Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to teraz podumowanie do Kero:

 

Czy przy II funkcyjnym z wbudowanym zasobnikiem może mnie czekać zimny prysznic jeśli biorę ten prysznic jako jedyny w domu? Zasobnik ma 54l

Mam nadzieję że nie, ponieważ woda do tego małego zasobnika wpada już ciepła. Nie jest ogrzewana przez wężownicę ale przez ogrzewacz przepływowy - tak ja rozumiem budowę tego kotła - chcę bo kupić ale może ktoś ma inne argumenty?

 

I drurie pytanie wynikające z pierwszej części:

Czy brałbyś pod uwage piec dwufunkcyjny z zasobnikiem wbudowanym pod uwagę?

Zależy mi przede wszystkim na tym żeby odkręcić kran minimalnie i mieć ciepłą wodę przy minimalnym strumieniu np do umycie szklanki po herbacie. Przy 2-funkcyjnym bez zasobnika musze otworzyć kran na całą pydę że piec sie uruchomił

Jednofunkcyjnego z zasobnikiem nie biorę pod uwagę bo kosztuje majątek.

Zapotrzebowanie na piec to 24kW, dużo podłogówki i oddzielnie kaloryferów.

 

Co wogóle sądzicie o tej całej automatyce do sieci C.O.??

Czy te wszystkie siłowniki, sprzęgła hydrauliczne są potrzebne?

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o okna ze zintegrowanymi roletami to najlepiej wybrać się na małą rozmowę do firmy z oknami.

My tego nie zrobiliśmy (przy drugim domu będę pamiętać na pewno :D ) i murarz wszędzie nam zrobił otwory okienne o 20 cm wyższe. I co się okazało, że w M&S rolety w oknach potrzebują tylko 16 cm więcej a tarasowe 20 cm więcej. I musieliśmy dosztukowywać BK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o okna ze zintegrowanymi roletami to najlepiej wybrać się na małą rozmowę do firmy z oknami.

My tego nie zrobiliśmy (przy drugim domu będę pamiętać na pewno :D ) i murarz wszędzie nam zrobił otwory okienne o 20 cm wyższe. I co się okazało, że w M&S rolety w oknach potrzebują tylko 16 cm więcej a tarasowe 20 cm więcej. I musieliśmy dosztukowywać BK.

A nie lepiej wziąść większe okna zamiast sztukować z BK?

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się.

Pierwsza dewastacja u mnie na budowie.

Przedwczoraj ktoś zrujnował mi ściankę. (Całe szczęście nie dużą)

Albo próba kradzieży betonu komórkowego z wnętrza (np zahaczył HDSem) albo zwykły wandalizm.

Tragedia - humor mnie opuścił i to chyba na długo

:cry:

 

nie zapeszac lecz mi nawet 1 gwozdz nie zginal :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

"Czy przy II funkcyjnym z wbudowanym zasobnikiem może mnie czekać zimny prysznic jeśli biorę ten prysznic jako jedyny w domu? Zasobnik ma 54l "

 

Nie, nie będzie to zimny prysznic nawet jeśli będzie trwał pół godziny.

Woda w takim piecu ogrzewana jest poprzez bardzo wydajny wymiennik ciepła.

Niemniej jeśli używamy ciepłej wody to piec przełącza się (w czasie kiedy ogrzewany jednocześnie dom) na ogrzewanie tejże właśnie wody. Nie jest to jednak dla nas zauważalne tak jak to jest w przypadku pieca dwu funkcyjnego bez zasobnika. Tutaj uzyskanie ciepłej wody od razu jest niemożliwe jak i utrzymanie stałej temperatury pobieranej właśnie wody mało prawdopodobne. Gdy jakiś inny użytkownik uruchomi w tym samym czasie drugi punkt poboru to można jedynie dostać apopleksji i po niedokończonej kąpieli iść do kotłowni i kopnąć w kocioł.

 

"Czy brałbyś pod uwage piec dwufunkcyjny z zasobnikiem wbudowanym pod uwagę? "

 

Jeśli już dwu funkcyjny to wyłącznie z zasobnikiem ale...

Ale ja u siebie mam dwu funkcyjny jednak nie wykorzystuję drugiej funkcji zupełnie. Po prostu wcale nie podłączyłem (sory - awaryjnie mam podłączone jednak układ wyłączony). Ciepłą wodę ogrzewam elektrycznie latem a zimą jeśli piec działa ogrzewana jest także przez piec c.o.

Obawiam się, że może to nie być zrozumiałe dla czytających bo raz piszę, że nie korzystam z drugiej funkcji a zaraz potem, że jednak ogrzewam wodę tym samym piecem.

Tak jest w istocie. Ogrzewam wodę zimą tym samym kotłem dwu funkcyjnym ale układ zbudowałem tak, że korzystam wyłącznie z jednej funkcji - funkcja centralnego ogrzewania. Po prostu woda podgrzewana jest w bojlerze tym samym układem co centralne ogrzewanie.

Podłączenie drugiej funkcji wykonałem awaryjnie w chwili kiedy "wysiadł" mi stary bojler a nowy jaki chciałem nabyć był trudno dostępny od ręki..

Jeśli już ktoś używa bojlera to polecam zdecydowanie dwu płaszczowy.

 

Po co zatem kupiłem dwu funkcyjny piec skoro korzystam z jednej funkcji? - to zwyczajna ekonomia za ten piec dałem 1 600PLN.

Można powiedzieć i to będzie prawda, że piec ten nie jest z najwyższej półki. Niestety jest też tak, że piece z tych górnych półek po kilka i kilkanaście tysięcy wcale nie są wieczne a ich żywot w mojej ocenie (także oszczędność w spalaniu gazu) nie zasługują na moje uznanie. Wolę zdecydowanie za 5-8 lat kupić kolejny NOWY z nowinkami technicznymi ale tani piec. Każdy może uważać inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

To pytanie pozostanie bez odpowiedzi z mojej strony gdyż nie ma na nie prostej odpowiedzi.

Gdybym chciał filozofować to odpowiedziałbym tak:

Znamy moc kota a zatem wiadomo ile KW jest on w stanie wytworzyć oraz znamy także powierzchnię pomieszczeń do ogrzania, która ma także określone zapotrzebowanie na moc cieplną.

Niestety to tylko wymądrzanie i bez konkretnych danych nie można odpowiadać wprost.

Wprost można odpowiadać na to jaką długość może mieć jedna pętla aby bez dodatkowych wymuszeń sterowników piec poradził sobie z jej "przepchnięciem".

To jednak wcale jeszcze nie odpowie nam na pytanie ile może taki piec wydolić w przeliczeniu na konkretną powierzchnię.

Nie uważam siebie za eksperta a jedynie mam pewne doświadczenie w wykonastwie.

Nie podejmuję się nigdy obliczeń dla klientów ponieważ tabelki, wykresy i założenia czy też nasze oczekiwania różnią się zwykle w praktyce od teorii.

Proszę zauważyć, że niemal każdy sprzedawca, który zostanie poproszony o obliczenie zapotrzebowania w moc cieplną oraz zaprojektowanie zwykle czyni to "na górkę" a nie na minimum jakie winno być obliczone.

Ta "górka to nic innego jak potem mnóstwo automatyki lub jej brak co potem zastępować trzeba otwieraniem okiem w celu upuszczenia nadmiaru ciepła.

Ja u siebie nie mam zainstalowanego ani jednego zaworu termostatycznego bo nie ma takiej potrzeby jeśli układ obliczony jest na minimum. Jeśli jest na "górkę" to potem właśnie automatyka w postaci termostatów i innych dziwadeł aby sterować wszystkim. A to nie jest za darmo.

 

Demontowałem już nie jeden termostat, który powodował, że grzejnik nie grzał z dziecinnie prostego powodu:

cały termostat zamontowany był pod parapetem gdzie rozgrzewający się dopiero co grzejnik oddał swoje ciepło we wnękę zagrzejnikową nakrytą szerokim parapetem gdzie bardzo szybko wzrastała temperatura powodując tym samym poprawne działanie termostatu czyli zamknięcie dopływu ciepła.

 

Wiem, ze nie zadowoliłem swoją odpowiedzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dori Wysłany: Czw, 27 Wrzesień 2007 14:51 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

polećcie jakąś fajną bramę garażową (dwustanowiskowa, segmentowa, w kolorze) i drzwi wejściowe!!!

Dori - my zamawialiśmy brame Hormanna kolor złoty dąb, 4500*2250

w firmie Nalazek, na Łęczyckiej, - chcieliśmy Normstahl, alej ak zaczęliśmy jej szukać, to na Nakielskiej były strasznie drogie, na Gdańskiej w Stolmarze nie mogliśmy sie dogadać, jeden z montażystów powiedział nam że 3 m-ce trzeba czekać, wiec odpuściliśmy, ale wizualnie - Normstahl jest zdecydowanie najładniejszy. Aha- sprawdzalismy też Wiśniowskiego, ale była najdroższa ze wszstkich :-? Wykluczyliśmy Krispol, bo mój brat ja zamontował i nie jest zadowolony, coś tam mu wysiadło, ale może to tylko jakis felerny egzempalrz.... I jest jeszcze Bi-kor, ale nikt nam nie potrafił powiedzieć gdzie ją mozna zobaczyć, wystawek nie maja, więć nie ryzykowaliśmy.

 

Co do drzwi wejściowych, to też zrobiłam rekonesans.Po obejrzeniu całego mnóstwa( KMT, Porta i inne) najbardziej spodobały nam sie drzwi Euronord- są z wlókna szkalego, wyglądaja jak drewniane, są śliczne po prostu; z resztą sama zobacz: http://www.euronord.com.pl/

Ale w trakcie przeglądania forum natknełam sie na opinie o drzwiach Stobrawa. Te sa z kolei drewniane, też prześliczne, i po dlugich pertraktacjach z mężem( on stobrawa, ja euronord) stanęło na tym, że zamówiliśmy stobrawę Texas S2 w kolorze złoty dąb, patrz tutajhttp://www.stobrawa.pl/

Euronordy mmozna zobaczyć "na żywo" w Nalazku i na Warmińskiego jest taki sklep " galeria drzwi wejściowych" .Tutaj mozna też sporo obejrzeć, sklepy są dwa obok siebie, w jednym drzwi zewnętrzne, a w drugim wewnętrzne.

Jak dostaniemy nasze stobrawy, , a ma to być na koniec X, napisze czy są rzeczywiście takie fajne jak się zapowaiadały.

To tyle, gdyby ktos chciał namiar na przedstawicieli z bram Hormann, wyślę na priv.

A budowa na razie stoi, czekamy na cieślę :cry:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dori Wysłany: Czw, 27 Wrzesień 2007 14:51 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

polećcie jakąś fajną bramę garażową (dwustanowiskowa, segmentowa, w kolorze) i drzwi wejściowe!!!

Dori - my zamawialiśmy brame Hormanna kolor złoty dąb, 4500*2250

w firmie Nalazek, na Łęczyckiej, - chcieliśmy Normstahl, alej ak zaczęliśmy jej szukać, to na Nakielskiej były strasznie drogie, na Gdańskiej w Stolmarze nie mogliśmy sie dogadać, jeden z montażystów powiedział nam że 3 m-ce trzeba czekać, wiec odpuściliśmy, ale wizualnie - Normstahl jest zdecydowanie najładniejszy. Aha- sprawdzalismy też Wiśniowskiego, ale była najdroższa ze wszstkich :-? Wykluczyliśmy Krispol, bo mój brat ja zamontował i nie jest zadowolony, coś tam mu wysiadło, ale może to tylko jakis felerny egzempalrz.... I jest jeszcze Bi-kor, ale nikt nam nie potrafił powiedzieć gdzie ją mozna zobaczyć, wystawek nie maja, więć nie ryzykowaliśmy.

 

Co do drzwi wejściowych, to też zrobiłam rekonesans.Po obejrzeniu całego mnóstwa( KMT, Porta i inne) najbardziej spodobały nam sie drzwi Euronord- są z wlókna szkalego, wyglądaja jak drewniane, są śliczne po prostu; z resztą sama zobacz: http://www.euronord.com.pl/

Ale w trakcie przeglądania forum natknełam sie na opinie o drzwiach Stobrawa. Te sa z kolei drewniane, też prześliczne, i po dlugich pertraktacjach z mężem( on stobrawa, ja euronord) stanęło na tym, że zamówiliśmy stobrawę Texas S2 w kolorze złoty dąb, patrz tutajhttp://www.stobrawa.pl/

Euronordy mmozna zobaczyć "na żywo" w Nalazku i na Warmińskiego jest taki sklep " galeria drzwi wejściowych" .Tutaj mozna też sporo obejrzeć, sklepy są dwa obok siebie, w jednym drzwi zewnętrzne, a w drugim wewnętrzne.

Jak dostaniemy nasze stobrawy, , a ma to być na koniec X, napisze czy są rzeczywiście takie fajne jak się zapowaiadały.

To tyle, gdyby ktos chciał namiar na przedstawicieli z bram Hormann, wyślę na priv.

A budowa na razie stoi, czekamy na cieślę :cry:

 

pozdrawiam

 

dzieki za wyczerpujaca odpowiedz, notuje sobie wszystko jesli pozwolisz i czekam na opinie uzywanych drzwi i bramy

 

 

 

Wczoraj trafil do nas Pan Alarm - nikt go nie wzywal, sam z siebie zajechal. Orientacyjnie w glowie zrobil wstepna kalkulacje - za 10 punktow chce ok 2500-2700 (materialy i robocizna) Ktos moze dopisac swoja cene dla porownania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o okna ze zintegrowanymi roletami to najlepiej wybrać się na małą rozmowę do firmy z oknami.

My tego nie zrobiliśmy (przy drugim domu będę pamiętać na pewno :D ) i murarz wszędzie nam zrobił otwory okienne o 20 cm wyższe. I co się okazało, że w M&S rolety w oknach potrzebują tylko 16 cm więcej a tarasowe 20 cm więcej. I musieliśmy dosztukowywać BK.

A nie lepiej wziąść większe okna zamiast sztukować z BK?

No cóż ja nie robiłam z tego strasznej tragedii, że muszę dokleić 4-5 cm BK. Okna mam typowe a każdy inny wymiar kosztuje o wiele, wiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
ps. Kero - mam nadzieję że takie wypowiedzi jak Twoje poprzednie to już przeszłość.

 

miejmy nadzieje :D

 

powodzenia dla nas wszystkich :D

 

Ja niestety nie jestem taką optymistką i sądzę, że to tylko kwestia czasu :(

 

Oczywiście - punkt za polot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...