Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

u nas tez sie powtarza jak do slupow: przybili na sciane gigantyczne gwozdzie i plandeke ze swoja reklama - ok, ale dlaczego zrobili mi 8 dziur w murze jednowartstwowym??

Maz mowi aby pozniej je delikatnie wyciagneli.Taaak - usuniemy i zalepimy dziury (ciekawe czym - pewnie zaprawa murarska - bo skad wezma klej do BK??) Lepiej nie - sam sobie zalepie - tylko wyciagnijcie te gwodzie

Plandeka po skonczeniu dachu zniknela - gwozdzie sa :roll: I to takie drobne duperele ktore na szersza skale zagotowuja krew w zylach. Oczywiscie nam - bo sa pewnie tacy co im to wsio ryba

eli ja tez odczytalam to podobnie, luzu jednak mam sporo bo tylko internet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poranek poprostu był ciężki.

 

oby tylko zupa nie byla za słona :D bo wtedy to zony maja oczy podbite :wink:

 

spox

 

pozdro

 

czasami jestem złosliwo-uszczypliwy lecz tym razem jak i w wiekszosci innych nie mialem zlych intencji

 

Lekkich porankow zycze

 

w trojmiescie padal dzis snieg - dostalem od znajomego fote mailem - oby do nas za szybko nie doszlo bo jeszcze ocieplanie styropianem bedzie trwalo u nas minimum tydzien :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powiedzieć na ile rzeczywiste koszty odbiegają od kosztorysów podawanych na stronach z projektami? czy to bardzo niemiła niespodzianka?

 

A to jeszcze zależy, czy myślisz, że w wycenie do projektu zostało uwzględnione wszystko, co jak przypuszczasz, składa się na stan surowy zamknięty. W wycenie do naszego projektu stała jak wół cena przy słowach "stan surowy zamknięty", a surowi to my się okazaliśmy, bo pomyśleliśmy, że skoro zostały tam uwzględnione ceny drzwi, okien, parkietów, kafelków i malownia, to że to już wszystko. A potem się okazało, że drzwi, podłogi i kafalki owszem są, ale zero instalacji: elekrycznej, wodno-kan., ogrzewania, a przecież projekt zakładał jakieś tam rozwiązania, że ogrzewanie takie to takie itp. No, nie było nam do śmiechu, jak to w końcu odkryliśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Jeszcze tylko musimy zgłosić zamiar rozpoczęcia robót budowlanych i... JEDZIEMY!!!

 

Gratulacje ! :D :lol: :) :p

 

Dziękujemy :-)

 

A tak na marginesie, czy ktoś służy namiarami (jedne już mamy, ale chcemy jeszcze się rozejrzeć) na dobrego kierownika budowy? To znaczy takiego, który naprawdę przyjedzie obejrzeć, czy dany etap budowy został dobrze wykonany, doradzi, podpowie, a jak zobaczy, że coś jest zrobione źle, to rzuci k...mi, by zdyscyplinować wykonawców. Będziemy wdzięczni za każdy namiar i krótką charakterystkę kierownika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłabym wdzięczna za taki namiar. Kierownika budowy chyba zatrudnimy poleconego przez ekipę, niech się dogadują... Robota będzie szła. Chcielibyśmy jednak zatrudnić też kogoś w rodzaju swojego inspektora nadzoru, który właśnie spełniałby taką rolę jak wyżej. Czy to zły pomysł? Jak Wy to robicie? Kto i jak nadzoruje ekipy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłabym wdzięczna za taki namiar. Kierownika budowy chyba zatrudnimy poleconego przez ekipę, niech się dogadują... Robota będzie szła. Chcielibyśmy jednak zatrudnić też kogoś w rodzaju swojego inspektora nadzoru, który właśnie spełniałby taką rolę jak wyżej. Czy to zły pomysł? Jak Wy to robicie? Kto i jak nadzoruje ekipy?

 

Dobry-

nam ekipa dała namiar na swojego kierbuda-efekt taki ze facet wcale nie przyjezdzał na budowę-tak im ufał:):):)

Żenujące-odchylenia od normy wskazywaliśmy sami-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie firmę w Bydgoszczy, która ma prezyzwoite panele w przyzwoitej cenie i montaz przy zakupie gratis:)?????????????????????????????????????????????

ale gratis w sensie gratis a nie panele które wszędzie są za 30 w cenie 50:)

 

Jeśli mogę doradzić to nie kupuj paneli z montażem gratis, dobry fachowiec się ceni i napewno za darmo Ci nie położy paneli. Chyba że nie zależy Tobie na jakości.... :(

 

Montaż gratis często nie jest gratis. W OBI dość często jest taka promocja, chcaiłam się skusić i co się okazało. Promocja jest ważna tylko wtedy jeżeli zakupisz listwy wykończeniowe- montaż chyba 4 zł za metr, dojazd w centrum gratsi, poza centrum( Osowa Góra, Fordon) 2 zł za km. I tym samym już nie wszystko było gratis. Ofertę : montaż gratis lub 15% upustu ma także sklep na Fordońskiej(róg Fordońskiej i Szajnochy, obok OBI). My wybraliśmy 15% + transport gratis.

 

Zgadza się montaż nigdy nie jest gratis .

Współpracowałem kiedyś z firmą zajmującą się sprzedażą podłóg , paneli i pomimo iż niby dawali montaż gratis to zawsze był gdzieś wliczony . Montaż podłogi był niby gratis ale klient musiał zapłacić dodatkowo za montaż listew , progów , za obrobienie stopni balkonowych , podcięcie drzwi jeżeli istniała taka konieczność .Poza tym podwyższano cenę listew , foli , pianki , klejów itp . Cena podłogi pozostawała ta sama gdyby przypadkiem kupujący chciał porównać cenę u konkurencji , w ten sposób przekonywał się że rzeczywiście ma montaż gratis . Bo mało kto porównuje ceny dodatków .

Pozdrawiam

 

 

W naszym przypadku kupilismy panele Classen na Inowroclawskiej -wynegocjowalismy dobra cene nizsza niz w marketach -maja odzial w Osielsku na wylocie na Gdansk -przy kupnie podali namiar na Pana ktory polozyl panele np jgdy byla normalna cena 10pln za m2 policzyl 7 a koniec koncow wyszlo jeszcze mniej .Polozyl okolo 100m2 w jeden dzien :)

Razem z listwami przypodlogowymi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powiedzieć na ile rzeczywiste koszty odbiegają od kosztorysów podawanych na stronach z projektami? czy to bardzo niemiła niespodzianka?

 

u nas jest mniej wiecej tak samo, z korzyscia na nasza strone, czyli nieco mniej

 

Dziekuję bardzo za odpowiedź, kredyt oczywiscie musi być jak najmniejszy a na poczatek zadowole się wykończeniem samego parteru byle tylko miec gdzie mieszkać... tylko czasu mało, a podział działki wciąz trwa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Dwie kwestie:

 

1. Czy ktoś może kopał/wiercił studnię w Murowańcu w okolicach ulicy Puchacza. Rozważam pozyskanie wody gospodarczej w ten sposób. Na jakiej głębokości jest tam woda? Poproszę ewentualnie o jakis namiar na wykonawcę i koszty z tym związane.

 

2. Jakie dostaliście warunki na prąd docelowy z ENEI? Mi facet mówi o dwóch latach... :(

Budowlany szybciej ale trzeba mieć zgodę właścicieli działki, na której stoją słupy ponoć.

Jakieś rady jak to załatwić?

 

Z góry dzięki

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam tez jeszcze jedno pytanie... może ktoś z Was bedzie potrafił podnieśc mnie na duchu: ile może mi zająć budowa tego małego domku..? sprawa wygalad tak, że obecnie wynajmuję mieszkanie i od wrzesnia zostanę bez dachu nad głową czy ktoś jest w stanie ocenić ile czasu bedę się tułać po kątach przed przeprowadzką? oczywiscie pytam o optymistyczna wersję ;)

i dziekuję za odpowiedzi na moje poprzednie pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znacie przedskzola bydgoskie to może podpowiecie, które jest warte uwagi (dla 3-letniego dziecka)? Ile miesięcznie kosztuje przedszkole?

Mój synek chodzi do trzylatków do SŁONECZKA na Kasprzaka (Błonie). Miesięcznie 230 zł.

Ale obawiam się że będziesz mieć problemy z zapisaniem bo są listy rezerwowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Dwie kwestie:

 

2. Jakie dostaliście warunki na prąd docelowy z ENEI? Mi facet mówi o dwóch latach... :(

Budowlany szybciej ale trzeba mieć zgodę właścicieli działki, na której stoją słupy ponoć.

Jakieś rady jak to załatwić?

 

Z góry dzięki

Tomek

 

Powiem Ci tak my załatwiliśmy od razu docelowe, a co za tym idzie nie muszę ponosić ponownych kosztów.

Jak daleko masz do lini energetycznej? O co im chodzi z tymi słupami??

U Mnie naszczęście postawili skrzynki energetyczne do wszystkich działek wiec bylo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znacie przedskzola bydgoskie to może podpowiecie, które jest warte uwagi (dla 3-letniego dziecka)? Ile miesięcznie kosztuje przedszkole?

moje maleństwo chodzi do rewelacyjnego przedszkola niepublicznego ale w Fordonie wiec nie kazdemu po drodze ;) miesięcznie jakieś 200 zł bez zajęc dodatkowych ale np. ang kosztuje 20/mc. Synek jest na tyle zadowolony, że już teraz boli mnie myśl, że za jakiś czas bedzie trzeba zmienić przedszkole :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ktoś może kopał/wiercił studnię w Murowańcu w okolicach ulicy Puchacza. Rozważam pozyskanie wody gospodarczej w ten sposób. Na jakiej głębokości jest tam woda? Poproszę ewentualnie o jakis namiar na wykonawcę i koszty z tym związane.

 

Ja sobie wykopałem taką małą studzienkę na wodę gospodarczą , nie wierciłem .

Woda w okolicach betoniarni jest na głębokości 1,6m .

Decyzję o wykopaniu takiej studni podjąłem całkiem przypadkowo gdy kopałem dołek aby określić rodzaj gruntu pod oczyszczalnię .

 

2. Jakie dostaliście warunki na prąd docelowy z ENEI? Mi facet mówi o dwóch latach... :(

Budowlany szybciej ale trzeba mieć zgodę właścicieli działki, na której stoją słupy ponoć.

Jakieś rady jak to załatwić?

 

Mi też napisali w warunkach dwa latka :cry: ale to i tak szybko bo są miejsca w Murowańcu gdzie prąd ma być za 5 lat :o

Jeżeli chodzi o budowlany to chyba bez problemu czas oczekiwania ok 1 miesiąca ale musisz mieć w pobliżu słup albo skrzynkę energetyczną enei przy której zamontujesz na własny koszt skrzynkę budowlaną .

Tylko pamiętaj ta skrzynka będzie stała zaraz przy tym słupie albo skrzynce Enei a nie na Twojej działce . I może się tak zdarzyć że skrzynka z prądem budowlanym będzie oddalona od Twojej działki o np 100m

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam tez jeszcze jedno pytanie... może ktoś z Was bedzie potrafił podnieśc mnie na duchu: ile może mi zająć budowa tego małego domku..? sprawa wygalad tak, że obecnie wynajmuję mieszkanie i od wrzesnia zostanę bez dachu nad głową czy ktoś jest w stanie ocenić ile czasu bedę się tułać po kątach przed przeprowadzką? oczywiscie pytam o optymistyczna wersję ;)

i dziekuję za odpowiedzi na moje poprzednie pytania...

Witaj

Jako że jestem na etapie dość zaawansowanym pozwolę sobie spisać ile trwa budowa. Na początku zaznaczam że jest to moje doświadczenie i oczywiście budując jeszcze raz zrobił bym to szybciej.

Mój projekt jest w avatarze ale skrótowo: dach kopertowy plus garaż dwust. w technologi betonu komórkowego o użytkowej jakieś 150 m2.

 

Budowa:

Murarze: zacząłem od 1 kwietnia skończyłem prawie 1 lipca - 3 miesiące

Cieśle: 2 tygodnie

Dekarz - 4 miesiące

Elektryk (Nasz forumowy Parter ;-) ) - jakieś 7 dni

Tynki gipsowo-wapienne- lustro POLECAM - 9 dni

Okna - 2 dni montażu a 4 tygodnie dostawa ;-(

 

Uwagi: Nie musiałem starać się o żadne przyłącza, wszystko miałem już na działce bo buduję się w mieście

Wszystko udałoby się zrobić jeszcze szybciej ale czasami np tartak na jejeskiego opóźnił mnie 3 tygodnie, dekarz - ludzie poszli w cholere i został sam biedak

Czas murarzy licze od pierwszej koparki do zalania stropów i postawienia ścianek kolankowych (czyli stan dla cieśli)

 

Jeśli chcesz moge polecić kogoś kto będzie Ciebie pilnował tak żeby w 6 miesięcy dom był gotowy - to się nazywa Inspektor Inwestora - facet operuje w Murowańsu i stawia chyba 6 chałupę.

Aaaa Murarzy też moge polecić u mnie robili i u forumowej KarolinyS

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...