Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Nieźle!!! Zaczynam rozumieć tych, którzy chceliby aby zgodnie z literą prawa raz w roku można było kogoś zastrzelić!

... Składasz wniosek w gminie, podajesz wszystkie dane, szczegółowa dokumentacja partactwa (np. zdjęcia tego parkietu), itp. Specjalna komórka przy Wydziale Budownictwa wydaje pozwolenie na "ubój partacza". Czekasz np 14 dni na uprawomocnienie decyzji i uiszczasz stosowną opłatę np 1000zł + VAT. Odpowiednia profesjonalna firma (podobnie jak firmy zajmujące się utylizacją odpadów) jest zobowiązana do wyrwania chwasta!

... Myślę, że gnojki spod budki z piwem zastanowiliby się czy warto iść gdzieś na budowę i udawać fachowca! ... A my jacy zdrowi byśmy byli :p

:lol:

taki odstrzał sanitarny? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nieźle!!! Zaczynam rozumieć tych, którzy chceliby aby zgodnie z literą prawa raz w roku można było kogoś zastrzelić!

... Składasz wniosek w gminie, podajesz wszystkie dane, szczegółowa dokumentacja partactwa (np. zdjęcia tego parkietu), itp. Specjalna komórka przy Wydziale Budownictwa wydaje pozwolenie na "ubój partacza". Czekasz np 14 dni na uprawomocnienie decyzji i uiszczasz stosowną opłatę np 1000zł + VAT. Odpowiednia profesjonalna firma (podobnie jak firmy zajmujące się utylizacją odpadów) jest zobowiązana do wyrwania chwasta!

... Myślę, że gnojki spod budki z piwem zastanowiliby się czy warto iść gdzieś na budowę i udawać fachowca! ... A my jacy zdrowi byśmy byli :p

:lol:

taki odstrzał sanitarny? :lol:

 

hehe ... Ładny nagówek byłby na takim wniosku! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra!

Nowy dzień i nowa wiara w ludzi! :D

Tak jak wczoraj podałem CZARNĄ listę ŚWIŃ i PARTACZY tak dzisiaj coś dla tych co startują! :p :p :p

 

Fachowcy sprawdzeni w boju! Większość działa sprawnie, szybko i PROFESJONALNIE!

 

1. Ekipa Pana Romana - budowa i wykończeniówka (woli murować!) - podałem wczoraj

 

2. Krzysztof Dobuszewski - okna w rozsądnej cenie (Grudziądz) - 504-621-753

- czekałem 4 tygodnie i nawet zaliczki nie wziął!

 

3. Gąsecki Tomasz - 501-066-856 - cieśla i dekarz - nie jest całkiem tani, jakieś brzegowe dachówki wiezie 3 miesiące ale więźbę robi z głową i dachówki nie spadają z dachu (Uwaga: w przeciwieństwie do dekarzy jacy byli u mojego kolegi, jego ekipa używa stalowych klamer do mocowania dachówek jakie są w komplecie! :p)

 

4. Wiktor Hildebrant - 601-665-590 - Żnin - pompa ciepła + kolektory. Rozsądny cenowo (w przeciwieństwie do niektórych firm bydgoskich) i zna się na tym co robi!

 

5. Nowek Robert - 608-441-237 - Nakło - hydraulika, ogrzewanie - szybki, sprawny i jak trzeba to i ze swoim ojcem w niedzielę przyjedzie do roboty!

 

6. Pani Agnieszka Gólniak - 607-138-832 - architektura zieleni - młoda, miła i sympatyczna osoba po studiach (Holandia, Niemcy, Polska) - BARDZO TANIO zrobiła projekt całego ogrodu.

 

7. Pan Roman Pacek - 604-988-912 - profesjonalista od studni

 

8. Pan Jacek - 601-452-085 - TV-SAT, kino domowe, instalacje komputerowe (jego kolega robi alarmy) ... też elektryka ale tylko z wyższej półki (sytemy przekaźnikowe, na pilota, czujki ruchu, kamerki, itp. Preferuje sprzęt i rozwiązania dobrych firm - niestety przeważnie drogich) - nie negocjuje cen! Podaje ile kosztują materiały i ile on chce zarobić. Nie znosi tandety i prowizorki! Jak np. komin jest źle zbudowany to albo się nie podejmuje roboty albo murarze poprawiają swoje gnioty. Znajdzie WSZYSKIE niedoróbki na Waszej budowie! Jego instalacje DZIAŁAJĄ a anteny nie spadają!!! :p

 

9. PAN MICHAŁ - 691-192-161 - ciężkie prace murarskie, ocieplenia i cała wykończeniówka w moim domu te płytki w korytarzach też On robił :p - trochę długo ale UCZCIWY ponad miarę i nigdy nie dyskutuje gdy ktoś znajdzie coś krzywego lub nierównego. ROZSĄDNE ceny! Miły, grzeczny. Sam wykańcza swój dom więc rozumie nas jeśli chodzi o elektryków, dekarzy, płytkarzy, itd! POLECAM!!!

 

Pozdrówcie go serdecznie od faceta z przeklętego domu w Osielsku! :p

 

... mam nadzieję, że jeżeli ktoś skorzysta z ich usług to też będzie zadowolony.

Reklamacji ja nie przyjmuję! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra!

Nowy dzień i nowa wiara w ludzi! :D

Tak jak wczoraj podałem CZARNĄ listę ŚWIŃ i PARTACZY tak dzisiaj coś dla tych co startują! :p :p :p

 

Fachowcy sprawdzeni w boju! Większość działa sprawnie, szybko i PROFESJONALNIE!

 

... mam nadzieję, że jeżeli ktoś skorzysta z ich usług to też będzie zadowolony.

Reklamacji ja nie przyjmuję! :D :D :D

 

Fajnie, że to zrobiłeś może ktoś skorzysta. Ja do wielu rzeczy musiałam dobijać się sama. Chociaż dzięki niektórym forumowiczom też i mi się udało zdobyć namiar na porżadnych fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra!

Nowy dzień i nowa wiara w ludzi! :D

Tak jak wczoraj podałem CZARNĄ listę ŚWIŃ i PARTACZY tak dzisiaj coś dla tych co startują! :p :p :p

 

Fachowcy sprawdzeni w boju! Większość działa sprawnie, szybko i PROFESJONALNIE!

 

... mam nadzieję, że jeżeli ktoś skorzysta z ich usług to też będzie zadowolony.

Reklamacji ja nie przyjmuję! :D :D :D

 

Fajnie, że to zrobiłeś może ktoś skorzysta. Ja do wielu rzeczy musiałam dobijać się sama. Chociaż dzięki niektórym forumowiczom też i mi się udało zdobyć namiar na porżadnych fachowców.

 

Musimy polecać sobie ludzi sprawdzonych, ostrożnie podchodzić do gości z ogłoszeń w gazetach (już się pojawiają!) oraz ignorować ludzi z CZARNYCH LIST!

 

P.S.

Opisywany pan Zbyszek, który przedwczoraj uciekł z mojej budowy przysłał mi sms'a czy może wrócić! :o :o :o (widać ktoś rozsądny wypie ... go ze swojego domu - brawo! super! Niech zdycha z głodu!)

... Ale powiedziałem, że nic z tego - choćbym miał się myć w misce a kąpać pod prysznicem u znajomych jeszcze przez pół roku to takie śmiecie/gównozjady/etc nie mają już powrotu do mnie!!!

Mogę przez rok nowych spodni sobie nie kupić ... palenie rzucić ... na wakacje nie jechać i 3x tyle zapłacić innemu porządnemu facetowi ale GNOJKI nie będą u mnie pracowali choćby 2x cenę swych usług zmniejszyli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra!

Nowy dzień i nowa wiara w ludzi! :D

Tak jak wczoraj podałem CZARNĄ listę ŚWIŃ i PARTACZY tak dzisiaj coś dla tych co startują! :p :p :p

 

Fachowcy sprawdzeni w boju! Większość działa sprawnie, szybko i PROFESJONALNIE...!

 

Wielki dzięki ,napewno skorzystam :D

 

Nie za ma co :p ... Ale poziomicę to i tak sobie kup! :p :P :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za ma co :p ... Ale poziomicę to i tak sobie kup! :p :P :p

 

kupie napewno, ja jestem strasznie drobiazgowa :D

 

... kwestia czasu kiedy przestaniesz taka być :D

Przychodzi czasami taka chwila, że machasz ręką i mówisz sobie "niech już tylko stąd idą". Inna postawa jest trochę kosztowna ... nerwowo! Wyrzucasz ludzi lub poprawiają po sobie. To wszysko trwa wieczność a tu ... mieszkanie sprzedane, "sianko" się kończy, masz dosyć mieszkania z teściami albo jeszcze inne przypadki.

Ale życzę Tobie abyś twarda była do samego końca!!! ... Do ostaniego mycia podłogi i sprzątania wokół domu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kwestia czasu kiedy przestaniesz taka być :D

Przychodzi czasami taka chwila, że machasz ręką i mówisz sobie "niech już tylko stąd idą". Inna postawa jest trochę kosztowna ... nerwowo! Wyrzucasz ludzi lub poprawiają po sobie. To wszysko trwa wieczność a tu ... mieszkanie sprzedane, "sianko" się kończy, masz dosyć mieszkania z teściami albo jeszcze inne przypadki.

Ale życzę Tobie abyś twarda była do samego końca!!! ... Do ostaniego mycia podłogi i sprzątania wokół domu!

 

Będę starała się być NIEUGIĘTĄ do samego końca :evil: :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie: czy jest sens spotykać się z murarzem skoro nie kupiłam jeszcze projektu, a jesli tak to jakie dane mu podać żeby poznać jego cene? przepraszam za głupie pytania ale to mój pierwszy dom ;)

 

Dla mnie to tez nowosc :lol: Rozmawialam wstepnie z murarzem i dowiedzialam sie ze mam sie zglosic jak juz bede miala warunki zabudowy i wtedy omowimy szczegoly, wiec poki nie masz pewnosci co do projektu nic Ci nie powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra!

Nowy dzień i nowa wiara w ludzi! :D

Tak jak wczoraj podałem CZARNĄ listę ŚWIŃ i PARTACZY tak dzisiaj coś dla tych co startują! :p :p :p

 

... mam nadzieję, że jeżeli ktoś skorzysta z ich usług to też będzie zadowolony.

Reklamacji ja nie przyjmuję! :D :D :D

 

Dzieki- dobra robota i to zarówno w części dotyczącej partaczy jak i dobrych fachowców, to jest największa wartość tego forum- wiedza gdzie szukać i czego unikac.

Gdybym ja tu zajrzała wcześniej- to może natknęłabym się np. na wpisy Jestersa, a tak - polazłam jak ćma do tartaku na Ujejskiego, dzięki któremu budowa stoi już 3 miesiąc......a - i jeszcze czekam az łaskawie oddadza mi pieniądze- a może nie oddadzą, to zależy jaki humor ma pan właściciel.

 

W każdym razie warto takie rzeczy pisać, bo ten przeklęty boom budowlany przecież sie kiedyś skończy- a wtedy rynek odsieje plewy od ziarna.

 

A dla nas wszytkich nadzieja tak czy owak za jakiś czas skończymy, a wtedy juz tylko sielskie życie na wsi :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich!

 

Podjąłem decyzję o rozpoczęciu budowy domu w Dabrowie Chelminskiej.

Projekt http://www.archipelag.pl/projekty-domow/paloma/

Liczę, że przygarniecie mnie do swojego grona i wspomożecie radą.

Pozwolenie na budowe juz mamy:)

Szukamy ekipy murarzy

Wczoraj wróciłem od murarza który wycenił robocizne wybudowania stanu surowego z dachem na 90 tys zl

Murarz moze wejsc jeszce w pazdzierniku na budowe

Jak myslicie jaka to cena? czytajac forum uwazam ze to duzo

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem od murarza który wycenił robocizne wybudowania stanu surowego z dachem na 90 tys zl

Murarz moze wejsc jeszce w pazdzierniku na budowe

Jak myslicie jaka to cena? czytajac forum uwazam ze to duzo

Pozdrawiam

Hmmm pozwól że tak z głupia franc spytam... ta wycena to robocizna z materiałem ??? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sławas :D

widzę ,że jesteś na starcie tak jak ja...no moze jestes krok dalej,bo ja dopiero odbieram w przyszlym tygodniu wypis i wyrys z planu :p Projekt bardzo ładny,ale cena za robociznę fakt astronomiczna :o ,ale nie mogę sie wypowiadać ,poniewaz jeszcze nie miałam konkretnych rozmów z murarzami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutis budujesz sie tez w Murowancu?

nie, Osielsko ma być moim rajem na ziemi ;) jestem w trakcie podziału działki na mnie i siostrę, gmina bardzo pilnuje, żeby wszystkie terminy były dotrzymane i papierki leżą na biurkach :x

domek ma być mały, docelowo jakies 100 m2, na początek wykończony tylko parter...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...