Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miejscowy Plan jest i zapewniano mnie ,że w ciągu siedmiu dni się zmieszczą,ale pytam o całą procedurę do czasu otrzymania pozwolenia na budowę, tj. geodeta, adaptacja, enea,wod-kan, itd...mniej więcej ile czasu moze mi to zając?

@INEZ2007 adaptacja projektu w firmie spektrum niewielkie zmiany okolo 2 tygodni pozwolenie na budowe (1.5 miesiaca sezon urlopowy)teraz powinno byc szybciej

 

Sławas, jesteś optymistą. Urzędnik, który rozpatruje nasz wniosek, rozpatruje teraz wnioski z połowy sierpnia, a mamy połowę października!!! Mówił nam, że do tej pory spływały do niego wniosku z dwóch gmin, teraz z sześciu! Prawda czy nie, nasz wniosek leży tam już ponad 60 dni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał jakieś poważniejsze boje z ENEA?

Mam poważny problem gdyż poinformowano mnie że prąd do mojej działki NAJWCZEŚNIEJ zostanie podciągnięty w 2 połowie 2009 roku :o Wcześniej pan zarzekał się że będzie to rok 2008 (umowę podpisałem w lutym 2007)... I tak jest to wariant optymistyczny, gdyż w umowie jest napisane że ENEA ma łącznie 5 lat na realizację przyłącza (2 lata plan + 3 lata realizacja) a więc prąd miał bym dopiero w roku... 2012 :evil: Niestety mój domek powstaje jako pierwszy w tym rejonie a z tego co widzę sąsiedzi pokupowali działki w celach późniejszej odsprzedaży i nie są zbyt chętni do robienia przedpłat na prąd (co ewentualnie skróciło by termin realizacji).

 

I tu dochodzimy do sedna sprawy: czy wiecie może w jaki sposób można przyspieszyć tą procedurę? W domu chciał bym zamieszkać w 2008 roku... ale bez prądu ani rusz... No chyba że postawię sobie elektrownię wiatrową albo codziennie będę wlewał 100l ropy do agregatu...

 

5 lat????? O matko! Nagle ucieszyłam się, że my podlegamy pod Enea Inowrocław, a tam w umowie jest, że realizacja do 12 miesięcy... Jak będzie, zobaczymy! Natomiast jeśli chodzi o radę, to ciężka sprawa, jeśli takie warunki mają w umowie, a Ty ją podpisałeś, no bo jakie miałeś inne wyjście? Może ktoś ma jakieś doświadczenia i coś poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłam u nich adaptację w kwietniu tego roku. Z tygodniowego terminu zrobił się półtoramiesieczny. Kłamali, że dostarczyli wszytkie dokumenty jak się później okazało w starostwie były braki, które załatwiałam sama i znowu dwutygodniowy poślizg. Nic z nami nie omawiali,nic nie uzgadniali. Właściciel firmy bezczelny. Nie polecam.

 

Po pierwszym spotkaniu mam podobne odczucia.Może mógłby ktoś polecic firmę, sprawdzoną w projektach idywidualnych, ewentualnie zmiany w gotowym projekcie -chodzi o dorobienie poddasza w domu parterowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 lat????? O matko! Nagle ucieszyłam się, że my podlegamy pod Enea Inowrocław, a tam w umowie jest, że realizacja do 12 miesięcy... Jak będzie, zobaczymy! Natomiast jeśli chodzi o radę, to ciężka sprawa, jeśli takie warunki mają w umowie, a Ty ją podpisałeś, no bo jakie miałeś inne wyjście? Może ktoś ma jakieś doświadczenia i coś poradzi.

12 miesięcy... u mnie etap "projektowania" ma trwać 2 lata... :o

Zazdroszczę... zazdroszczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscowy Plan jest i zapewniano mnie ,że w ciągu siedmiu dni się zmieszczą,ale pytam o całą procedurę do czasu otrzymania pozwolenia na budowę, tj. geodeta, adaptacja, enea,wod-kan, itd...mniej więcej ile czasu moze mi to zając?

@INEZ2007 adaptacja projektu w firmie spektrum niewielkie zmiany okolo 2 tygodni pozwolenie na budowe (1.5 miesiaca sezon urlopowy)teraz powinno byc szybciej

 

Sławas, jesteś optymistą. Urzędnik, który rozpatruje nasz wniosek, rozpatruje teraz wnioski z połowy sierpnia, a mamy połowę października!!! Mówił nam, że do tej pory spływały do niego wniosku z dwóch gmin, teraz z sześciu! Prawda czy nie, nasz wniosek leży tam już ponad 60 dni!

 

Moje pozwolenie było gotowe do odbioru 70-ego dnia . (leżało w urzędzie 70 dni )

Najśmieszniejsze że byłem 69 dnia zapytać czy już jest i odpowiedziano mi że nie ma :evil: , jak powiedziałem że już dawno minęło 65 dni to kazano mi przyjść następnego dnia . No i było ale decyzja była opisana datą o 12 dni wcześniejszą czyli wystawiona niby 58 dnia - więc termin na papierze zachowany :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dodamy do tych 70 dni leżakowania w urzędzie 4 tygodnie prac nad adaptacją w Spektrum to wychodzi 98 dni ( trzy miesiące :cry: :evil: ) można by jeszcze dodać 1 trydzien oczekiwania na wypis z planu zagospodarowania , czas oczekiwania na mapki geodezyjne 2 tygodnie , na warunki wodociągowe 1 tydzień oraz na warunki z ENEI i z gazowni kolejne 2 tyg .

Więc sporo się tych dni nazbiera .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie firmę w Bydgoszczy, która ma prezyzwoite panele w przyzwoitej cenie i montaz przy zakupie gratis:)?????????????????????????????????????????????

ale gratis w sensie gratis a nie panele które wszędzie są za 30 w cenie 50:)

 

Jeśli mogę doradzić to nie kupuj paneli z montażem gratis, dobry fachowiec się ceni i napewno za darmo Ci nie położy paneli. Chyba że nie zależy Tobie na jakości.... :(

 

Montaż gratis często nie jest gratis. W OBI dość często jest taka promocja, chcaiłam się skusić i co się okazało. Promocja jest ważna tylko wtedy jeżeli zakupisz listwy wykończeniowe- montaż chyba 4 zł za metr, dojazd w centrum gratsi, poza centrum( Osowa Góra, Fordon) 2 zł za km. I tym samym już nie wszystko było gratis. Ofertę : montaż gratis lub 15% upustu ma także sklep na Fordońskiej(róg Fordońskiej i Szajnochy, obok OBI). My wybraliśmy 15% + transport gratis.

 

Zgadza się montaż nigdy nie jest gratis .

Współpracowałem kiedyś z firmą zajmującą się sprzedażą podłóg , paneli i pomimo iż niby dawali montaż gratis to zawsze był gdzieś wliczony . Montaż podłogi był niby gratis ale klient musiał zapłacić dodatkowo za montaż listew , progów , za obrobienie stopni balkonowych , podcięcie drzwi jeżeli istniała taka konieczność .Poza tym podwyższano cenę listew , foli , pianki , klejów itp . Cena podłogi pozostawała ta sama gdyby przypadkiem kupujący chciał porównać cenę u konkurencji , w ten sposób przekonywał się że rzeczywiście ma montaż gratis . Bo mało kto porównuje ceny dodatków .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich przyszłych sąsiadów :D :D :D Decyzja podjęta BĘDZIEMY SIĘ BUDOWAĆ :lol: :lol: :lol: Chcemy zacząć na wiosnę.Otucha wszystkich mam pomogła mi podjąć decyzję,WIELKIE DZIĘKI MKKAFFE i AKA Z INA ,dzięki za wsparcie EDI! i za zainteresowanie GACUSIOWI, no i oczywiście Tobie ALEX- no nic będziemy z dziećmi "kursować" :D Pozdrawiam :wink:

 

super wiadomośc!!!cieszę się z Wami :D

 

edi-dzięki za słowa uznania :wink: :D

INEZ jakoś mi umkął Twój post :oops: , ale od czego są drogi nieoficjalne :p :P

będziemy jeździć z maluchami, ale od czego są sąsiedzi :D :D, nasza kruszynka już jest zapisana do 3 złobków, a już myślimy nad przedszkolem, nagle wyż się zrobił

:o

 

jeśli chodzi o Tani dom to sobie po prostu odpuść, trzeba być chyba podobnym do właściciela żeby się z nim dogadać, mało kto to potrafi, ale facet nie robi nic charytatywnie, cennik ma niezły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy podpisywaliście umowy na roboty ciesielskie i dekarskie, czy tzw. umowa ustna wystarczy?

 

jesli chodzi o dekarzy - wg mnie to bardzo wazne - ludzie sa rozni, moze i w razie czego naprawia przeciekajacy dach - ale jesli beda to robic w ramach gwarancji - bezplatnie - napewno nie wtedy kiedy bedzie tobie cieklo, lecz gdy skoncza swoja platna robote

Ja akurat koncze dach i lekko oddycham ze mam umowe

 

co do ciesli - slyszalam ze konstrukcja moze sie rozchodzic - i jesli nie masz umowy na ciesle dekarze moga w razie czego swoja spartaczona robote zegnac na ciesli i umyc rece. to samo sie dotyczny kominow - zle obrobia a powiedza ze fugi przeciekly i beda chcieli zegnac blad.

niestety na wszystko warto miec umowe pisemna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizując swoje archiwum znalazłem namiary tartaków:

 

 

 

Tartak Izbica. Tarcica suszona, deska podłogowa

87-865 Izbica Kujawska, 0 54 286 50 44

 

Ściesiński Robert. Tartak. Drewno sosnowe, deski

86-031 (p-ta Osielsko) Żołędowo, 0 52 582 56 89

 

Tartak Pama. PWPH. Agnieszka Maciejczyk

88-140 (p-ta Gniewkowo) Suchatówka, 0 52 351 00 98

 

Pawłowscy W.B.M.W. Tartak. Wytwórnia oklein stolarskich

89-422 Sypniewo, 0 52 389 20 86

 

Ro-An. PPHU. Tartak. Więźby dachowe, tarcica. Pawłowska Patrycja

86-022 (p-ta Dobrcz) Wudzyn, 0 52 381 97 84

 

Bernaciak Tadeusz. Tartak

86-200 (p-ta Chełmno) Nowe Dobra, 0 502 64 18 42

 

Blumpol. PWPHU. Tartak, sucha tarcica, suszarnia

88-124 (p-ta Pakość) Kościelec, 0 52 351 11 16

 

Cis. Tartak

87-700 (p-ta Aleksandrów Kujawski) Stawki, 0 54 282 34 05

 

Drewbud. Tartak

86-120 (p-ta Pruszcz) Serock, 0 52 382 95 96

 

Drewrom. ZPHU

87-410 (p-ta Kowalewo Pomorskie) Pluskowęsy gm. Kowalewo Pomorskie, 0 56 684 11 48

 

Heban. Sp. z o.o. Tartak

89-511 Cekcyn, 0 52 559 26 00

 

Lipiński Paweł. Tartak. Sprzedaż drewna

88-400 (p-ta Żnin) Podgórzyn, 0 52 302 19 73

 

Michałowski Bogumił. Zakład stolarski

89-200 Szubin, 0 52 384 25 56

 

Nowak Bogdan. Tartak

89-210 Łabiszyn, 0 52 384 45 20

 

Przybył Janusz. Tartak. Sucha tarcica, więźba dachowa

86-010 Koronowo, 0 52 382 26 32

 

Radex. PW. Tartak. Więźby dachowe, tarcica iglasta

86-022 Wudzyn, 0 52 381 98 99

 

Ro-An. PPHU. Tartak. Więźby dachowe, tarcica. Pawłowska Patrycja

86-022 (p-ta Dobrcz) Wudzyn, 0 52 381 97 84

 

Steckiewicz Beata, Steckiewicz Krzysztof. Tartak

89-121 Ślesin, 0 52 385 70 69

 

Tartak

86-005 (p-ta Białe Błota) Przyłęki, 0 608 59 64 53

 

Tartak-Stolarnia. Tomczak M.

89-115 Mrocza, 0 52 385 63 46

 

Tartak. Usługi, sprzedaż. Grotkiewicz R.

86-005 (p-ta Białe Błota) Kruszyn Krajeński, 0 52 381 49 34

 

Tombud. Tartak i stolarnia. Wawrzyniak Tomasz

86-181 Serock, 0 52 382 96 14

 

Trawińscy. Tartak

86-010 Koronowo, 0 606 53 28 36

 

Wiśniewski Bogusław. Tartak

86-060 Nowa Wieś Wielka, 0 52 381 23 16

 

Żubik Zbigniew. Usługi tartaczne

86-022 (p-ta Dobrcz) Stronno gm. Dobrcz, 0 52 381 95 66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEZ jakoś mi umkął Twój post :oops: , ale od czego są drogi nieoficjalne :p :P

będziemy jeździć z maluchami, ale od czego są sąsiedzi :D :D, nasza kruszynka już jest zapisana do 3 złobków, a już myślimy nad przedszkolem, nagle wyż się zrobił :o

 

jeśli chodzi o Tani dom to sobie po prostu odpuść, trzeba być chyba podobnym do właściciela żeby się z nim dogadać, mało kto to potrafi, ale facet nie robi nic charytatywnie, cennik ma niezły

Alex rozmawiałam wczoraj z koleżanką,która pracuje w urzędzie gminy ( przez przypadek się tam spotkałyśmy :D) i mówiła,że żeby dostać się do przedszkola w Białych Błotach to trzeba zapisać sie 3 lata wcześniej :roll: więc to już chyba odpowiedni moment... :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...