Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tom.Pakosc 10 tys to malo

nie wiem jaki jest zakres robot murarza i pomagiera a jaki /twoj i rodziny - ale wciaz myle za malo :roll:

 

Dzięki za odp.

W zasadzie to zasuwam po równo z nimi, tzn. wiadomo murarz z racji posiadanej wiedzy i umiejętności, układa bloczki czy bk, a familia i ja to w zasadzie tak jak pomocnik murarza - betoniara, zaprawa, taczka, składanie zbrojenia, szalunki, etc

W tym tygodniu spiszę umowę to dogadam temat, lecz rozmawiałem o etapach prac i wykonaniu tego co pisałem wcześniej. A może orientujesz się co jeszcze doprecyzować w rozmowach z fachowcem, aby potem nie było niepotrzebnych nerwów? Będę wdzięczny za info!!!!

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=286&IdKolekcji=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Solid.Koszt instalacji w zależności od wymagań i zasobności.Zależy ile chcesz czujek i klawiatur.W Zielonce płacę 86 zł/m.

dziękuję :) nie mam czasu w tym tyg z nimi pogadać - a ile może kształtować sie ta instalacja, w jakich widełkach?

 

No i pyt do Ciebie Androzek z innej beczki. W Twoim projekcie, widzę na zdjęciu, które masz przy nicku, są wrysowane okna, brama, drzwi w jasnym kolorze. Z ciekawości pytam, czy będziesz się trzymał tej kolorystyki? Jest fantastyczna i pięknie to wygląda i nie widuje się takich okien, stąd pytam. Ja miałam też ochotę zrobić jakiś właśnie jasny dąb ale wewnątrz budynku - na zewnątrz ma być orzech.

Pzdr!

 

Niestety lub stety mam kolor złoty dąb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do Was pytanie o lawy kominiarskie

nasz dach ma 45 stopni, dwa kominy. W projekcie przy kazdym kominie jest po 1 lawie. Dachowka cementowa

Dekarz mowi tak: dachowka cementowa - niesliska, rzadko sie stosuje lawy.

Jestem za tym aby jednak je polozyc.

I pytanie: Jak Wy macie? Czy faktycznie sie rezygnuje? Jak to jest w praktyce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom co doprecyzowac w umowie - gdzies tu na forum sa wzory umow, poszukaj

ja mialam np fajny zapisek o sprzecie - ze jakikolwiek sprzet na budowie bedzie potrzebny - zamowienie jego i oplacenie jest w obowiazku wykonawcy - dzieki temu nie ponosilam np kosztow dzwigu, lecz za taka kwote jaka Ty przedstawiasz moze wykonawca sie na to nie zgodzic - jest po prostu niska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
mam do Was pytanie o lawy kominiarskie

nasz dach ma 45 stopni, dwa kominy. W projekcie przy kazdym kominie jest po 1 lawie. Dachowka cementowa

Dekarz mowi tak: dachowka cementowa - niesliska, rzadko sie stosuje lawy.

Jestem za tym aby jednak je polozyc.

I pytanie: Jak Wy macie? Czy faktycznie sie rezygnuje? Jak to jest w praktyce??

 

Cześć mkkafe

O tym czy muszą być decyduje projekt a zaraz po nim kominiarz, którego opinia jest jednym z pierwszych i najistotniejszych elementów odbioru budynku.

45 stopni nachylenia dachu to nie mało i kominiarez może powiedzieć,. że nie odbierze budynku.

Można liczyć na "ugadanie" się z kominiarzem lub montowanie ław bez zastanawiania.

Ja bym przy takim nachyleniu dachu montował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10tys to malo

nie wiem jaki jest zakres robot murarza i pomagiera a jaki /twoj i rodziny - ale wciaz myle za malo

 

W tym tygodniu spiszę umowę to dogadam temat, lecz rozmawiałem o etapach prac i wykonaniu tego co pisałem wcześniej. A może orientujesz się co jeszcze doprecyzować w rozmowach z fachowcem, aby potem nie było niepotrzebnych nerwów? Będę wdzięczny za info!!!!

Jeśli chodzi o cenę - jest bardzo dobra. Myślę że jak dasz i 15 tysiaków - też będzie dobrze.

Co do zakresu to ja bym dodał jeszcze termin ukończenia oraz spisał wszystkie leementy jakie muszą zostać wykonane

Np: chudziak, kominy, schody (!! nie każdy umie zrobić poprawnie schody zabiegowe), strop, zbrojenia. Czyj sprzęt,ile czasu wcześniej powinien zgłaszać Ci zapotrzebowanie na np stal (bo będziesz jeździł a nie murował)

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze komus sie przyda rozdzielnia podtynkowa 3x12 w uczciwej cenie:

 

Oto moja aukcja:

http://www.allegro.pl/item253879435_nowa_hager_rozdzielnia_rozdzielnica_3x12_z_pvc.html

 

Identyczna, rowniez VU36B na allegro kosztuje 129 zeta + transport

http://www.allegro.pl/item252339713_rozdzielnia_rozdzielnica_hager_36_mod_vu36b.html

 

zostala okazyjnie kupiona lecz w domu okazalo sie ze jest za mala - potrzebuje z 54 moduly na pomieszczenie swoich gratow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

To mój pierwszy post :) Widzę, że dobrze trafiłam bo tu sami fachowcy;) aż mi głupio bo w wiekszosci nie wiem o czym piszecie... Dlatego prosze o cierpliwośc jak zacznę zadawać głupie pytania :oops: Zamierzam budowac sie w Osielsku jestem na etapie podziału działki. Marzy mi sie rozpoczęcie budowy wczesna wiosną. Czy moge poprosić o jakies sprawdzone namiary na murarzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

To mój pierwszy post :) Widzę, że dobrze trafiłam bo tu sami fachowcy;) aż mi głupio bo w wiekszosci nie wiem o czym piszecie... Dlatego prosze o cierpliwośc jak zacznę zadawać głupie pytania :oops: Zamierzam budowac sie w Osielsku jestem na etapie podziału działki. Marzy mi sie rozpoczęcie budowy wczesna wiosną. Czy moge poprosić o jakies sprawdzone namiary na murarzy?

 

witaj

niestety nie pomoge - moi przy koncowce ucielki

moze to ja ich wykonczylam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...