Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

.z dwójką dzieci muszę mieć bliżej babcie :wink:

niestety ja mimo bliskości babci wychowywałam 2 a potem 3 dzieci sama prez duże S :-?

mam zmarła, gdy najstarszy miał 3 m-ce a teściowa wieczni pracująca, choć na emeryturze :roll:

a mimo tego wszystkiego podjęłam pracę, robię dodatkowo w domu, urodziłam 3 dziecko i najwważniejsze - spełniam swe życiwe marzenie-buduje się !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

nie taki diabeł straszny, jak go malują :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Inez o rety - jaka decyzja!!! Ja z dwojka dzieci (jedno szkolne) mam babcie 200 km stad, rozgrzebana budowe na wsi (w porownaiu do Murowanca kt kiedys bedzie czescia bydgoszczy) do ktorej sie jedzie PKSem bo jeden samochod i jedno prawko - i mam skrzydla bo buduje sie moj domek. Moze przemysl to jeszcze, co??

 

 

Cały czas myslę :-? w miescie 100m mieszkanie z tarasem 50m kosztuje ok 490 000, wybudowalabym sie za te pieniadze? wy wiecie to najlepiej z praktyki...Znajomy planowal wydac 400 000 na dom a wydał juz 650 000 i to jeszcze nie koniec, boje sie ,że to nas przerosnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inez - wszystko zalezy od wielkosci i standardu domu. Nie wiem jaki dom planujesz. Ale majac juz dzialke napewno sie wybudujesz za 490 tys - jesli nie mowimy o domu ponad 200 m

A to ze znajomy wydal juz sporo wiecej niz planowal - to nie sztuka - latwo ulec przy budowie roznym pokusom, nowinkom i przeinwestowac.

Ja uwazam ze majac taka kwote do dyspozycji zal byloby ja przeznaczyc na mieszkanie w bloku - nawet jest ma taras. To zawsze jest mieszkanie na kupie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inez o rety - jaka decyzja!!! Ja z dwojka dzieci (jedno szkolne) mam babcie 200 km stad, rozgrzebana budowe na wsi (w porownaiu do Murowanca kt kiedys bedzie czescia bydgoszczy) do ktorej sie jedzie PKSem bo jeden samochod i jedno prawko - i mam skrzydla bo buduje sie moj domek. Moze przemysl to jeszcze, co??

 

 

Cały czas myslę :-? w miescie 100m mieszkanie z tarasem 50m kosztuje ok 490 000, wybudowalabym sie za te pieniadze? wy wiecie to najlepiej z praktyki...Znajomy planowal wydac 400 000 na dom a wydał juz 650 000 i to jeszcze nie koniec, boje sie ,że to nas przerosnie...

 

Sorki ile m2 ma ten znajomy? Za tyle pieniędzy to chyba same luksusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jak w temacie -do lazienki pozniej tarasu i schodow.

Mozecie polecic kogos z wlasnego doswiadczenia kto Wam dobrze i z pomyslem "wykafelkowal" lazienke?

 

Pozdrawiam!

 

Jawrob

 

Szukaj może znajdziesz. Ja mam przeboje z kafelkarzami od czerwca. Jak wszystko dobrze pójdzie to w środę dopiero zacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jak w temacie -do lazienki pozniej tarasu i schodow.

Mozecie polecic kogos z wlasnego doswiadczenia kto Wam dobrze i z pomyslem "wykafelkowal" lazienke?

 

Pozdrawiam!

 

Jawrob

 

Szukaj może znajdziesz. Ja mam przeboje z kafelkarzami od czerwca. Jak wszystko dobrze pójdzie to w środę dopiero zacznie.

 

My mamy super gościa ale wyjdzie od nas za jakieś 1,5 miesiąca dopiero:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEZ wcale się nie dziwię, że wydał 650 tys. zł. Przy tylu metrach :o

 

My teraz robimy kafelki, jak skończy fachowiec to się wprowadzamy. Bez wielu mebli (np. w salonie będzie pustka). Do tej pory 280 tys. zł. przy 150 m2 (z garażem i pomieszczeniem gospodarczym).

Tak na oko trzeba liczyć 2.000 za metr2. BEZ LUKSUSÓW :wink: I WODOTRYSKÓW :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEZ wcale się nie dziwię, że wydał 650 tys. zł. Przy tylu metrach :o

 

My teraz robimy kafelki, jak skończy fachowiec to się wprowadzamy. Bez wielu mebli (np. w salonie będzie pustka). Do tej pory 280 tys. zł. przy 150 m2 (z garażem i pomieszczeniem gospodarczym).

Tak na oko trzeba liczyć 2.000 za metr2. BEZ LUKSUSÓW :wink: I WODOTRYSKÓW :wink:

 

Teraz to dopiero mam mentik "w głowie" :D :D :D,... a jak w sprawie PKS ? kiedy możemy spodziewać się kursów na osiedle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak jest z tymi dopłatami do kredytów mieszkaniowych? Z tego co się orientuje dom musi być do 140m (nie wliczając garażu) i budowa nie może przekroczyć średniej wartości za metr2 w województwie -w pierwszym kwartale u nas było to 2424 PLN. Państwo spłatca połowę odsetek przez 8 lat ,ale tylko za 70m powierzchni uzytkowej.Czy może wie ktoś coś więcej na ten temat?Może ktoś się starał o dopłatę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Aka z Ina: niestety ja mimo bliskości babci wychowywałam 2 a potem 3 dzieci sama prez duże S

mam zmarła, gdy najstarszy miał 3 m-ce a teściowa wieczni pracująca, choć na emeryturze

a mimo tego wszystkiego podjęłam pracę, robię dodatkowo w domu, urodziłam 3 dziecko i najwważniejsze - spełniam swe życiwe marzenie-buduje się !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Aka- pozdziwiam Cię, naprawdę, ja mam dwójkę 2 i 5 i ciągle jestem w tzw. niedoczasie:))))). Nie pamietam juz kiedy była jakaś wolna chwila, ale tak jak mówisz, wszystko da sie jakoś poukładać, najważniejsze,żeby się nie poodawać, w końcu fakt, że dzieciaki maja kawałek przestrzeni, ogródek, wolność i swobodę wart jest tego wszystkiego, tzn. mam na myśli nerwówke budowlaną. W końcu przecież budowa wreszcie sie kiedyś skończy, z resztą samo budowanie to też frajda, pod warunkiem że wszystko jakoś w miarę sprawnie idzie.

INEZ chyba też sie powoli rozmyśliła ze sprzedaży działki, sądząc po jej oststnich postach- INEZ - głowa do góry- :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEZ wcale się nie dziwię, że wydał 650 tys. zł. Przy tylu metrach :o

 

My teraz robimy kafelki, jak skończy fachowiec to się wprowadzamy. Bez wielu mebli (np. w salonie będzie pustka). Do tej pory 280 tys. zł. przy 150 m2 (z garażem i pomieszczeniem gospodarczym).

Tak na oko trzeba liczyć 2.000 za metr2. BEZ LUKSUSÓW :wink: I WODOTRYSKÓW :wink:

 

u nas podobnie-chociaż pozwoliliśmy sobie na klila luksusów ale tylko dlatego ze zaoszczędziliśmy na robociznie (małż.) . Relacja za m2 podobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu termin odpowiada masz moze jakies fotosy jak powstaje Wasza lazienka no i koszt nie wiem jak teraz sie rozlicza za m2 polozenia scian czy tez podlogi?

 

 

Jawrob

spróbuje coś wkleić jak tylko pojade na działkę bo jak małż jedzie to to tylko aparat przewiezie w te i wewte:) taki zapracowany i ani mu w głowie fotki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz to dopiero mam mentik "w głowie" :D :D :D,... a jak w sprawie PKS ? kiedy możemy spodziewać się kursów na osiedle?

 

Jeżeli chodzi o autobus linii nr 92 który obecnie kursuje od ronda grunwaldzkiego do Lipnik to miał już jeździć na nasze osiedle od września . Usypano nawet specjalną zatoczkę pętlę autobusową do zawracania przy ul Opalowej .

Ale niestety z jakiś przyczyn nie jeździ :cry: :cry: :cry: - i prawdopodobnie dlatego że nie został wylany asfalt na odcinku Łochowskiej od Szkolnej do pętli .

Ktoś tutaj na forum pisał wcześniej że autobus pojedzie dopiero w styczniu.

Jak na razie rozpoczęto wylewanie asfaltu na Łochowskiej więc są szanse na to aby autobus w końcu pojechał . :p :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam pytanie do forumowiczów z kuj-pom dotyczące ceny za taki zakres robót:

- ławy fundamentowe,

- fundamenty z bloczków betonowych,

- ściany zewn. z silki lub betonu kom. i wewn. nośne + ścianki działowe,

- wieniec i strop Teriva,

Murarz oraz jego pomocnik + siły moje i rodziny do pomocy.

Koszt robocizny murarza + pomagiera: 10 tys. PLN.

Uważacie, że to dobra cena w naszym regionie. Budujemy w Pakości.

Pow. użytkowa 106m2, pow. netto 124 m2.

W załączeniu link z projektem, przy czym dodam, że garaż oraz pom. gospod. przylegające do garażu będą podpiwniczone czyli na ok. 23 m2.

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=286&IdKolekcji=

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...