Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dostałam właśnie wycenę od ekipy budowlanej. Bardzo chciałabym Was prosić o opinię. Ekipa zaznacza, że jest to wycena samej robocizny - bez maszyn, że np. koparkę, czy transport żwiru itp. trzeba będzie załatwiać, albo chociaż płacić osobno.

 

Oto to, co owa firma nazwała kosztorysem (miałby to być aneks do umowy). Jeszcze nie dyskutowaliśmy z nimi, na razie to ich propozycja. Przypominam, że poszerzamy dom o 1,80, wiec będzie więcej ścian, więźby, dachu... (Projekt EM08L plus zmiany) Wycena dotyczy stanu surowego otwartego.

 

1. FUNDAMENT - 9.600 zł (ławy wylewane, bloczki, kanaliza na poziomie 0, zasypka, chudy beton, ocieplenie styropianem)

 

2. PARTER - 16.000 zł (ściany nośne, ściany działowe, kominy, strop, schody wylewane)

 

3. PODDASZE - 8.000 zł (ścianki kolankowe, działowe, wieniec, kominy plus obłożenie ich klinkierem lub płytkami)

 

4. DACH - 17.000 zł (konstrukcja więźby, pokrycie folią, dachówka, okna dachowe, obrynnowanie)

 

RAZEM 50.600 zł

 

Ekipa jest polecona, widzieliśmy kilka "ich domów?", gadaliśmy z ludźmi, wydaje się bardzo sensowna...

 

Może w punktach 1, 2, 3 można by spróbować coś tam utargować. Co do pkt 4- ostatnio robiłem dach i przy takim kształcie i powierzchni jak wasza jest to naprawdę przyzwoita cena.

Reasumując: nie jest źle jak na dzisiejsze czasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Analizując swoje archiwum znalazłem namiary tartaków:

 

Tartak Izbica. Tarcica suszona, deska podłogowa

87-865 Izbica Kujawska, 0 54 286 50 44

 

Ściesiński Robert. Tartak. Drewno sosnowe, deski

86-031 (p-ta Osielsko) Żołędowo, 0 52 582 56 89

 

Tartak Pama. PWPH. Agnieszka Maciejczyk

88-140 (p-ta Gniewkowo) Suchatówka, 0 52 351 00 98

 

Pawłowscy W.B.M.W. Tartak. Wytwórnia oklein stolarskich

89-422 Sypniewo, 0 52 389 20 86

 

Ro-An. PPHU. Tartak. Więźby dachowe, tarcica. Pawłowska Patrycja

86-022 (p-ta Dobrcz) Wudzyn, 0 52 381 97 84

 

Bernaciak Tadeusz. Tartak

86-200 (p-ta Chełmno) Nowe Dobra, 0 502 64 18 42

 

Blumpol. PWPHU. Tartak, sucha tarcica, suszarnia

88-124 (p-ta Pakość) Kościelec, 0 52 351 11 16

 

Cis. Tartak

87-700 (p-ta Aleksandrów Kujawski) Stawki, 0 54 282 34 05

 

Drewbud. Tartak

86-120 (p-ta Pruszcz) Serock, 0 52 382 95 96

 

Drewrom. ZPHU

87-410 (p-ta Kowalewo Pomorskie) Pluskowęsy gm. Kowalewo Pomorskie, 0 56 684 11 48

 

Heban. Sp. z o.o. Tartak

89-511 Cekcyn, 0 52 559 26 00

 

Lipiński Paweł. Tartak. Sprzedaż drewna

88-400 (p-ta Żnin) Podgórzyn, 0 52 302 19 73

 

Michałowski Bogumił. Zakład stolarski

89-200 Szubin, 0 52 384 25 56

 

Nowak Bogdan. Tartak

89-210 Łabiszyn, 0 52 384 45 20

 

Przybył Janusz. Tartak. Sucha tarcica, więźba dachowa

86-010 Koronowo, 0 52 382 26 32

 

Radex. PW. Tartak. Więźby dachowe, tarcica iglasta

86-022 Wudzyn, 0 52 381 98 99

 

Ro-An. PPHU. Tartak. Więźby dachowe, tarcica. Pawłowska Patrycja

86-022 (p-ta Dobrcz) Wudzyn, 0 52 381 97 84

 

Steckiewicz Beata, Steckiewicz Krzysztof. Tartak

89-121 Ślesin, 0 52 385 70 69

 

Tartak

86-005 (p-ta Białe Błota) Przyłęki, 0 608 59 64 53

 

Tartak-Stolarnia. Tomczak M.

89-115 Mrocza, 0 52 385 63 46

 

Tartak. Usługi, sprzedaż. Grotkiewicz R.

86-005 (p-ta Białe Błota) Kruszyn Krajeński, 0 52 381 49 34

 

Tombud. Tartak i stolarnia. Wawrzyniak Tomasz

86-181 Serock, 0 52 382 96 14

 

Trawińscy. Tartak

86-010 Koronowo, 0 606 53 28 36

 

Wiśniewski Bogusław. Tartak

86-060 Nowa Wieś Wielka, 0 52 381 23 16

 

Żubik Zbigniew. Usługi tartaczne

86-022 (p-ta Dobrcz) Stronno gm. Dobrcz, 0 52 381 95 66

 

Androzek, chylę czoła. Dla rozpoczynających budowę takie dane są bardzo cenne. Naprawdę wielkie dzięki. Drukuję i chowam do teczki. Pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę myślałam z przymróżeniem oka, bo bardziej chodzi o przedszkole w Byydgoszczy z basenem, ale trzeba zacząć myśleć :lol: :lol:

może Olek i Asia się w konću zabiorą do dzieła to będziemy mieć troje rówieśników :D :D :D

 

Ja też raczej nie myslę o przedszkolu w Białych Błotach :D a jeśli chodzi o rówieśników to czym więcej tym lepiej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znacie przedskzola bydgoskie to może podpowiecie, które jest warte uwagi (dla 3-letniego dziecka)? Ile miesięcznie kosztuje przedszkole?

 

Polecam dwa: na Glinkach "anglojęzyczne" i na Błoniu "Muchomorek" sprawdzony :D Koszt na Glinkach ok. 450zł miesięcznie, na Błoniu 280zł + dodatkowe opłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostaliśmy telefon ze Starostwa, że jutro możemy się zgłosić po pozwolenie na budowę. Podpisali je 65-go dnia, a jakże! No to teraz się zacznie... Cieszymy się! I boimy! Jak cholera! ;-)

no to gratulujemy sąsiadom, życzymy pomyślnych wiatrów:))))

pozdrawiam

 

Dziękujemy!!! Co więcej, podpisaliśmy oświadczenie, że nie wnosimy sprzeciwu do decyzji, niniejszym zgoda na budowę stała się prawomocna z dniem dzisiejszym. Jeszcze tylko musimy zgłosić zamiar rozpoczęcia robót budowlanych i... JEDZIEMY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść

poratujcie proszę namiarami na sprawdzonych elewackarzy.

 

coz za wąskie specjalizacje sie porobily teraz w budowlance. ciekawe czy sa tez styropianiarze, kołkarze siatkarze bo chetnie bym wzial takiego do pomocy dla moich majstrow co robia wszystko po kolei i calkiem niezle im to wychodzi (nie robili dachu i nie wstawiali okien, hydraulik i elektryk tez inny), robia regipsy, elewacje, podbitki, tynki, posadzki, kafelki, parapety, malowania, kostki brukowe ukladaja i pewnie wiele innych spraw

 

Boże - są jednak kolesie co jak się odezwą - to muszą irytować. Cóż za protekcjonalny ton wypowiedzi. Każdy rozumie o co chodzi Graczykowi - ale koleś musi się mądrować. Nie napisałeś jeszcze za ile zeta ci Twoi robotnicy pracują!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść

poratujcie proszę namiarami na sprawdzonych elewackarzy.

 

coz za wąskie specjalizacje sie porobily teraz w budowlance. ciekawe czy sa tez styropianiarze, kołkarze siatkarze bo chetnie bym wzial takiego do pomocy dla moich majstrow co robia wszystko po kolei i calkiem niezle im to wychodzi (nie robili dachu i nie wstawiali okien, hydraulik i elektryk tez inny), robia regipsy, elewacje, podbitki, tynki, posadzki, kafelki, parapety, malowania, kostki brukowe ukladaja i pewnie wiele innych spraw

 

Boże - są jednak kolesie co jak się odezwą - to muszą irytować. Cóż za protekcjonalny ton wypowiedzi. Każdy rozumie o co chodzi Graczykowi - ale koleś musi się mądrować. Nie napisałeś jeszcze za ile zeta ci Twoi robotnicy pracują!!

 

eli2 ja odebrałam to jako żart, myślę, że Graczyk też się nie obruszył. Taka sytuacja na rynku dziwna, że rzeczywiście - ja na przykład pewnie za chwilę zawołam, że szukam "taras-iarzy" :lol: bo nie domówiłam się z moją ekipą, która - jak w przypadku piotrulexa - nie robi mi wszystkiego. I co więcej na pewno potrafią to zrobić, ale ja już ich nie za bardzo chcę widzieć na budowie. Cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść

poratujcie proszę namiarami na sprawdzonych elewackarzy.

 

coz za wąskie specjalizacje sie porobily teraz w budowlance. ciekawe czy sa tez styropianiarze, kołkarze ....

 

Boże - są jednak kolesie...

 

eli2 ja odebrałam to jako żart, myślę, że Graczyk też się nie obruszył. ....

 

A możliwe. Jeśli tak to przepraszam. Przez tą budowę wszystko mnie irytuje. Od poniediząłku sugeruję "moim" że układają strop niezgodnie z projektem. Położyli już połowę. Musiałem kierownika budowy ściągnąć aby przekonać. Oczywiście muszą przekładać.

 

Jeszcze raz sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) sorry

eli2 - tak sobie napisałam, nie masz za co przepraszać - bo może to Ty miałaś rację :p

U Was już stropik - widzę, że z przygodami :-? no cóż - ważne, że czuwasz i nie dasz się przegadać! Tak 3maj!

Ja najbardziej jestem zła jeśli właśnie to ja coś przeoczę, czy niedopilnuję. Nas ekipa nasza zaskoczyła - bo pojawia się i znika - no i pojawiła się i zalała balkon! Powinnam krzyknąć hurra! Nareszcie! No cóż, ale prosiłam ich aby przy zalewaniu balkonu włożyli takie metalowe pręty (żebym moga później do nich konstrukcję balustrady np.przyspawać...) - no i przyjechali, zalali i prętów nie włożyli, do diaska!

Życie. Normalka.

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże - są jednak kolesie co jak się odezwą - to muszą irytować. Cóż za protekcjonalny ton wypowiedzi. Każdy rozumie o co chodzi Graczykowi - ale koleś musi się mądrować. Nie napisałeś jeszcze za ile zeta ci Twoi robotnicy pracują!!

 

cale szczescie, ze wiekszosc na forum jest wyluzowana i ton potraktowala jako zartobliwy a nie jak to napisalas/-es protekcjonalny

 

napisac moge za ile pracuja moi robotnicy ale co to da - rozpeta dalsza dyskusje nie prowadzaca do niczego

 

majster od murarki, glazury, ocieplen, elewackarz :D itd - zero

pomocnik wszystko robiacy - 7/godzina

pomocnik do lzejszych prac + szeroko pojeta elektryka - zero

 

Dzis moje majstry to styropianiarze, za niebawem parapeciarze, pozniej posadzkarze i tynkarze, mam nadzieje ze w tym roku jeszcze ociepleniarze dachowi z nich beda, malarze, płociarze (bo od fronu jeszcze plotu brakuje)

 

jesli moja wypowiedz finansowa cos zmienia to raczej w druga strone niz po Twojej mysli wiec zakonczmy :wink:

 

wyluzuj sie - takie nazwy naprawde sa zabawne

 

koniecznie tez idz na wybory i dokonaj slusznego wyboru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...