Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

o pierwsze gratulacje dla nowego członka forum ;-)

 

A po drugie:

Czy niektórzy z Was mają doświadczenie w sprawie doboru metody ogrzewania? Ja akurat mam dostęp do gazu ziemnego więc myśle o kotle jednofunkcyjnym za zasaobnikiem jakieś 150 litrów.

Tutaj znalazłem bardzo ciekawe zestawienie kosztów wyprodukowania 1 kWha

 

"- pompa ciepła, w moim wypadku 6gr

- węgiel 8-9gr

- olej opałowy 21-23gr

- kominek 11-17gr

- gaz ziemny 11gr

- gaz płynny 31gr

Do tego zestawienia dodałbym prąd od 18gr, przy ogrzewaniu akumulacyjnym w II taryfie do 37gr jednotaryfowy"

Całośc jest tutaj: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=40337

 

Jak dla mnie odpada pompa ciepła - nie mam 40 tysiaków, węgiel odpada bo mam nakaz ogrzewania gazem (nie licząc kominka pewnie).

JesterS

 

ps. facet który miał za zadanie dobrać dla mnie kocioł po pierwsze zapytał nie o kase jaką mam, nie o pwoierchnię jaką mam do pogrzania ale o ilość kobiet w rodzinie (zapytał wprost: "Ile bab?")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kiedyś pisałem że mam kłopoty z dekarzami. Otóż panowie dokończyli cały dach, fakt że sporo po terminie ale jednak zskończyli. Czyli przeważyla opcja żeby na nich poczekać i nie wkurzac się

 

Uprzedzając pytania - kontakt do nich moge dać ale niestety nie ma szans na ten rok. Mają terminy na przysżły rok

Jakby ktoś chciał na murarzy, tynkarzy czy elektryka to bardzo proszę - służę adresami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. facet który miał za zadanie dobrać dla mnie kocioł po pierwsze zapytał nie o kase jaką mam, nie o powierzchnię jaką mam do pogrzania ale o ilość kobiet w rodzinie (zapytał wprost: "Ile bab?")

Co ma piernik do wiatraka??? :o :o :o :o :o :o

Ano widać ma! ;-))

I dzisiaj miałem to samo jak pytałem o kociol u innego. Okazuje się że przy 3 "babach" w rodzinie koszt ogrzewanej wody jest większy w niż koszt ogrzewania koloryferów. Oczywiście ja się bardzio ciesze że mam same "baby" w rodzince ;-)

 

JesterS

Partner, masz rację to stare dane - dlatego dałem link do źródła. Ale nie sądzę żeby dla kogoś było ważne ile dokładnie jest dzisiaj. Myślę że wszystko posżło do gowy i mniej więcej proporcje są zachowane - ale chętnie dowiem sie ile dzisiaj wycodzą te kwoty. Oczywiście ogólnie bo jak znam życie to na wszystko będzie miało wpływ ocieplenie, ilość metrów do ogrzania ilość okien i kierunek wiatru.

Jakie macie doświadczenia w sprawie kosztow ogrzewania? Napewno się doktoryzowaliście w temacie zanim wybraliście dane rozwiązanie, prosze o opinie

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie forumowicze. wiem że to forum budowlane ale muszę to wszystkim oświadczyć: za 7,5 miesiąca w naszym domku będzie o jednego człowieczka więcej. :D :D :D

pozdrawiam wszystkich budujących.

partner gratuluję i trzymam kciuki! :D :D :D

 

również gratulujemy, a forum jest budowlane, ale można pisać o wszystkim, a zwlaszcza dzielić się tak dobrymi nowinami :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie forumowicze. wiem że to forum budowlane ale muszę to wszystkim oświadczyć: za 7,5 miesiąca w naszym domku będzie o jednego człowieczka więcej. :D :D :D

pozdrawiam wszystkich budujących.

 

Witam!!! Moje gratulacje!!! Super!!! Sama radość jak taki mały szkrab będzie śmigał po podwórku przed Waszym domem!!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani

 

 

jeśli nikt nie ma namiarów na dobrego ( i nie bardzo drogiego) cieślę, to chociaż napiszcie ile płaciliście pls, (oczywiście Ci, którzy to mja za sobą )

i za dekarza, jeśli można.

My usłyszeliśmy cene 35 zł/m2, wydaje się nam trochę drogo, ale jak sie szuka cieśli o tej porze, to tak pewnie jest..... :cry:

 

mkkafee- a jak tam operacja malucha?

 

pozdrawiam

dzieki, operacja sie udala, jestesmy "juz" (po 2 tyg ) w domu

 

zaden ochotnik do plytek na kominie sie nie znalazl - wiec moj maz klei je sam. A ekipa zniknela i chyba sie juz nie pojawi - choc miala u nas jeszcze kase :roll:

 

partner - gratulacje dla Ciebie i zony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi kominkami to uważaj,....

Cenna uwaga. Szukałem właśnie kogoś kto ma coś takiego i używa. No bo ten co się zdecydował a jeszcze nie przetestował - to wie tyle co ja - czyli niewiele. :D

 

Przejeżdżałem kilka razy niedaleko Twojej posesji - okna zasłonięte czarną folią. - Ale nie było Was.

Ciesze się ze jesteś zadowolona.

 

U mnie ściany nośne stoją - czekam na zamówiony strop. Oj - czas goni - zima zbliża się wielkimi korokami.

Jak zauważyłaś szukam na gwałt oszczędności. No i padło na kominy - ba mam w projekcie ich aż 4. No i nasuneły sie pytania.

1. może kominki w dachówce

2. może cegła zwykła i okleić płytkami klinkierowymi

3. a może bez kominów i zrobic rekuperację.

Jednym słowem "BUDOWA" - kupę przemyśleń i decyzji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu było ogłoszenie o sprzedaży tego domku. Już nieaktualne (inwestorzy doszli do wewnętrznego porozumienia). Zostawiam jednak zdjęcia. Chcę się trochę pochwalić.

 

http://img205.imageshack.us/img205/7025/p8210307fj0.th.jpg[/img]

http://img264.imageshack.us/img264/583/p6250191ap7.th.jpg

http://img440.imageshack.us/img440/5538/p6250189as1.th.jpg

http://img120.imageshack.us/img120/2191/zdjcie006r2xo8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O rany - jaki superancki kominet - taki właśnie chcę!!! Cemik1 poprosze o instrukcje i szczegóły dot. tego kominka. Bardzo proszę!

Co do domu - przekażę znajomym - szukają czegoś takiego :)

 

A jak już mówimy o ogłoszeniach drobnych - to może ktoś szuka mieszkania dwupokojowego??? (oczywiście Wasi znajomi bo Wy to piękne domy budujecie :) ) Info na priv :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlepek ja mam barak ale nie dam :p Żarty żartami - u nas jeszcze trochę będzie nam on potrzebny, niestety. Wolałabym napisać, że już się wprowadzamy i nie potrzebujemy go :p

Może warto wybrać się na spacer i popytać w oklolicy budujących, których budowa jest na finiszu - nie wszyscy przecież są na forum muratora :wink: a może ktoś ucieszy się jak zapytasz czy posprzątać teren :wink: :lol:

My mamy barak z anonsów. A im dalej tym drożej przewóz kosztuje. Można też, niektórzy tak zrobili, postawić garaż-blaszak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...