Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy stosował ktoś folię do izolacji poziomej fundamentów, jeśli tak to jaką? Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

 

mowisz o folii pod wylewke na fundamencie?

jesli tak to ja taka zastosowalam

zwykla, folie budowlana, chyba 3-5 mm, czarna

koszt niewielki - ok 300 zl, uwazam ze warto zastosowac - podloga nie podciaga wilgoci i w druga strone - ilekroc popadalo - zawsze na plycie stala woda. Piasek ktorym zasypane byly fundamenty wiec nie byl zalewany, - wiec bloczki od wewnatrz nie sa narazone na dodatkowa wilgoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Izolacja pozioma fundamentów to izolacja oddzielająca jako żywo sam fundament od ścian więc chyba nie o tę folię chodziło 13hp.

Ja używałem papy bitumicznej. Rozważałem możliwość zastosowania folii jednak bez szczególnych uzasadnionych przeciwwskazań zrezygnowałem z tego pomysłu. Uznałem, że folia jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenie niż papa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję brukarza, niestety jeden już nas zawiódł i się nie pojawił.

Mogę natomiast polecić pana, który nam robił kuchnie i zabudowy( przystępna cena, solidny).

 

Niestety ja zawsze jestem za Wami i o brukarzach pomyślę dopiero w przyszłym roku, więc przykro mi, nie pomogę.

Ale chętnie skorzystam z Pana od kuchni - powiedźcie, czy ma zmysł projektowania mebelek? Czy praktycznie coś dopowie itp? I ile teraz kosztują kuchnie na wymiar?? Rany - aż się boję odpowiedzi :roll: :p

pzdr!

aha - coś zaczyna u nas się w końcu dziać - wróciła ekipa, zalewa chudziaka, zrobi schody i balkon... Mam nadzieję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję brukarza, niestety jeden już nas zawiódł i się nie pojawił.

Mogę natomiast polecić pana, który nam robił kuchnie i zabudowy( przystępna cena, solidny).

 

Niestety ja zawsze jestem za Wami i o brukarzach pomyślę dopiero w przyszłym roku, więc przykro mi, nie pomogę.

Ale chętnie skorzystam z Pana od kuchni - powiedźcie, czy ma zmysł projektowania mebelek? Czy praktycznie coś dopowie itp? I ile teraz kosztują kuchnie na wymiar?? Rany - aż się boję odpowiedzi :roll: :p

pzdr!

aha - coś zaczyna u nas się w końcu dziać - wróciła ekipa, zalewa chudziaka, zrobi schody i balkon... Mam nadzieję...

Dori nie wiem czy za nami, ale mamy jasne płytki i fugi i nie chcemy aby wnosił się piach do domu. Projekt kuchni akurat udało mi się zrobić przypadkiem, w Łochowie jest Firma wykonujaca meble na zamówienie. Poszłam poprosiłam o projekt i kosztorys. Niestety cena była dobijajaca jak dla mnie 10 tys łz( kosztoys i projekt wziełam), bez wyposażenia. Pytałam znajomych i udało się. wycena mojej kuchni to 6 tys( tez bez wyposażenia). Różnica spora. Kuchnia waniliowa. Dodatkowo robił szafy zabudowane. Pan Czarek przygotuje projekt (ale nie w komputerze), zaproponuje materiały, ma własne realizacje, zrobi wycenę. Prześlę Ci numer na priva. Pozdrawiam Lidka

 

BRUKARZA plnie potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja pozioma fundamentów to izolacja oddzielająca jako żywo sam fundament od ścian więc chyba nie o tę folię chodziło 13hp.

Ja używałem papy bitumicznej. Rozważałem możliwość zastosowania folii jednak bez szczególnych uzasadnionych przeciwwskazań zrezygnowałem z tego pomysłu. Uznałem, że folia jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenie niż papa.

Właśnie o taką izolację mi chodzi. A jaśli papa to może być układana na dysperbit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję brukarza, niestety jeden już nas zawiódł i się nie pojawił.

Mogę natomiast polecić pana, który nam robił kuchnie i zabudowy( przystępna cena, solidny).

 

Czy ja tez moge poprosic namiary na Pana od kuchni? Moze Torun go nie odstraszy :wink: i nam tez zrobi - tez chce wanilie lub cos rownie jasnego.

 

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was chce się na szybko pozbyć jakiegoś garażu blaszanego, szopki itp? Jestem otwarty na wszelkie negocjacje :p :D

 

moze byc ciezko

 

nowy to prawie 2 kola

 

my sobie zrobilismy z zdesek i dragow, idealnie pod wymiar, dach ze starego eternitu a boki obite papa. wyszlo nas w marcu tego roku 1/4 ceny blaszaka, trwalo 1 dzien a po zakonczeniu jeszcze przez jakis czas bedzie cieplo w domku bo garaz pojdzie z dymem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo robił szafy zabudowane. Pan Czarek przygotuje projekt (ale nie w komputerze), zaproponuje materiały, ma własne realizacje, zrobi wycenę. Prześlę Ci numer na priva.

 

Czy pochwalisz się kuchnią? Czekamy na zdjęcia :D Czy też mogę prosić nr tego Pana od zabudowy?

Pozdrawiam Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Cena blaszaka to obecnie 1500 zł ale najgorsze jest czekanie min 2 tyg. Jeżeli potrzeba go natychmiast to robi się problem ... No nic zostanie zbicie szopki :)

 

Witam

Dzwoniłem kilka dni temu w sprawie garażu - blaszaka: 1400.00 PLN, ale wiadomo trzeba tu doliczyć koszta wylewki betonowej pod garaż. Ja osobiście razem z żoną zdecydowałem się mimo wszystko na taki wydatek, bo taki "blaszak" przyda się nie tylko na czas budowy.

Co do jakiegoś "kontenera" to moi rodzice mają na działce ogrodowej taką altankę. Coś podobnego jak były kiedyś campingi w ośrodkach wczasowych. Planują kupić sobie na tą działkę drewniany domek i coś będą musieli z tym zrobić. Początkowo planowałem to wziąć do siebie na działkę budowlaną, lecz ostatecznie kupię garaż blaszak. W związku z tym planowali sprzedać altankę, lecz to chyba dopiero na wiosnę. Popytam ich, bo tak sobie teraz uświadamiam, że coś ten temat przycichł w mojej rodzinie. :-? :-? :-?

 

A przy okazji mam pytanie do forumowiczów z Bydgoszczy, Torunia. W lutym, marcu 2008 ruszam ostro z budową domu i powoli rozmawiam z hurtowniami mat. bud. na temat rabatów, zaopatrywania się u nich, etc. Proszę polećcie mi ciekawe hurtownie z Waszych okolic, gdzie dobrze (rabaty!!!!) traktują klienta przy zamówieniach materiałów. Warto wiedzieć, gdzie i do kogo pójść, szczególnie, że przy większych zamówieniach nawet koszta transportu ok. 50 km nie będą tak bardzo odczuwalne.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za opinię nt pytania dotyczącego ceny za zakres robót murarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

.......

 

Bardzo mi się podoba Twój dom. Lubię parterowe.

Ja w warunkach zabudowy musiałem mieć kąt nachylenia dachu minimum 35

Uparłem się na parterowy - i wyszło z tego, że mam kosmicznie duże nieużytkowe poddasze. he he he.

 

Witam!!

Dzięki za opinię. I to jest dobre w parterówkach, że zyskuje się sporo miejsca na graciarnię na poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo robił szafy zabudowane. Pan Czarek przygotuje projekt (ale nie w komputerze), zaproponuje materiały, ma własne realizacje, zrobi wycenę. Prześlę Ci numer na priva.

 

Czy pochwalisz się kuchnią? Czekamy na zdjęcia :D Czy też mogę prosić nr tego Pana od zabudowy?

Pozdrawiam Aga

 

Aga pochwalę się, numer też wyślę. Dobrych będę polecać, ale jest ich niewielu. Za to, co niektórzy papudraki mnie wykańczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przedwczoraj zalaliśmy strop! I powoli przymierzamy się do zakupu dachówki. Chyba kupimy w Cermaice w Cielu. Poradźcie gdzie kupiliście swoją. I mam jeszcze jedno pytanie czy ktoś już montował oczyszczalnię ekologiczną; gdzie najlepiej kupić?

 

Dachówkę zakupiliśmy w Cegpolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...