Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Powolutku budowa pnie się coraz wyżej... i już muszę się zmierzyć z tematem związanym z dachem.

I tu mam pytanie:

Nigdy nie murowałem niczego z klinkieru... czy jest to w jakiś sposób bardziej skomplikowane niż murowanie ze zwykłej cegły?

Tą cegłę klinkierową chcę dać na komin, a "fachowiec" zaśpiewał mi 2PLN za wymurowanie 1 cegły :o ... trochę przydrogawo jak na mój gust...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jest to może nie bardziej skomplikowane ale wymagające staranności. Można zapaćkać klinkier na etapie murowania i fugowania, trzeba dawać równe spoiny. Poza tym klinkier nie wchłania wody (tej z góry i ze spalin) i spływa ona do komina. Tam mogą tworzyć się wykwity.

Inna opcja to pomurowanie ze zwykłej cegły (no takiej z przeznaczeniem na kominy) i obłożenie płytkami klinkierowymi.

W obydwu przypadkach ważne jest, abu przewód kominowy był gładki w środku - spoiny wygładza się rękawicą.

Do tego czapka z otworem na przewody dymowe (wentylacyjne w bok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to może nie bardziej skomplikowane ale wymagające staranności. Można zapaćkać klinkier na etapie murowania i fugowania, trzeba dawać równe spoiny. Poza tym klinkier nie wchłania wody (tej z góry i ze spalin) i spływa ona do komina. Tam mogą tworzyć się wykwity.

Inna opcja to pomurowanie ze zwykłej cegły (no takiej z przeznaczeniem na kominy) i obłożenie płytkami klinkierowymi.

W obydwu przypadkach ważne jest, abu przewód kominowy był gładki w środku - spoiny wygładza się rękawicą.

Do tego czapka z otworem na przewody dymowe (wentylacyjne w bok).

 

czyli mowiac krotko jest to jednak bardziej skomplikowane :wink:

 

zalecam cegle klinkierowa od razu a nie pozniejsze oklejanie jakimis plytkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrulex - nie zrozumiales pytania :wink:

przedmowca pyta o murowanie z cegly klinkierowej a nie o oklejanie jakimis plytkami. Twoja niechec do zwolennikow jakis plytek tutaj przebija - ale nie o tym mowa.

 

Jesli chodzi o cegle klinkierowa i w ogole cegle - jest to czasochlonne, zwlaszcza gdy trzeba docinac (na slup zewnetrzny u nas cegly szly w calosci). No i zabrudzenia. Najlepiej czyscic je najpozniej na drugi dzien. Potem masakra.

2 zl za cegle - chyba drogo - choc u nas byly ogolne wyceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrulex - nie zrozumiales pytania :wink:

przedmowca pyta o murowanie z cegly klinkierowej a nie o oklejanie jakimis plytkami. Twoja niechec do zwolennikow jakis plytek tutaj przebija - ale nie o tym mowa.

 

Jesli chodzi o cegle klinkierowa i w ogole cegle - jest to czasochlonne, zwlaszcza gdy trzeba docinac (na slup zewnetrzny u nas cegly szly w calosci). No i zabrudzenia. Najlepiej czyscic je najpozniej na drugi dzien. Potem masakra.

2 zl za cegle - chyba drogo - choc u nas byly ogolne wyceny.

 

przeczytaj uwaznie wypowiedz cemik1 ktora to komentowalema pozniej staraj sie bardziej blysnac :wink: ale jak to dobrze ujelas nie o tym mowa.

 

kolega jeszcze komina nie wymurowal a jak dobrze rozumiem bedzie to robil od razu porzadnie z klinkieru - pisze, ze moim zdaniem jest to dobra decyzja i tyle. Ty masz inaczej i jednak dobrze pamietam, ze wszystko co masz Ty jest najlepsze - wlacznie z kierownikiem za 3 koła :o

 

najlepiej tak murowac aby nie wybrudzic lecz to potrafia tylko nieliczni. jesli czyscic to na biezaca gdyz nastepnego dnia to juz srodki wchodza w gre np. z atlasu trio lux o ile dobrze widzialem gdy sasiadom czyscili upaprany komin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi! Sytuacja sama się rozwiązała- samodzielnie nie dam jednak rady dokończyć tego komina (z bezpłatnego urlopu nici) więc pozostaje mi skorzystać z pomocy murarza.

Jedynie ta cena 2PLN/cegła trochę mnie martwi :-?

 

Jeszcze jedna sprawa- czy cegła klinkierowa na komin ma być pełna czy też można zastosować dziurawkę? Szukam oszczędności... ale nie wiem czy gra jest warta świeczki.

Jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy cegła klinkierowa na komin ma być pełna czy też można zastosować dziurawkę? Szukam oszczędności...

 

Też przede mną komin - więc jestem w temacie na bieząco.

1. Murowanie klinkierem bardzo ostrożnie - aby zaprawa nie wyszła na zewnątrz.

2. Bardzo dokładne fugowanie - aby było gładko.

 

Mój fachura - też coś kombinuje - niby umówilismy się na cegłę klinkierową - a on coś ściemnia o płytkach - nie dam się.

 

Druga sprawa (dziurawka - pełna)

Nie wolno zbudowac całego komina z dziurawki.

Jest jedna szkoła która propaguje dolną część wystającego komina zbudować z dziurawki a z 3-4 górne warstwy z cegły pełnej.

Rozmawiałem na ten temat z kolegami którzy tak zrobili i mi odradzają.

Czytałem artykuł - podobno tam na górze panują ekstremalne warunki - i wiatr dosłownie wbija wilgoś w szczeliny. Propaguje się więc wariant cegły pełnej.

Ale to najdroższe.

Ciągle się zastanawiam, nad obłożeniem płytkami (tak jak radzi fachura z lenistwa) - ale wiem, że dużo ludzi narzeka. Też mam kilku znajomych którym co roku po zimie płytki odpadają.

Chyba pójdę jednak w wariant najdroższy (mam aż 4 kominy!!)

 

Też musze oszczędzać a obliczyłem, ze będę potrzebował aż 1.300 cegieł.

W mojej hurtowni cegła klinkierowa za 4zł - za ile Ty kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o doliczeniu kosztów zaprawy np.Quick Mix to też kosztuje.

 

mam wlasnie z tej firmy fuge i zaprawe do murowania - jakosciowo mysle OK

 

mam z dziurawki za nieco ponad 2 zeta a czapka (chyba 3 warstwy) z pelnej za okolo 4 zeta. jest to chyba optymalne rozwiazanie dla chcacych zaoszczedzic. musi byc szczelnie wymurowane aby nie cieklo fugami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja jakieś 3 miesiące temu kupowałem cegłe klinkierową po niecałe 2 zeta. Kupowałem w cegpolu i cegła nazywała się bodajże Pomerania. Cegła pełna, nie dziurawka.

 

Ile wełny dajecie w ocieplenie dachu?

 

Pozdrawiam

JesterS

 

My daliśmy 14+7 Rockwoola.Mam nadzieję, że będzie ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja jakieś 3 miesiące temu kupowałem cegłe klinkierową po niecałe 2 zeta. Kupowałem w cegpolu i cegła nazywała się bodajże Pomerania. Cegła pełna, nie dziurawka.

 

uuuuuuuu to bardzo dziwne

 

to jest dobra cena na dziurawke nie wspominajac o pelnej

 

3 miesiace temu ceny z pewnoscia nie byly nizsze a w tej chwili nan allegro chodzi ten towar miedzy 1,95 a 2,35

 

http://www.allegro.pl/search.php?string=pomerania&category=5&category=1520

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Od jakiegoś czasu śledzę forum. Mam nadzieję, że przygarniecie mnie do swojego grona.

Razem z mężem budujemy się w Cielu. jesteśmy na etapie stropu i poszukujemy cieśli jeszcze na ten rok. Jażeli możecie wposmóżcie mnie kontaktami.

 

Przygarniemy, przygarniemy :D Witaj w grupie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuuuuuu to bardzo dziwne

to jest dobra cena na dziurawke nie wspominajac o pelnej

 

3 miesiace temu ceny z pewnoscia nie byly nizsze a w tej chwili nan allegro chodzi ten towar miedzy 1,95 a 2,35

 

Widze że jednak się pomyliłem

To była faktycznie dziurawka ta pomerania, byłem pewny że była pełna bo zostały mi sie trzy sztuki - ale na fakturze jest jednak i dziurawka i pełna po ponad 4 zeta

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania beton komórkowy z Solbetu

SOLBET OPTIMAL 600 - 240x240x590 - z uchwytem montazowym na paletach zwrotnych.

6 palet

 

Cena do uzgodnienia

Odbiór własny. (ustawione są wewnątrz budynku, więc jest dość utrudniony dostęp do nich, ale wprawny operator HDS da radę.

 

Palety gratis :wink:

502 279 768 albo na "priva"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...