaj majstry od tynków więc miałbym kilak godzin na uzupełnienie okablowania ;-) (niestety dla naszego elektryka - nocna zmiana na dzisiaj ;-))

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o bezprzewodowym alarmie?

 

alarm bezprzewodowy wiec w kazdej czujce masz baterie czy akumulatorek

 

jak dla mnie to bez sensu - nawet jesli jest taka techniczna mozliwozc i bezpieczenstwo systemu

 

jak mozesz to poloz sobie cienkie przewody - ja klade 4-zylowy telefoniczny bo mam za friko doslownie 1000m (tysiac)

 

syrena to kolo 100 zeta i juz jest prewencja

dobra czujka to z 50 zeta

itd

 

jak juz to przewodowo i bez niepotrzebnych kombinacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrulex, bardzo dzięki za profesjonalną odpowiedź :wink:

Normalnie zaraz dzwonię i się umawiam :wink:

...

a tak nie na temat - bo z tego podobno słynę :wink: -też mam córkę Julię 8)

 

odpowiedz nie jest profesjonalna gdyz nie znam sie na tym - pisze swoje zdanie i to co wiem

 

profesjonalny to jest marcin z ktrym razem pracowalem jakis czas przd jego przebranzowieniam. w tych alarmach siedzi z 4 lata - tak mniej wiecej - troche sie zna :D

 

mi doradza satela i cos podstawowego niedrogiego lecz oferujacego mozliwosc rozbudowy wedlug pozniejszych potrzeb (na. powiadomienie gsm i inne bajery)

 

jak zadzwonisz to powiedz ze masz namiar od Piotra z Wielkiej Nieszawki co syrene do alarmu pare dni temu kupowal - zna co najmniej 2 piotrow z WN wiec ta syrena dosc wazna :D

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Na naszej działce z dwumiesięcznym opóźnieniem nareszcie "zległa" więźba dachowa :D

Ale niestety nasz cieśla odpłynął w siną dal.....

W związku z tym będe wdzięczna za każdy namiar na cieślę i przy okazji dekarza, chociaż z dekarzami ponoć są mniejsze problemy.

Odetchnęliśmy z ulgą, bo juz myślałam, że nigdy ten moment nie nastąpi;)

Napiszcie też przy okazji, ile płacilicie cieśli i dekarzowi. .

 

 

Dzisiaj wpłaciłam zaliczke na drzwi- będzie Texas S2,

 

piotrulex- Montrana B17 też bardzo ok ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie też przy okazji, ile płacilicie cieśli i dekarzowi. .

 

 

Dzisiaj wpłaciłam zaliczke na drzwi- będzie Texas S2,

 

piotrulex- Montrana B17 też bardzo ok ;)

pozdrawiam

 

wiezba - 20 zeta

deski - 5 zeta

papa - 5 zeta

 

jak dojda drzwi to podziel sie koniecznie odczuciami gdyz powaznie drzwi z tej firmy biore pod rozwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow

Mam pytanko odnosnie zmiany kierownika budowy, jeszcze nie wiemy jak z obecnym nam to wszystko sie ulozy, czy jesli znalezlibysmy nastepnego od razu czy mozemy kontynuowac budowe bez przerw? Jakich formalnosci trzeba dokonac - jak to wyglada w praniu?

Dzieki za info

pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow

Mam pytanko odnosnie zmiany kierownika budowy, jeszcze nie wiemy jak z obecnym nam to wszystko sie ulozy, czy jesli znalezlibysmy nastepnego od razu czy mozemy kontynuowac budowe bez przerw? Jakich formalnosci trzeba dokonac - jak to wyglada w praniu?

Dzieki za info

pa

 

Kiedyś pisano o tym w wątku http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=28086&highlight=zmiana+kierownika

Możesz w każdej chwili zmienić kierownika budowy na podstawie art. 44.1 prawa budowlanego.

Dokumenty wymagane do pisma o zmianie kierownika budowy to:

oświadczenie kierownika budowy(nowego) o podjęciu obowiązków, kopia uprawnień budowlanych, kopia wpisu do izby inżynierów (aktualna).

Zmiana taka nabiera mocy z chwilą złożenia w/w pisma w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego (właściwym do miejsca budowy) oraz dokonaniu odpowiednich wpisów do dziennika budowy tj. poprzedni kierownik wpisuje, że "przekazuje obowiązki", a nowy wpisuje, że "przejmuje obowiązki" i to tyle.

 

Pozdrawiam

 

Mam nadzieję że przez trzy lata nic się nie zmieniło .

Przy zmianie kierownika trzeba się także liczyć z możliwością kontroli PINB na budowie .

 

Coś o zmianie kierownika jest także w tych wątkach :

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=22605&highlight=zmiana+kierownika

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=16126&highlight=zmiana+kierownika

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=26420&highlight=zmiana+kierownika

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sama szukam kafelkarza - widziałam Twojego posta... chyba sama spróbuje położyć kafelki 8)

a co do listew styropianowych, ja dawno temu kupowałam chyba w KOMFORCIE, a teraz to nie wiem.

Ale jest producent takowych w Toruniu, może sie dowiesz co i jak

http://www.prostyr.com.pl/index.php?jezyk=1&strona=58

ooo... a tego producenta chyba maja w CASTORAMIE

http://www.hartline.com.pl/listwy_i_profile_dekoracyjne.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc i już tłumaczę co się stało. Jakiś czas temu na budowie z ostatniego kawałka styropianu jakim ocieplałem fundamenty (Hydrotex) zrobiłem synowi łódkę. Młody cieszył sie jak szalony ale wymyślił sobie że łódka mogła by być wydrążona aby ludziki nie spadały i właśnie wczoraj mu tę łódkę wybrążyłem.

Maciej skakał ze szczęścia już planował wodowanie w brodziku tyle że przy wsiadaniu do auta stała się katastrofa. Maciej się potknął i łodka trach pękła i nie była wodowania tylko wielki :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Obiecałem że załatwie mu nowy kawałek styro i zrobimy jeszcze raz więc PROSZĘ poratujcie mnie. Macieja łódka miała około 55 cm długości na jakieś 15cm. szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...