Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Skąd brać piach do zasypania fundamentów i ile to kosztuje? Mam ofertę po 190 pln za wywrotkę (15 ton) i nie mam żadnego odniesienia. Drogo to czy tanio?

Najlepiej jak znajdziesz kogoś kto się chce pozbyć piachu z pełnego wykopu... w momencie gdy będzie robił ten wykop :p Wtedy zapłacisz jedynie za transport. U mnie to było 1500 PLN za 10 wywrotek. Wieźli ten piach na odległość 3 km.

A swoją drogą słyszałem że można jeszcze taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Jesters. Panowie z którymi wstępnie rozmawiałam mają jednoosobowe firmy. Raz nazywaja siebie projektantami raz architektami, sama się zakręciłam. Jeden z nich współpracuje z inzynierami od instalacji elektr. i co. "Rysunki instalacji" mam wliczone w cenę adaptacji projektu. Powiedzmy , że "projektantów " juz mam ( musze się na któregoś zdecydować ). Za to szukam ekipy budowlanej - niekoniecznie firmy( chociaż może firma ??? ). I w związku z tym moja prośba do forumowiczów : czy znacie kogoś godnego polecenia do budowy mojego domku. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy znacie kogoś godnego polecenia do budowy mojego domku. :D

Też bym chciał taki namiar... :roll:

Ale ciiicho- chyba udało mi się znaleźć potencjalnych wykonawców co dokończą mój domek.

A jeżeli chodzi o firmy budowlane to też warto się chyba podpytać i zabezpieczyć się SOLIDNĄ umową tak aby nie zostawili Cie na pastwę losu.. no ale to są już chyba całkiem inne koszty niż budowanie metodą gospodarczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz poważniej :D

wiecie co jednak brać materiał i instalatora z hurtowni na fv 7% to też nie tak cudownie,

instalator rozwiedzie się z hurtownią a coś się dzieje w instalacji i jak zwykle spychologia :(

ale i z tym sobie jakoś można poradzić, uważajcie na tego typu kombinacje

 

a jakie tu mogą być kombinacje?

 

wiem partner, że jesteś instalatorem, ale ja myślałam, że może lepiej zapłacić w hurtowni 22% Vat i czekać na zwrot z US, albo materiały niech na siebie bierze instalator, to będzie odpowiadał za materiały i robociznę, bo tak sie balagan zrobił za materiały odpowiada hurtownia, za robociznę instalator i pójdzie jakaś część i jest mały problem, bo nie każdy rozwód jest w zgodzie :D

 

jeżeli dostajesz fakturę od instalatora z materiałem ( 7%) to on powinien odpowiadać przed tobą za wszystkie wady materiału lub uszkodzone części a przed nim hurtownia. ty nie musisz wiedzieć gdzie on to wszystko kupował - może być tak że zakupy robił w kilku miejscach gdyż coś innego jest tańsze gdzie indziej a wtedy przecież nie ty powinnaś biegać i reklamować towar. jeżeli to inwestor kupuje materiał a wykonawca tylko go używa to już jest co innego - wtedy sama załatwiasz sprawy reklamacji.

 

dokładnie się z Tobą zgadzam, z tym że ja mam fv 7% z hurtowni, ale idzie ciut pod góreczkę, ale generalnie ok

pozdrawiam wszystkich z bydg-toruńskiej

 

PS a Kero radzę ignorować, bo z obserwacji jest zawsze prowodyrem ostrej wymiany zdań :(, która niczemu nie służy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz poważniej :D

wiecie co jednak brać materiał i instalatora z hurtowni na fv 7% to też nie tak cudownie,

instalator rozwiedzie się z hurtownią a coś się dzieje w instalacji i jak zwykle spychologia :(

ale i z tym sobie jakoś można poradzić, uważajcie na tego typu kombinacje

 

a jakie tu mogą być kombinacje?

 

wiem partner, że jesteś instalatorem, ale ja myślałam, że może lepiej zapłacić w hurtowni 22% Vat i czekać na zwrot z US, albo materiały niech na siebie bierze instalator, to będzie odpowiadał za materiały i robociznę, bo tak sie balagan zrobił za materiały odpowiada hurtownia, za robociznę instalator i pójdzie jakaś część i jest mały problem, bo nie każdy rozwód jest w zgodzie :D

 

jeżeli dostajesz fakturę od instalatora z materiałem ( 7%) to on powinien odpowiadać przed tobą za wszystkie wady materiału lub uszkodzone części a przed nim hurtownia. ty nie musisz wiedzieć gdzie on to wszystko kupował - może być tak że zakupy robił w kilku miejscach gdyż coś innego jest tańsze gdzie indziej a wtedy przecież nie ty powinnaś biegać i reklamować towar. jeżeli to inwestor kupuje materiał a wykonawca tylko go używa to już jest co innego - wtedy sama załatwiasz sprawy reklamacji.

 

dokładnie się z Tobą zgadzam, z tym że ja mam fv 7% z hurtowni, ale idzie ciut pod góreczkę, ale generalnie ok

pozdrawiam wszystkich z bydg-toruńskiej

 

PS a Kero radzę ignorować, bo z obserwacji jest zawsze prowodyrem ostrej wymiany zdań :(, która niczemu nie służy

 

 

ja również się zgadzam z tobą i życzę pozytywnego rozstrzygnięcia sprawy w hurtowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Można się przyłączyć? Mieszkam w Pakości i tam też planujemy z żoną budowę domu parterowego. Co prawda jest to grupa bydgosko - toruńska, ale zawsze to przecież kujawsko - pomorskie. Co do budowy to jestem na etapie załatwiania pozwolenia na budowę, a na działce powoli coś zaczyna się dziać np. ogrodzenie, garaż blaszak, etc. Aha, jeszcze jedno, chyba najważniejsze, mianowicie walczę z zielskiem na tych moich 851 metrach. Nawet nie spodziewałem się, że na własnym kawałku ziemi może przynieść to tyle frajdy.

Pozdrawiam i miłej współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach i jeszcze chciałam zapytać - gdzie można kupić gotowe nadproża? Chodzi nie o ściany nośne - tutaj mamy wylane, ale o nadproża zwykłe nad drzwiamy przy ścianach działowych.

Widziałam u Marcina, że wykorzystał pozostałe mu belki terriva. Dobry pomysł. Z tym, że jakby kupić te belki a kupić nadproża to nie wiem co korzystniej wyjdzie cenowo. Szukam taniego rozwiązania.

Pa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach i jeszcze chciałam zapytać - gdzie można kupić gotowe nadproża? Chodzi nie o ściany nośne - tutaj mamy wylane, ale o nadproża zwykłe nad drzwiamy przy ścianach działowych.

Widziałam u Marcina, że wykorzystał pozostałe mu belki terriva. Dobry pomysł. Z tym, że jakby kupić te belki a kupić nadproża to nie wiem co korzystniej wyjdzie cenowo. Szukam taniego rozwiązania.

Pa!

 

A czy sama futryna stalowa od drzwi nie wystarczy na ściane działową myślę że tak ale zobaczymy może jeszcze ktoś się wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marchab w przyszłym tygodniu , (mam nadzieję) spotykam się z potencjalnymi wykonawcami, zobaczę co i jak, pogadam sobie. Jak wiadomo cięzko jest o fachowców a ci mają jeszcze terminy na początek 2008. Pozdrawiam :D . Mam jednak cały czas tę samą prośbę jeżeli znacie jakiś wykonawców ( budowlańców ) poprosze o namiary :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech.... po serii wpadek z bezadziejnymi ekipami muszę pochwalić:

-ludzi od ogrzewania podłogowego i przyłaczy kanalizacyjnych

-magików od tynków (naprawili wszystko, co pokrzywili ci bandyci, murarze!)

-elektryka:)

-płytkarza-mam płytki w pomieszczeniu gospodarczym połozone na tip-top! i jeszcze sympatyczny:)

to chyba nieźle.......

 

A teraz z innej bajki-czy ktos kupował płytki w Wemie? bo normalnie szlag mnie trafia: za każdym razem jak mi sie cos podoba to albo nie ma podłogi ("bedzie za miesiąc"), albo dekorów ("może będą, może nie bo trwają rozmowy z producentem, który sie nie wyrabia"!) No do licha cięzkiego-to czym oni tam handlują...czy tylko ja mam takiego pecha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak oto bawi się Murowaniec... tutaj tylko jedna fotka reszta na priva dla osób zainteresowanych...., mam nadzieje ze nikt z bawiacych sie tutaj nie ma sprzeciwu, ale mimo wszystko prawa autorskie do zdjeć należą do mnie więc jakiekolwiek rozpowszechnianie i kopiowanie wstawionego tutaj zdjecia surowo zabronione, grozi karą....

imprezowiczów i innych pozdrawiam

http://best.kafe.w.interia.pl/zdjecia/impreza.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak oto bawi się Murowaniec... tutaj tylko jedna fotka reszta na priva dla osób zainteresowanych...., mam nadzieje ze nikt z bawiacych sie tutaj nie ma sprzeciwu, ale mimo wszystko prawa autorskie do zdjeć należą do mnie więc jakiekolwiek rozpowszechnianie i kopiowanie wstawionego tutaj zdjecia surowo zabronione, grozi karą....

imprezowiczów i innych pozdrawiam

http://best.kafe.w.interia.pl/zdjecia/impreza.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A teraz z innej bajki-czy ktos kupował płytki w Wemie? bo normalnie szlag mnie trafia: za każdym razem jak mi sie cos podoba to albo nie ma podłogi ("bedzie za miesiąc"), albo dekorów ("może będą, może nie bo trwają rozmowy z producentem, który sie nie wyrabia"!) No do licha cięzkiego-to czym oni tam handlują...czy tylko ja mam takiego pecha?

 

przerabialiśmy WEME :o :roll: straszne ceny i wypacykowane lalunie... wszystko co chcieliśmy kupiliśmy na Jana Pawła facet sprowadził wszystko w tydzień i dla przykładu gres 14 pln taniej na metrze niż w WEMIE

 

kontakt moja żona

pozdrawiam facio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...