Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To może zrezygnuj z tego salonu :D

Zobacz w: Cermag ul. Łęczycka

Bud-land ul. Gajowa 43

na ul. Przemysłowej AGAT, KAFRA

na ul. Fordońskiej

Jampol na ul. Inowrocławskiej

 

Ja chodziłam po tych sklepach. Najtaniej było na Jana Pawła. Ale to zależy czego szukacie.

 

Agus, no własnie ja oszalałam na punkcie takiego gresu w kolorze kogel-mogel:) i tylko w WEMIE.... te dekory robi BUMAR dla nich ale się ostatnio nie wywiązuje. Po prostu w parszywej WEMIE płytke kupię a dekory zupełnie inne może uda mi sie dobrac i przyciąć...pojedziemy na Jana Pawła:) bo podobaja sie nam dekory od innych płytek ale potwornie drogie w Cermagu:)

 

Dzięki bardzo za info:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

 

ktos kiedyś pisał w tym wątku o rekuperatorach!staję przed koniecznością wyboru. możecie podać namiary na jakąś solidną firmę, którą mozecie polecic sprzedającą i montującą rekuperatory :D

 

My znaleźliśmy inne rozwiązanie-kupiliśmy system u dystrybutora który nie zajmuje sie montażem-i po konsultacjach z przemiłym właścicielem mąż sam założył. facet, który miał nam to tylko załozyć chciał 3tys, inny aż 3.400! A my zainwestowaliśmy w udar i w cztery dni reku zostalo zainstalowane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że głównie cały czas narzekam na to że mi murarze uciekali to dla odmiany chcę się pochwalić że obecna ekipa sprawuje się znakomicie. Jak tak dalej pójdzie to w przyszłym tygodniu zakończą się u mnie prace murarskie!!!

W międzyczasie zaś (od jutra) zaczynam impregnować więźbę. Zakupiłem preparat Fobos 4M.

Mieliście może z nim do czynienia? Planuję "przemalować" nim więźbę 2 razy. W instrukcji jest powiedziane że trzeba to zrobić 6 razy :o Strasznie dużo jak na mój gust...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My znaleźliśmy inne rozwiązanie-kupiliśmy system u dystrybutora który nie zajmuje sie montażem-i po konsultacjach z przemiłym właścicielem mąż sam założył. facet, który miał nam to tylko załozyć chciał 3tys, inny aż 3.400! A my zainwestowaliśmy w udar i w cztery dni reku zostalo zainstalowane:)

Mieliście możę do tego jakiś projekt? Z tego co czytałem jest to dość ważne żeby nie porozprowadzać przewodów ot tak sobie...

Też się zastanawiam nad rekuperatorem, ale wstępna wycena z rekuperatory.pl konkretnie mnie ostudziła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

PS Odnośnie Kero - nie wiem czy to pisze stary ( sklep na Osowej ) czy młody ale stary Kero ma takie strasznie grube okulary i pewnie myśl logiczna przez nie się nie przebiła tylko głupota i grubiaństwo.Jednym słowem coś w tej kradzieży jego materiałów było....sprawiedliwość?

 

To przez te okulary dostrzegłem w tobie wyłudzacza i nie dostałeś towaru na krechę. Stąd ten prymitywny wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

ktos kiedyś pisał w tym wątku o rekuperatorach!staję przed koniecznością wyboru. możecie podać namiary na jakąś solidną firmę, którą mozecie polecic sprzedającą i montującą rekuperatory :D

 

My znaleźliśmy inne rozwiązanie-kupiliśmy system u dystrybutora który nie zajmuje sie montażem-i po konsultacjach z przemiłym właścicielem mąż sam założył. facet, który miał nam to tylko załozyć chciał 3tys, inny aż 3.400! A my zainwestowaliśmy w udar i w cztery dni reku zostalo zainstalowane:)

 

odezwę się na priva :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy.

 

pierwsza

Dom parterowy (160m2 powierzchni)

No i niestety aż 4 kominy.

Jako że koszty z każdym kolejnym etapem mnie coraz bardziej przerażają - zacząłem kombinować.

Pogadałem z kierownik - i przystała na pewną zmianę - chciałbym poznać Wasze zdanie.

Kominy

1. w salonie z kominkiem (konieczny)

2. garaż, kotłownia, pralnia - konieczny

3. kuchnia (może byc otwarta, połączona z salonem)

4. łazienka bez okna.

Kierwnik - w ramach oszczędności zaproponował kominy 3 i 4 zamienić na dachówki wentylacyjne.

Co o tym myslicie?

 

Druga sprawa.

Podajcie prosze powierzchnię stropu i ilość betonu który był Wam potrzebny do zalania terivy.

W projekcie cisza na ten temat - a chciałbym psychicznie się nastawić na wydatek. :x

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie

Szczególne pozdrowienia dla sąsiadów z Kobylarni :wink:

Nasza budowa stoi, od czerwca nic się nie dzieje.

 

Pozdrawiamy serdecznie!!

U nas budowa ciągle jest w sferze marzeń. Nasz wniosek o pozwolenie na budowę do ponad miesiąca leży w Starostwie. Niedawno okazało się, że mamy zmienić jeden kwit wydany przez Gminę. Jak trzeba, zmienimy. Na szczęście w Gminie NWW pracują naprawdę bardzo sympatyczni ludzie, więc dogadać się z nimi i cokolwiek załatwić, to naprawdę żaden problem. Za to w poniedziełek (najprawdopodobniej) będziemy mieć akceptację projektu przyłącza elektrycznego i ruszamy z nim do Enei Inowrocław. Ciekawe, ile będziemy czekać na podłączenie prądu, ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My znaleźliśmy inne rozwiązanie-kupiliśmy system u dystrybutora który nie zajmuje sie montażem-i po konsultacjach z przemiłym właścicielem mąż sam założył. facet, który miał nam to tylko załozyć chciał 3tys, inny aż 3.400! A my zainwestowaliśmy w udar i w cztery dni reku zostalo zainstalowane:)

Mieliście możę do tego jakiś projekt? Z tego co czytałem jest to dość ważne żeby nie porozprowadzać przewodów ot tak sobie...

Też się zastanawiam nad rekuperatorem, ale wstępna wycena z rekuperatory.pl konkretnie mnie ostudziła...

 

Ja jakis czas temu pisalam o rekuperatorach. Poczatkowo mial byc z rekuperatory.pl, ale cena powalala i opinie wyrazane przez przedstawiciela na wojewodztwo kujawsko-pomorskie rowniez - brak konkretow, wycena co rozmowa to inna - oczywiscie wyzsza :wink: i zero checi do rozmow o rabatach. Wiec zdecydowalismy sie na firme EKOWAT z Bydgoszczy - na poczatku pazdziernika zakladaja nam przewody. Za rekuperator z pelna automatyka zaplacimy tyle co za najprostrzy system z rekuperatory.pl.

 

Jesli ktos ma jakies pytania - prosze pytac. Aha, to rekuperator BARTOSZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie prosze powierzchnię stropu i ilość betonu który był Wam potrzebny.

W projekcie cisza na ten temat - a chciałbym psychicznie się nastawić na wydatek. :x

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

W momencie gdy zdecydujecie się na konkretnego producenta stropu, to radzę zerknąć w jego specyfikację. Tam musi być napisane jaka ilość przypada na 1 m2.

Do tego należy doliczyć beton potrzebny do wylania wieńca.

 

U mnie np. powierzchnia stropu to ok. 100 m2. Ze specyfikacji wychodziło:

100*0,0867 = 8,67 m3

Dodatkowo założyłem że warto te 20% dać więcej i wyszło:

10,4 m3, zaokrągliłem do 11 m3 ;-)

Na wieńce przeznaczyłem 6 m3 + 1m3 zapasu = 7 m3

Razem: 18 m3

 

Po wylaniu okazało się że troszeczkę przesadziłem- zostało ok 1m3 + to co w pompie... Jednak lepiej chyba "troszkę" przesadzić niż później zamawiać 1 m3... Tak mi się przynajmniej wydaje :oops:

Aha- warto sobie przygotować coś do wylania... tak na wszelki wypadek jakby miało troszkę tego betonu jednak zostać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

W momencie gdy zdecydujecie się na konkretnego producenta stropu, to radzę zerknąć w jego specyfikację. Tam musi być ...

 

Dzięki. Myślałem, że każda teriva jest identyczna.

Przy kolejnej budowie domu bede mądrzejszy :wink:

Ale dzięki Twoim wskazówkom jakiś pogląd już mam.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Dzięki. Myślałem, że każda teriva jest identyczna.

Przy kolejnej budowie domu bede mądrzejszy :wink:

Ale dzięki Twoim wskazówkom jakiś pogląd już mam.

Pozdro

Piszę tu o stropie gęstożebrowym, a jego rodzai (rodzajów?) jest wiele:

Link

Ja np. wziąłem strop z Baumatu- i on właśnie ma ciut inne parametry niż ogólnie znana "teriva".

A poza tym nawet jak producent mówi że produkuje Terivę to i tak można zauważyć pewne różnice.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My znaleźliśmy inne rozwiązanie-kupiliśmy system u dystrybutora który nie zajmuje sie montażem-i po konsultacjach z przemiłym właścicielem mąż sam założył. facet, który miał nam to tylko załozyć chciał 3tys, inny aż 3.400! A my zainwestowaliśmy w udar i w cztery dni reku zostalo zainstalowane:)

Mieliście możę do tego jakiś projekt? Z tego co czytałem jest to dość ważne żeby nie porozprowadzać przewodów ot tak sobie...

Też się zastanawiam nad rekuperatorem, ale wstępna wycena z rekuperatory.pl konkretnie mnie ostudziła...

 

Tak, projekt trzeba było opracować -pomogli nam w tym fachowcy oczywiście:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Ravrasa

serdeczne dzięki za namiary na ciśli, naprawdę, wprawdzie nie maja teraz wolnego terminu, ale może coś sie wykluje z tego jeszcze....

Ja mam namiary na dobrych instalatorów, u nas dopiero zaczeli, zrobili przyłącze wody i powyprowadzali kanalizę, ale poleca ich kilka osób z rodziny, więc jesteśmy raczej spokojni,

no i firma TB Invest z Bydgoszczy, naprawde słowni i uczciwi, w najgorszym okresie załatwiali nam dostawy materiałów budowlanych, a także więźbę dachową- po tym poślizgu z tartakiem na Ujejskiego- jadna z naprawdę niewielu uczciwych firm....

TB Invest - B-szcz Nakielska 243 A tel. 052/348 84 30

instalatorzy: wysyłam na priva

do Jestersa

 

Jesters , nasz "wspólny znajomy" zafundował sobie stronke internetową, zajrzyj: http://www.centrumogrodow.pl

prezentuje się nieźle

ciekawe kiedy odda nam reszte kasy, bo gwoli ścisłości muszę powiedzieć, że wczoraj " odpalił" nam 3000, zostało jeszcze 3500....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eli 2- z tymi kominkami to uważaj, muszą być wstawione w odpowiednich miejscach. U moich rodziców jest taki kominek wentylacyjny bezpośrednio nad ubikacją i zimą wszyscy omijają to pomieszczenie bo strasznie zimno. Jak tam budowa. U mnie w piątek znana ekipa robiła elewację i jestem w szoku: wszystko prawie idealnie, był nawet pan "sprzątający"- tzn czyścił kostkę jeśli coś pobrudzili tynkiem mineralnym. Jeszcze tylko muszą pomalować i koniec. pamietaj o sprawdzaniu kątów w ścianach :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...