Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Taki temat: Podjechali do nas na działkę ludziska z solid seciurity i proponują usługi monitoringu z dojazdem interwencyjnym. Jak to u Was wygląda - zdecydowaliście się na taką ochronę? Jakie to są koszty? Pytam najpierw Was, żeby móc się przygotować do rozmowy z nimi, znać rynek, może coś powiecie o ich konkurencji...

Pozdrawiam cieplutko!

dori

 

Mam Solid.Koszt instalacji w zależności od wymagań i zasobności.Zależy ile chcesz czujek i klawiatur.W Zielonce płacę 86 zł/m.Teoretycznie dojazd 5 min. poza szczytem i 15 min. w szczycie,pewnie bywa różnie.Dobry kontakt telefoniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłam kiedyś o namiary na projektanta/adaptatora projektu/architekta. Zdecydowałam się jednak wrócić do Spektrum. No i błąd. :( Spektrum wystawiło mnie po raz drugi, nie jestem się w stanie dogadać (choć gada to się nam miło i niby profesjonalnie :lol: ). Mam 1,5 miesiąca do tyłu, do podpisania umowy nie doszło.

Raz jeszcze poszukuję alternatywy - kogoś, kto zrobi duuużą adaptację projektu lub wykona prosty projekt indywidualny i nie jest koszmarnie drogi. Dzwoniłam już w parę miejsc, ale albo nie jestem przekonana, albo terminy są odległe. :(

Jeśli ma ktoś jakiś jeszcze namiarek na dobrego i słownego (!) projektanta, to bardzo proszę.

Czy robił ktoś może adaptację/projekt w firmie "STYLBUD"?

Ja robiłem w Stylbud. Współpraca OK. Z niewielkimi zmianami zapłaciłem około 2tys. Załatwili wszystkie formalności aż do pozwolenia na budowę ( bez projektów przyłączy). Trwało to około m-ca + oczekiwanie na pozwolenie.

 

Ile kosztuje m3 drewna na wieźbę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne - miesza się tu różne sprawy. Kwestia odpowiedzialności za wady ukryte towaru nigdy nie spoczywa na wykonawcy usługi. Nie ma tu nic do rzeczy kompleksowość wykonywania usługi.

Za naiwność (a właściwiej podstawowy brak wiedzy na temat praw konsumenta) należy uznać to, że wykonawca usługi począwszy od projektu poprzez zakup następnie usługę wykonania, zamontowania do uruchomienia instalacji czy czegokolwiek innego odpowiada za wady towaru - NIGDY tak nie jest i nie będzie

a to jak uważa partner nie oznacza zupełnie, że ma rację. Oczywiście Ty także możesz negować to co ja piszę bo takie Twoje prawo:-)

 

 

Witam!

 

Wiem, że to stary temat, ale mam spore zaległości w czytaniu forum. Chciałabym napisać, jak powinna wyglądać kwestia reklamacji towaru zakupionego razem z usługą na 7% VAT. Zgadzam się z tym, co napisał Kero. Wykonawca odpowiada tylko i wyłącznie za usługę, którą wykonuje (pomijając przypadek, kiedy z własnej winy uszkodzi towar), wady towaru zgłasza się firmie, w której został zakupiony, firma rozpatruje reklamację, konsultując się z producentem. Tak przynajmniej wygląda teoria. Jeśli chodzi o fakturę VAT, którą otrzymujemy przy zakupie towaru wraz z usługą, rzeczywiście jej treść brzmi najczęściej "zakup towaru wraz z usługą montażu", ale, ALE!, prawidłowo wystawiona faktura powinna zawierać załącznik, na którym został dokładnie wyszczególniony towar (wraz z ilością). Wykonawca powinien wskazać, gdzie zakupił wymieniony towar, byśmy mogli ewentualnie go zareklamować. Jeśli wykonawca jest OK, może to zrobić w naszym imieniu, jeśli nie, musimy do sprzedawcy towaru udać się sami wraz z fakturą i załącznikiem. Tyle mówi teoria. Z praktyką pewnie jest różnie... Jak zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje m3 drewna na wieźbę?

 

 

Miesiąc temu kosztowało 800 zł netto za 1metr z impregnacją - ale mogło się zmienić zwłaszcza, że ostatnio dzwonili do mnie z 2 tartaków w których robiłem wycenę i pytali się dlaczego nie daję zlecenia - pewnie mało pracy mają i ceny spadły ale to tylko takie moje spekulacje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje m3 drewna na wieźbę?

 

 

Miesiąc temu kosztowało 800 zł netto za 1metr z impregnacją - ale mogło się zmienić zwłaszcza, że ostatnio dzwonili do mnie z 2 tartaków w których robiłem wycenę i pytali się dlaczego nie daję zlecenia - pewnie mało pracy mają i ceny spadły ale to tylko takie moje spekulacje ;-)

 

Hm - z moich obserwacji jest zupełnie inaczej. Koniec roku, sezon na dachy - drewna brakuje. Poza tym kończą się "unijne limity" na ten rok. Ja z drewnem miałem problem. Ale zamówiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje m3 drewna na wieźbę?

My płaciliśmy 760 netto bez impregnacji. Impregnacja zanurzeniowa: +20PLN/m3.

Jeżeli jest taka możliwość warto skorzystać z impregnacji ciśnieniowej bo ta zanurzeniowa mnie jakoś nie przekonuje... sam zdecydowałem się wszystko ręcznie zaimpregnować... ale to duuużo czasu nam zajęło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Solid.Koszt instalacji w zależności od wymagań i zasobności.Zależy ile chcesz czujek i klawiatur.W Zielonce płacę 86 zł/m.

dziękuję :) nie mam czasu w tym tyg z nimi pogadać - a ile może kształtować sie ta instalacja, w jakich widełkach?

 

No i pyt do Ciebie Androzek z innej beczki. W Twoim projekcie, widzę na zdjęciu, które masz przy nicku, są wrysowane okna, brama, drzwi w jasnym kolorze. Z ciekawości pytam, czy będziesz się trzymał tej kolorystyki? Jest fantastyczna i pięknie to wygląda i nie widuje się takich okien, stąd pytam. Ja miałam też ochotę zrobić jakiś właśnie jasny dąb ale wewnątrz budynku - na zewnątrz ma być orzech.

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki temat: Podjechali do nas na działkę ludziska z solid seciurity i proponują usługi monitoringu z dojazdem interwencyjnym. Jak to u Was wygląda - zdecydowaliście się na taką ochronę? Jakie to są koszty? Pytam najpierw Was, żeby móc się przygotować do rozmowy z nimi, znać rynek, może coś powiecie o ich konkurencji...

Pozdrawiam cieplutko!

dori

Ja moge polecić pana Alarmiarza, który u nas zakładał alarm oraz firmę która nas obsługuje.

Zeby poznać wszystkie warunki jakie mają różne firmy ochroniarskie to zimy by nie wystarczyło. Trzeba uważać na różne kruczki w umowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest sens robić dach jeszcze w tym roku?? Czy lepiej poczekać do wiosny??

 

Dziwne pytanie.

Chciałbyś chodzić w mrozie i zimnie bez czapeczki :D :D :D

 

Z tego co widze i wiem większość ludzi kładzie dach na zimę. My sami tak zrobiliśmy. Cieśla był w listopadzie, a dekarze na początku grudnia zeszego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam pytanko, chcę sprzedać działeczkę w Murowańcu na Opalowej :cry: jeśli znacie kogoś kto szuka działki proszę o info na priva.Pozdrawiam,INEZ24

 

A co to się stało że chcesz opuścić grono Murowańca ? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Jak pamiętam jeszcze nie dawno szukałaś projektu i starałaś się o pozwolenie na budowę (na początku roku) .

Jak koniecznie chcesz sprzedać działkę to postaw tablicę z nr telefonu na działce .Sporo osób jeździ po wiosce i szuka działek szczególnie w soboty , pytają wtedy okolicznych mieszkańców , pytają w sklepie , szukają tablic z ogłoszeniami sprzedaży.

Podeślij mi na priva swój numer tel. na wypadek gdyby ktoś zapytał . :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inez - o rety - jaka decyzja!!! Ja z dwojka dzieci (jedno szkolne) mam babcie 200 km stad, rozgrzebana budowe na wsi (w porownaiu do Murowanca kt kiedys bedzie czescia bydgoszczy) do ktorej sie jedzie PKSem bo jeden samochod i jedno prawko - i mam skrzydla bo buduje sie moj domek. Moze przemysl to jeszcze, co??

 

jest sens robić dach jeszcze w tym roku?? Czy lepiej poczekać do wiosny??

 

koniecznie - jesli tylko masz taka mozliwosc :roll:

nie wiem jak masz w projekcie - ale jesli masz juz gotowy strop a na nim chocby scianke kolankowa - to nie poprzestawaj. Ja mam 4 sciany szczytowe - i byla opcja zakonczenia budowy w tym roku na etapie stropu - ale bez kolankowej i scian szczytowych. Wtedy zakrywasz strop folia i na wiosne ruszasz dalej. Scianka kolankowa juz uniemozliwia odplyw wody opadowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...