Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Takie pytanko mam - czy ktoś montował lub przymierza się do montażu grzejników kanałowych?

Nie wiem na ile muszę to uwzględnić w projekcie, no i kosztu takiego cuda nie znam, a marzyłyby mi się w salonie jako alternatywa dla podłogówki, do której nie mogę się przekonać z uwagi na "mocny ciąg na deski". :wink:

 

Ja właśnie doktoryzuje sie w temacie drewno i podłogówka. U znajomych widziałam jadalnie z podłogówka i podłogą drewniana od 2 lat jest ok. Ale pomimo naocznego sprawdzenia stanu podłogi nie jestem na 100% przekonana.

No tak, ale oni mają zapewne jakieś "cienkie" drewno - czyli deskę barlinecką dwuwarstwową lub cienki parkiet, a mi się marzy gruba, zwykła decha, do tego olejowana. 8)

Na parterze mamy ok.100m podłogówki: częściowo pod płytkami(gres polerowany 60*30) i częściowo(50m) pod parkietem merbau 14mm. Od 2tyg. mieszkamy i jest super. Podłoga miła w dotyku, nie ma wyczuwalnej różnicy przy przejściu z parkietu na płytki, a w domu pozakręcałam wszyskie grzejniki (w sypialniach) i jest przyjemnie ciepło.Przy wlączonych grzejnikach było za goraco w sypialniacj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Takie pytanko mam - czy ktoś montował lub przymierza się do montażu grzejników kanałowych?

Nie wiem na ile muszę to uwzględnić w projekcie, no i kosztu takiego cuda nie znam, a marzyłyby mi się w salonie jako alternatywa dla podłogówki, do której nie mogę się przekonać z uwagi na "mocny ciąg na deski". :wink:

 

Ja właśnie doktoryzuje sie w temacie drewno i podłogówka. U znajomych widziałam jadalnie z podłogówka i podłogą drewniana od 2 lat jest ok. Ale pomimo naocznego sprawdzenia stanu podłogi nie jestem na 100% przekonana.

No tak, ale oni mają zapewne jakieś "cienkie" drewno - czyli deskę barlinecką dwuwarstwową lub cienki parkiet, a mi się marzy gruba, zwykła decha, do tego olejowana. 8)

Na parterze mamy ok.100m podłogówki: częściowo pod płytkami(gres polerowany 60*30) i częściowo(50m) pod parkietem merbau 14mm. Od 2tyg. mieszkamy i jest super. Podłoga miła w dotyku, nie ma wyczuwalnej różnicy przy przejściu z parkietu na płytki, a w domu pozakręcałam wszyskie grzejniki (w sypialniach) i jest przyjemnie ciepło.Przy wlączonych grzejnikach było za goraco w sypialniacj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym montowanie halogenów w styropianie, to lekka przesada. Wydziela się za duż ciepła i styropian moż popłynąć.

Napisz dokładniej, co chcesz osiągnąć.

 

Mamy zrobioną podbitkę nad drzwiami wejściowymi z płyty OSB plus na to styropian 5 cm, na to siatka, klej. Potem to będzie wyglądać tak samo jak elewacja. I tam mam wyciągnięte trzy kabelki do trzech lampek. Jakie i jak zamontować żeby się styropian nie spalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graczyk o kostce na razie nie myślimy :p

 

mkkafe nie mieliśmy drzwi tymczasowych.

 

Mam pytanie gdzie można kupić 3 halogeny do montowania w styropianie (na zewnątrz), macie jakieś namiary?

 

Trochę tematów z lampkami już przerabiałem (zresztą same lampki tez :D ) i chyba najlepszym rozwiązaniem jest oprawka typu halogen 230V na mały gwint tzw. świecowy i zastosowanie świetlówek o mocy 7-15W.

Takie rozwiązanie daje:

1. Jasne światło

2. Oszczędność energii

3. Źródło światła, które wydziela b. mało ciepła więc można bezpiecznie stosować w okolicy styropianu!

 

Pozdrawiam! :D

 

Dobre rozwiązanie (słowa mojego męża :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo czekaliście na podłączenie wody i prądu? Mamy do wody 20m i musimy zapłacić 2400zł za przyłączenie (jeśli zapłacimy teraz, na wiosnę będzie napewno drożej).Jeśli chodzi o prąd to muszę jeszcze poczekać z decyzją ,bo to,że prąd jest u sąsiadów po drugiej stronie ulicy nic nie znaczy. Poinformowano mnie ,że na przyłącze czeka się do 1,5 roku :o i w naszym przypadku prawdopodobnie będziemy płacić ok 2600zł + kabel, ale żeby mieć prąd do budowy, miesiąc wcześniej mamy złożyć wniosek o skrzynkę budowlaną czy coś takiego ...może wiecie coś więcej na ten temat..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytania nasuwające mi się przy tworzeniu projektu przerastają moją wyobraźnię budowlaną :roll:

staram się sobie nie wyobrażać co będzie dalej :lol:

 

pytanie na dziś:

- czy ktoś już ze szczęśliwie wybudowanych lub budujących zostawia na poddaszu "wysoki sufit" z częścią belek (jętki? podpory? krokwie czy coś tam innego?)

- jakie widzicie minusy takiego rozwiązania prócz większej kubatury do ogrzania i kosztu dodatkowych okien połaciowych? jakie są niebezpieczeństwa?

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos chcialby sie pozbyc tymczasowych drzwi zewnetrznych - chetnie bym odkupila

szer otworu 100 cm

 

Cześć

Ja też nie mam drzwi wejściowych jeszcze przez 1miesiąc i strasznie mnie to dołowało

I mam obecnie samą roletę antywłamaniową zamontowaną

Mam producenta rolet który robi taką roletę za 170 zeta za m2 albo brąz albo biały (w tej cenie, inne kolory pewnie drożej)

Za jakiś czas sam będę tę roletę może nawet sprzedawał, więc może sie komuś przyda.

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię drewno do kominka, oczywiście liściaste, macie jakieś namiary i ceny

 

Teraz to tylko brzozę bo to będzie jedyne drewno jakie będzie się palić mokre.

Znalazłem w kajecie takie coś. 600706370.

A ja pochwalę się drapnołem od znajomego ok 7.5m dębiny ściętej w marcu, porąbanej i zleżakowanej pod wiatą.

W sobotę zrobiliśmy sobie małą impre i dla testów paliliśmy tym drewnem. :o :o Szok niemal brak popiołu i pomino chyba 6 h. palenia nadal widać ogień. Nie to co przy sosence. :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy zrobioną podbitkę nad drzwiami wejściowymi z płyty OSB plus na to styropian 5 cm, na to siatka, klej. Potem to będzie wyglądać tak samo jak elewacja. I tam mam wyciągnięte trzy kabelki do trzech lampek. Jakie i jak zamontować żeby się styropian nie spalił.

Najmniej ciepła wydzielają diody (LED) a następnie świetlówki. Jest tego sporo i wszystko zależy od stylu, jaki preferujesz. Na pewno będę odpowiednie oprawy, które nie są wpuszczane w styropian (takie na łańcuszku lub nóżce jak reflektory). Pamiętaj, że muszą być przeznaczone do pracy na zewnątrz (co najmniej IP54).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po wielkiej wędrówce po różnych i rózniastych projektach stanęło na tym, że wybraliśmy projekt z pracowni p. Boducha

UPB-101 Dom przy turkusowej. Oczywiście nie obędzie się bez rewolucji.

Z planowanych zmian to np.:

- likwidacja podcienia od strony ogrodu

- przestawienie ściany działowej pomiędzy "salonem" a pokojem i jednoczesne przestawienie komina na przeciwległą ścianę.

Poglądowy rysunek jest TUTAJ

Z informacji uzyskanych od projektanta wynika, że zmiany takie mogą być zrealizowane bez większych problemów bo środkiem domu biegnie podciąg. No właśnie... czy już mam się bać tego/takiego rozwiązania. Może, jako bardziej zaawansowani w temacie, macie jakieś uwagi?

(Jestem tuż przed wciśnięciem przycisku "Wyślij zamówienie" :roll: )

 

I druga sprawa: zbliża się zima a ja wyrosłem już z... sanek :lol: Oddam i jeszcze dowiozę (w granicach Bydgoszczy i tuż obok). Może ktoś jest chętny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo czekaliście na podłączenie wody i prądu? (...) miesiąc wcześniej mamy złożyć wniosek o skrzynkę budowlaną czy coś takiego ...może wiecie coś więcej na ten temat..

My nie mieliśmy aż takich problemów - prąd i woda w drodze. Chociaż bardzo niemiło wspominam starania o wodę - pani Z. zwodziła jak tylko mogła i czekaliśmy tygodniami :evil: . Prąd z kolei - tu było zgodznie z procedurami - czarno na białym. Umowa, wyznaczony termin, godzina. Też kupiłam nową skrzynkę budowlaną (niedługo będę się jej pozbywała :) ) no i rzeczywiście nie mogę nic złego powiedzieć o Enei - tyle tylko, że podpisałam umowę na przyłącze, zapłaciłam chyba 1800zł i myślałam, że teraz już tylko podłączenie. Okazało się właśnie, że potrzebna skrzynka i następna umowa o pobór energii czy coś takiego. Czyli nieznajomość procedur bardziej mnie zaskoczyła. Ale poza tym ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po wielkiej wędrówce po różnych i rózniastych projektach stanęło na tym, że wybraliśmy projekt z pracowni p. Boducha

UPB-101 Dom przy turkusowej. Oczywiście nie obędzie się bez rewolucji.

Z planowanych zmian to np.:

- likwidacja podcienia od strony ogrodu

- przestawienie ściany działowej pomiędzy "salonem" a pokojem i jednoczesne przestawienie komina na przeciwległą ścianę.

Poglądowy rysunek jest TUTAJ

Z informacji uzyskanych od projektanta wynika, że zmiany takie mogą być zrealizowane bez większych problemów bo środkiem domu biegnie podciąg. No właśnie... czy już mam się bać tego/takiego rozwiązania. Może, jako bardziej zaawansowani w temacie, macie jakieś uwagi?

(Jestem tuż przed wciśnięciem przycisku "Wyślij zamówienie" :roll: )

 

I druga sprawa: zbliża się zima a ja wyrosłem już z... sanek :lol: Oddam i jeszcze dowiozę (w granicach Bydgoszczy i tuż obok). Może ktoś jest chętny?

 

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad likwidacją tego podcienia. Zawsze to jakiś cień i zadaszenie a swiatła Ci to niewiele zabierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...