Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

CZeść

poratujcie proszę namiarami na sprawdzonych elewackarzy.

 

coz za wąskie specjalizacje sie porobily teraz w budowlance. ciekawe czy sa tez styropianiarze, kołkarze siatkarze bo chetnie bym wzial takiego do pomocy dla moich majstrow co robia wszystko po kolei i calkiem niezle im to wychodzi (nie robili dachu i nie wstawiali okien, hydraulik i elektryk tez inny), robia regipsy, elewacje, podbitki, tynki, posadzki, kafelki, parapety, malowania, kostki brukowe ukladaja i pewnie wiele innych spraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść

poratujcie proszę namiarami na sprawdzonych elewackarzy.

 

coz za wąskie specjalizacje sie porobily teraz w budowlance. ciekawe czy sa tez styropianiarze, kołkarze siatkarze bo chetnie bym wzial takiego do pomocy dla moich majstrow co robia wszystko po kolei i calkiem niezle im to wychodzi (nie robili dachu i nie wstawiali okien, hydraulik i elektryk tez inny), robia regipsy, elewacje, podbitki, tynki, posadzki, kafelki, parapety, malowania, kostki brukowe ukladaja i pewnie wiele innych spraw

 

mysle ze Graczykowi chodzilo raczej o namiary na tych co robia miedzy innymi elewacje - bo ich konkretnie potrzebuje

regipsy, podbitki, tynki, posadzki, kafelki, parapety, malowania, kostki brukowe i pewnie wiele innych spraw ma juz po prostu gotowe

ale ja niestety namiarow nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 lat????? O matko! Nagle ucieszyłam się, że my podlegamy pod Enea Inowrocław, a tam w umowie jest, że realizacja do 12 miesięcy... Jak będzie, zobaczymy! Natomiast jeśli chodzi o radę, to ciężka sprawa, jeśli takie warunki mają w umowie, a Ty ją podpisałeś, no bo jakie miałeś inne wyjście? Może ktoś ma jakieś doświadczenia i coś poradzi.

12 miesięcy... u mnie etap "projektowania" ma trwać 2 lata... :o

Zazdroszczę... zazdroszczę...

 

Marchab, mnie się wydawało, że 12 miesięcy to przesada... Ale zmieniłeś mój punkt widzenia. Patrząc z perspektywy pięciu lat rok to prawie mgnienie oka ;) Szczerze współczuję i życzę, by trwało to jak najkrócej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dodamy do tych 70 dni leżakowania w urzędzie 4 tygodnie prac nad adaptacją w Spektrum to wychodzi 98 dni ( trzy miesiące :cry: :evil: ) można by jeszcze dodać 1 trydzien oczekiwania na wypis z planu zagospodarowania , czas oczekiwania na mapki geodezyjne 2 tygodnie , na warunki wodociągowe 1 tydzień oraz na warunki z ENEI i z gazowni kolejne 2 tyg .

Więc sporo się tych dni nazbiera .

Pozdrawiam

 

Gacuś, święte słowa. Nam się w czerwcu wydawało, że pod koniec września ruszymy z budową. Mam nadzieję, że nie będzie to wrzesień przyszłego roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może...a napewno wiecie :D czy do adaptacji lub stworzenia indywidualnego projektu potrzebna jest mapka 1:500 w wersji elektronicznej, czy starczy tradycyjna?Geoplan elektroniczną wykonuje za dodatkową opłatą,a nie wiem czy bedzie potrzebna.

Życzę wszystkim miłego Dnia :lol:

...brrr...na dworzu jest ciemno jakby była 5 rano... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może...a napewno wiecie :D czy do adaptacji lub stworzenia indywidualnego projektu potrzebna jest mapka 1:500 w wersji elektronicznej, czy starczy tradycyjna?Geoplan elektroniczną wykonuje za dodatkową opłatą,a nie wiem czy bedzie potrzebna.

Życzę wszystkim miłego Dnia :lol:

...brrr...na dworzu jest ciemno jakby była 5 rano... :-?

 

do adaptacji nikt niczego takiego jak mapka w wersji elektronicznej nie wymaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może...a napewno wiecie :D czy do adaptacji lub stworzenia indywidualnego projektu potrzebna jest mapka 1:500 w wersji elektronicznej
\

 

zgadza się taka mapka nie jest konieczna

 

Za to ja muszę sobie teraz zaprojektować wjazd! :o Kawałek drogi, przy której postawiliśmy dom, został w ub. roku pięknie zrobiony, krawężniki cudne - no ale za wysokie progi na moje nogi! Jako, ze teraz dalej robią tę drogę pomyślałam, ze pójdę do zarządu dróg i podpytam czy przy okazji nie mogliby mi obniżyć krawężnik, tak abym mogła swobodnie wjeżdżać na naszą działkę (teraz wjeżdżam z boku, od innej ulicy, lub wjazdem z obniżonym w ub. roku krawężnikiem sąsiada).

No i zaczęły się schody! Bo to nie jest droga lokalna tylko powiatowa. Bo to trzeba teraz złożyć wniosek do Starostwa (zarząd dróg) załączyć NOWĄ mapkę 1:500, poczekać na odpowiedź. Ale to nie koniec. Potem wziąć projektanta, który zaprojektuje drogę, czyli wjazd, no i przebudować drogę!

No to niezłe koszty - nie mówiąc o czasie i wykonaniu tego :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Tego typu rzeczy jak droga i wjazd na posesję została naniesiona na planie zagospodarowania działki już na etapie występowania o pozwolenie na budowę.

A wykonał to ten niedrogi stąd niekoniecznie dobry architekt - notabene adaptator naszego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to ja muszę sobie teraz zaprojektować wjazd! :o ........................................................................................................................

Ale to nie koniec. Potem wziąć projektanta, który zaprojektuje drogę, czyli wjazd, no i przebudować drogę!

:-?

 

No właśnie dori dlaczego musisz projektować , przecież to już dawno powinnaś mieć zrobione . Na 100 % występowałaś o uzgodnienia wjazdu bo bez tego nie otrzymałabyś pozwolenia :wink: W projekcie zagospodarowania terenu powinna być dołączona mapa sytuacyjno-wysokościowa na której jest zaznaczony wjazd ponadto powinno się tam znajdować także pismo z Urzędu Gminy opisujące jakim warunkom powinien odpowiadać Twój wjazd .

W piśmie tym opisana jest szerokość wjazdu , spadki i lokalizacja zgodna z mapką .

Proponuję zajrzeć do projektu domku a dokładniej do projektu zagospodarowania działki i poszukać :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 lat????? O matko! Nagle ucieszyłam się, że my podlegamy pod Enea Inowrocław, a tam w umowie jest, że realizacja do 12 miesięcy... Jak będzie, zobaczymy! Natomiast jeśli chodzi o radę, to ciężka sprawa, jeśli takie warunki mają w umowie, a Ty ją podpisałeś, no bo jakie miałeś inne wyjście? Może ktoś ma jakieś doświadczenia i coś poradzi.

12 miesięcy... u mnie etap "projektowania" ma trwać 2 lata... :o

Zazdroszczę... zazdroszczę...

 

Marchab, mnie się wydawało, że 12 miesięcy to przesada... Ale zmieniłeś mój punkt widzenia. Patrząc z perspektywy pięciu lat rok to prawie mgnienie oka ;) Szczerze współczuję i życzę, by trwało to jak najkrócej :)

 

 

U mnie w ZIelonce umowa realizacji opiewała na 2 LATA !!!.Dzięki upierdliwości założyli po półtora roku.Enea Bydgoszcz.Prąd "budowlany" oczywiscie wcześniej.Enea to typowy socjalistyczny moloch z ludźmi o takim samym myśleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proponuję zajrzeć do projektu domku a dokładniej do projektu zagospodarowania działki i poszukać :wink:

 

Pozdrawiam

 

a no wlasnie

 

na mapce jest wrysowane

 

do gminy (bo droga gminna) pisal gosc od adaptacji pismo o zjazd z drogi. dali zgode z jakims tam opisem i skasowali chyba 40 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie rację - ja też byłam przekonana, że tak będzie - mam wyrysowy wjazd, papier od gminy i pozwolenie - ale pozwolenie mam na budowę domu, nie drogi, droga była wybudowana przed moim pozwoleniem, a papier od gminy , który mam dołączony do dokumentacji na pozwolenie nadaje się tylko, przepraszam, aler chyba do podtarcia....

Byłam we wtorek w zarządzie dróg na konarskiego i właśnie tam mnie oświecono :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
a ja naiwna myślałam, ze wystarczy poprosić o możliwość obniżenia krawężnika i finito :cry:

 

Dokładnie tak należy postąpić tyle tylko, że prośba musi być podana na innym papierze bezpośredniemu wykonawcy - to najkrótsza z możliwych dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEZ jakoś mi umkął Twój post :oops: , ale od czego są drogi nieoficjalne :p :P

będziemy jeździć z maluchami, ale od czego są sąsiedzi :D :D, nasza kruszynka już jest zapisana do 3 złobków, a już myślimy nad przedszkolem, nagle wyż się zrobił :o

 

jeśli chodzi o Tani dom to sobie po prostu odpuść, trzeba być chyba podobnym do właściciela żeby się z nim dogadać, mało kto to potrafi, ale facet nie robi nic charytatywnie, cennik ma niezły

Alex rozmawiałam wczoraj z koleżanką,która pracuje w urzędzie gminy ( przez przypadek się tam spotkałyśmy :D) i mówiła,że żeby dostać się do przedszkola w Białych Błotach to trzeba zapisać sie 3 lata wcześniej :roll: więc to już chyba odpowiedni moment... :lol: :lol: :lol:

 

Trochę myślałam z przymróżeniem oka, bo bardziej chodzi o przedszkole w Byydgoszczy z basenem, ale trzeba zacząć myśleć :lol: :lol:

może Olek i Asia się w konću zabiorą do dzieła to będziemy mieć troje rówieśników :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam właśnie wycenę od ekipy budowlanej. Bardzo chciałabym Was prosić o opinię. Ekipa zaznacza, że jest to wycena samej robocizny - bez maszyn, że np. koparkę, czy transport żwiru itp. trzeba będzie załatwiać, albo chociaż płacić osobno.

 

Oto to, co owa firma nazwała kosztorysem (miałby to być aneks do umowy). Jeszcze nie dyskutowaliśmy z nimi, na razie to ich propozycja. Przypominam, że poszerzamy dom o 1,80, wiec będzie więcej ścian, więźby, dachu... (Projekt EM08L plus zmiany) Wycena dotyczy stanu surowego otwartego.

 

1. FUNDAMENT - 9.600 zł (ławy wylewane, bloczki, kanaliza na poziomie 0, zasypka, chudy beton, ocieplenie styropianem)

 

2. PARTER - 16.000 zł (ściany nośne, ściany działowe, kominy, strop, schody wylewane)

 

3. PODDASZE - 8.000 zł (ścianki kolankowe, działowe, wieniec, kominy plus obłożenie ich klinkierem lub płytkami)

 

4. DACH - 17.000 zł (konstrukcja więźby, pokrycie folią, dachówka, okna dachowe, obrynnowanie)

 

RAZEM 50.600 zł

 

Ekipa jest polecona, widzieliśmy kilka "ich domów?", gadaliśmy z ludźmi, wydaje się bardzo sensowna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...