Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Miejscowy Plan jest i zapewniano mnie ,że w ciągu siedmiu dni się zmieszczą,ale pytam o całą procedurę do czasu otrzymania pozwolenia na budowę, tj. geodeta, adaptacja, enea,wod-kan, itd...mniej więcej ile czasu moze mi to zając?

@INEZ2007 adaptacja projektu w firmie spektrum niewielkie zmiany okolo 2 tygodni pozwolenie na budowe (1.5 miesiaca sezon urlopowy)teraz powinno byc szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@INEZ2007 adaptacja projektu w firmie spektrum niewielkie zmiany okolo 2 tygodni pozwolenie na budowe (1.5 miesiaca sezon urlopowy)teraz powinno byc szybciej

 

Sławas a kiedy robiłeś tą adaptację w Spektrum ?

Ja robiłem w lutym 2007 i w umowie miałem czas realizacji 4 tygodnie a czekałem 8 tygodni i potem dwa miesiące jeszcze na pozwolenie - też sezon urlopowy :cry:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam w dobrej cenie 80 pustaków stropowych TERIVA 1 (z Czamaninka).

Wczoraj zalewaliśmy strop i okazało się, że właśnie o 80 sztuk kupiliśmy za dużo.

Za ok.1 miesiąc będą też do sprzedania stemple stropowe - 80 sztuk.

Stemple są użyte tylko 1 raz i tylko przez nas.

Więcej informacji na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEZ2007 adaptacja projektu w firmie spektrum niewielkie zmiany okolo 2 tygodni pozwolenie na budowe (1.5 miesiaca sezon urlopowy)teraz powinno byc szybciej

 

Sławas a kiedy robiłeś tą adaptację w Spektrum ?

Ja robiłem w lutym 2007 i w umowie miałem czas realizacji 4 tygodnie a czekałem 8 tygodni i potem dwa miesiące jeszcze na pozwolenie - też sezon urlopowy :cry:

Pozdrawiam

Adaptacje robilem w czerwcu pozwolenie mialem juz w polowie sierpnia Robilismy w Spektrum u Pana Kwapiszewskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... położenie więźby - maks 10 tysięcy ...

 

no faktycznie, starales sie mocno :D

 

nie wiem jak tam stawki u kolegi ale wychodzi, ze ma z 400-500 metrow kwadratowych dachu

 

ja mialem superanckich ciesli za 20 zeta/metr

 

jak ktos wali cene 90 kola za robote to wcale nie znaczy ze naciagacz. ma za duzo roboty i weali cene na odczepnego. jak komus zalezy z jakis wzgledow na czasie i ma kase to nie straszne takie pieniadze :wink:

 

mi facet za przylacze wod kan zawolal 4500 bo i tak nie mial czasu. poczekalem i zrobilem u innego za 1/3 tej ceny. wszystkie kwoty zawieraly materialy i robocizne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... położenie więźby - maks 10 tysięcy ...

 

no faktycznie, starales sie mocno :D

 

nie wiem jak tam stawki u kolegi ale wychodzi, ze ma z 400-500 metrow kwadratowych dachu

 

ja mialem superanckich ciesli za 20 zeta/metr

 

jak ktos wali cene 90 kola za robote to wcale nie znaczy ze naciagacz. ma za duzo roboty i weali cene na odczepnego. jak komus zalezy z jakis wzgledow na czasie i ma kase to nie straszne takie pieniadze :wink:

 

mi facet za przylacze wod kan zawolal 4500 bo i tak nie mial czasu. poczekalem i zrobilem u innego za 1/3 tej ceny. wszystkie kwoty zawieraly materialy i robocizne.

 

To daj namiar na tego wodociągowego

Mam do zrobienia mały kawałek właśnie wodociągu, moze będzie chciał mi taką mała robótkę zrobić

Co do ceny 20 zeta za m2 - podajesz ceny poczarku roku. Teraz naprawdę ciężko znaleźdź tak taniego dekarza czy cieślę - z referencjami

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a tak z innej beczki:

czy ktoś miał więźbę robioną przez p. Leszka Ziomera?

 

pozdrawiam

 

taaa

ale pan Leszek sam tej wiezby nie robi, tylko posredniczy

wiezbe zrobila ta ekipa dobrze

ale Pan Leszek od nas uciekl w newralgicznym momencie - gdy mial wchodzic dekarz, z niewykonczonymi i zle zrobionymi kominami - ech.....

zostawil nas na tzw lodzie

 

pozdrow pana Leszka od nas :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść ludkowie

 

Właśnie zostałem wyślizgany z ekipy tynkarzy. Mieli zaczynać po skończeniu u sąsiada ale jakoś się popstrykali i zeszli z budowy. Sąsiad zadowolony bo u niego prawie skończyli a przez kłutnie jak to on mówi wyszedł na tym dobrze bo nie zapłacił jekiś 2000 złotych. No cóż... zostałem bez ekipy i dlatego apel o jakieś namiary na tynkarzy elewackarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Fajnie, że są ludzie którzy służą cennymi radami. Ja mam dach 240 m. Zdecydowlaiśmy się na firmę z polecenia. Nie są tani, ale robią szybko i są dostępni. Robotę wycenili na 23900. Więżba, dachówka, kominy, wstawienie okien, od spodu dachu frezowne deski. Poradźcie mi proszę gdzie kupić tanią i dobrą oczyszczalnię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makosia - mysle ze rozsadna cena :roll:

Mam tez 240 metrow - i tez nie mialam najtanszych fachowcow. Okien dachowych nie mam

Tematu kominow nie podejmuje :roll:

Bez podbitki

 

Dach srednio skomplikowany - dom na planie krzyza

Wiezba, folia, laty, kontrlaty, jeden wylaz dachowy,dachowka na gotowo - ok 17-18 tys - robocizna

 

Wstawienie trzeciego i kazdego nast okna za sztuke ok 150-200 zl

 

Ale

ekipa ciesielsko-dekarska dostepna pod koniec sezonu gdy sporo ludzi chce zadaszyc dom przed zima - wolna??? Hmmmm

Dla porownania - ja ekipe na pazdziernik rezerwowalam pod koniec lipca :roll:

Przeswietl ich jeszcze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał jakieś poważniejsze boje z ENEA?

Mam poważny problem gdyż poinformowano mnie że prąd do mojej działki NAJWCZEŚNIEJ zostanie podciągnięty w 2 połowie 2009 roku :o Wcześniej pan zarzekał się że będzie to rok 2008 (umowę podpisałem w lutym 2007)... I tak jest to wariant optymistyczny, gdyż w umowie jest napisane że ENEA ma łącznie 5 lat na realizację przyłącza (2 lata plan + 3 lata realizacja) a więc prąd miał bym dopiero w roku... 2012 :evil: Niestety mój domek powstaje jako pierwszy w tym rejonie a z tego co widzę sąsiedzi pokupowali działki w celach późniejszej odsprzedaży i nie są zbyt chętni do robienia przedpłat na prąd (co ewentualnie skróciło by termin realizacji).

 

I tu dochodzimy do sedna sprawy: czy wiecie może w jaki sposób można przyspieszyć tą procedurę? W domu chciał bym zamieszkać w 2008 roku... ale bez prądu ani rusz... No chyba że postawię sobie elektrownię wiatrową albo codziennie będę wlewał 100l ropy do agregatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pod ktora Enee podlegasz

 

ja podpisalam umowe w lutym.....?? jakos tam na poczatku roku

od lipca mam skrzynke, prad ma byc do grudnia

 

robilam indywidualnie projekt przylacza za ok 1300 zl, enea oddala mi z tego tylko 500 zl - ze swego cennika. To wszystko co nadplacilam - ale prad od razu bede miec docelowy a nie budowlany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !!

Jestem nowy na forum.

Jak widze temat naszego regionu tak rozrosł w siłę że nie sposob go przeczytac... ci ktorzy zaczynali pisac juz maja zapewne domy pokonczone albo buduja kolejne.

Milo poznac wszystkich i mam pytanie:

Kto ma namiar na przyzwoitego majstra ktory kladzie kafelki ?

PS Jestem w powiecie Inowroclaw, gm Rojewo ale dosc blisko Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nowego forumowicza

namiarow na kafelkowego nei mam

 

Ja rowniez naleze pod Enea Naklo - wiec wspolczuje

projekt robilismy sami bo ten projekt podobno najbardziej wstrzymywal ich - brak fachowcow, terminy itp i wplywal wydluzajaco na proponowany przez nich termin

dzis po przesmiesznej rozmowie :evil: wiem ze sa gotowi od lipca :lol: i teraz tylko elektryk, kabel do ziemi - 70 metrow, gniazdka w budynku, odbior i bedzie swiatlo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Co do problemów z projektantami jeśli idzie o ENEA Nakło to nie prawda ponieważ rozmawiałem osobiście z projektantem, który wykonywał projekt na zlecenie ENEA dla nas właśnie to mają go już od miesiąca marca br a jak nie wykonują przyłącza tak nie wykonują.

Wiem od niejednego już wykonawcy poważnych inwestycji na rzecz ENEA Nakło , że właśnie Nakło to zwyczajne pokomunistyczne szumowiny i rzeczywiście niespecjalnie mają wykonawców na swoje zlecenia ponieważ to zasiedziała sitwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...