Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Macias masz znacznie większy dom jak mój "mały" domek. Ja u siebie mam tylko około 180 m kw. ścian. To jest połowę tego co Ty. Ja w swoim domu, aby nie pogrążać sie w dodatkowych kosztach zrezygnowałem z piwnicy. Teraz rozpoczynając budowę na pewno zmienił bym kilka założeń technicznych. Jednak nadal chciałbym aby był to dom w stylu bungaloow. Zmienił bym może technikę budowania murów, obecnie dość poważnie rozważyłbym budowanie z bloczków styropianowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pawell, ja calkowitej powierzchni dachu mam okolo 170m kw. Mogę Ci powiedzieć iż cały dach wyniósl mnie tylko okolo 15000 tys zł.Drewno zakupiłem prosto w nadleśnictwie i dałem do tartaku do przetarcia. Blacha firmy Qmac, zakupiona w promocji w ArtBudzie.

Więźbe i strop mam drewniany (wiązary), folia i blacha. Ocieplenie położyłem pomiedzy belkami stropu, ponieważ mam poddasze nieużytkowe.Robocizna w zasadzie własna,pomoc ojca i teścia. Pozdrawiam

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: pawpiwo dnia 2002-06-24 11:14 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawpiwo, dgyby tak cofnac sie w czasie to tez wybralbym mniejszy projekt. Bez piwnicy ktore zwiekszyly koszta. No i co najwazniejsze to budowalbym wolnostojacy. Ale co tam, bedzie dobrze.

Pawell nie pamietam cen za dach ale sprawdze to Ci napisze.

Ja robilem cala konstrukcje dachu w technologii stalowej "Centrostal".

Jest to tansza i lzejsza konstrukcja od drewnianej.

Nie wymaga konserwacji, impregnacji.

Jezeli nie planujesz poddasza uzytkowego to polecam.

Po wykonaniu projektu caly material jest przygotowany.Nastepnie przywoza Ci calosc na teren dzialki. Po znalezieniu dekarza cala konstrukcje z wkretarka elektryczna sklada i gotowe dzwigary na dach. 2-3 osoby tylko do wciagniecia zlozonego elementu.

Mam namiary na Centrostal i dekarzy.

Gdyby ten temat Cie interesowal to zapraszam na dzialke, jeszcze widac konstrukcje.

pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Macieju. Ceny działek w Osielsku są bardzo zróżnicowane. Ja nabyłem swoją poniżej 30 zł za metr, przy czym udało się zbić cenę wyjściową o ok. 15% technika wielkich cyfr. Cała działka za tyle a nie tam te malutkie metry. Itp. Działka jest jeszcze w dziewiczym terenie, ale wiem, że ok 50% działek znalazło już nabywców. Czekamy wię c na wodę i kanalizację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsrewując ogłoszenia o sprzedaży działek, można w/g mnie zauważyć iż ceny działek spadły o jakieś 20% w stosunku do zeszłego sezonu budowlanego. W Rynarzewie w ubiegłym roku mozna było kupic działke za około 18 zł, obecnie bez żadnego wiekszego problemu działke można nabyć za około 14 zł za m kw. Podobny ruch cen zauważyłem w okolicy Białych Błot. Myslę że dzieje się tak dlatego iż podaż przewyższa obecnie popyt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ubezpieczylem, ale powoli zastanawiam sie.

W niedlugim czasie beda mi zakladac kociol,grzejniki i armature.

Wiec chyba warto. Nie wiem co trzeba spelnic aby ubezpieczyc musisz sie dowiedziec u jakiegos towarzystwa.

Pare tematow juz bylo poruszanych na forum. Zobacz w sadazach "sposob na zlodzieja" tam ktos pisal o ubezpieczeniach.

Kiedy przeprowadzka Pawpiwo?

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas mijej przeprowadzki zbliża się nieuchronnie. Mamy zamiar wprowadzić sie na przełomie września i października, oczywiście tego roku. Macias dowiadywałem się już u kilku ubezpieczycieli, nie które z nich jeśli ubezpieczają budowę to żądają częściowego odbioru takiego domu. W przeciwnym razie ubezpieczą dom jedynie od zdarzen losowych. Dziś właśnie rozmawiałem w tej sprawie z Norde-ą, PZU. Jak na razie , chociaż nie dokońca to sprawdziłem, dom w budowie ubezpiecza firma Generali. Firma ta , co jest istotnym atutem, nie wymaga odbioru domu. Jedyną formalnością jaką należy spełnić jest posiadanie w drzwiach co najmniej dwóch zamków. Czekam na dalsze opinie w tej sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

hej, hej zyje i ma sie dobrze!

Pawpiwko jak rozmawialam ze znajomym ubezpieczycielem to powiedzial mi ze dom mozna ubezpieczyc w momencie kiedy widac tam oznaki zamieszkania, czyli jak stoi jakis tapczan itp., nie wymagane jest zameldowanie. Przeprowdzka juz tuz tuz, jak sobie rodzisz z wykonczeniowka. Ja jestem na etapie projektowania kuchni - moze mozesz polecic jakas firme albo stolarza.

Pozdrawiam

Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Pawpiwo, faktycznie maly ruch w naszej grupie.

Kuchnie zawsze mozna wymienic na nowa, termin wprowadzenia sie zbliza?

Szczesliwy co, u mnie tez termin sie przyblizyl i jak wszystko pojdzie po mojej mysli to planowane wprowadzenie na wiosne 2003.

Rozmawialem z Genosem i Monisia w sprawie spotkania sie, jestes zainteresowany?

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, na wykonczenie pokoju dla dziecka to macie jeszcze troche czasu. Co do kominka z rozprowadzeniem to caly czas sie zastanawiam czy nie zrobilem bledu nie robiac takowego.

Zrezygnowalem ze wzgledu na dodatkowe koszta ale czy slusznie.

Zobaczymy, czas zweryfikuje.

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...