Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Niby bardzo duży , ale ciasny - pomieszczenia małe i ciasne.

Dach kilku spadowy - drogi .

Pomieszczenia na poddaszu mało ustawne ze wglądu na dach kilku spadowy .

Piwnica ? Zbędna tym bardziej że w Murowańcu raczej jej się nie da zrobić z powodu zbyt wysokich wód gruntowych .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. Szukanie projektu ,który w 100% by odpowiadał to MASAKRA :roll: jeśli chodzi o piwnice to pomiomo ,iż mój mąż ma na nią wizje ...stół bilardowy, lotki, barek itd...- taki męski klimacik :wink: to już wiemy ,że jej koszt jest bardzo duży, więc już z pomysłu powoli rezygnujemy :( no tym bardziej,że w Murowańcu mogłobybyć z nią ciężko....- niski poziom wód gruntowych,chociaż nie wiem czy na całym obszarze Murowańca?...więc.. mąż z "klimacikiem" będzie musiał przenieść się na poddasze :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEZ - tak jak pisze Gacus - takie poddasze bywa malouzytkowe, moi sasiedzi mieszkaja w takim domu i teraz przyznaja ze to byl blad - wybierali dom patrzac na bryle, nie spodziewali sie ze na poddaszu beda takie skosy i bedzie niewygodnie.

Do mnie osobiscie nei przemawia jeszcze takie polaczenie salonu z kuchnia - siedzac w salonie widzisz jak na dloni szafki kuchenne i blat roboczy - czyli caly balagan. Mozna te pomieszczenie polaczyc ale kuchnie lekko schowac. No i jeszcze dodam ze priorytetem byla osobna jadalnia - a nie wydzielone miejsce w pokoju wypoczynkowym. Ale to oczywiscie moje priorytety. Tez dlugo szukalismy projektu, nie jest to takie proste, mimo ze warunki zabudowy nie organiczaly nas architektonicznie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowy problem przy wyborze to to,że wejście na działkę mam od strony południowej,więc taras chciałabym mieć od strony południowo-zachodniej (narożny) a takich projektów jest niewiele :cry: Wydaje mi się,że Dori też zmagała się z tym problemem.Idealnie byłoby ,żebym znalazła jakies dobrego, taniego architekta, który zrobiłby projekt indywidualny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEZ2007 ha! To rozumiesz :) Witaj w klubie! Ja teraz byłam tydzień na zwolnieniu, bo się dorobiłam anginy. Trzymała mnie cholera długo i porządnie, ale jak odzyskałam odrobinę siły, zajrzałam na forum, żeby zaktualizować dziennik. No i wsiąkłam. Natłok myśli - jak piszesz... A co dopiero będzie, jak już zaczniemy budować i pojawią się problemy?

Co do wyboru projektu - to faktycznie jest MASAKRA. Ja mam to na szczęście za sobą, ale pamiętam - to ciężka sprawa. Mnie od samego początku urzekły dwa, oba z Muratora - MO7 i M08 z Muratora. Początkowo byłam prawie zdecydowana na M07, ale wymagałby zbyt wielu poprawek, nie pasował też do mojej działki. Zaczęłam szukać dalej - i co jakiś czas wracałam do tego drugiego - M08. Ostatecznie właśnie na niego się zdecydowaliśmy. Jakoś nie znalazłam nic, co by go przebiło.

 

Projekt, który rozpatrujesz... Hmmm... Bryła bardzo ładna. O piwnicach już napisał Gacek, więc przemilczę. Mnie brakowałoby podwójnego garażu, za mała jest też według mnie kuchnia, no ale to też zależy kto, czego oczekuje, jaki prowadzi tryb życia... Ten projekt jest chyba dla rodziny, której zależy, żeby większość życia toczyło się na dole. Nie wiem, ile Was jest, w jakim wieku... Ja miałam takie założenia - na dole wiatrołap, salon z jadalnią i duuuuża kuchnia ze stołem, wc, przyzwoity wiatrołap z garderobą lub dużą szafa, garaż dwustanowiskowy, kotłownia i ładna pralnia. Do tego taras jako centrum "ogrodowego" życia, najlepiej w części zadaszony, żeby można było posiedzieć nawet w czasie przelotnych deszczy i takich tam. No i również ważne - na dole musiało być osobne mieszkanko (salonik z mini aneksem kuchennym, sypialnia i łazienka) dla mojej mamy. Na poddaszu chcieliśmy mieć ładną naszą sypialnię z porządną garderobą i duuuuużą łazienką, pokój dla dziecka, z garderobą, łazienkę dla dziecka i gości, pokój gościnny.... Teraz wyszedł nam nawet dodatkowo mały gabinecik...

Piszę o tym, jak sobie zrobisz takie założenia, to łatwiej będzie Ci potem szukać... Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak oni to widzą, że właściciel działki ze słupem będzie miał np. 20 skrzynek obcych ludzi u siebie? I w takim przypadku ja będę miał 100m przedłużacza?? Czy muszę mieć zgodę od właścicieli tych działek?

 

Niestety będziesz musiał mieć 100m przedłużacza :cry: ,a zgody właścicieli raczej nie będziesz musiał mieć bo to enea jest właścicielem skrzynki czy słupa i przeważnie są one montowane w pasie drogowym poza granicami prywatnych działek .Najlepiej udaj się do energetyki i zapytaj gdzie zamontują Ci tą skrzyneczkę z prądem budowlanym . Może da się bliżej niż te 100 m . :wink:

 

Pozdrawiam

No niestety, czasem w warunkach prądu budowlanego jest konieczna do uzyskania zgoda właściciela działki, na której stoi słup. Ja tak mam. Dzwoniłam na Kąpielową do Bardzo Znudzonego Pana Lewickiego, zgoda ma być w formie pisemnej. Właściciela działki nie znam, nie mieszka, no cudo. :lol: Ale będą do naszej działki stawiać skrzynkę, już różowe patyczki powbijali, to może jak postawią, wynegocjuje się inaczej, przynajmniej tak się łudzę. Bo póki nie mam pozwolenia na budowę, to nie chcą ani moich podpisów na umowach, ani moich pieniędzy. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szukam jakiejś insppiracji do zrobienia płotu...

 

 

Może coś wam się spodoba:

http://www.kowalstwo.poznan.pl/galeria/?kat=6

i w Bydgoszczy...:

http://zbigniew.szerlag.webpark.pl/glowna.html

te z Poznania niektóre piękne 8)

ale pewnie moja kieszeń będzie inspiracją do pociągnięcia siatki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowy problem przy wyborze to to,że wejście na działkę mam od strony południowej,więc taras chciałabym mieć od strony południowo-zachodniej (narożny) a takich projektów jest niewiele :cry: Wydaje mi się,że Dori też zmagała się z tym problemem.Idealnie byłoby ,żebym znalazła jakies dobrego, taniego architekta, który zrobiłby projekt indywidualny

U mnie też była masakra - też wjazd od południa, konkretny wymuszony kąt pochyłu dachu, stosunkowo wąsko przez linie zabudowy, zakaz stawiania garażu wolnostojącego, do tego silne pragnienie posiadania garażu dwustanowiskowego. :roll: No i projekt musi mieć akceptację parku krajobrazowego. To co mi się podobało, nie pasowało nijak. Narysowałam na kartce to co chcę (mniej więcej oczywiście) i choć było bardzo proste, nie dało się dopasować do niczego z gotowych projektów. Z karteczką i dwoma najbardziej zbliżonymi obleciałam kilku projektantów/architektów, podjąć się przeróbki gotowca chciał tylko jeden, ale dwa razy "zapomniał" i mnie wystawił. Stanęło na projekcie indywidualnym u architekta, który nas najbardziej do siebie przekonał (bez większych rekomendacji od kogoś). Prace w toku, robi się coś bardzo prostego z dachem dwuspadowym, podobnego do "Delikatnego 131a" z Muratora i "Arletty" z Archipelagu. Tyle, że pokój dzienny jest długi (jakieś 7x5m) i "na przestrzał" od południa do północy. Boję się jak cholera co z tego wyjdzie, no ale może będzie dobrze. :wink:

 

Czy wszyscy pamiętają o wyborach? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mam - czy ktoś montował lub przymierza się do montażu grzejników kanałowych?

Nie wiem na ile muszę to uwzględnić w projekcie, no i kosztu takiego cuda nie znam, a marzyłyby mi się w salonie jako alternatywa dla podłogówki, do której nie mogę się przekonać z uwagi na "mocny ciąg na deski". :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje maleństwo chodzi do rewelacyjnego przedszkola niepublicznego ale w Fordonie wiec nie kazdemu po drodze ;) miesięcznie jakieś 200 zł bez zajęc dodatkowych ale np. ang kosztuje 20/mc. Synek jest na tyle zadowolony, że już teraz boli mnie myśl, że za jakiś czas bedzie trzeba zmienić przedszkole :/

 

Jutis możesz podać, które to przedszkole? nam nawet po przeprowadzce Fordon będzie po drodze.

 

Jesters płot mamy zupełnie prosty ze slupami klinkierowymi, niestety różyczek i innych elementów ozdobnych brak.

 

My jesteśmy na etapie wyboru hydraulika ... 3 speców, każdy inna cena

(rozrzut cen od 150 do 250 zl za punkt) i każdy inaczej podchodzi do tematu i sposobu położenia instalacji. W poniedziałek spotkanie z kolejnym specem i czas na werdykt i wybór ekipy.

 

W poniedziałek kończą elektrycy - główny majster tłumaczył nam, że przesadzamy z ilością kontaktów, bo one są drogie a zawsze można przedłużacz pociągnąć :) 8).

Poszukujemy projektanta/ architekta wnętrz (dokładnie łazienki) jeżeli jakieś namiary posiadacie podzielcie się. Jedna z naszych łazienek chyba nas przerosła (20m pod skosami i z 2 słupami dla utrudnienia)

 

A czas od rozpoczęcie budowy i zamieszkanie w domu, chyba mocno zależy od zdesperowania lub konieczności przeprowadzki. Z naszym sąsiadem do stanu surowego zamkniętego doszliśmy w tym samym momencie - on się wprowadza za 2 tygodnie, my najwcześniej latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mam - czy ktoś montował lub przymierza się do montażu grzejników kanałowych?

Nie wiem na ile muszę to uwzględnić w projekcie, no i kosztu takiego cuda nie znam, a marzyłyby mi się w salonie jako alternatywa dla podłogówki, do której nie mogę się przekonać z uwagi na "mocny ciąg na deski". :wink:

 

Ja właśnie doktoryzuje sie w temacie drewno i podłogówka. U znajomych widziałam jadalnie z podłogówka i podłogą drewniana od 2 lat jest ok. Ale pomimo naocznego sprawdzenia stanu podłogi nie jestem na 100% przekonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mam - czy ktoś montował lub przymierza się do montażu grzejników kanałowych?

Nie wiem na ile muszę to uwzględnić w projekcie, no i kosztu takiego cuda nie znam, a marzyłyby mi się w salonie jako alternatywa dla podłogówki, do której nie mogę się przekonać z uwagi na "mocny ciąg na deski". :wink:

 

Ja właśnie doktoryzuje sie w temacie drewno i podłogówka. U znajomych widziałam jadalnie z podłogówka i podłogą drewniana od 2 lat jest ok. Ale pomimo naocznego sprawdzenia stanu podłogi nie jestem na 100% przekonana.

No tak, ale oni mają zapewne jakieś "cienkie" drewno - czyli deskę barlinecką dwuwarstwową lub cienki parkiet, a mi się marzy gruba, zwykła decha, do tego olejowana. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie doktoryzuje sie w temacie drewno i podłogówka. U znajomych widziałam jadalnie z podłogówka i podłogą drewniana od 2 lat jest ok. Ale pomimo naocznego sprawdzenia stanu podłogi nie jestem na 100% przekonana.

 

Oj baaaardzo mnie interesują Twoje wnioski. Mi marzy się salon, w którym byłoby połączenie płytek z drewnem, a na podłogówkę na całym parterze jesteśmy zdecydowani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam projekt CUDO :p wiem,że napewno koszt budowy zwali mnie z nóg, ale dom jest niepowtarzalny http://www.architekt-wlodarczyk.pl/index5.php?idf=2 projekt (w pozycjach średnie,trzeci - DOM Z WOLIM OCZKIEM) Nie znam ani ceny projektu ani kosztu realizacji, ale bardzo mi się podoba :D, wprowadziłabym małe zmiany tj. łazienkę i garderobę na parterze zamieniałbym na pokój i zrobiłabym coś ze spiżarnią i kuchnią,średnio mi się podoba to ułożenie, ale z zewnątrz jest idealny. Co sądzicie o tym domku? Napewno drogi... :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam projekt CUDO :p wiem,że napewno koszt budowy zwali mnie z nóg, ale dom jest niepowtarzalny http://www.architekt-wlodarczyk.pl/index5.php?idf=2 projekt (w pozycjach średnie,trzeci - DOM Z WOLIM OCZKIEM) Nie znam ani ceny projektu ani kosztu realizacji, ale bardzo mi się podoba :D, wprowadziłabym małe zmiany tj. łazienkę i garderobę na parterze zamieniałbym na pokój i zrobiłabym coś ze spiżarnią i kuchnią,średnio mi się podoba to ułożenie, ale z zewnątrz jest idealny. Co sądzicie o tym domku? Napewno drogi... :cry:

zwali Cię z nóg już sam koszt wolego oka :wink:

plus drogi dach

fajny z zewnątrz, parter ujdzie, chociaż mi to ułożenie nie odpowiada zupełnie

góra za to fatalna

ale to moja opinia

bo każdy ma inne potrzeby :wink:

jak Cię stać - buduj 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, że cena byłaby powalająca więc się nie napalam, ale mam jeszcze kilka opcji i proszę o Wasze cenne uwagi, bo ja już tyle tych projektów się naoglądałam,że powoli wszystkie wyglądają dla mnie tak samo :roll: :

opcje są następujące :lol:

1) http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&all=1&sid=m40ed166af297b

2) http://www.projektdomu.pl/projekt,upb132-dom-przy-cichej,134.html

3) http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=411&opcja=opis

4) http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=345

5) http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=443&opcja=opis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...